Home / Твоя краса / Цілющі властивості патисонів

Цілющі властивості патисонів

Патисони є однорічними трав’яними рослинами, що належать до сімейства гарбузових. Біологи класифікують їх як один з різновидів гарбуза звичайного. Цікаво, але назва «патисон» прийшло у світ з легкої руки французьких учених, які знайшли в овочі схожість з національною солодкістю – пирогом. По-французьки слово «пиріг» вимовляється як «pate». Змінена словоформа швидко увійшла в лексикон усіх городників світу.

Інша назва патисони – тарілчастий гарбуз. А ось за рахунок схожості плоду з розкритими долонями під час медитації, китайці часто вживають у своїй мові словосполучення «руки Будди», коли шукають на прилавках патисони.

Історична батьківщина плодів не відома сучасній науці. У дикорослому вигляді вони не зустрічаються. Однак авторитетні біологи схиляються до того, що батьківщиною патисонів могла бути Центральна Америка.

Європейці вперше спробували плоди на межі XVI – XVII століть. Росіяни змогли гідно оцінити користь патисонів тільки на початку XIX століття. На жаль, овоч так і не знайшов популярність серед наших співгромадян. Селяни завжди віддавали перевагу вирощуванню кабачків завдяки простому догляду і майже ідентичним смаком. Сучасні городники популяризують плоди з обережністю: урожай не виправдовує фізичні затрати по догляду за ними. І тільки в Америці овоч люблять і поважають. Місцеві домогосподарки частенько фарширують патисони, прислухаючись до порад дієтологів, які вважають цей продукт є справжнім подарунком для тих, що худне.

Цілющі властивості патисонів

У народній медицині сік і насіння плодів застосовують як ліки від багатьох недуг. А ось в традиційній медичній практиці овоч найчастіше рекомендують вживати як дієтичне блюдо тим, хто страждає ожирінням, підвищеним холестерином, гіподинамією і проблемами ШКТ.

Яскраві помаранчеві плоди містять підвищену концентрацію лютеїну. Недолік цієї речовини в людському організмі призводить до необоротного погіршення зору, викликаного відшаруванням сітківки. Завдяки своїм антиоксидантним особливостям, лютеїн благотворно впливає на роботу всіх органічних систем людини, усуває непотрібний нам надлишок вільних радикалів, захищає клітини від швидкого старіння.

Після низки клінічних досліджень, ендокринологи прийшли до висновку, що регулярне вживання страв, приготованих з гарбуза, сприяє нормалізації обміну речовин. В організмі відбувається позитивна динаміка: відділяється жовч, засвоюються необхідні білки і ліпіди.

Гастроентерологи вважають, що патисони – ідеальні овочі для тих, хто страждає захворюваннями ШКТ, жовчного міхура і печінки. Будучи природним джерелом клітковини, плоди попереджають запори, процеси бродіння, надають м’яку стимулюючу дію на роботу кишечника. Нефрологи рекомендують вживати плоди тим, хто не представляє свій денний раціон без білкової їжі. Адже лужні сполуки, присутні в патисони, дозволяють нейтралізувати окислюючу дію м’яса на організм людини і зробити його легко засвоюваним. А для тих, хто страждає на сечокам’яну хворобу плоди є справжньою панацеєю завдяки м’якій сечогінній дії.

Надлишок магнію і калію, присутній в плодах, благотворно впливає на серцево-судинну систему.

Лікарські рецепти з соку і м’якоті патисонів

Травники лікують ниркові хвороби завдяки свіжовичавленому соку з тарілчастих гарбузів. Роблять його вручну, натираючи плід на тертку, потім гарненько зціджуючи через чисту марлю. Але в сучасних умовах цю роботу можна довірити соковижималці. У готовий сік потрібно додавати натуральний бджолиний мед. Ліки слід приймати 3-4 рази на день, дотримуючись суворої пропорції: в 100 мл свіжовичавленого соку додають 1 ч.л. меду.

У косметології використовують і сік і м’якоть овоча. Їх чудодійні лікувальні властивості дозволяють поліпшити стан проблемної, схильної до подразнень і алергічних реакцій, шкіри. Маски на основі м’якоті патисони дозволяють омолодити, пом’якшити і освітлити обличчя в домашніх умовах. Для цього потрібно нарізати плід тонкими пластинами і накласти на обличчя, уникаючи області навколо очей. Витримавши 20 хвилин, пластинки прибирають, а шкіру обличчя протирають змоченим в сирому молоці ватним диском. Особливість такої маски в тому, що її можна наносити навіть на пошкоджений шкірний покрив, оскільки сік, що виділяють патисони, сприяє загоєнню.

Один з кращих способів скинути зайву вагу після пологів – перейти на патисонову дієту. Завдяки описаним вище властивостям виводити з організму зайвий холестерин і регулювати обмінні процеси, патисон дозволить скинути непотрібні кілограми в рекордні терміни. Досить просто включити його до складу улюблених страв, адже він поєднується з усіма продуктами.


Check Also

Місячний календар краси на листопад 2020 року

Докладний місячний календар краси на листопад 2020  року на кожен день. Сприятливі і несприятливі дні. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *