Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Вагітність по триместрах. Корисненька підбірочка

Вагітність по триместрах. Корисненька підбірочка

1 триместр сильненько змінює груди жінки. Несподіваненько виявляється, що бюстгальтер маленький, а груди сильно збільшилися, стали важчимие, набухи. Це відбувається через активненьку діяльність молочненьких залозочок. Груди злегка змінюються, щоб в подальшенькому можненько було виробляти молочко для малючка.

Але в той же час в цьому триместрикузовні складненько зрозуміти, що жінка вагітненька, можете побачити це, порівнявши світлиночку. Фігурочка майже не змінюється: животик не росте під час цього триместрику: плід не перевищує декількох сантиметриків в об’ємчику. Навіть навпаки, деякенькі матері худнуть: токсикозик заважає їм добренько харчуватися.

Харчуваннячко 

Вагітність по триместрах  передбачає, що харчуваннячко – це важливенька частиночка 1 етапчику вагітності. Є продуктики, які не можненько споживати, а є, які можненько. Правда, ці правилочка відлітають в трубу з приходиком токсикозику. Тоді їжечка ділиться на дві новенькі групочки: неможливенько їсти і цілком прийнятненько. Однак заради безпеки плодика кращенько заздалегідь дізнатися і не забувати, які є рекомендаційки.

Що не можненько їсти?

Звичненький раціончик може стати шкідливеньким для плодика. Тому намагайтеся уникати дуже жирненької їжі, занадто гостренької, дуже солоденької, дуже солоненької. Не можненько їсти нездоровеньку їжу, наприклад, їжу швиденького приготуваннячка.

Не довіряйте стравочкам в незнайоменьких закладочках або вуличненьких кафе, кіоскочках. Ви повинненькі дбати про здоров’я малючка, не тільки про своє.

Сиренькі продуктики можуть містити в собі бактерієчки, небезпечненькі для плодика на першеньких тижниках. Перевіряйте, чи добренько проварилося м’яско або рибка.

Якщо ви дуже любите солодощі, для вас поганенька новиночка: є занадтенько багатенько тістечок шкідливеньких. Це порожненькі калорії і жир без корисненьких елементиків. Ніякенького толку для плодика від них не буде в даненькому триместрі.

Сіль затримує вологочку в організмику. Оскільки при вагітності необхідненько пити багатенько водички, вона повинненька вільненько виходити. Занадто солоненькі продуктики можуть перешкодити цьому.

І пам’ятайте, не можненько споживати продуктики з шкідливенькими або просто невідоменькими добавочками, канцерогенами.

Що можненько їсти

Фруктики можуть стати хорошеньким замінничком солодощів. Та й овочикибудуть лише корисненькі. Головне переконайтеся, що вони без бактерійок і пестицидиків: гарнесенько їх промивайте.

Чим більшенько вітамінчиків – тим краще для розвиточку малючка. Молочко, м’ясо, сир, горішки і багато іншеньких продуктиків позитивненько вплинуть на організмик матері та плодику.

Аналізочки і УЗД

Ще на 1-3 тижнях необхідненько почати відвідувати лікаря. Необхідненько перевіряти стан дитиночки і матері, переконуватися, що вагітність протікає нормальненько. Біжіть в лікарню при найменшеньких симптомчиках хвороби. З цим не можненько тягнути.

Фахівець направить жінку на безліч різненьких аналізиків. Ви повинненькі обов’язковенько дотримуватися всіх вказівочок лікаря, перевіритися на всі можливенькі хворобочки. Так ви зможете забезпечити безпекочку свого малючка.

В кінці 1 триместрику ви, нарешті, зможете побачити плодичок, зробити світлиночку. Приблизненько через 10-11 тижників він стане трохи схоженький на малючка, почне прослуховуватися сердечко. Ви зможете отримати першеньке фото дитиночки. Крім того, можненько буде визначити точненький термінчик і кількість діточок. Визначається, чи не хворенький малюк, встановлюються причиночки болю (якщо такенькі є). Все це відбувається на УЗД.

Першенький триместр – це дуже важливенький етапчик вагітності. Слідкуйте за собою, бережіть себе, дотримуйтесь рекомендаційок лікаря. І ваша дитиночка народиться здоровенькою і сильненькою.

Вагітність по триместрах. Другий триместр

Другенький триместрик вагітності, який триває з початочку 13-ого тижня до кінця 24-ого тижня вагітності, вважається «золотеньким часом» для вагітненької жінки – і такенька думочка не позбавлена підстав.

Від першенького триместру з його гормональненькою перебудовочкою і токсикозиком, і від третєнького триместру з його утомочкою, вагою і тривожненьким очікуваннячком пологочків, другенький триместричок відрізняється спокоєм і гарненьким самопочуттячком майбутненької мами.

Жінка в повненькій мірочці усвідомлює свій статусик вагітненької і може без перешкодочок радіти своєму станочку. Її вага ще не заважає легеньким рухам, майбутненька мама сповнена енергієчки і силочок, а найголовнішенько – саме зараз, у другенькому триместрі вагітності встановлюється найпряміший контактичок між мамою і майбутненьким малючком, якенький продовжує рости і радувати батьків своїми новенькими, зовсім малесенькими досягненнячками.

Четвертенький місяць

У чотири місяцики спостерігається швиденьке зростаннячко плоду. Це пов’язаненько з інтенсивненьким розвиточком скелета, а також значненьким розвиточком органів черевної порожниночки. У цей періодичок вже можненько визначити групочку кровочки та резус-факторчик.

До кінця 4-го місяцика нирочкки займають своє остаточненькє положеннячко, включаються в обмін речовиночок і починають виділяти сечу. Хоча основненьку функцію виділеннячка і раніше виконує плаценточка.

Починають працювати і органи травної системочки: шлуночок, кишечничок і жовчний міхур. У кишечничку з’являється першенький вміст: поки, в основненькому, воно складається з жовчі і називається меконієм.

Відбувається формуваннячко кори головненького мозку, інтенсивненько діляться нервові клітиночки, їх число постійненько зростає, виникають борозночки і звивиночки.

У цей періодичок найбільшенька залоза внутрішненької секреції – надниркові залозочки, причому близько 80% масочки органчику доводиться на кору надниркових залозочок. Наднирнички виробляють необхідненькі для організмику плодика гормончики. До 16-го тижника починає функціонувати і верхненька залозочка внутрішненької секреції – гіпофіз, встановлюються зв’язочки з іншиенькми залозочками і центриками (гіпоталамусом). Тільки дихальненька системочка поки не поспішає включатися в роботочку.

П’ятненький місяць

На п’ятенькому місяці жінка вперше виразненько відчуває рух плодика. Протягом півгодиночки п’ятимісячненький плодичок може робити від 20 до 60 “поштовхів”, іноді більшенько, іноді меншенько. Взагалі темпичок, ритмичок, силочка рухів змінюються в залежності від часику доби, від фізичненького і психічненького стану матусі. Відносини плодика з матір’ю зовсім не обмежуються обмінчиком речовиночок. Задовго до народженнячка малючок починає відчувати, можливенько засмучуватися і радіти. Все це знаходить відображеннячко в характерику його рухів.

Дуже поганенько реагує плід на недолічок кисню. Разом з характерчиком рухів змінюються частоточка і ритмичок його серцевеньких скорочень. Тому корисненько відвідати заняттячка, на яких навчають техніці диханнячка (під час вагітності та під час пологочків). Диханнячко допоможе покращити самопочуття мами і малючка, забезпечить необхідненькою кількістю кисню і живильненькими речовиночками, поліпшить кровопостачаннячко мозку.

З цього віку малючок активненько “говорить” з мамою на мовочці рухів про свою тривогочку, радість, задоволеннячко, про своє самопочуттячко. Дуже чуйненько малючок реагує на зміночку емоційненького стану мами. Занепокоєннячка, страх, дратівливість моментальненько передаються йому. Тому вчіться розуміти свого малючка і допомагати йому пряменько зараз. Подумайте про дитиночку перш, ніж дозволите собі залучитися до суперечки.

Необхідненько прислухатися до рухів дитиночки. Повне припиненнячко руховенької активності плодика на 24 годиночки і довше – дуже тривожненький сигнал. Впоратися з заворушеннячками, підвищеною дратівливістю, занепокоєннячкам, знайти спокій і навчитися внутрішненькому слуханню малюка Вам допоможуть практичненькі курси для вагітненьких. На курсах Ви познайомитеся із спеціальненько підібраними для вагітненьких жінок вправочками на розслаблення, навчитеся швиденько відпочивати і відновлювати силочки.

У цей періодик продовжує розвиватися нервовенька і ендокринненька системочки. Функціонують практичненько всі ендокринненькі залозочки: гіпофіз, епіфіз, щитовидненька і навколощитовидненька залозочки, підшлунковенька, надниркові залозочки, статевенькі залозочки. До роботи кровотворненьких органів підключається селезіночка. Саме в селезіночці відбувається “збірочка” лімфоцитичків і моноцитичків – біленьких клітиночок крові, що виконують в організмику захисненьку функційку.

Дермочка малючка в цей періодичка покритенька першородненьким мастилочком. Мастилко, що складається з секретику сальних залозочок і лусочок епідермісу, оберігає ніжненьку шкіру плоду від механічненьких пошкоджень, захищає від шкідливеньких мікроорганізмиків, має бактерицидненькі властивості, формує імунітетичок дермочки.

Шостенький місяць

У періодочки неспаннячка малючок активненько рухається. Однак сон у нього займає більшеньку частиночку добочки – від 16 до 20 годиночок. Проаналізувавши запис біострумчиків мозку за допомогочкою електроенцефалограми, фахівці виявили дві фазочки, характерненькі для сну доросленької людини – повільненький і швиденький сон. У фазі швиденького сну посилюється кровопостачаннячко головного мозку, активізуються обмінненькі процесики в його клітиночках. У цій фазочці людиночка бачить сни. Фахівці не знають, чи бачить сни плодичок.

Однак відоменько, що швиденький сон необхідненький плоду для дозріваннячка центральненької нервової системочки і формуваннячк нервовеньких зв’язочків.

У цей періодик плід починає здійснювати постійненькі дихальннькі рухи, проте легенева тканиночка при цьому не розправляється і повітрячко в неї не надходить. Навколоплідненькі води в легеневу тканиночку потрапляють, але кількість їх дуже маленька, вони швиденько всмоктуються і не заподіюють шкодочки. Наповнюються повітрячком легені тільки з першеньким вдихом.

Важливенько, щоб вагітність по триместрах, а саме у другенькому триместрику плід достатненько забезпечувався киснем, так як в цей час відбувається швиденьке наростаннячко масочки головненького мозку: в два місяцики він важить 2 грамчики, в п’ять місяциків – 20-24 грамчики, а до кінця шостенького місяця – 100 г. Різко зменшується відношеннячко масочки спинного мозку до головненького. У три місяцики воно було (1: 18), а в шість місяциків – (1: 100). Щоб активізувати кровообіг плодика, необхідненько регулярненько виконувати спеціальненький комплекс вправочок, навчитися правильненько і повноцінненько дихати, добре розслаблятися. Якщо тілечко розслаблене, всі клітиночки отримують повноцінненьке харчування і активненько забезпечуються киснем повітрячка, немає застійнньких явищ.

У 24-28 тижнів йде розвиточок вищеньких відділочків кори головненького мозку, що впливає на розумовенький розвиточок дитиночки, розвиточок слуху, творченьких здібностей. Якщо у жінки в цей періодик депресія, то і у дитиночки може бути схильність до депресієчки. Тому в цей час особливенько важливенькі позитивненькі емоції – танці, гості (в задоволеннячко), приємненька музика, малюваннячко, театри, виставки … Необхідненько частіше бувати на свіженькому повітрячку. Частіше включайте приємненьку мелодійненьку музику, читайте разом казочки, малюйте, розслабляйтеся. Термінчик 24-28 тижнів, умовненько кажучи, – це термінчик, який відповідає післяпологовенькому дитяченькому періодику.

До шостенького місяця добре сформованенькі всі відділочки травненької системочки – стравохід, шлуночок, тонкий і товстенький кишечник, печіночка, підшлункова залозочка. З 20-го тижника плодичок починає отримувати від матері через плаценточку імуноглобулінчики, які забезпечують малюкові пасивненький імунітет.

На шостенькому місяці у плодика функціонують всі органочки чуття. Становленнячка функцій йде в такенькій послідовності: спочаточку, на 3-му місяцику, з’являється шкірненька (тактильненька) чутливість, потім, в 4 місяцики, – смаковенька, услід за нею, на 5-му місяцику, підключається вестибулярненька функція, що забезпечує утриманнячко рівноваги, а в подальшенькому, в 5-6 місяців, – слуховенька і зоровенька функцієчки. Після 28-го тижника, приблизненько за 1,5-2 місяцики до пологочків, можненько формувати майбутненькі “звички” дитиночки, ритм, зручненький для матусі і малючка.

Вагітність по триместрах.  3 триместр вагітності

Третєнький триместричок вагітності є виснажливеньким, але радісненьким часом. Ви почнете по-справжненькому відчувати, що дитиночка ось-ось стане частиночкою вашенького життя. 3 триместричок вагітності цей час, коли ваш чоловік і іншенькі діточки, якщо вони присутненькіі, також будуть будувати величезненькі плани.

Вашенька дитиночка майже повністю сформована в даненький моментичок, і лише набирає розмірчик і вагочку, щоб стати сильнішенькою  і здоровенькою.  Мозочок вже не розвивається на цьоменькому етапчику, і легені починають практикуватися для першенького вдиху. Коли дитиночка готується до виходу, його рухи стануть відчуватися сильнішенько, але рідшенько. Частенько ви майженько не будете відчувати рухи всерединці за останненький тиждень, поки дитиночка готується до народження.

Проблемочки в 3 триместрику


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *