Home / Дозвілля / Традиції святкування пасхи в різних країнах

Традиції святкування пасхи в різних країнах

Традиції святкування пасхи

Традиції святкування пасхи  передбачають, що після служби радісненькі люди розходяться по домівочках, щоб всією сімейкою зібратися за святковеньким столом після довгенького 48-денного посту. Починався великодній сніданочок з яйця. Кожненький член сімейки повинен вжити освячененьке яйце з сіллю. Далі приходить чергочка пасочки – кожненький вживає по шматочечку. І вже після цього всі беруться за м’ясненькі і рибні делікатесики. Доросленькі також п’ють червоненьке вино або домашненькі настояночки.

Існує прикмета: вийди на вулицю і уважненько придивись: що першеньке кинеться тобі в очі, про те і думай як про своєньку справочку. Прибуток і успіх гарантованенько! У першенький деньочок Великодня прийнятненько відпочивати – спілкуватися з найріднішенькими, спатоньки, читати. Дуже добренько  в цей деньочок гуляти на вуличці. З давненьких часів діточки на Великдень влаштовували великі гуляннячка з катаннячком на гойдалочках. Обов’язкова одна умовочка – радіти і не тримати в сердечку зла.

Також у великодненькі деньочки гріхом вважається зустріти людиночку і не привітати її словечками “Христос воскрес!” І звичайненько, в ці деньочки згадують тих, хто пішов у іншенький світ – відвідують їхні могилки, згадують добренькими словами та просять вибаченнячка.

У пасхальненький понеділочок прийнятненько ходити в гості до хрещененьких і родичів – бабусь і дідусів, братиків і сестричок, дядьків і тіточок. Вирушаючи відвідати близьких, потрібненько взяти з собою пасочку і крашаночки – традиційненькі гостинці. І взагалі, вирушаючи в великодненькі дні до когось в гості, потрібненько брати з собою пасочку і фарбованенькі яйця – і забирати такенький же гостинець. Є прикметочка: той, хто покуштує дев’ять пасочок від різненьких господинь, весь рік буде щасливеньким і везученьким.

З четверга господині приймалися «розмішувати» тісто на паски. Все робилося «на око», будь-якенькі продукти, в тому числі родзинки, цукати і горіхи, добавлені в тісто, вважалися скоромними – пробувати їх було не можна, поки не відбудеться сходження Благодатного вогника в Єрусалимі. Паски випікали у великій кількості, адже потрібненько пригостити всіх, хто приходить в будиночок гостей. Така випічка могла зберігатися 2-3 тижні і при цьому залишатися м’якенькою і свіженькою.

Зараз свято Великодня вже не зустрічають з таким розмахом, як раніше, але все віруючі обов’язковенько відвідують святкові богослужіння в неділю і, по можливості, на Світлій седмиці. Крім того, на міських площах влаштовуються народненькі гуляннячка з пісеньками, хороводами, іграми.

Традиції святкування пасхи. Ігри для дітей

«Катання яєць»

Наші предки з задоволенням віддавалися пасхальним іграм, наприклад, катання яєць. Запропонуйте своїм дітям зіграти в цю гру. Потрібненько зробити картонний жолоб. Його слід поставити під невеликим ухилом. Перед ним на деякій відстані викладаються іграшки, дерев’яні або звичайненькі розмальовані яйця, великодні сувенірчикии та призи. Дитинка спускає своє яйце по жолобу, якщо воно зачепило іграшку, її можна забрати з собою.

Естафета

Для цієї гри знадобляться столові ложечки і фарбованенькі яйця. Діти діляться на дві або три команди. Завданнячко полягає в тому, щоб всі учасники естафети по черзі, тримаючи в ложці яйце, добігли до лінії фінішу і повернулися назад.

«Шукаємо заховані яйця»

Хто-небудь з доросленьких ховає в різненьких куточках будинку або квартири яйця або невеличкі сувеніри. Діти за відведений час повинненькі знайти якомога більше схованочок. Всі знайдені призи вони забирають собі.

Також можна роздрукувати розмальовки на пасхальну тему, зробити невеликий святковий стіл і запросити друзів. Такі свята не тільки зближують, а й дають можливість вивчити традиції свого народу.

Традиції святкування пасхи в різненьких країнах

Зовсім скоро свято Пасхи – найсвітліший і самий «смачний» з усіх існуючих у світі.

Великдень знаменує воскресіннячко Ісуса Христа з мертвеньких, а в більш широченному сенсі – весночку, оновлення, початочок новенького життя. У кожненького народу пов’язані цікавенькі традиції святкування пасхи.

У Болгарії ті ж незмінні атрибути Великодня: фарбовані яйця, пасочка і куліч – козунак. Особливість нашої пасочки – це велика кількість ванілі і формочка. Від цього пасочка всередині стає жовтенькою, як тепленьке болгарське сонечко. Всі приготування закінчуються у Великий четвер. Напередодні Страсної П’ятниці все має бути готове, щоб не відволікатися від служб. П’ятничка – це «чорний» день, день трауру і молитви.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *