Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Вагітність по тижнях з описом розвитку плода

Вагітність по тижнях з описом розвитку плода

Для більшості жінок вагітність – це своєрідна зміна світогляду, адже материнство істотно змінює і особистість жінки, і сприйняття світу. Під час виношування дитинки ми стикаємося з численними труднощами, і тут дуже важливу роль грає наявність вичерпної інформації про розвиток майбутньої дитини, зміни в організмі матері, про те, що можна і що не можна. Тому, докладніше пропонуємо вивчити всю вагітність по тижнях.

Вагітність по тижнях. 1 тиждень

Вагітність по тижнях з описом розвитку плода

Вагітність настає лише в середині циклу місячних – є лише кілька днів, коли під час овуляції готова до запліднення яйцеклітина може привести до зачаття. Відбувається це лише на 12-14 день після початку місячних – у кожної жінки існує свій особистий графік і показники можуть відрізнятися. Але ось обчислювати вагітність по тижнях  прийнято з початку місячних – тобто ще до того, як відбулося запліднення.

Перший тиждень – це ще не вагітність як така, організм лише готується до зачаття. Йдуть місячні з усіма звичними вже для жінки синдромами – болем внизу живота, нудотою, перепадами настрою, головним болем. Якщо ви плануєте вагітність і відповідально ставитеся до зачаття, то під час  цих місячних  краще не вживати знеболювальні засоби, що стали вже майже звичними супутниками жінки при місячних. В ідеалі своє тіло також потрібно готувати заздалегідь – ще до зачаття відмовитися від шкідливих звичок, стежити за режимом дня і харчуванням. Добре також пройти обстеження у лікаря, особливо ретельно слід зайнятися проблемами з зубами – наступні дев’ять місяців вам буде сильно не вистачати кальцію.

До кінця першого тижня дитина все ще існує лише “в проекті”, але його половина – у вигляді готуючої  до запліднення яйцеклітини – вже існує у вашому організмі.

Вагітність по тижнях. 2 тиждень

Під час другого тижня організм жінки готується до овуляції, з усіх здорових яйцеклітин виділяється один-єдиний лідер. Ця яйцеклітина дещо більша в розмірі, ніж всі інші, і знаходиться в своєрідному заповненому живильною рідиною “міхурі”. Виступаючи над поверхнею яєчника, вона першою відірветься від стінок і вийде в маткову трубу, де і зустрінеться зі сперматозоїдом. На місці, де кріпилася яйцеклітина, утворюється жовте тіло, своєрідний стабілізатор гормонального фону. Саме воно стане пізніше винуватцем токсикозу і всіх тих незмінно супутніх вагітності явищ, які так не люблять жінки – нудота, запаморочення.

Якщо ви серйозно налаштовані на вагітність, то на другому тижні особливу увагу слід приділити збереженню нормального рівня кислотності піхви – підвищені показники, як відомо, негативно впливають на зачаття. Щоб ненароком не змінити кислотність, відмовтеся від спринцювань, підмивання з милом і використання гелів для душу – всі вони здатні змінити показник не в кращу сторону. Під час статевого акту на другому тижні вже може відбутися запліднення.

Вагітність по тижнях. 3 тиждень

На третьому тижні плани втілюються в життя – саме зараз відбувається зачаття. Мігруюча яйцеклітина виходить в маткову трубу. Якщо яйцеклітина почне ділиться, буде зачата двійня або навіть трійня – така вагітність вимагає більш ретельного медичного огляду і важче переноситься матір’ю, але зате і радість від неї подвійна, а то і потрійна. Правда, буває це нечасто.

З моменту овуляції у яйцеклітини є обмежений час – 24 години на зустріч зі сперматозоїдом, який і візьме участь в зачатті. Злившись, вони утворюють зиготу – починається відлік існування майбутньої дитини. Перші кілька днів клітина ще подорожує по матці, але після закріплюється на її стінці. Зародок в цей час живе за рахунок наявного в ній білка і власних запасів енергії.

Мати в цей час відчуває те ж, що і під час другої фази місячних.  В організмі з’являється велика кількість гормону прогестерону, який життєво важливий для життєдіяльності зародка – так, наприклад, він забезпечує його необхідною кількістю вологи. Посилене вироблення прогестерону змушує маму відчувати болючі відчуття внизу животика і в сосках. Особливо чутливі жінки вже одразу розрізняють перші симптому вагітності. Можна визначити це і по зміні базальної температури.

Вагітність по тижнях.  4 тиждень

Жінка стає більш дратівливою, відчуває нездужання, швидко втомлюється. В організмі потихеньку починає вироблятися новий для нього гормон – хоріонічний гонадотропін, який і фіксується тестом на вагітність. Всі відчуття індивідуальні, але більшість жінок саме на четвертому тижні починають відчувати настання вагітності, адже організм починає повністю перебудовуватися під новий стан.

Четвертий тиждень – звичний час настання місячних, і цей роками налагоджений процес може втрутитися в хід вагітності. У деяких жінок в цей час з’являються мажучі коричнуваті або бурі виділення, присутні типові для місячних хворобливі відчуття. Якщо це відбувається, але при цьому ви вже впевнені в своїй вагітності і повноцінні мсячні не настають, то слід звернутися до гінеколога. Швидше за все, спостерігається лише невеликий гормональний збій, але ці симптоми також свідчать і про позаматкову вагітність та інші ускладнення, а визначити ступінь ризику зможе лише гінеколог.

Якщо все благополучно, клітини зародка починають активний розподіл – зароджується другий шар, який і буде вкривати майбутній ембріон від всіх негативних факторів всередині організму.

Вагітність по тижнях.  5 тиждень

В цей термін у багатьох жінок відчуваються всі ознаки раннього токсикозу – постійно хилить на сон, скаче настрій, болить і паморочиться голова. Стає важко зосередитися. У той же час у майбутньої матері змінюються і харчові звички – падає апетит, тягне пробувати нетипові продукти, змінюються смакові відчуття. Те саме горезвісне “солоненьке” хочеться саме в цей час.

Якщо ранній токсикоз дійсно сильно заважає життю, не поспішайте необдумано приймати таблетки або кидатися з крайності в крайність. Не слід собі відмовляти в оригінальних, на ваш погляд, продуктах – ваш організм зараз краще знає, що корисно для дитини, ніж ви. Якщо симптоми дуже сильні, слід проконсультуватися у лікаря – перші дванадцять тижнів дуже важливі для формування майбутньої дитинки і відхилення від норми потребують медичної консультації.

Зародок, раніше існував скоріше як скупчення клітин, перетворюється в ембріон. Створюється нервова трубка, яка стане основою хребта і нервової системи майбутньої людини, її формування вкрай важливо для здоров’я дитини. У плода вперше починає скорочуватися серце – можливо, його биття ще не чутно навіть матері, але воно існує! В цей термін закладаються зачатки головних органів – бронхів, трахеї, дихальних шляхів, формується печінка і підшлункова залоза. 


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *