Home / Дієти / Весняна дієта для схуднення та краси пасом

Весняна дієта для схуднення та краси пасом

Для багатьох з нас слова «весна» і «дієта» щороку стають синонімами. Ми готуємося розлучитися з тепленькими зимовими строями і намагаємося свіжим поглядом оцінити в дзеркалі стан своєї фігури. Найчастіше цей стан, м’яко кажучи, не радує. Перше, про що ми думаємо – щоб швидко схуднути навесні, терміново потрібна дієточка. Так жорсткіша! Однак весняна дієта  може принести не стільки бажану стрункість, скільки втрату здоров’я, якщо помилково підійти до вибору способу схуднення.

Чому весняна дієта може зашкодити бажаючим схуднути швидко?

Дієтологи стверджують, що мешканці наших широт генетично схильні взимку до деякого збільшення жирового прошарочку, що оберігає організм від переохолодження. Безглуздо пояснювати організму, що від зимовеньких холодів ти рятуєшся шубою і шапкою. Все одно він підстраховує себе, створюючи жировий енергетичний запас, і протягом зими економненько витрачає його на підтримку імунітету, стабільну роботоу внутрішніх органів, боротьбу з сезонними депресіями і традиційними зимовими вірусами.

Припустимо, ви вирішили швидко схуднути і вважаєте найефективнішою дієтою жорстке голодування. Протягом декількох днів спалюєте жировий прошарок – і залишаєте власний організм взагалі без джерела енергії, без можливості чинити опір авітамінозу, сезонним застудам, весняним загостренням внутрішніх захворювань і іншеньких неприємностей зі здоров’ячком. Адже після довгої зими обмін речовин трохи уповільнений, і відновити захисні сили організм зможете не відразу.

Весняна дієта. Чи допоможуть монодієти швидко схуднути навесні?

Великою популярністю користуються у любительок швидко схуднути так звані монодієти, коли протягом певненького часу дозволяється їсти в необмеженій кількості тільки один продукт – наприклад, шоколад, рис, сир, гречку або кефір. Безумовно, ці дієти ефективні для різкого зниження ваги, оскільки за рахунок одного продукту неможливо набрати калорії (ну, скільки плиток шоколаду за день ви переможете?). Однак при цьому сильно сповільнюється обмін речовин, оскільки організм намагається запастися хоча б мінімальненькими поживними елементами, що до нього надходять. Після зими же сили організму і без дієти виснажені, і він працює в авральному режимі. Особливо страждає при цьому серцево-судинна система. До того ж, після закінчення монодієти будь-яке надходження калорій будуть тут же перероблятися в жир, адже обмін речовин відновлюється повільненько, а тому маса тіла після дієти може навіть перевищити початкову.

Весняна дієта. Чи можна схуднути швидко на вітамінній дієті?

Ще одна небезпечна весняна дієта – вітамінна. Здавалося б, в період весняного авітамінозу особливо корисно з’їсти якомога більше фруктів і овочів, проте все не так просто. Сучасні плоди з супермаркетів, які дочекалися весни, вже на 90% розгубили свої корисні властивості, так що задовольняти потребу у вітамінах і мінералах навесні доведеться за допомогою аптечних полівітамінних комплексів.

Можливо, поїдання яблук і апельсинів допоможе заглушити голод або обдурити апетит, але, з’їдені ввечері, вони погано засвоюються і довго перетравлюються, а з ранку не дають достатньої енергії для підтримки організму в робочому ритмі. До всього цього, вітамінна весняна дієта  створює в організмі критичний недолік мінералів і інших необхідних елементів. Скажімо, вітамін В12 повністю відсутній в рослинній їжі, і якщо навесні намагатися швидко схуднути за допомогою води і фруктів, можна отримати анемію і порушення роботи нервової системи.

Потрібно намагатися використовувати тільки продукти органічного походження, а, крім того, щоб страви вийшли менш калорійненькими, можнавносити в перевірені рецепти невеличкі зміни з власного досвіду. Готувати птицю найзвичайнісіньким способом, в духовці, але попередньо перед подачею на стіл знімати з неї шкірочку, яка  утворилася під час запікання. Так, вона дуже красива, але калорійненька: краще пригощати близьких тільки біленьким м’ясом. Смаженій у фритюрниці картопельці потрібно віддавати перевагу печеному варіанту – в ньому більше корисненьких мікроелементів і значно менше калорій.

Весняна дієта. Як навесні схуднути швидко і без шкоди здоров’ю?

Тим, хто мріяв швидко схуднути після зимовенького сезону варто звернути увагу не стільки на кількість споживаної їжі, скільки на її якість. Наприклад, навесні сонця стає більше, сезонні депресії йдуть, значить, кількість вуглеводів в раціоні можна знизити, а ось білків потрібно більше, ніж раніше – потрібно зміцнити внутрішні органи і системи. Для отримання корисненьких білків частіше включайте в меню пісне м’ясо і нежирненький сир. Не забудьте про потьмяніле і ламке волоссячко, втомлене від зимової шапки – їм потрібно додати омега-3-кислоти, які знайдете в морській рибі і лляній олії. Зміцнити ослаблені після зими нігтики горішками і гарбузовеньким насіннячком, які в них містяться цінненькі елементики цинк і селен. І, звичайно ж, поповнити запаси вітамінчику С, який зміцнить імунітет і допоможе освіжити дермочку. Вживати багато відвару шипшини, квашеної капусточки, чорносмородиновий сік.

 За твердженням знавців медицини, в спекотні дні людині слід з’їдати не менше двох третин того, що вона з’їдає в дощовий період.

Спробуйте протягом 2-3 тижнів снідати кавою або несолодким чаєм зі шматочком сиру; обідати курячими грудками або рибкою з овочевим салатиком; вечеряти нежирненьким сиром і яйцем; балувати себе фруктами, пити не менше 1,5 л водички – і ви схудненте на 3-4кг, залишаючись при цьому здоровенькою і  гарненькою.

Весняна дієта. Які дієти найкращі для того, щоб швидко схуднути навесні?

Однак ми не віримо, що за допомогою раціонального харчування можна  досягти стрункості, і продовжуємо пошуки найкращенької дієти. Комусь до душі дієта Мадонни, яка постійно вживає каші без додавання цукру і фруктиків. Хтось готовий рівнятися на стиль харчування Сільвіо Берлусконі, вирішення проблеми фігури за допомогою протеїнової дієти (такими є, наприклад, дієта Дюка). Зауважимо, що на додачу до дієти італійський політик не забуває про щоденну 20-хвилинну пробіжку і періодично переходить на роздільне харчування, а легендарна королева поп-музики підкріплює успіх дієти заняттями йогою і тривалими заміськими прогулянками.

Нагадаємо, що будь-яка весняна дієта  – це короткочасний, але сильний стрес для організму, який особливо важко переноситься навесні, коли всіх долає питаннячко, як швидко схуднути? На жаль, після більшості дієт вага швидко повертається, а ось підірване здоров’я доводиться відновлювати довго. Прихід весни – відмінний привід для розумної зміни кількості і якості їжі, яка стане вашою нормою харчової поведінки і забезпечить стрункість фігурі – причому, не сезонну, а постійну.

Весняна дієта. Правила

Меню весняної дієти повинно будуватися на наступних принципах:

Основу раціону харчування повинні складати овочі та фрукти (крім найсолодших). Однак зверніть увагу, що до весни в овочах і фруктах, що зберігалися з осені, вітамінічикв зберігається не так багато. А ті, які вирощують в теплицях або везуть із заморських країн, в більшості своїй непомірно дорогі  до того ж напхані добривами і обмазані консервантами. У такій ситуації на виручку прийдуть таккі чудовенькі продукти, як квашена капусточка, яка при правильному зберіганні за зиму майже не втрачає вмістимі в ній вітамінчики, ламінарія, а також заморожені овочі і ягоди, сушена зелень і сухофрукти.

Важлива роль у весняній дієті відводиться кисломолочним продуктам – сиру, кефірчику, натуральному йогурту. Для ефективного схуднення вони повинненькі бути маложирненькими, не більше 3,5%.

Не варто позбавляти себе і м’яса, віддаючи перевагу нежирненькій телятинці і птиці, а ще краще – рибці і морепродуктам. Рибка цілком допустима і жирна (лососеві, скумбрія, сайра), але не консервочи в маслі.

Іноді можна їсти і каші, зварені на водиці або знежиреному молочці. Можна в день з’їдати кілька шматочків чорного або цільнозернового хліба, а ось булочки, здобу, макарони, солодощі краще виключити.

В якості підсолоджувача використовуйте мед. За вмістом корисних речовин це один з рекордсменів серед «весняних» продуктів, і вживати його в невеликих кількостях можна і навіть потрібно, якщо, звичайно, у вас немає на нього алергії.

Переважно дробове харчування, їжте 5-6 разів на день невеличкими порціями. Не допускайте переїдання.

Як і при майже будь-яккій низькокалорійній дієті, потрібно пити побільше водички. Вітається також зелений і трав’яний чай.

Обов’язково пропийте навесні курс полівітамінчиків і не забувайте про фізичну активність і прогуляночки на свіженькому повітрі, які навесні просто необхідні для бадьорості, гарненького настрою і ефективної боротьби із зайвими кілограмчиками.

Весняна дієта. Зразкове меню

Ось приблизний раціон дієти, побудований на вищеописаних принципах.

Сніданочок: 100-150 грамчиків сиру або каші або пара яєць, 2-3 крекери або тости, ложечка меду, чай або кава без цукру.

Другий сніданочок: 1-2 фрукта і зелені овочі (болгарський перчик, огірочки, капусточка, салат).

Обід: тарілочка нежирненького супчику (овочевий, борщ). Відварна нежирна яловичина, телятинка або куряча грудка без шкірочки. 3 столовенькі ложечки зеленого горошку, свіженькі овочі.

Полудень: 1-2 крекери або тост, овочевий салат, заправлений однією чайненькою ложечкою рослинної олії, 125 грамів сиру або відвареної рибки.

Вечеря: 1-2 фрукта, натуральний йогурт.

Дотримуватися такої дієти можна протягом досить тривалого часу, особливо якщо ви будете проявляти кулінарну фантазію і урізноманітнити свій раціон.

Весняна дієта для очищення організму

Якщо ви поки не готові всерйоз зайнятися чисткою організму, не турбуйтеся. У кожного часу є свої особливості, і навесні починається природна чистка організму. Ваше завдання – йому допомогти. Як? Дуже просто.

Допомогти організму впоратися з накопиченими токсинами можна за допомогою питної мінеральної водички і лимончика. За день потрібно випивати до 1,5-2 літрів мінеральної водиці без газу з соком лимончика. Лимончик відновлює необхідний баланс мікрофлори кишечника, не дає розвиватися дизбактеріозу, покращує перистальтику. А для того, щоб викликати приплив сил, випийте вранці натщесерце скляночку питної мінеральної водиці з чайною ложечкою меду і соком лимона за смаком.

Раціон дієти:

Понеділок

Сніданок. Пшоняна каша з гарбузом і родзинками. Грінки з зеленню, чай.

Обід. Супчик овочевий з кабачком. Тушкована ріпа з морквою і цибулькою. Компот з яблучок і чорносливу.

Вечеря. Гречка з медом, оливковою олією. Чай з лимончиком і журавлиною.

Вівторок

Сніданок. Геркулес з родзинками, курагою. Фруктовий салатичок. Жасминовий чай.

Обід. Салат зі свіженьких яблучок, брукви і селери. Грибний супчик. Овочеве рагу. Журавлинной-яблучний напій.

Вечеря. Салат з гарбуза з яблучками і бурячком. Голубці з рисом. Чай.

Середа

Сніданок. Салатичок з овочів із зеленню. Каша рисова з чорносливом. Чай.

Обід. Салатичок зі свіженьких бурячків з яблучками і чорносливом. Суп-пюре з цвітної капусточки. Смажений гарбуз. Чай.

Вечеря. Салатичок з моркви і ріпи. Каша гречана зі смаженою цибулькою. Чай.

Четвер

Сніданочок. Мюслі з нежирненьким йогуртом або соком. Фрукти. Квітковий чай.

Обід. Салат зі свіженької ріпи з брусницею і морквою. Супчик з пшоном і свіженькими помідорами. Запечена в духовці ріпа. Трав’яний чай.

Вечеря. Печені яблучка. Трав’яний чай.

П’ятниця

Сніданок. Салатичок з гарбуза з яблучками, медом. / Пшоняна каша з гарбузом

Обід. Салат із сирого буряка, моркви, гарбуза і яблука з зеленню. Суп овочевий з рисом. Кабачки. Компот.

Вечеря. Салат з буряка з помідорами і часничком. Голубці з рисом. Чай.

Субота

Сніданок. Геркулесова каша. Бурякова ікра. Трав’яний чай з медом

Обід. Салат з моркви із зеленню. Борщ. Тушковані овочі. Печені яблучка з медом. Ягідний морс.

Вечеря. Салат з морської капусточки. Тушкована цвіна  капусточка. Чай.

Неділя

Сніданочок. Каша рисова. Фруктовий салат. Трав’яний чай.

Обід. Салат з буряка з морквою, часничком і петрушкою. Борщ з печеного бурячка. Котлети з гречаної каші з цвітною капусточкою. Компот.

Вечеря. Рис з тушкованими на водичці овочами і соєвим соусом. Трав’яний чай.

Весняна дієта. Результати

Весняна дієта  помаранчева триває 4 дня. В результаті за цей час за нею, можна скинути 2-3 кілограми. Потім слід зробити дводенну перерву. У перерві бажано харчуватися супами і салатами. Таким чином, за 10 днів дієти ви зможете розлучитися з 5 кілограмами.

Весняна дієта.  Відгуки

«Помаранчева дієта» є нетрадиційним винаходом дієтології. Але, не дивлячись на це, вона набула широкого поширення навіть серед зірок Голлівуду. Деякі особистості використовують її в якості розвантажувальних днів і для поліпшення самопочуття. З відомих особистостей це Сара Мішель Геллар і Демі Мур.

Працездатність цієї дієти не доведена. Але психологи запевняють, що помаранчевий колір сприятливо діє на самопочуття людини і його настрій. Вона допомагає прогнати нудьгу, вітамінізує організм і поліпшує стан шлунка і травної системи в цілому.

У будь-якому випадку, харчування одними фруктами і овочами протягом чотирьох днів навряд чи принесе шкоди здоров’ю. Тому заряджайтеся позитивною енергетикою оранжевого кольору і будьте здорові!

Весняна дієта для підняття імунітету

Незважаючи на те, що весна – це час змін, всі лікарі в один голос радять: ніяких жорстких дієт, тільки не навесні! Незважаючи на ці попередження, саме після зими всі прагнуть скинути зайві кілограми, активно займаються спортом і сідають на дієти. І це в той час, коли наш організм гранично ослаблений і позбавлений практично всіх вітамінів.

Чи варто наше здоров’я нашої краси? Напевно ні. І до того ж бути красивою і здоровенькою можна одночасно. Дієта для імунітету – ось що допоможе підвищити тонус організму і бути в формі до настання літньої спеки. Які ж основні принципи цієї дієти? Як довго можна  її дотримуватися і скільки кілограмчиків вдасться скинути?

Весняна дієта. Чому навесні не можна сидіти на жорстких дієтах?

Монодієти дуже ефективні в плані зниження ваги, але при тривалому їх дотриманні можуть спостерігатися побічні ефекти. Вживаючи один і той же продукт, організм черпає з нього всі можливі поживні речовини, вітаміни і мікроелементи, а згодом (коли сидиш на такій дієті дуже довго) і зовсім перестає його засвоювати. Звичайно, так схуднути легко, але це небезпечно.

Дотримуватися монодієти можна недовгий час (від тижня до двох), а вибирати для вживання варто ті продукти, які містять максимум корисних складових. Навесні монодієти категорично протипоказані, навіть якщо схуднути вам потрібно дуже-дуже терміново. Нестача вітамінів в нашому організмі не зможе заповнити жоден продукт, якщо вживати тільки його.

Весняна дієта: основні принципи

Саме тому була розроблена спеціальна весняна дієта  для імунітету, яка не тільки впорається зі зниженням ваги, але і наситить організм вітамінами і підвищить його захисні сили. По суті, це не стільки дієта, скільки принципи здорового харчування, яких можна дотримуватися досить довго.

Взимку ми накопичуємо жирові відкладення – це природний процес в нашому організмі, і проявляється він абсолютно у всіх (у когось більше, у когось менше). А ось навесні наше тіло саме починає позбавлятися від зайвого баласту, і тут потрібно йому тільки допомогти, а не заганяти в стрес. Основний принцип весняної дієти – велика різноманітність меню і правильний баланс продуктів.

Яких продуктів варто уникати

Відомий англійський дієтолог Зої Харкомб, яка розробила не одну ефективну дієту, в весняний період в першу чергу радить відмовитися від пшеничного хліба, білого рису і макаронних виробів. Якщо ви не можете обійтися без цих продуктів, замініть пшеничний хліб на житній, білий рис – на бурий неочищений, а макарони – на вироби з твердих сортів пшениці.

Що стосується крохмалистих овочів, наприклад, картоплі, – її вживати можна, але не в смаженому вигляді. Варіть, тушіть, запікайте, готуйте на пару – і все буде в порядку. До речі, дієтологи з США радять навесні плавно перейти з гарячих страв на теплі, відмовитися від жирної їжі (свинина, сало, вершкове масло), а замість цього вживати нерафіновані олії (оливкова першого віджиму, лляна, кукурудзяна, кунжутна).

Ще один нюанс – це відмова від солодкого. Мається на увазі відмова від цукру в чистому вигляді. Якщо ви звикли пити каву і чай підсолодженими, візьміть замінник цукру. А ось готові солодощі в магазинах не варто купувати, адже вдома можна приготувати безліч ласощів, які будуть корисними. У десертах замість цукру використовуйте мед, стевію (екстракт «медової трави»), кленовий сироп або сироп агави.

Весняна дієта для імунітету: основний раціон

Ну і, нарешті, ми підібралися до того, що ж все-таки можна вживати в їжу, дотримуючись весняної дієти.

Кисломолочні продукти. Вони повинні знаходитися у вас на першому місці. Вибирайте ті, які містять біфідофлору, – вони зможуть дуже ефективно прочистити кишечник, відчого відразу ж покращиться і стан дерми.

Овочі. Цілком зрозуміло, що свіжих овочів навесні мало. Вихід – вживайте у їжу моркву, бурячок, цибульку і часничок, свіженьку і квашену капусточку, зелень (яку можна купити на ринку або виростити самій на підвіконні).

Фрукти. Цитрусові є на полицях магазинів в будь-який час року. Добавте до них яблучка і банани. Саме в бананах міститься алкалоїд харман, що підвищує працездатність і настрій. Намагайтеся не їсти фрукти після 16-17 години вечора.

Крупи. Як ми вже сказали вище, білий рис варто замінити бурим неочищеним. Крім рису, вживайте у їжу гречку, пшоно (воно містить багато корисних мікроелементів), вівсяночку (бажано крупу, а не оброблені пластівці), перловку.

М’ясо. М’ясо можна будь-яке, за винятком жирної свинини. В першу чергу вона жирна, а по-друге, важка для шлунка і кишечника, який ви намагаєтеся очистити і «оновити». Телятину, курочку, курячі яйця не смажте, а запікайте в духовці або готуйте на пару.

Рибка. А ось рибку, на відміну від м’яса, можна вживати жирну – це лосось, сьомга і морська форель. Корисні жири омега-3 дадуть додаткові сили вашому організму навесні. Морепродукти час від часу теж варто включати в раціон – це мідії, креветки, кальмари і морська капусточка, багата на вітамінчик С.

Така весняна дієта  дозволить схуднути без стресу, підвищити захисні сили організму, поповнити нестачу вітамінчиків і мікроелементів. Дотримуватися її легко саме через різноманітність в раціоні, і можна робити це скільки завгодно довго і продовжувати навіть влітку. Тільки не забувайте  згодом включати в раціон свіженькі сезонні овочі і фрукти.

При дотриманні всіх правил за три тижні можна скинути близько 5-7 кілограмчиків. І ці кілограмчики не повернуться назад, а схуднення пройде без шкоди для організму!

Весняна дієта для краси волосся: що потрібно їсти?

Весняна дієта  для краси волосся – це дієта, яка допоможе вам поліпшити стан волосся навесні.

Краса волосся залежить від того, що ми їмо. Щоб у вас були здорове волосся, потрібно в раціон включити деякі продукти. Для краси волосся нам необхідні білки, жирні кислоти, вітамінчики А, В, С, Е і достатня кількість водиці.

Білки. Білки є будівельним матеріалом не тільки для волосся, але і для нігтиків. Він бере участь в утворенні колагену і кератину, тому в раціон харчування потрібно додавати м’ясо, рибку, птицю, яйця, сир, бобові або горіхи.

Жирні кислоти. Жирні кислоти беруть участь у виробленні колагену і кератину, підтримують гормональний баланс, стан якого безпосередньо впливає на густоту пасом, а також на гладкість дерми. Жирні кислоти містяться в соняшниковій і кукурудзяній олії.

Вітамінчик А. Вітамінчик А також називають ретинолом. Його можнао знайти в продуктах тваринного походження – риб’ячому жирі, печінці (особливо яловичій), ікрі, молочці, вершковому маслі, маргарині, сметанці, сирі  і в яєчному жовтку. Також включайте в раціон моркву, червоний перчик, зелену цибульку, салат, гарбуз і помідори.

Вітамінчик С. Вітамінчик С допомагає виробляти колаген. Він також позитивно впливає на стан кровоносних судин. Вітамін С міститься в цитрусових, чорній смородині, шипшині, солодкому перці і гречці.

Вітамінчики групи В. Ці вітамінчики впливають на зростання і ділення клітин. Їх можна знайти в цільнозернових і молочних продуктах, в дріжджах, бобах, печінці, зелених овочах, морепродуктах, пісному м’ясі, яйцях, горіхах, насінні і сухофруктах.

Цинк. Цинк дуже важливий для хорошого стану жіночого здоров’я. Він допомагає зберегти молодість дерми і позитивно впливає на стан нігтиків і пасом. Цинк міститься в устрицях і гарбузовому насіннячку, а також в молюсках і хлібних злаках.

Залізо. Залізо впливає на стан дермочки, а це дуже важливо для того, щоб волосся не випадало і швидше росло. Воно міститься в пісному червоному м’ясі, дичині, яєчних жовтках, бобових і темно-зелених овочах.

Весняна дієта для сухого волосся

Залежно від того, яка у вас проблемочка з волоссям, потрібно включати в раціон різні продукти. Наприклад, якщо у вас сухе волосся, яке ламається, вам потрібно їсти продукти, які багаті жирними кислотами. Це тунець, сьомга, оселедець, злакові, горіхи, оливки, авокадо. Важливо випивати від 1,5 літра водиці щодня.

Весняна дієта для жирного волосся

Якщо у вас жирне волосся, звертайте увагу на вітамінчик В. Недолік цього вітамінчику порушує жировий обмін в дермі. Вживайте злакові, молочні продукти, горіхи, яйця, боби, зелень і овочі.

Весняна дієта для тьмяного волосся

Тьмяне волоссячко – це результат нестачі цинку. Також включіть в свій раціон продукти, багаті тирозином, амінокислотою, що відповідає за колір волоссячка і дерми. Їжте авокадо, банани, молочні продукти і гарбузове насіння.


Check Also

Місячний календар стрижки на березень 2021 року

Як відомо, місячний календар  стрижки на березень 2021 відрізняється від сонячного, до якого звикла більшість …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *