Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Вагітність – планування, розвиток, захворювання при вагітності

Вагітність – планування, розвиток, захворювання при вагітності

больовий синдром в животі;

кровотеча з піхви;

різке почастішання пульсу;

нудота;

лихоманка;

втрата свідомості;

головний біль.

При розвитку будь-якого одного з цих симптомів консультація лікаря обов’язкова.

Таким чином, при виявленні кісти яєчника під час вагітності, що розвивається потрібно проводити ретельний контроль над її зростанням, спостерігати за розвитком плоду, приймати препарати, призначені лікарем. У цей період жінці необхідно бути особливо настороженою, консультуючись з приводу найменших змін свого стану з лікуючим акушером-гінекологом. Якщо кіста продовжує рости, не варто боятися проведення планового оперативного втручання, так як це набагато безпечніше, ніж операція, що проводиться з приводу розвитку екстреного стану.

Вагітність: як розвивається малюк в утробі матері?

Вагітність – це важливий етап життя кожної жінки. Ніжність і трепет викликає розуміння того, що всередині тебе росте нове життя, маленький чоловічок. За розвитком ембріона і плоду повинен спостерігати не тільки лікар, а й сама жінка. Щоб було зручніше це робити, треба ознайомитися з етапами внутрішньоутробного росту малюка.

Вагітність – стадії розвитку плода

Вагітність – це природний фізіологічний процес, який настає після запліднення яйцеклітини чоловічим сперматозоїдом. В результаті цього зароджується новий організм – зародок.

За період вагітності  всередині утроби відбувається кілька стадій розвитку ембріона. Від беззахисної одноклітинної істоти він виростає до повноцінного чоловічка, який зможе жити самостійно.

Вагітність ділиться на періоди: ембріональний і фетальний. На першому етапі зародок набуває характерні для людини риси, а на другому формуються його органи і життєво важливі системи.

 Пропонуємо більш детально розглянути ці етапи розвитку ембріона.

Вагітність. Ембріональний період

Запліднення відбувається в матковій трубі. З цього моменту і наступні 5 днів клітини в плодовому яйці будуть ділитися в геометричній прогресії, спускаючись по трубі в порожнину матки. В кінці шляху ця багатоклітинна істота стає схожою на ожину. На цій стадії його називають морулою. До кінця першого тижня вагітності він впроваджується в стінки матки і «підключається» до кровоносної системи мами.

Наступні 7 днів зароджується плацента, пуповина і нервова трубка, з якої сформується нервова система плода.

З 14 по 21 день критичні. У цей період починають закладатися всі життєво важливі органи дитини, зачатки нервової, кровоносної, дихальної та травної систем. Формується широка пластина в області голови, далі в цьому місці буде утворюватися мозок.

На 21 перший день почне битися серце. До кінця першого акушерського місяця (28 днів) у зародка з’являється хребет, м’язова система і кінцівки. На голові проглядаються точки – очі, ніс і рот. Сердечко працює активно і прокачує кров через формуючі судини.

На 27 день завершується створення нервової трубки. При спостереженні розвитку ембріона по тижнях, хочеться відзначити важливість періоду закладки внутрішніх органів.

Зачатки, з 14 отримані по 28 день, починають активно розвиватися.

На 5 тижні утворюються печінка, підшлункова, легені, гортань і трахея. Закладаються відділи головного мозку і статевих клітин, розвиваються органи чуттів, розростається кровоносна система. Помітні кінцівки, верхня губка і носик, з’являються зачатки нігтів і пуповина.

На 6 тижні триває формування мозку, лицьових м’язів, верхніх кінцівок і внутрішніх органів.

За ці 7 днів довжина ембріона з 1,5 мм збільшиться до 5 мм. На ручках з’являються пальчики, а на очах – повіки.

До кінця 8 тижня розмір плода в яйці ще збільшиться на 16 мм. За 14 днів зародок остаточно перейде на харчування через пуповину. Його особа придбає людські риси, він навчиться відкривати рот. Кістки почнуть тверднути, між пальцями зникнуть перетинки. На цій стадії ембріон перестають називати зародком, з цього часу це плід. Також змінюються періоди розвитку, з ембріонального на фетальний. Вагітність. Фетальний період

З 9 по 20 тиждень малюк починає інтенсивно рости і розвиватися, він додає у вазі не по днях, а по годинах. Починаючи з горошини, плід набере до 350 г.

 Після 56 днів сердечко плода починає працювати з частотою 150 ударів на хвилинку, перекачуючи кров по судинах, розвивається ендокринна система, удосконалюються хрящові тканини.

За 7 наступних діб буде закладений смоктальний рефлекс, хвостик внизу хребта пропаде, почнуть утворюватися сідниці. Ембріон вільно пересувається в яйці. Його рухи не зовсім хаотичні, він може свідомо рухати головою і кінцівками, відштовхуватися від стінок матки.

На 11 тижні сформується райдужна оболонка очей, яка визначить їх колір. До кінця 3 акушерського місяця у плода з’являються брови і вії, розвиваються статеві органи, видно шию.

З 84 по 112 день розвитку ембріона в яйці удосконалюються нервова і травна системи. Починає працювати підшлункова і щитовидна залози, виробляючи гормони. «Включається» сечова система, кістки вже більш міцні, шкіра тонка і в складочках, червоного кольору, покрита пушком. Обличчя і кінцівки сформовані. Малюк, перебуваючи в яйці і плаваючи в амніотичній рідині, може корчити пики, хмурити бровки і посміхатися. На УЗД видно стать дитини.

Починаючи з 17 тижня, можна відчути ворушіння, серце прослуховується за допомогою стетоскопа. Голова плода піднята, кулачки стиснуті. До кінця 5 місяця він навчиться смоктати палець, моргати, чути звуки ззовні і реагувати на них. Активно працюють ендокринна і кровоносна системи, змінюється склад крові. У яйці плід спить і не спить. До кінця 20 тижня його вага становить 340 г, зріст – до 25 см. На 6 місяці розвитку малюка в яйці він активно рухається.

До 154 дня закінчиться формування хребта і суглобів. До кінця місяця встановиться емоційний зв’язок з матір’ю. Частота дихальних рухів збільшується до 55 разів на хвилинку, а статеві органи активно розвиваються.

З 25 по 28 тиждень закінчується формування внутрішніх органів. Малюки, народжені в 7 місяців вже здатні вижити. У цей період у них активно розвиваються легені і кістковий мозок, працюють ендокринна система і півкулі мозку. З’являється нюх, створюється індивідуальний обмін речовин. Маса плода становить уже близько 950 г, зріст – 38 см.

 За 8-й місяць малюк додає у вазі, збільшуючи її в 2 рази. Накопичується підшкірний прошарок, складочки розгладжуються, тільце стає світлішим. У періоди сну очі закриті. При яскравому освітленні живота дитина мружиться, його зіниці звужуються. Удосконалюється робота внутрішніх органів, нирки виробляють до 500 мл сечі, збільшується число звивин в мозку, легені сформовані.

 З 33 по 36 тижні ембріон активно готується до самостійного життя. Нігтьові пластини остаточно сформовані, шкіра світлішає і має хороший жировий прошарок.

До кінця 9 акушерського місяця вага плода в яйці може становити від 2 до 3 кг, зріст – близько 48 см. Скелет зміцнів, м’якими залишаються тільки кістки черепа. Плід розгортається голівкою вниз.

За 10-й місяць вдосконалюється система травлення, легені, ніс і вушні раковини стають більш пружними.

За 2 тижні до пологів малюк починає притискатися головою до кісток тазу, готуючи собі дорогу. Він повністю сформований, тіло пропорційне. У цей період розвитку ембріон по днях набирає вагу, рівну 35 г за добу. Маса при народженні може становити від 2 до 4 кг. Нормальним терміном для пологів вважають період з 38 до 40 тижня.

Вагітність- критичні періоди

Найбільш небезпечними вважаються перші 2 місяці після зачаття. На 1-2 тижні велика ймовірність неправильного розвитку плідного яйця. Воно може не опуститися в матку або не закріпилася в ній. Як результат: викидень або позаматкова вагітність. З 3-6 тижні теж критичні. Саме в цей період формуються внутрішні вади. Після 5 місяців організм дитини вже може самостійно реагувати на запалення і трохи захищати себе.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *