Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Тест на вагітність – хибнопозитивні тести

Тест на вагітність – хибнопозитивні тести

Що буде робити будь-яка дівчина, помітивши у себе затримку місячних? Зрозуміло, відправиться в найближчу аптеку, щоб придбати тест на вагітність. Так вже вийшло, що на сьогоднішній день струменевий або звичайний стік-тест – єдиний варіант, за допомогою якого можна визначити настання вагітності в домашніх умовах і абсолютно «конфіденційно».

Тест на вагітність – в очікуванні дива

Тест на вагітність – хибнопозитивні тести

Ми не будемо брати в розрахунок старовинні «бабусині» методи на кшталт опущення соди в сечу – на щастя, ми живемо в цивілізовану епоху, де кожен може дозволити собі придбати лікарський препарат і не практикувати настільки дивні і недієвіх способи визначення вагітності. Кожна жінка, яка використовує експрес-тест, однаково хвилююче чекає результату. Хтось відчуває надію, а хтось – всепоглинаючий страх. Так чи інакше, домашні тести на визначення вагітності, згідно клінічних випробувань, дають майже 100% гарантії точності результату. Але «майже» на те і «майже», що і це чудо-пристрій легко може помилитися.

Припустимо, ви використовували тест на вагітність  і побачили на ньому дві смужки.

А вагітність зовсім не входить у ваші плани на майбутнє, і, знаючи це, ви точно пам’ятаєте, що оберігалися. Перше питання, яке при цьому доцільно виникне у вашій голові – як таке вийшло, і чи може експрес-тест обманювати?

Вважається, що домашні тести на вагітність бувають тільки помилково негативні (коли жінка вагітніє, але термін надто малий, і в її сечі міститься мало хоріонічного гонадотропіну людини, щоб дратувати реагент).

Молоді матусі, особливо ті, що довго планували своє зачаття, стверджують, що хибнопозитивних тестів просто не буває. Але це зовсім не так. Причини хибнопозитивного тесту на вагітність різноманітні, і з ними може зіткнутися будь-яка представниця прекрасної статі, яка перебуває в репродуктивному віці.

Як працює домашній тест на вагітність?

Перш ніж розбиратися, в яких випадках цей чудо-пристрій може давати збій, варто вивчити принцип його дії. У кожному стіку є реагент – спеціальна речовина, яка реагує на подразник. В даному випадку, в ролі подразника виступає ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини), який продукується хоріоном, тобто майбутньою плацентою. ХГЛ виробляється в жіночому організмі з самого настання запліднення (тобто після остаточної імплантації ембріона в порожнині матки), і його показники постійно зростають.

Вже через кілька днів після затримки, рівень ХГЛ піднімається достатньо для того, щоб реагувати на реагент в стіку. Коли ви опускаєте стік в сечу, відбувається хімічна реакція, в ході якої частина стіку з реагентом забарвлюється в червоний або синій колір. Таким чином, з’являється та сама друга смужка (або напис, в залежності від виду тесту). Здавалося б, при такому стані речей результати тесту просто не можуть бути хибнопозитивними.

Тест на вагітність – звідки візьметься ХГЛ в сечі «невагітної» жінки?

Однак такі випадки існують. Причому бувають вони як прозаїчними, так і вельми трагічними. Більш того, існують настільки неякісні продукти, що показують «вагітність» навіть у проточній водичці з крана, або в сечі чоловіків. Та й сам організм жінки може працювати в нездоровому режимі, і продукувати подібні гормони не через наявноість вагітності, а, скажімо, через кісту яєчника. Але про все по порядку.

Бракований чи прострочений тест на вагітність

Найбільш поширеним приводом хибнопозитивного тесту на вагітність є його брак або вийшов термін придатності.

Щоб не ввести себе в оману, дійте згідно з інструкцією:

Придбайте декілька тестів різних фірм (кращими, на сьогоднішній день, вважаються «Evitest» і «Frautest»);

Вивчіть відгуки про те, які продукти купувати не можна (регулярно «хибні» тести у багатьох жінок);

Купуйте тест на вагітність  виключно в аптеці (супермаркети, продуктові магазини і ларьки для цієї мети не підійдуть!);

Не купуйте тести однієї фірми в одній аптеці – вони майже гарантовано з однієї партії, а тому об’єктивності перевірки про можливий брак чекати не доводиться;

При покупці зверніть увагу на термін придатності і дату випуску виробу;

Детально вивчіть інструкцію по експлуатації виробу, особливо якщо використовуєте його вперше;

Виконайте процедуру перевірки в різні дні – не потрібно використовувати всі стіки відразу;

Якщо і після цього у вас виникають сумніви, вирушайте в лабораторію і здавайте аналіз крові на ХГЛ – він вже точно не підведе.

«Помилкову» другу смужку можна побачити і в тому випадку, якщо порушуються правила використання виробу. Зокрема, струменеві тести не можна опускати в рідину, а звичайні стіки – змочувати струменем сечі. Тому уважно вивчіть анотацію до продукту, перш ніж приступати до його використання.

Тест на вагітність  – викидень, аборт, позаматкова вагітність

Якщо ви перенесли викидень або аборт менше місяця назад, концентрація ХГЛ у вашій крові все ще зберігається. Тому реагент цілком здатний показати хибнопозитивний результат. Втім, в даному випадку жінки розуміють «пікантність» ситуації і не надають цьому значення.

Зовсім інша справа, якщо наступила позаматкова вагітність. В цьому випадку хоріон все ж формується, як би «чекаючи» запліднену яйцеклітину в матці. Однак, оскільки вона починає свій розвиток в фаллопієвій трубі, вагітність не вважається повноцінною. При цьому домашній прилад для визначення запліднення може показувати позитивний результат. Для даного патологічного стану характерні мажучі кров’янисті виділення з піхви, а також тягнучі болі в нижній частині живота.

Якщо ви відмітили у себе тривожні ознаки, негайно зверніться за медичною допомогою – такий стан вимагає негайного оперативного втручання?

У яких ще випадках тест на вагітність  може бути хибнопозитивним? Збої в домашньому «аналізі» можуть відбутися на тлі так званої «біохімічної» вагітності, коли плодове яйце вийшло з тіла жінки, яке встигла прикріпитися в матці. Іншими словами, стався ранній викидень, про який ви можете і не підозрювати.

Тест на вагітність – прийом препаратів

Якщо вам призначені препарати, що містять ХГЛ (наприклад, «Прегніл»), проводити домашній «аналіз» немає сенсу. У вашому організмі штучно продукується гормон, який буде виведений тільки через 14-17 днів після завершення курсу. Тому домашній тест про наявність вагітності не варто навіть проводити.

Тест на вагітність – гормональний дисбаланс

Поширеність хибнопозитивних тестів на вагітність при гормональному збої вкрай висока. Це обумовлено тим, що в організмі жінки починають вироблятися речовини, ідентичні ХГЛ за структурою.

Їх висока концентрація може вплинути на дію тесту найнепередбачуваним чином. Це ж стосується дам, які перебувають в періоді пре- або постменопаузи.

В процесі настання клімаксу, організм жінки продукує ХГЛ в дуже невеликих кількостях. Однак цілком імовірно збіг обставин: сплеск гормону + використання ультрачутливої стіки = хибнопозитивний результат.

Тест на вагітність – пухлини і кісти

Чи може струменевий тест на вагітність  бути хибнопозитивним безпосередньо перед місячними?

Як не дивно, так. Це може статися на тлі наявності пухлиноподібних новоутворень у внутрішніх органах (особливо це стосується кіст яєчників і поліпів в шлунку). Такий ефект нерідко буває пов’язаний з онкопатологіями. Тому якщо ви помітили заповітні дві смужки напередодні місячних – не поспішайте радіти. Вам варто перевірити свій організм і пройти всебічне медичне обстеження.

Домашній тест на вагітність – засіб воістину ефективний. Однак і він може підвести. Щоб точно визначити свій стан, рушайте на аналіз ХГЛ в лабораторію, а також відвідайте спостерігаючого гінеколога.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *