Можливо, хтось згадає маленькі металеві баночки з вазеліном, які продавалися в радянські часи. А хтось вже й не знає, що раніше це був найдоступніший продукт для жіночої косметички. Але і зараз їм з успіхом користуються жінки світу. І не тільки старенькі пані!
Сказати, що вазелін – продукт з минулого, – ніяк не можна. Чи знаєте ви, що й донині в європейських косметичних магазинах і супермаркетах продається продукт з назвою Vaseline? А саме слово – це не тільки назва відомого нам засобу, а й бренд.
Зараз Vaseline – це торгова марка, що належить англо-голландській компанії Unilever. А винайдений і запатентований вазелін був у Сполучених Штатах в 1872 році. У наші дні під маркою Vaseline випускається велика різноманітність засобів для шкіри, серед яких і зволожуючі лосьйони, і креми, і продукти для дітей, і навіть чоловіча косметика. Деякі продукти вже і не містять у складі того самого вазеліну, про який ми говоримо в цій статті.
Суперечки про те, наскільки вазелін – натуральний продукт, не вщухають. По суті, це побічний продукт, що утворюється при видобутку нафти. І деякі вважають, що це шкідливе сусідство, а є ті, хто доводить, що вазелін не більше небезпечний, ніж сама земля або вода, адже здобутий з надр. Але кілька поколінь жінок зросла на вазеліні. Відома прихильниця вазеліну модель Тайра Бенкс частенько розповідає в інтерв’ю, що досі поважає цей продукт. Але якщо все ж брати до уваги деякі побоювання з приводу безпеки вазеліну, то все одно залишається чимало сфер для його застосування в справі турботи про нашу красу. Давайте відкинемо страх і спробуємо скористатися таким доступним і простим засобом.
Вазелін для зволоження
Деякі експерти вважають, що вазелін сам по собі не зволожує шкіру, він усього лише створює захисний бар’єр, що допомагає утримувати вологу. Є й ті, хто думає, що вазелін – сам по собі зволожуючий агент. Але й ті, й інші, не можуть не погодитися з тим, що для зволоження вазелін потрібен. Особливо це стає актуально в холодну і вітряну погоду. Хочете прокинутися вранці з м’якими і зволоженими губами? Нанесіть вазелін на них на ніч. А ще можна пом’якшити вазеліном грубі ділянки шкіри на ліктях, п’ятах, колінах – це теж рада для зимової пори року.
Вазелін для тісного одягу
Щоб уникнути подразнення і натертостей на шкірі від тертя тісних джинсів або обтягуючих легінсів, нанесіть в цих місцях трохи вазеліну. Одяг буде нормально ковзати, а ви уникнете висипань і ран.
Вазелін для парфуму
Вазелін допомагає продовжити дію духів. Спробуйте цей маленький трюк: перед тим, як скропити духами зап’ястя і шию, спочатку на ці місця нанесіть трохи вазеліну. Виявляється, вазелін здатний вбирати запах і зберігати його, поширюючи протягом дня.
Вазелін для пілінгу
Якщо змішати вазелін з сіллю – отримаємо соляної скраб, якщо з коричневим цукром – цукровий. Ви можете бути впевнені, що такий скраб не поранить шкіру, оскільки вазелін ковзає чудово, а сіль або цукор «працюють» як відшелушуючі агенти.
Вазелін для демакіяжу
Трохи тканини (фланелевої або ситцевої) і вазелін, і у вас готовий доступний засіб для зняття макіяжу. Можна тканину замінити паперовою серветкою. Ватний тампон не раджу – залишаються ворсинки на обличчі. Вазелін хороший для видалення водостійких засобів макіяжу, а також бронзаторами (він частенько видаляється складніше, ніж тіні або помада).
Вазелін для зберігання і використання лаку для нігтів
Проблема багатьох – прилипання кришки флакончика лаку для нігтів до самого флакону. Буває, через це лак викидається. Не поспішайте. Нанесіть трохи вазеліну на горлечко флакона, це допоможе кришці швидко відкручуватись. До речі, цей метод можна використовувати і для інших домашніх банок, які погано відкриваються.
Вазелін для стайлінгу волосся
Нанесіть трохи вазеліну на долоні, розітріть в руках і нанесіть на волосся. Він не обтяжує волосся, але додасть гладкості і слухняності. Це актуально для щойно вимитого волосся. А дівчата з кучерявим волоссям, напевно, і так знають цей рецепт, оскільки він здорово приборкує неслухняні локони. До речі, посічені кінчики добре запечатуються вазеліном, їм якраз потрібне таке покриття – плівка.
Вазелін для видалення плям
Вазелін може видалити плями від помади на одязі. Після цього, звичайно, утворюється пляма від самого вазеліну, але його легко видаляють милом або засобом від миття посуду. Є й рецепт видалення засохлої плями фарби. Пом’якшити фарбу допоможе вазелін, потім фарба віддаляється скипидаром, і після миючим і знежирюючим засобом прибираються плями від вазеліну.
Вазелін для манікюру
Перед тим, як зайнятися складним нейл-дизайном, змастіть вазеліном шкіру навколо нігтів. Потім перед малюванням обов’язково знежирте самі нігтьові пластини. Обробка шкіри вазеліном допоможе лаку не прилипати до шкіри, якщо раптом ви промахнетеся і зробите неточність, шкіру буде набагато легше очистити від лаку.