Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Вагітність ознаки. Ймовірні та достовірні

Вагітність ознаки. Ймовірні та достовірні

Існує безліч ознак, які можуть свідчити про вагітність. Вони проявляються по-різному в залежності від жінки і від конкретної вагітності. При настанні вагітності ви можете відчувати один або декілька з цих симптомчиків. Не хвилюйтеся, навряд чи ви будете відчувати всі симптомчики одночасненько. Також як не треба хвилюватися і при їх відсутності. Цілком можливенько бути вагітненькою і не помічати ніяких вагітність ознаки.

Вагітність ознаки. Коли  з’являються?

Частенькі сечовипусканнячка можуть настати через 2-3 тижні від моментику зачаттячка. Це пов’язаненько більшенькою мірочкою зі змінами гормональненького фону жінки, а не з тим, що плід, який на ранненьких терміночках важить дуже мало, тисне на сечовий міхурчик.

Хвороблвенькі відчуття в грудях більшість жінок відзначають як першенькі ознаки вагітності на 1 тижні. Груди змінюються в розмірчику, набухають соски, можна спостерігати біленькі виділеннячка  із сосків (молозиво), при натисканнячку виявляються хворобливенькі відчуття.

Спосібчик визначення вагітності по вимірюванню базальної температурочки відоменький ще нашим мамусямм і бабусям. Найголовнішеньке, температурочку вимірювати потрібненько щоранку, не встаючи з ліжечка, і вести календар вимірювань. Тоді про настання вагітності можна дізнатися вже в найпершенькі дні після можливенького зачаття.

Пам’ятайте, як частенько показують у фільмах, коли з’являються першенькі ознаки вагітності: ранненькій токсикоз, дівчина біжить зранечку в туалет з нападом нудоти і блювоти.

Дуже ймовірненько, що і ви відразу помітите раптовенькі зміночки в своїх смакових відчуттях, такеньким чином, організмик буде підказувати вам яке харчуваннячко необхідненько для  розвиточку в утробі малюка.

Найпопулярніші вагітність ознаки

Затримка місячних. Якщо зазвичай у вас регулярненький місячний цикл, то це першенька фізична ознака вагітності. Навіть при вагітності можливенькі легенькі кровотечі або виділеннячка як в період передбачуваних місячних, так і коли запліднена яйцеклітинка імплантується в матці.

Якщо ваш цикл нерегулярненький, ви можете помітити іншенькі симптомчики вагітності до того, як звернете  увагу на відсутність місячних.

Втома. Ви можете відчувати незвичайненьку втомочку в першенькі кілька тижнів вагітності. Це може відбуватися внаслідочок підвищення в організмі рівня прогестерону, оскільки він підтримує слизову оболоночку порожнини матки в стані, необхідненькому для розвитку вагітності.

Токсикоз / ранкова нудота. Між 2-им і 8-им тижнями вагітності ви можете відчувати нудоту і блювоту. Як правило, покращення настає до 16-ї тижня. Незважаючи на назвочку «ранкова нудота», напади нудоти можуть повторюватися в будь-якенький час доби і можливо, що ви будете відчувати її постійно.

Гіперемезіс вагітних (надмірненька блювота). 1 з 100 жінок страждає від гіперемезісу вагітних. Зазвичай гіперемезіс виходить за рамки першенького триместру (12-13 тижнів) і викликає такі часті напади нестримного блювання, що ніякенька їжа і рідина не затримуються в організмику. Як правило, він лікується, і тільки в дуже важкеньких випадочках може привести до ускладнень вагітності. При сильненькій блювоті зверніться до фахівця за консультацією.

Зміни в молочних залозах. Ваші груди можуть збільшитися і стати болюченькими або дуже чутливенькими. Вени на грудях можуть стати більш помітненькими, а ареоли (соски) – потемніти

Більш часте сечовипускання. Через 6 – 8 тижнів після зачаття ви, можливенько, будете відчувати більш частенькі позиви до сечовипусканнячка. Це відбувається внаслідочок того, що маточка збільшується в розмірах і тисне на сечовий міхурчик. В кінці першенького триместру ваша маточка піднімається в черевну порожнинку, завдяки чому деякенький тиск з сечового міхурчика буде знято.

Перепади настрою. Зміни гормональненького фону можуть викликати зміночки настрою на ранненьких терміночках вагітності. Ви навіть можете плакати зовсім без причини.

Зміна переваг в їжі («хотілки») і чутливість до запахів. Ви можете перестати любити деякенькі речі, наприклад, чай, каву і жирненьку їжу, при цьому вас потягне на продуктики, які, як правило, не вживаєте. Запах такеньких продуктиків як кава, м’ясце або алкоголь також може викликати у вас нудоту.

Спазми. У першому триместрі, а іноді пізніше під час вагітності у вас можуть боліти ніженьки або ступні. Це відбувається внаслідочок того, що організмик змінює спосіб засвоєння кальцію.

Незалежно від того, відчуваєте ви ці симптомчики чи ні, єдиним достовірненьким способчиком визначення вагітності є проходження тесту на вагітність.

Затримочка місячних.

Вагітність ознаки при нерегулярному менструальному циклі

Найпростіші і достовірненькі вагітність ознаки  це відсутність  місячних. Але що робити у випадочку з жінками, з нерегулярненьким циклом?

Для жінок з нерегулярненьким циклом крім пропущених місячних важливенько мати на увазі іншенькі симптомчики вагітності:

Підвищення чутливості грудних залоз і збільшення їх розмірчиків

Ранкове нездужання

Потемніння дерми навколо ареол

Тяга до різноманітненької їжі

Блювота

Підвищена втома

Однак гормональненькі коливаннячка самі по собі можуть викликати втомочку і без вагітності, навіть у разі відсутності або затримочки місячних, тому додатковенькими ознаками вагітності будуть частеньке сечовипускання і нудота.

Для більшості жінок точненький результат дає домашненький тест на вагітність, але не у випадочку жінок з нерегулярненьким циклом. Тільки аналіз крові через деякенький час зможе підтвердити, що ваші ознаки вказували на вагітність.

Деякенькі жінки також відчувають спазмочки під час імплантації яйцеклітиночки в стіночки матки, як і невеличка кровотеча при імплантації (триває не більше одного дня), хоча воно і не дуже поширененьке, у деякеньких жінок проявляється.

Більшість жінок, починаючи з ранненьких строків вагітності, відчувають сильненьке здуття животика і утримання рідини в організмику. Якщо у вас є цей симптомчик, і ви знаєте, що це не через переїданнячко, ви можете бути вагітненькою. Головні і спинні болі є також дуже поширененькими на ранненьких терміночках вагітності.

У жінок з довгеньким менструальним цикликом, як правило, овуляція відбувається в 4 рази рідшенько, ніж у жінки з нормальненькою довжиною циклу, отже, можливості зачаттячка менші. Але навіть з нерегулярненьким цикликом можна дізнатися даточку овуляції. Справа в тому, що місячні завжди приходять на 14 (± 2) день після овуляції.

Якщо відзначати протягом декількох місяців дату першенького дня місячних, то буде ймовірність відстежити деяку закономірність і визначити наявність овуляції і, якщо місячні не настають, то за результатами попередненьких місяців, орієнтовненько визначити термінчик вагітності.

Незалежненько від того, чи планує жінка дитиночку, дуже важливенько звернутися до лікаря у разі порушень менструального циклу, адже він не тільки перешкоджає можливості зачаття, але робить негативненький вплив на весь організм жінки.

Для встановлення вагітності при огляді фахівцем допомагає наявність характерненьких ознак, які можна умовненько розділити на 3 групи:

Можливі.

Ймовірні.

Достовірні.

Ряд захворювань (ендокринна патологія, прийом деякеньких препаратів) може імітувати деякенькі симптомчики вагітності.

Вагітність ознаки  можливенькі  їх опис

До можливих ознаквідносять зміну суб’єктивненьких відчуттів жінки в зв’язочку з вагітністю:

Нудота і блювання. Виникає переважненько вранці на голодненький шлунок. Зазвичай проходить після легенького перекусу, не встаючи з ліжечка. У тому випадочку, коли блювота повторюється неодноразовенько протягом дня, а також день у день і порушує загальне самопочуття, необхідненько звернутися до фахівця, так як цей стан є патологією і потребує лікуваннячка (іноді стаціонарного залежненько від ступеня вираженості);

Зміна апетиту. Найчастішенько під час вагітності у жінки з’являється бажаннячко їсти одні стравочки і не їсти  іншенькі. Це нормальненький стан. Існують патологічні смакові пристрасті (бажаннячко їсти крейду), Які можуть побічненько вказувати на деякенькі захворюваннячка;

Зміна нюхових відчуттів (відраза до тютюнового диму, запаху алкоголю);

Порушення функцій нервової системи: сонливість, дратівливість, плаксивість, безсоння, різкі зміночки настрою. У такому випадку необхідненька підтримочка близьких для полегшення такеньких симптомчиків без медикаментозного втручання;

Почастішання сечовипускання. Виникає за рахуночок тиску зростаючої матки на сечовий міхур. Зі збільшенням термінчику вагітності симптоматика  дещо наростає, з’являються нічні позиви на сечовипускання. Сечовипускання при цьому не повинннько бути дискомфортненьким і тим більш болючим (що є ознакою інфекції сечовивідних шляхів);

Поява смуг пігментації на дермі (по біленькій лінії животика, на обличчі, області сосків). Найчастішенько під час вагітності виникають також стриї (смужечки розтягування на дермі). Як правило, це пов’язаненько зі зміночкою гормональненького фону і особливостями дерми і частіше буває при великому плоді, багатоводді;

Збільшення об’єму  живота за рахуночок зростаючої матки.

У деяких жінок зміна суб’єктивненьких відчуттів не спостерігається, особливенько на ранненьких термінах.

 Вагітність ознаки ймовірненькі і їх опис

Ймовірненькі ознаки – зміночки в організмі жінки у зв’язку з вагітністю, які визначаються в першеньку чергу в статевих органах та молочній залозі. Слід зазначити, що дані вагітність ознаки  можуть бути симптомчиком ряду гінекологічних захворювань (наприклад, гормон продукуючих пухлину).

Припинення місячнихї (аменорея) у здоровеньких жінок репродуктивненького (дітородненького) віку. Аменорея може бути симптомчиком гінекологічненьких захворюваннячок (порушення менструальненького циклу на тлі зміночки гормональненького фону), а також при сильненьких психоемоційних перевантаженнях, при різкому схудненні, після важко перенесених захворюваннячок;

Збільшення молочних залоз, яке виникає через гормональні перебудови і підготовки до лактації (годування груддю). Іноді частіше в другій половині вагітності із сосків може виділятися невеличка кількість молозива;

Ціаноз (синюшність) слизової оболоночки піхви і шийки маточки, яка визначається при огляді статевих шляхів в дзеркалах;

Зміна величини, формочки і консистенції матки. Збільшення розмірчику матки при огляді можненько визначити з 5-6 тижня вагітності (на худеньких пацієнтках раніше). Вона росте зі збільшенням термінчику вагітності, а також розм’якшується (особливенько в області перешийка). Зміна величини, формочки і консистенції матки може спостерігатися також при різненьких гінекологічних захворюваннячках (міома, аденоміоз).

При затримці  місячних  слід перш за все зробити експрес-тест на вагітність, заснований на визначенні ХГЛ (ХГЛ – один з гормончиків вагітності) в сечі. Даненький аналіз можна проводити в домашненьких умовах обов’язковенько з ранковою порцією сечі. При наявності позитивненького тесту (2 яскравенькі смужечки) можна припускати наявність вагітності. Також можна використовувати визначення ХГЧ в крові жінки.

Хоріонічний гонадотропін продукується з початочку вагітності, має свій максимум до 11-13 тижнях, а потім поступовенько знижується. Відсутність належненької динаміки рівня ХГЛ насторожує, тому що може вказувати на наявність не розвиваючої або позаматкової вагітності.

Встановити локалізацію і динаміку розвитку вагітності дозволяє також ультразвукове дослідження (УЗД) на ранненьких термінах, яке можливо вже з 2,5-3 тижнів вагітності (приблизненько з 5-7 дня затримочки). –УЗД. Діагностика заснована на визначенні плодового яйця в порожнинці матки на ранненьких термінах, визначення ембріона з наявністю його серцебиття після 5-7 тижнів. Також даненький метод дозволяє диференціювати позаматкову або не розвиваючу вагітність. Найчастіше важливий також УЗД-контроль в динаміці.

Вагітність ознаки достовірні!

Достовірними вважаються вагітність ознаки, визначаючи які, можненько з упевненістю сказати, що вагітність є. Найчастіше виявляються в другій половинці вагітності. До них відносять:

Пальпуючі частини плоду. При огляді чітко відрізняються великі (голова, сідниці) і дрібненькі частини (кінцівочки) плода;

Серцебиття плоду вислуховується з початочку другої половини вагітності (у худих жінок – з 18-19 тижнів) серцебиття в нормі визначається як ритмічні повторювання з частотою 120-160 на хвилиночку удари. Також його можна зареєструвати за допомогою кардіотокографії (метод застосовується з 28 тижнів і полягає в реєстрації серцебиття на стрічечку через встановлений на передній черевній стінці датчик);

Рухи плодика, які визначаються лікарем при обстеженні вагітної.

Таким чином, наявність однієї достовірненької ознаки дозволяє зі 100% -й упевненістю говорити про наявність вагітності. Наявність вже можливеньких і ймовірненьких ознак вимагає контролю в динаміці і часто проведення додаткового обстеження (УЗД, визначення ХГЛ).


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *