Home / Кулінаріні рецепти / Томатний сік – рецепти приготування

Томатний сік – рецепти приготування

Все домашнє виявляється кращим і смачнішим покупного і вже тим більше магазинного. Не виключенням є і томатний сік, адже при самостійному приготуванні ви можете приготувати як звичайний сік, так і суміш зі спеціями та іншими овочами.

Томатний сік. Рекомендації

Томатний сік – рецепти приготування

 

Ще кілька років тому, томатний сік, який продається в трилітрових банках, був улюбленим дитячим напоєм. Сучасні аналоги таких продуктів, упаковані в картонні коробки, не завжди припадуть до смаку навіть дорослим. На щастя, подібний напій можна без праці зварити своїми силами, в домашніх умовах і з натуральних продуктів.

Для цього тільки потрібно заготовити основний компонент і вибрати відповідний рецепт. А таких зараз багато – від традиційних однокомпонентних складів до складних напоїв з додаванням спецій, ароматних трав, інших овочів і навіть фруктів.

Як стверджують фахівці, якщо витримати рекомендації по тому, скільки і як варити овочеву суміш, можна розраховувати на збереження її терапевтичних і смакових якостей протягом як мінімум двох років.

Для того, щоб домашній томатний сік  виявився корисним, смачним і повністю натуральним, не схожим на магазинні сурогати, потрібно відповідально підійти до процесу його приготування. Перш за все, необхідно вивчити ряд важливих правил і неухильно їх дотримуватися в домашніх умовах:

Для приготування напою ідеально підійдуть злегка переспілі, м’ясисті і дуже соковиті плоди. Їх сорт і розміри не мають принципового значення, тому на томатний сік  зазвичай пускають ті овочі, які не підійшли для закруток.

Щоб порахувати, скільки приблизно продукту вийде на виході, можна використовувати просту формулу – з 1,5 кг помідорів в середньому виходить близько 1 л рідини.

Дотримуйтесь чистоти. Слід промити ємності, які будете використовувати для соку (банки, пляшки). Для додаткового очищення використовуйте соду або господарське мило. А також тару стерилізують (або в духовці, або на пару).

Заздалегідь варто подумати, яким способом буде подрібнюватись продукт. Його можна пропустити через соковижималку або м’ясорубку, використовувати блендер або сито. Зручність підходу безпосередньо залежить від того, скільки томатів потрібно переробити. Якщо це великий обсяг, то краще використовувати соковижималку, не доведеться потім вручну витягати насіння з переробленої м’якоті.

Найпростішим, мабуть, є використання соковижималки. Однак більшість соковижималок не підійдуть для ґрунтовного процесу заготівлі соку в великих кількостях. Хвилин десять соковижималка буде працювати, потім хвилин двадцять відпочивати. Тому найкращим рішенням є насадка для відділення соку з м’яких фруктів. Насаджується вона або на звичайну, або на електричну м’ясорубку.

Існує і старовинний спосіб приготування – уварювання і протирання. Нарізані помідори викладаються в каструлю – тільки не в алюмінієву – і уварюються на плиті або духовці до м’якості. Потім отриману масу протирають через капроновое (можна і через металеве) сито. Цей спосіб найтрудомісткіший, але практично безвідходний.

Найпростіший спосіб – використовувати соковарку. Цей пристрій все зробить за вас, необхідно лише завантажити томати і періодично їх помішувати, щоб шкірки не заважали соку стікати. Можна попередньо видалити шкірку – тоді і помішувати не доведеться. Спосіб поганий тим, що залишається безліч відходів.

Не потрібно боятися використовувати ароматні трави, спеції, приправи, додаткові компоненти. Томатний сік  добре виходить тільки в тому випадку, якщо діяти не строго за рецептом, а пробувати масу в процесі приготування і вносити свої корективи.

З огляду на той факт, що з консервантів в напої будуть присутні тільки сік або оцет (та й то не завжди), особливу увагу приділяємо стерилізації та підготовці банок.

Після того, як продукт буде закатаний по банкам, їх потрібно перевернути на кришки і, накривши ковдрою, залишити остигати. Тільки після цього їх можна перевертати і прибирати на зберігання в прохолодне місце. Якщо в процесі складування виявилися банки, що підтікають, кришки на них потрібно обов’язково замінити.

Вибрати відповідний рецепт приготування соку в домашніх умовах зовсім непросто. У кожного продукту є особливі нотки, які вигідно виділяють його на тлі інших напоїв. Залишається тільки варити, пробувати і порівнювати.

Томатний сік – рецепти приготування

Це найпростіші варіанти приготування напою, які грунтуються на використанні мінімальної кількості компонентів. Кількість солі тут найкраще підбирати самостійно.

Натуральний томатний сік. Для його приготування нам знадобляться тільки самі плоди і соковижималка. Спочатку обробляємо компоненти, домігшись виділення соку без насіння. Переливаємо його в відповідну тару і ставимо на вогонь.

Доводимо масу до кипіння, після чого зменшуємо вогонь до мінімуму. Варити продукт потрібно близько 20 хвилин, постійно помішуючи, щоб м’якоть не пригоріла. Ще киплячу масу розливаємо по банках і закупорюємо.

Порада: Іноді після тривалого часу зберігання томатного напою можна побачити, що маса розшарувалася на дві частини. Цього не потрібно боятися, варто тільки струсити банку, як продукт знову стане однорідним. Його можна спокійно вживати, не піддаючи додатковій термічній обробці.

Традиційний томатний сік. В даному випадку, крім стиглих томатів нам знадобиться сіль за смаком і цукровий пісок з розрахунку 1,5 столових ложки на літр рідини. З’єднуємо всі компоненти, обов’язково пробуємо кілька разів на предмет достатнього об’єму солі.

Масу доводимо до кипіння на середньому вогні. Як тільки з’являться перші ознаки бульбашок, необхідно зменшити вогонь до мінімуму і варити томатний сік  ще близько 20 хвилин. Закриваємо масу по банках, охолоджуємо і ставимо в прохолодне місце.

У таких заготівель є одна незаперечна перевага – взимку, після відкриття банок, їх смак буде чистим і натуральним. За бажанням його можна буде урізноманітнити як завгодно за рахунок добавляння додаткових компонентів.

Класичний рецепт. Класичний рецепт томатного соку включає наступні інгредієнти:

Помідори – 2 кг.

Цукор – 1 кг.

Сіль – 50 г.

Оцет (9%) – 50 мл.

Запашний перець – 30-40 горошин.

Гвоздика – 10 бутонів.

Мелена кориця – 6 чайних ложок.

Червоний мелений перець – 1,5 чайних ложки.

Часник, мускатний горіх – за смаком.

Сік з томатів віджимається будь-яким способом і заливається в емальовану ємність. Потім доводиться до кипіння і вариться ще 30 хвилин на слабкому вогні. Далі додається сіль і цукор, томатний сік  кип’ятиться ще 10 хвилин і лише потім додаються інші спеції. На слабкому вогні отримана маса витримується ще 10 хвилин і розливається по банках / пляшках.

Рецепти натурального напою з прянощами

Пряний томатний сік  зігріє холодною зимою і освіжить жарким літом. Незважаючи на те, що в кожному профільному рецепті вказується, скільки чого потрібно додавати до основного компоненту, дотримуватися даних дозувань не обов’язково. Краще спочатку грунтуватися на власних перевагах, щоб потім не потрібно було все переробляти.

Пряний напій. На 5 кг томатів беремо:

Цукровий пісок – 300 г,

Сіль –  три столові ложки,

Оцет – 100 мл,

пару зубчиків часнику,

запашний перець – 10 горошин,

п’ять гвоздик,

трохи чилі в порошку,

мелена кориця – чайна ложка,

дрібку мускатного горіха.

Томатну рідину наливаємо в ємність для варіння, доводимо до кипіння. Далі основу потрібно варити на малому вогні не менше півгодини. Через цей час додаємо всі інші компоненти, добре перемішуємо рідину. Тримаємо масу на слабкому вогні ще 20 хвилин і розливаємо по банках.

Запашний продукт. Для приготування цього особливого напою беремо злегка перезрілі томати, кілька горошин чорного перцю, по 2-3 лаврових листки на банку соку, сіль.

Томатну масу спочатку відварюємо як зазвичай протягом чверті години. Додаємо всі інші інгредієнти, перемішуємо і відразу знімаємо з вогню. Розливаємо по банках і закатуємо.

Ароматний томатний сік. Незвичайним і досить сильним запахом цей напій зобов’язаний своїм складом.

На 5 кг томатів беремо:

Часник – пару долей,

червоний солодкий перець – 1 шт.,

половину цибулини.

Всі овочі потрібно помити, почистити і довести до стану пюре. Його рекомендується додатково перетерти крізь сито і довести до кипіння. Масу потрібно варити не більше 10 хвилин, після чого відразу розливати по банках. Варто врахувати, що краще не докладати трохи спецій і потім скорегувати вже готовий напій, ніж переборщити з компонентами і намагатися розбавляти його водою або чимось ще.

Рецепти соків з додатковими компонентами

В домашніх умовах при бажанні можна приготувати не просто томатний сік, а справжній делікатес. У цьому допоможе один з наступних рецептів:

Вітамінний напій. Тонізуючий і підвищуючий імунітет продукт готується з:

томатів,

селери  – три стебла на кілограм овочів,

чорного перцю і солі.

Помідори доводимо до стану пюре, доводимо до кипіння. Викладаємо стебла селери, знову доводимо до кипіння і відварюємо на слабкому вогні протягом 10 хвилин. Далі дати масі стільки часу, скільки потрібно, щоб вона охолола природним способом. Тоді ще раз її подрібнюємо, перетерши через сито, знову доводимо до кипіння і розливаємо по банках.

Жовтий томатний сік. Для приготування напою використовуються жовті помідори, які перетираються до стану пюре. Фахівці не рекомендують додавати до складу щось крім солі і цукру за смаком, цим можна перебити ніжний смак і аромат овочів.

Томатне пюре відварюємо після закипання протягом чверті години, регулярно помішуючи і знімаючи піну. Ближче до кінця відварювання добавляємо сіль і за бажанням трохи цукру. Готовий продукт закриваємо ще в гарячому вигляді. Оригінальний склад з яблуками.

На 2 кг томатів беремо:

Свіжий буряковий сік – 1 склянку,

сік зі свіжих яблук – 1 л,

трохи солі.

Перетираємо томати і в отриману основу добавляємо буряковий і яблучний соки. Отриману суміш доводимо до кипіння і варимо на досить сильному вогні протягом двох хвилин. Приправляємо напій сіллю і розливаємо по банках. Томатний продукт з базиліком. Звичайно, можна самостійно вирішити, скільки потрібно використовувати базиліка, але оптимальними вважаються такі пропорції:

на 5 кг томатів знадобиться:

сіль – столова ложка,

цукор – чайна ложка,

середній пучок базиліка.

Томати доводимо до стану пюре, ставимо на вогонь і кип’ятимо. Тоді додаємо подрібнений по максимуму базилік, після чого варимо напій ще 20 хвилин. Додатково подрібнювати продукт не потрібно, просто розливаємо його по банках.

Крім цього, томатний сік  можна варити з додаванням болгарського перцю і кропу прямо з парасольками. Пропорції в цьому випадку підбираємо самостійно. Головне, добавляти всі компоненти одночасно і відварювати не менше 40 хвилин.

Факти про томатний сік

Особливу увагу на включення томатного соку в раціон варто звернути такими групами населення:

Тим, хто страждає від хронічних закрепів і при цьому не здатний дотримуватися рекомендованої дієти. Компоненти соку не тільки стимулюють травлення, але і відновлюють всі функції слизової кишечника.

Пальникам і тим, хто намагається позбутися згубної звички. Продукт знижує ризик розвитку емфіземи легенів, дозволяє зменшити негативний вплив тютюнового диму на тканини. Незалежно від того, скільки соку вживає людина, він покращує обмінні процеси в організмі. Це дозволяє, як підтримувати себе у формі, так і позбавитися від зайвої ваги.

У складі томатного соку значиться значний набір органічних кислот і вітамінів. Тому продукт одночасно виступає в якості сечогінного, антимікробного, протизапального і жовчогінного засобів.

Є у напою ще одна перевага – якщо він прокисає або хоча б починає псуватися, це можна швидко визначити по запаху. У разі появи у соку кислуватого запаху, який не перебивається навіть спеціями та іншими ароматичними добавками, рідину потрібно негайно вилити. Ніякі фізичні та термічні методи впливу не допоможуть відновити продукт. Навіть якщо він не зашкодить, користі він точно не принесе.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *