Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Тонзиліт при вагітності – обов’язково потрібне лікування!

Тонзиліт при вагітності – обов’язково потрібне лікування!

Під час вагітності навіть таке явище, як першіння в горлі викликає стурбованість. І це правильно. Як виявилося, це перша ознака прояву тонзиліту, захворювання, яке несе потенційну загрозу здоров’ю не тільки хворій, але й дитиніи.

Що таке тонзиліт?

Це запалення мигдалин в горлі, які є природним бар’єром на шляху різних інфекцій. Звичайно супроводжується болями в горлі, підвищенням температури, сухим кашлем, гарячковим станом, утрудненим ковтанням.

Саме мигдалини приймають перший удар від вірусних інфекцій, переохолодження або холодного пиття, на яке відповідають першінням в горлі. Тому видалення запалених мигдаликів у дитячому віці відійшло в минуле, замість цього застосовується медикаментозне лікування.

Згідно з даними ВООЗ від хронічної форми тонзиліту страждає близько 20 відсотків населення Землі. Вагітні жінки не виняток. Але якщо звичайні люди можуть пропити антибіотики і скористатися іншими методами лікування, то для вагітних все складніше.

З одного боку, хвороба може принести шкоду здоров’ю як матері, так і дитині, а з іншого, антибіотики небезпечні для плода.

Однак дуже важливо не запускати тонзиліт при вагітності  та при перших ознаках прояву хвороби жінкам слід звертатися за лікарською допомогою, а не займатися самолікуванням.

Симптоми гострого та хронічного тонзиліту при вагітності

Загострення хвороби припадає на пізню осінь і зиму. Гострий тонзиліт викликає тривале переохолодження організму, а також збудники хвороби – бактерії пневмокока, стафілокока або стрептокока, які потрапляють в організм через повітря. Його також називають ангіною.

Про нього можна говорити, коли спостерігаються такі симптоми:

Сухий кашель;

Комок в горлі;

Гарячковий стан, температура до 39°С;

Головні і м’язові болі;

Збільшення мигдаликів, наявність на них нальоту;

Слабкість, стан напівнепритомності;

Ущільнення лімфовузлів;

Біль при ковтанні.

Якщо хвороба переходить у хронічну стадію, то тривале запалення негативно позначається на імунітеті організму, тобто, перешкод для різних інфекційних захворювань немає. І хвороботворні патогенні мікроорганізми отримують можливість влаштуватися в інших системах життєдіяльності організму.

Причини хронічного тонзиліту

Хвороба з гострої форми в хронічну переходить під впливом різних причин:

Недолікована ангіна;

Тривале переохолодження;

Нестача вітамінів;

Ослаблений імунітет;

Запалення поліпів або аденоїдів, викривлена носова перегородка;

Сильний карієс;

Гайморит.

Щоб уникнути хвороби, вагітним жінкам потрібно повноцінно харчуватися свіжими фруктами, овочами, зеленню, приймати вітамінні комплекси, прописані лікарем, уникати переохолоджень, ретельно заліковувати хвороби горла, пройти лікування у стоматолога.

Наслідки хвороби хронічного тонзиліту при вагітності

Якщо вагітна жінка спостерігає у себе декілька або всі перераховані вище ознаки захворювання їй  потрібно звернутися до лікаря.

Наслідки запалення мигдалин наступні:

Розвиток пізнього токсикозу;

Ослаблення пологової діяльності;

Провокування викидня на ранніх термінах і передчасних пологів на пізніх;

Захворювання мами несе для майбутньої дитини загрозу внутрішньоутробного зараження, кисневого голодування;

Збільшується ризик інфікування жінки і плоду, через ослаблений імунітет;

Небезпечний тонзиліт і патологією, яку викликає на серце і нирки вагітної;

Найбільш небезпечні наслідки – це зараження крові і запалення головного мозку.

Лікування  хронічного і гострого тонзиліту при вагітності

Щоб не боятися загострення хронічного тонзиліту при вагітності – краще позбавитися від захворювання ще на стадії планування дитини. Але можливе лікування і при вагітності за допомогою отоларинголога.

Вагітним дозволені такі процедури:

Промивання мигдалин антисептиком;

Полоскання трав’яними настоями;

Змазування мигдалин антисептичними розчинами;

Використання лікувальних спреїв з місцевим впливом.

Під час вагітності заборонені наступні способи лікування:

Фізіолікування;

Прийом ліків антиггістамінної групи;

Лікування антибіотиками можливе тільки на пізніх термінах вагітності при прямій загрозі життю дитини від бактерій стрептокока.

Лікування  хронічного тонзиліту при вагітності  народними засобами

Багато жінок, вирішуючи, що лікувати хронічний або гострий тонзиліт при вагітності  неможливо фармацевтичними засобами, звертаються до народної медицини. Тут їм пропонуються інгаляції, полоскання горла трав’яними відварами, прийом лікарських засобів всередину.

У народі вважається, що лікувати цю хворобу за допомогою трав нешкідливо, але насправді це далеко не так. Лікування виходить більш щадне, ніж медикаментозне, але при передозуванні або неправильному прийомі здатне привести до небажаних наслідків.

Найпоширеніший засіб – це водний або спиртовий розчин прополісу, його екстракт або шматочки. Для вагітних воно є нешкідливим, єдине, на нього можлива алергія. При використанні, обов’язкова консультація з лікарем.

Хвощем польовим лікують хронічну форму захворювання. Соком змащують мигдалики, а відваром полощуть горло. Через запальний стан мигдаликів можливі хворобливі відчуття.

Інгаляції вважаються допустимим засобом при лікуванні  хвороби. При цьому використовується пар від вареної картоплі, відвар з евкаліптового листя і соснових голок. У цього способу є один важливий мінус. Часте перегрівання організму послаблює імунітет. Є у цього засобу і протипоказання: чутливість шкіри, почервоніння обличчя, купероз, розширення судин.

Визнано, що нетрадиційні способи лікування в деяких випадках роблять хороший лікувальний ефект, навіть набагато сильніший, ніж засоби офіційної медицини.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *