Home / Дієти / Весняний детокс – очишення в домашніх умовах

Весняний детокс – очишення в домашніх умовах

Весна – час оновлення та свіжості. У неї завжди хочеться увійти без нічого. І зробити це не тільки за рахунок оновлення гардеробу. Спеціальні детокс-процедури допоможуть вам очиститися від токсинів і неприємних наслідків зими. Весняний детокс  – який легко провести в домашніх умовах.

 Весняний детокс: тотальне очищення

Весняний детокс - очишення в домашніх умовах

 

Колись популярні експрес-дієти вже не в пошані у дівчат, що стежать за фігурою. Здоров’я нарешті перемогло над болючою худорбою. А  разом з турботою про свій організм в моду увійшов і детокс.

Хочемо ми цього чи ні, але шлаки і токсини – невід’ємний «бонус» сучасного способу життя. Мова йде не тільки про наслідки неправильного харчування, масло в вогонь підливають і екологія, і навіть неорганічна косметика і матеріали. Звичайно, «функція» самоочищення від шкідливих речовин закладена в нас біологічно, однак сьогодні організм не в силах справлятися самостійно. І тут на допомогу приходить детокс.

Детокс – це «генеральне прибирання» організму. Суть цього очищення полягає в певному режимі харчування, виключення з раціону шкідливих продуктів і вживанні здорових. Також необхідні правильний відпочинок і заняття спортом, звичайно ж. В результаті такого очищення ви розцвіте на очах: позбудетеся від зайвих кілограмів, покращите імунітет, оздоровите шкіру і колір обличчя, отримаєте заряд бадьорості.

На думку дієтологів, весна – найкращий час для проходження детокс. Саме в цей період організм найбільш готовий позбавлятися від «зайвого». Але перш ніж почати очищення, до нього потрібно підготуватися.

Весняний детокс. Процедури підготовки до детокс

Підготовчий етап може займати від тижня до місяця – все залежить від вихідних даних і серйозності намірів. Сенс підготовки – поступова відмова від шкідливих звичних продуктів на користь незвичних здорових: замініть білий хліб на цільнозернові хлібці, молочні шейки на фруктові смузі і т. д.

Пробуйте різні очищаючі процедури і не забувайте про здорове харчування і правильний питний режим, без яких неможливий повноцінний детокс.

Тривалість

Весняний детокс – питання сили волі. Вона може коливатися від декількох днів до місяця. Зате до меню пред’являються безкомпромісні вимоги: з цього моменту раціон повинен складатися переважно з правильних продуктів.

Взяти за основу

Сирі овочі

Першим пунктом у списку продуктів для детокс значаться зелені овочі. Саме в них міститься хлорофіл, який допомагає вивести з організму важкі метали, гербіциди та пестициди, а також очищає кров, насичуючи її киснем. Особливо корисна капуста: білокачанна, цвітна, брюсельська, брокколі. Капуста будь-якого сорту містить більше вітаміну C, ніж будь-який цитрусовий, а завдяки наявності клітковини вона відмінно очищає кишечник.

Думаєте, що овочевий весняний детокс  одноманітний і нудний? Покришіть рукколу, шпинат і листя салату корн, додайте помідори-чері і фету. Заправте отриману суміш сметанним соусом, додайте трохи кедрових горіхів – вуаля: здорова і смачна вечеря готова!

Свіжі фрукти

Запасіться яблуками зелених сортів. Ці фрукти не тільки багаті клітковиною, а й стимулюють вироблення жовчі, завдяки чому печінка позбавляється від токсинів і харчових добавок. У яблуках також міститься пектин, який знижує рівень холестерину і нормалізує сприйнятливість організму до глюкози. Лимон – ще один популярний детокс-фрукт. Він «конвертує» токсини в водорозчинні форми, прискорюючи тим самим процес їх виведення. Не зайві в меню ківі, груші та гранати.

Головне – пам’ятати, що фрукти треба їсти через дві-три години після їжі, не раніше, інакше вони викликають бродіння.

Безглютенові каші

Вівсянка, гречка, сочевиця і кіноа багаті клітковиною. Крім очищення кишечника ці каші прискорюють виведення радіонуклідів, важких металів, знижують рівень холестерину і покращують травлення.

Всупереч звичці їсти каші за сніданком, за правилами детокс їх бажано вживати на обід або вечерю. Ще одна заборона щодо каш – додавати в них горіхи і сухофрукти не варто. Краще цей продукт поєднується з овочами, спеціями, медом.

Порада: запечіть в духовці гарбуз, додайте його в зварену на воді вівсянку, і ця страва послужить вам корисним обідом.

Спеції та трави

Щоб їжа не здавалася прісною, додавайте спеції. А щоб  детокс-страви були подвійно корисними, вибирайте «правильні» приправи. Наприклад, чилійські перці і гострі спеції стимулюють роботу травної системи, активізуючи процес виведення токсинів.

Роль фільтра для організму грає кінза: вона сприяє позбавленню від важких металів, які можуть привести до депресії, раку, гормональних проблем і проблем з щитовидною залозою. Ще однією популярною детокс-приправою є кориця.

Однак використання її в випічці (як це в основному прийнято) позбавляє її детоксикаційних властивостей. Корицю краще вживати самостійно або в якості добавки до детокс-коктейлів. Крім перерахованих приправ хорошим детоксикацій ним ефектом володіють шафран, розмарин, кардамон, хрін, імбир.

Почніть ранок з очищаючого коктейлю: збийте в блендері склянку яблучного соку, половину лимона, 50 г шпинату і чайну ложку натертого кореня імбиру.

Зелений і трав’яний чаї

Головним детокс-напоєм є зелений чай. Джерело антиоксидантів. Крім того, цей напій багатий катехінами, які покращують роботу печінки, виводить з неї і підшлункової залози токсичні речовини. Різні трав’яні збори на основі сухих квітів і плодів очищають «забруднені» органи, володіють жовчогінними і сечогінними ефектами і покращують травлення.

Замість чорного чаю або кави заваріть чай з гібіскусу. Він сприяє зміцненню стінок кровоносних судин, регулює кров’яний тиск і виводить з організму продукти обміну.

Риба та морепродукти

Головними джерелами білка під час детокс є риба і морепродукти, які можуть стати хорошою альтернативою м’ясу. Віддавайте перевагу морській рибі – трісці, морському окуню, палтусу. «Дикі» види, вирощені в природному середовищі, що не були вирощені на кормах, не містять гормони.

Морепродукти забезпечать організм практично всіма потрібними амінокислотами. «Морський» білок нормалізує функцію згортання крові, знижує холестерин і покращує обмін речовин.

Приготуйте в пароварці філе риби, додайте спеції і цедру лимона, і смачна денна порція білка готова!

Привіт з Індії

Кічарі – знаменитий і незамінний елемент детокс. Розігрійте на пательні 2 ст. л. оливкового масла, додайте 0,5 ч. л. зіри. Через 10 хвилин додайте подрібнену половинку цибулі і натертий імбир – обсмажте до прозорості цибулю. Додайте в пательню сочевицю (1/2 склянки) і коричневий рис (1/4 склянки). Потім залийте кічарі водою, посоліть і доведіть до кипіння. Закрийте пательню кришкою і варіть півгодини до готовності, періодично помішуючи.

Плюс три

Весняний детокс– на дієті – не єдиний спосіб очищення організму, для отримання хороших результатів необхідний комплексний підхід.

  1. Гідроколонотерапія – процедура, яку проводять під наглядом фахівців. Гідроколонотерапія очищає стінки товстої кишки від бактеріальних і метаболічних токсинів.
  2. Коригуючий масаж впливає на підшкірно-жирову клітковину, що призводить до ліполізу, а значить, і до виведення з організму зайвого жиру і застояної рідини.
  3. Косметичні процедури (ванни, скраби, обгортання і спеціальні засоби для очищення шкіри).

Сольові ванни

Найкраще вивести шкідливі речовини з організму допомагають прості сольові ванни. Наприклад, 0,5 кг морської солі і 4-5 крапель олії грейпфрута, розведені в ванні температурою 32-34 градуси, відмінно розпарять шкіру і посприяють виведенню шкідливих речовин через пори.

Кавовий скраб

Простий і знайомий усім скраб з кавової гущі очистить шкіру від ороговілого шару і прискорить кровообіг, що також позитивно вплине на детокс-ефект інших процедур.

Водоростеві обгортання

Ще одним простим і дієвим засобом можна назвати контрастні водоростеві обгортання, при яких ви поперемінно наносите на шкіру то гарячі, то холодні водорості. Зміна температур добре активізує обмінні процеси, а самі водорості – тонізують шкіру.

Панчакарма – весняний детокс по-індійськи

Паначкарма – це своєрідний аюрведичний детокс, який оновлює тіло і очищає душу. Прийшов час зайнятися генеральним прибиранням.

До очищення організму на даний момент у багатьох лікарів і вчених відношення складне і досить суперечливе. Є прихильники «теорії шлаків», які вважають, що в організмі постійно накопичуються шкідливі відходи, які не виводяться природними методами очищення і тоді нашому тілу потрібна стороння допомога у вигляді спеціальних процедур.

І є ті, хто вважає все це вигадкою, так як ці «шлаки» ніхто ще досі  так і не бачив. Всі ці прихильники теорії і дієтологи морочать людям голову і витягають з них гроші на очисні процедури.

Панчакарма – це древній аюрведичний  метод очищення тіла і свідомості. Згідно з цією системою, здорова людина – це здорове тіло без токсинів, врівноважені емоції і ясний розум. Тобто, все повинно знаходитися в гармонії. Але якщо ви постійно перебуваєте в стресі і відчуваєте негативні емоції, ваше тіло не зможе бути здоровим.

Панчакарма (на санскриті «Панча» – п’ять, «карма» – дія) складається з 5 основних процедур очищення організму:

Ваман. Стимулювання терапевтичної блювоти. До цієї процедури людина готується спеціальною процедурою промаслювання.

Віречан. Приготування спеціального напою на основі молока, який відіграє роль проносного.

Басті (Васті). Очисні клізми зі спеціальними травами і маслами.

Насйа (насйам). Пропарювання і очищення носових пазух спеціальними оліями.

Ракта-мокша. Кровопускання.

Повне очищення згідно з цими 5 процедурами можна проходити тільки в спеціальних аюрведичнихі центрах під пильних наглядом лікаря і тільки після його рекомендацій. Всі масла і трави підбираються індивідуально, масаж і процедури виконуються фахівцями.

Панчакарма в домашніх умовах

Панчакарма в домашніх умовах обходиться без таких неприємних процедур, як кровопускання і стимулювання блювоти. Вона складається з трьох етапів: внутрішнє промаслювання, зовнішнє промаслювання і очисні басті.

Стандартна домашня панчакарма забере у вас 10 днів (термін можна скоротити до 5 днів) і на час її проходження  бажано взяти відпустку. Принаймні хоча б на час очисної дієти.

Етап №1. внутрішнє промаслювання

Внутрішнє промаслювання допомагає виводити токсини з шлунково кишкового тракту і є першим етапом в очищенні організму.

Протягом перших трьох днів вранці на голодний шлунок потрібно приймати по 50 г теплого масла Гі (розтоплене спеціальним способом вершкове масло) і запивати його гарячою водою. Людям з конституцією Вата (худорлява статура)  потрібно приймати масло разом з дрібкою солі.

Якщо ви – Пітта (середня статура), тоді ви приймаєте просто чисте масло. Якщо ви – Капха (міцна статура), тоді приймаєте масло Гі з дрібкою суміші спецій з червоного і чорного перців і сухого імбиру в рівних пропорціях. Снідати після прийняття масла Гі можна тільки через 30 хвилин.

Якщо вам складно випити відразу все масло, тоді можете розбити його прийом на 3 рази на день по 2 столові ложки за 15 хвилин до їди. Якщо у вас підвищений вміст холестерину в крові, тоді замість масла Гі вам слід приймати лляне масло за таким же графіком.

Також протягом цих трьох днів ви поступово забираєте зі свого раціону м’ясо, алкоголь, каву, солодке, смажене, солоне і копчене, готуючись до другого етапу.

Якщо ж у вас не так багато часу, ви можете поєднати внутрішнє промаслювання із зовнішнім.

Етап №2. Зовнішнє промаслювання

Протягом наступних 7 днів щовечора перед сном ви повинні виконувати самомасаж теплим рослинним маслом. Для конституції Вата – кунжутне масло. Для Пітта – соняшникова олія. Для Капха – кукурудзяне або гірчичне масло. Масло не повинно бути рафінованим!

Масаж виконує протягом 15-20 хвилин починаючи від верхівки голови і до кінчиків пальців на ногах. Найкраще перенести цю процедуру в ванну кімнату, так як після масажу потрібно прийняти гарячий душ або гарячу ванну. Після цього потрібно промокнути тіло сухим махровим рушником. Витиратися насухо, повністю стираючи з шкіри залишки масла не потрібно. Масло, має глибоко ввібратися в шкіру, забезпечуючи повне зовнішнє промаслювання.

Також протягом цих же 7 днів перед сном потрібно випивати 2-3 чайні ложки Трифала чурна – порошок розводиться в 150-200 мл води і випивається. Трифала чурна надає на організм м’який проносний ефект і активізує роботу внутрішніх систем організму.

Етап №3. Очисні басті

Очисні басті – це клізми, які виконуються в останні 3 дні перед сном після ванни або душу. Для приготування басті потрібен аюрведичний збір дашамула. Для приготування розчину 1 столову ложку порошку додають в 0,5 літра окропу і кип’ятять протягом 5 хвилин. Потім відвар остуджують до кімнатної температури і проціджують. Для Вата-конституції розчин потрібно змішати з 150 мл кунжутного масла.

Харчування

Протягом цих 7 днів дозволяється пити трав’яні чаї зі спеціями, мед (бажано старий і зацукрований) і їсти спеціально приготований рис кічрі (або кічаді).

Їсти можна кожен раз, як відчуєте голод. Голодувати під час ПанчаКарми не рекомендується. У перший день після закінчення ПанчаКарми рекомендується їсти рис Кірча  з овочами, а потім поступово повертатися в звичний режим харчування.

Рецепт приготування кічрі:

Інгредієнти (на 3-6 порцій): 1 склянку очищеного маша (можна взяти жовту сочевицю), 1 склянка рису, 1 цибулина, 2 помідори (очищених або консервованих), 2 зубки часнику, шматок імбиру, 3 столові ложки масла Гі, по 0 , 5 чайної ложки коріандру і зіри, 1 чайна ложка куркуми, паличка кориці, 3 коробочки кардамону, кінза, сухий гострий перець, чорний перець, сіль.

На середньому вогні в маслі обсмажуємо спеції. Потім додаєте дрібно рубаний імбир і часник. Через кілька хвилин додаєте дрібно нарізану цибулю і пасируєте до м’якості. Потім додаєте в суміш куркуму і добре все перемішуєте.

Заключний етап – через кілька хвилин після куркуми додаєте рис і маш, добре все перемішуєте і заливаєте 1-1,5 літрами окропу, доводите до кипіння, додаєте сіль, накриваєте кришкою і готуєте протягом 30-40 хвилин.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *