Найголовніше завдання після відпустки – відновлення волосся після впливу сонця, вітру, солоної води. Але це займе не один день. А красивою потрібно бути завжди, навіть з посіченими кінчиками і ламким волоссям. Значить – поєднуємо догляд та укладку.
Відновлюємо гладкість волосся
Головні помічники: кератинове і білкове професійне лікування.
Відсутність блиску – головна ознака волосся, які втратили гладкість, стали безконтрольно завиватися, пушитися.
Для волосся, яке позбавлені блиску, потрібно шукати такі зачіски, де немає розпущеного волосся. Поки блиск не відновиться, розпущене волосся виглядатиме як «пакля». Краще робити пучки, коси, джгутики, а для коротких – маскувати відсутність блиску красивими аксесуарами.
Звичайними кондиціонерами часто не виходить повернути волоссю колишню гладкість. Буде потрібно кератинове салонне лікування, процедури з білками шовку (під назвою серицин), рослинними екстрактами і вітамінами.
Відновлюємо об’єм волосся
Головні помічники: шампунь і кондиціонер для об’єму волосся, желе для об’єму, лак для волосся, текстуруюча пудра.
Процес починається в душі з вибору правильного шампуню і кондиціонера. Для боротьби з важкими і необ’ємним волоссям слід використовувати шампунь і кондиціонер для об’єму волосся, краще з однієї серії.
Наступний крок – вибір стайлінгу. Виберіть желе для об’єму, нанесіть на вологі, підсушені рушником волосся, висушіть з феном розчешіть круглою щіткою, а потім кожну секцію закріпіть на бігуді-липучки. Коли волосся охолонуть повністю, струсіть головою і розподіліть на волоссі лак для волосся сильної фіксації.
Якщо волосся як і раніше «падають», найшвидший спосіб виправити це – скористатися сухим текстуруючим спреєм. Нагніть голову вниз, нанесіть сухий спрей і обдайте струменем фена. Витягніть волосся у вільний високий пучок, закріпіть шпажкою для шашлику. Дайте волоссю охолонути. Через 10 хвилин вийміть шпажку, струсіть головою і нанесіть кілька «пшиків» спрея для волосся на корені волосся для закріплення об’єму.
Відновлюємо зволоженість волосся
Головні помічники: зволожуючий кондиціонер, зволожуюча маска.
Сухе і ламке волосся можуть з’явитися навіть у тих, хто раніше навпаки володів пружним і рухливим волоссям. Запобігти сухості часто можна, якщо використовувати термозахисні продукти і не включати гарячі інструменти (такі як утюжок і щипці для волосся) на повну потужність.
Ключ до вирішення – добре кондиціювання. Почніть з того, що нанесіть невелику кількість кондиціонера на волосся, покрийте волосся рушником і тримайте протягом 10-15 хвилин. Зручніше це робити в душовій. Інший важливий продукт – маска для волосся. Її слід робити протягом 5 хвилин 2-3 рази на тиждень. У складі засобу – масла і ліпіди. Якщо віддаєте перевагу саморобним засобам, то інгредієнтами можуть стати оливкова або кокосова олія.
Після гарного зволоження волосся можуть бути менш об’ємними, ніж зазвичай. Одночасно з цим завивка навряд чи буде довго триматися. Тому просто здорове і розпущене волосся або акуратний пучок – ось найкращі варіанти стайлінгу.
Позбавляємося від жирності волосся
Головні помічники: шампунь для об’єму волосся, сухий шампунь.
Крім сухості, літній відпочинок може привести до абсолютно протилежного результату – до жирності. Цьому сприяють піт, зайве виділення шкірного жиру, вологе тропічне повітря. Як відновитися?
Уникайте утяжеляючих шампунів (це шампуні з оліями), вибирайте шампуні для об’єму волосся з такими інгредієнтами як зелений чай, лимонний сік, лимонник. Такі шампуні очищають волосся і видаляють надлишки жиру. Після миття голови застосуєте кондиціонер, але тільки на кінчики волосся.
Вам також потрібен сухий шампунь. Він буде виконувати подвійну функцію: видаляти жир з волосся і закріплювати укладку. Вибирайте сухі шампуні, які спеціально розроблені для жирного волосся, вони мають у складі особливі знежирюючі компоненти, наприклад, екстракт кропиви або м’яти. Сухі шампуні для жирного волосся поглинають масла всього за 25 секунд. Нанесіть на голову сухий шампунь і укладайте волосся як зазвичай: феном, утюжком, щипцями або звичайним гребінцем.
Відновлюємо вицвіле і хлороване волосся
Головні помічники: силікон, оцет, лимонний сік, масло для волосся.
До вицвітання привели не тільки сонячні промені, але і хлорована вода і морська сіль. Волосся стали дуже чутливими до подальшого впливу сонця, а адже попереду ще чимало сонячних днів. І захищати вже вицвіле волосся слід з особливою увагою. Для цього використовуйте незмивні продукти на силіконовій основі. А укладку робіть таку, щоб якомога менше волосся було під сонцем: низький пучок підійде найкраще.
Після відпочинку вам обов’язково буде потрібно проясняючий шампунь, ополіскувачі з яблучним оцтом. Зробіть також такий ополіскувач: газована вода + цитрусовий сік. Такі ополіскування видаляють хлор і прояснюють колір.
Інший продукт – масла для волосся. Вони створені спеціально для відновлення всіх властивостей волосся, в тому числі, кольору і тону. І тільки після курсу масляного лікування приступайте до фарбування, якщо потрібно повернутися до «свого» кольору.