Щороку до нас приходить великий і світлий празник Пасхи. Чи не замислювалися ви відзначити Великдень якось оригінально, не обмежуючись фарбованими в лушпинні цибулі яйцями? Щоб максимально відчути великодній настрій, потрібно, в першу чергу, прикрасити до свята будинок. Безумовно, Великодній хендмейд порадує вас, подарує тепло і затишок вашого будинку. Багато з них ви можете зробити своїми руками. Ідеї для пасхальних прикрас і композиції різноманітні і численні, трохи фантазії – і ваш будинок стане гарним і стильним.
Великодній хендмейд. Символи Великодня
Пасхальне яйце в вінтажному стилі
Майстриня Дарина Vistavna показала майстер -клас зі створення великоднього яйця в вінтажному стилі. Для його створення вам знадобляться: дерев’яна заготівля яйця, фарба акрилова, гіпюр, нитки, голка, бісер, намистини, різноманітні декоративні елементи.
Для початку слід забарвити дерев’яну заготовку яйця. Після повного висихання фарби загорнути яйце в гіпюр, обмотати його біля ніжки ниткою. Потім пришити до гіпюру бісер і намистини. В кінці приклеїти декоративні елементи (квіти, гніздо з сизалю, пташку).
Крашанки з синельного дроту
Оригінальний Великодній хендмейд крашанок необов’язково повинен бути довгим і трудомістким.
Прекрасне рішення – декорувати пластикові контейнери у вигляді яєць синельним (волохатим) дротом. Цей дріт слід обмотувати навколо яєць, фіксуючи пістолетом з гарячим клеєм.
Комбінуючи синельним дротом різних кольорів, ви отримаєте яскраві і райдужні декоративні яйця до Великодня.
Великоднє яйце з вишивкою
Крашанки з вишивкою служать чудовою прикрасою будинку до свята. Для їх створення вам знадобляться: порожня яєчна шкаралупа, серветка, канва, нитки, голка, клей.
Для початку слід взяти яйце виконати в ньому голкою дірочки з обох сторін і видути вміст. Шкаралупу всередині вимити, просушити. Взяти тонку серветку, вирізати з неї прямокутник за розміром яйця, прикласти до шкаралупи, намочити водицею так, щоб серветка повністю приклеїлася. Залишити до повного висихання. Потім ручкою накреслити по колу яйця лінію, яка умовно розділяє його на дві половинки. Знявши серветку і обрізавши її по лінії, ви отримаєте точну викрійку для вишивки.
Потім виберіть малюнок для вишивки (в даному випадку – курча), вишийте його на канві хрестиком. Викрійку прикладіть до вишивки, і обріжте канву за формою викрійки (курча повинне бути по центру). Потримайте канву деякий час в гарячій воді, щоб вона розм’якшилася, а потім рівномірно розподіліть її на яйці. Щільно замотайте яйце з канвою в серветку і залиште до повного висихання. Як тільки серветка висохла, акуратно розкрийте її і нанесіть на краю канви клей. Далі змочіть поверхню яйця, знову щільно загорніть його в серветку і перев’яжіть тасьмою. Після того, як канва приклеїться на одну сторону яйця, виконайте все те ж саме з зворотною стороною.
Стики канви закрийте декоративною тасьмою, приклеївши її до яйцю. Яйце насадіть на ніжку, прикрасьте бантиком. Вставте яйце в квітковий горщик.
Крашанки в стилі Шеббі-шик
Майстриня Silwia Serwin створює приголомшливі крашанки, використовуючи техніки свердління і об’ємного декупажу. Вам потрібно нанести бажаний малюнок на заготовку яйця. Потім за допомогою дрилі акуратно висвердлити отвори.
На малюнок нанести спеціальний об’ємний контур. Після повного висихання контур відшліфувати і пофарбувати акриловою фарбою за допомогою губки. Коли фарба висохне, знову пройтися по контуру наждачним папером.
Вирізати з серветки сподобаний малюнок. Приклеїти його, зверху розкрити яйце лаком.
Крашанки з джгута і тканини
Незвичайні ошатні крашанки можна зробити за допомогою заготівлі з пінопласту, шнура і тканини. Вам знадобляться: заготівля яйця з пінопласту, джгут (шнурок, шпагат), тканину, нитки, голка, пістолет з гарячим клеєм, дерев’яні або пластикові кільця (від карнизів), штучні трояндочки, гачок, стрічка, нитки муліне.
Кільця обв’язати нитками – вони будуть служити в якості підставок для яєць. Поверхню яєць обклеїти джгутом.
Тканину нарізати квадратиками, які потім скласти у вигляді трикутників.
Трикутники прикріпити шпильками в пенопластовій заготівлі.
Прикрасити яйця бантиками зі стрічки і штучними трояндочками.
Великодній кролик
Великодній кролик (заєць) теж є символом Великодня. З XV століття існує повір’я, що пасхальний кролик приходить до слухняних діток і дарує їм в подарунок гніздечко з солодкими яйцями. Вишити пасхального кролика, зробити його з паперу, пап’є-маше, полімерної глини, воску, цукру і марципану, у вигляді аплікації, орігамі, спекти печиво у формі кролика. Варіанти нескінченні і обмежуються тільки вашою власною фантазією.
Великодні кролики з шкарпеток
Великодні кролики з шкарпеток робляться легко, тому ви можете залучити до процесу свою дитину. Вам знадобляться: шкарпетки, ножиці, волок, наповнювач (вата або рис), помпон, стрічка, гумки, іграшкові очі. Носок заповніть наповнювачем, зав’яжіть з двох сторін гумкою для створення тулуба кролика і голови. Виріжте з войлока овал, приклейте або пришийте до животика кролика. Приклейте очі, носик, зуби. Приклейте ззаду хвіст-помпон. Навколо шиї зав’яжіть бантиком стрічку. Виріжте з верхньої частини носка вуха.
Великодні зайчики- мішечки
Порадуйте діток оригінальними великодніми зайчиками-мішечками, в які можна покласти солодкі подаруночки або фарбовані яйця.
Такий зайка шиється з фетру у формі мішечка. На мішечок пришити очі, носик, додаткові деталі вушок. Ззаду пришити помпон-хвостик. Наповнити мішечок подарунками, зав’язати стрічкою.
Великодній кролик з мішковини
Для пошиття цього кролика потрібна щільна мішковина. З шаблону необхідно вирізати всі деталі. Зшити їх і тонувати фарбою. Саму мордочку кролика потрібно вишити або намалювати об’ємними фарбами.
Такого кролика ви цілком можете вписати в композицію з верескового вінка, прикрашеного польовими квітами.
Кролик з тканинної серветки
Ну, і найпростіший варіант – декорувати великодній стіл кроликами, складеними у вигляді серветок. Такі кролики з серветок виглядають кумедно і весело.
Скласти їх можна за такою схемою:
Пасхальне дерево
Існує давня традиція – прикрашати дерева на Великдень декоративними писаними яйцями. Використовуйте цю ідею для прикраси свого житла. Можна взяти кілька гілочок і увіткнути їх в горщик, наповнений вологим піском. А можна високу кімнатну рослину перетворити в пасхальне дерево. Самі гілки прикрасьте яйцями, стрічками, іграшками у вигляді великодніх зайчиків і пташок.
Можна зробити пасхальне дерево у вигляді топіарія. Для роботи вам знадобиться заготовка у вигляді яйця з пінопласту, шпильки, будь-яку ємність (вазон, чашка, горщик), флористичний наповнювач і багато різних гудзиків.
Великодній хендмейд в еко-стилі
Найзвичнішим і найпоширенішим декором в еко-стилі можна вважати гілки верби, які з’являються в наших будинках за тиждень до Пасхи. Тонкі, червоно-коричневі або сріблясто-сірі, з пухнастими ніжними бруньками, вони символізують початок нового життя і довгоочікуваний прихід весни.
Застосування натуральних матеріалів для прикраси будинку на Великдень давно стало традицією. Живі і засушені квіти, зелена трава, виноградна лоза, кора і гілки дерев і навіть збережена і спеціальним чином укріплена шкаралупа від яєць – з цих звичайних речей часом виходять цілі твори мистецтва.