Створення зачіски і щоденне укладання локонів вимагає від дівчат використання різних приладів, які згубно впливають на шевелюру. Захистити пасма від надмірного нагрівання плойки, фена або утюжка допомагають спеціальні засоби, що випускаються в різних формах – спреях, кремах, масках, пінках тощо. Про ефективний термозахист для волосся домашніми та професійними засобами піде мова далі.
Термозахист для волосся. Кращі рецепти домашніх спреїв і масок
Створення не тільки святкових зачісок, а й повсякденних укладань практично ніколи не обходиться без використання фена, плойки або утюжка. Кожен з перерахованих приладів впливає на локони за допомогою високих температур, які є згубними для прядок.
Ось тут і приходить на допомогу термозахист для волосся, що представлений на прилавках косметичних відділів в досить широкому асортименті. Щоб не помилитися з вибором, необхідно знати, як характеризується хороший термозахист і які проблеми можуть виникати при покупці.
Багато любительок експериментів з волоссям відзначають погіршення стану локонів після використання магазинних засобів для термічного захисту, тому нерідко покупниці задаються питанням: «чи можна створити домашній термозахист для волосся з натуральних інгредієнтів?». Ми відповідаємо на це питання ствердно і пропонуємо до уваги красунь дану статтю, присвячену виготовленню, правилам застосування та рецептами домашніх термозахисних засобів для волосся.
Види домашніх термозахисних засобів
Для захисту волосся від термічного впливу фена, щипців, утюжка, плойки і ін. в народній медицині існує 2 види засобів: маски та спреї. Принцип роботи кожного виду ми розглянемо нижче:
Маски. Домашні суміші масок діють так: активні компоненти проникають в структуру волосся і створюють на самій поверхні невидиму плівку, яка захищає локони від шкідливого впливу термічних приладів.
Маску наносять на всю довжину волосся, витримують необхідну кількість часу і змивають, після чого приступають до укладання шевелюри. Час дії таких засобів обмежений, перед створенням нового укладання потрібне повторне нанесення захисного засобу.
Спреї. Домашній спрей обволікає кожне волосся і сприяє його захисту від термічного впливу приладів для створення зачіски та укладання локонів. Такі засоби використовувати ще простіше: наливаємо приготовану суміш в пляшечку з пульверизатором і обприскуємо нею шевелюру, після чого приступаємо до укладання. Перед використанням термічних приладів нанесення спрею обов’язкове.
Розібравшись з видами термазащітних домашніх засобів, можете приступати до їх виготовлення і використання. Рецепти масок і спреїв для захисту волосся від термічного впливу
Домашні спреї:
Багатокомпонентний спрей з ромашки, борного спирту, зеленого чаю, кропиви і лимонного соку. У термос складаємо по 2 чайні ложки сушеної ромашки, зеленого чаю і кропиви і заварюємо суміш в 0,4 л окропу фільтрованої води.
Через 40 хвилин настій виливаємо в зручну ємність і чекаємо охолодження, після чого добавляємо в рідину чайну ложку соку із стиглого лимона і 1/2 чайної ложки борного спирту. Зробити спрей ароматним допоможе ваше улюблене ефірне масло (3-4 краплі).
Лимонний термоспрей. У каструлю виливаємо 0,2 л фільтрованої води, добавляємо в неї сік, вичавлений з 1 стиглого лимона. Вогонь включаємо на мінімум і ставимо на плиту каструлю з лимонним розчином.
Чекаємо википання половини рідини, після чого остуджуємо і використовуємо приготований спрей перед укладанням. Лимон володіє освітлюючою дією, якщо ви не хочете змінити колір волосся, то користуйтеся приготованим спреєм двічі в тиждень (не частіше).
Чайний спрей з відварами звіробою і лопуха. У термос висипаємо по чайній ложці сухих зборів звіробою, зеленого чаю і лопуха. Суміш не чіпаємо 6 годин, потім рідину переливаємо в зручну ємність через сито і збагачуємо склад 5 краплями ефіру лаванди або соком з лимона. Користуємося домашнім спреєм перед укладанням.
Трав’яний спрей з кропиви, чистотілу і ромашки. Заварюємо ромашку, чистотіл і кропиву (по 20 г) в 0,5 л окропу. Склад настоюємо не менш 5 годин, потім використовуємо перед укладанням.
Сольовий спрей з шавлією і ефіром. 10 г збору шавлії заварюємо в склянці киплячої очищеної води. Через приблизно 1 годину в настій висипаємо маленьку ложку морської солі, майбутній спрей перемішуємо до розчинення твердих часток і капаємо в нього 3 краплі ароматного ефіру. Використовуємо засіб перед укладанням.
Домашні маски:
Кедрово-мангова маска. М’якоть очищеного манго перетворюємо в пюреподібну масу і змішуємо з 15 мл олії з кедрових горішків. Витримуємо суміш від 30 до 50 хвилин.
Маска з меду, хни і жовтка. Безбарвну хну (2 великі ложки) заварюємо за рецептом на упаковці. Через 20 хвилин в масу добавляємо домашній жовток і мед (1 столову ложку). Витримуємо маску під целофаном і рушником 20 хвилин.
Молочно-вітамінна маска з медом і ефіром. 2 великі ложки рідкого меду змішуємо з 2 чайними ложками домашнього молока, 3 мл ретинолу, 1 чайною ложкою гарячої води і 2 краплями ефіру (на ваш вибір). Суміш витримуємо під целофаном і рушником 1 годину.
Яєчно-реп’яхова маска. Домашній збитий жовток змішуємо з 15 мл олії будяків. Суміш витримуємо 50 хвилин під целофаном і рушником.
Сметанна маска з соком з лимона або оливковою олією. У 3 столові ложки домашньої сметани виливаємо 5 мл олії з оливок (при сухому типі кучерів) або соку лимона (при жирному типі кучерів). Маску витримуємо 45 хвилин під целофаном і рушником.
Яєчно-гліцеринова маска з оцтом і олією реп’яха. Змішуємо по 1 чайній ложці гліцерину і оцту, в суміш добавляємо 2 великі ложки масла будяків і збите не велике домашнє яйце. Суміш витримуємо 20 хвилин під целофаном і рушником.
Оцтово-медова маска з соняшниковою олією. До 2 столових ложок теплого топленого меду додаємо по 1 великій ложці олії і фруктового оцту. Витримуємо маску півгодини.
Вершково-масляна маска з ефіром. Змішуємо домашні вершки, масло мигдалю і пшеничних зародків (кожного по 1 столовій ложці). У вершково-масляну суміш добавляємо 2 краплі лимонного ефіру. Витримуємо суміш 15 хвилин.
Маска з дріжджами і желатином. 20 г дріжджів висипаємо в тарілку з теплим домашнім молоком, суміш розмішуємо і додаємо велику ложку желатину. Тарілку накриваємо тканинною серветкою і чекаємо 40 хвилин. Витримуємо маску 20 хвилин.
За допомогою перерахованих засобів ви зможете захистити шевелюру від шкідливого впливу термоприладу. Також наситити шкіру голови і саме волосся корисними елементами і речовинами.
Не варто нехтувати домашніми засобами для догляду та захисту волосся, за критерієм ефективності вони не поступаються магазинним брендовим продуктам. А по корисності у багато разів перевершують найпопулярніші і затребувані хімічні засоби.
Термозахист для волосся професійними засобами
Для чого необхідний і як діє термозахист?
Як зрозуміло з назви, термозахист для волосся допомагає попередити пересушування і їх пошкодження в процесі укладання або навіть звичайної сушки. Щоденні процедури стають причиною розкриття лусочок пасом, випаровування з них вологи. Результат таких змін – надмірна ламкість, сплутування волосинок, їх тьмяність.
Як працює термозахист?
Термозахисні засоби для волосся засновані на активних речовинах – протекторах. Після їх контакту з локонами відбувається обволікання кожного окремого пасма, попередження розкриття лусочок кутикули, завдяки чому зберігається пружність і блиск зачіски.
Щоб ефект був максимальним, додаються такі компоненти:
емоленти, що відповідають за рівномірний розподіл суміші, що наноситься. У підсумку помітно полегшується процес розчісування, завивки або випрямлення волосся;
кератин, здатний покращувати структуру пасом при їх контакті з нагрітими приладами. Завдяки природному білку, який одночасно виступає в якості структурного компонента волосся, вдається заповнити існуючий дефіцит корисної речовини і відновити структуру. Результат – вирівнювання поверхні волосся, повернення йому пружності і гладкості;
легкі силікони. Їх присутність в складі необхідна, коли захист волосся повинен супроводжуватися фіксацією укладання. Зазвичай доглядаючу косметику для волосся збагачують водорозчинними силіконами, змити які можна за допомогою шампуню.
Як показують відгуки, кращі термозахисні засоби дозволяють вирішити відразу кілька завдань:
Захист від ламкості і зневоднення.
Зміцнення структури.
Фіксація зачіски.
Отримання «слухняних» легких в укладанні пасом.
Окремо позиціонується термозахист, призначений безпосередньо для утюжка. Така продукція відрізняється наявністю на упаковці відповідного маркування та двофазним складом – одна частина відповідає за якісне зволоження, інша – за створення на поверхні волосся захисної плівки. Що запобігає отриманню пасмами опіку при контакті з приладом для укладання. Щоб результат був максимальним, краще попередньо ретельно збовтати вміст пляшки.
Термозахист для волосся. Рекомендації по вибору
Розбираючись в питанні, який засіб краще, необхідно керуватися низкою критеріїв, відштовхуючись від типу волосся:
При сухих пасмах перевагу віддають незмивному термозахисту. Краще вибирати креми або масла, які відмінно зволожують локони, надають їм м’якість і блиск.
Якщо волосся від природи в’ються, на перше місце виходить крем, який крім зволоження дає ефект легкого розпрямлення.
При наявності досить рідкого волосся, схильного до жирності, в пріоритеті виявляється захист, що вимагає змивання. Йдеться про успішно застосовувані в домашніх умовах шампуні, кондиціонери.
На нормальне волосся варто наносити термозахист у вигляді спреїв або кондиціонерів з показником вище середнього рівня.
Для тонких і знебарвлених пасом оптимальний варіант – незмивний бальзам.
Якщо локони комбіновані, підійде будь-який крем-захист.
Зважаючи на широку різноманітність термозахисних спреїв, кремів, масел і сироваток, варто скласти невеликий огляд популярних торгових марок, позитивні відгуки про які повсюдно присутні в мережі.
Огляд марок термозахисних засобів
Найбільш затребуваними серед термозахисту є засоби від досить відомих брендів – Londa, Schwarzkopf, Wella, Estel, Matrix. Кожна марка пропонує кілька варіантів продукції, виходячи з перерахованих вище вимог.
Estel Professional. Вибираючи термозахист для волосся, можна звернути увагу на Curex і Airex. Згідно відгуками, кращі результати вдається отримати шляхом нанесення на пасма флюїд-блиску або термозахисного спрею.
Блиск Curex Brilliance огортає волосся мікроплівкою, забезпечуючи захист від перегрівання, відновлюючи шовковистість. Що стосується Airex, відбувається еластична фіксація волосся без поважчання.
Wella Professional. Більшість засобів для укладання від даного бренду мають властивість термозахисту. Максимальний ефект присутній після застосування вдома лосьйону Wet Perfect Setting і термозахисного спрею Dry Thermal Image. Лосьйон крім захисту при впливі гарячих температур допомагає надати зачісці блиск, об’єм і зафіксувати її на досить тривалий період.
Додатковий бонус – якісне зволоження пасом. Що стосується спрею-захисту Wella, він вирішує такі завдання як фіксація завитків або випрямлення волосся (в залежності від приладу). Після його контакту відбувається їх насичення вітамінами, виключається склеювання волосся.
Londa Professional. Згідно відгуків, найвищі позиції в рейтингу займають засоби, що надають додатковий об’єм лосьйон Volumation і розгладжуюча пасма сироватка Smoothation. Перша позиція рекомендована для укладання за допомогою фена (гарантується збереження об’єму протягом двох діб), друга – в процесі застосування як фена, так і утюжка для укладання неслухняного волосся.
Schwarzkopf Professional. На думку професіоналів, плануючи придбання такого засобу, найкраще вибрати захист з лінії Osis. У підсумку крім попередження пересушування пасом забезпечується відмінне укладання. Максимальний ефект досягається після нанесення крему або сироватки-догляду.
Крем з оксамитовою текстурою призначений для завивки прямого волосся або звичайного укладання натуральних локонів без їх склеювання. Що стосується сироватки, такий захист дозволяє зробити пасма гладкими, одночасно підвищуючи об’єм зачіски.
Matrix. Як показують відгуки, максимально популярною продукцією є термозахисний крем для волосся Thermoglide і Sleek Iron Smoother.
Обидва види призначені для застосування разом з випрямляючим утюжком. Після використання вдома крему вдається домогтися швидкого випрямлення пасом, відновлення їх еластичності і гладкості, яка зберігається не менше доби.
Завдяки легкій текстурі засіб дозволений для будь-якого типу волосся. Заснований на керамідах і олії ши спрей забезпечує додаткову фіксуючу дію. На відміну від крему його наносять виключно на суху зачіску, окремо проходячи кожне пасмо.
Для посилення ефекту варто після закінчення кожного миття голови наносити кондиціонер Matrix Total Results Heat Resist Conditioner.
Гідну конкуренцію перерахованим захисним складам забезпечує продукція марок Loreal, Avon, Amway, Concept, Sunsilk, Kerastase. Щоб зрозуміти, який варіант кращий, варто випробувати хоча б парочку засобів, порівнюючи отримані результати.
Захисні масла
Зважаючи на зростаючу популярність косметичних масел, такий захист сьогодні дуже актуальний. Після їх нанесення пасма перестають бути пухнастими, набувають струмуючий вид, не накопичують статичну електрику. Найбільш затребуваною є наступна продукція:
Заснований на вичавках з ядер горіхів, фруктових кісточок і насіння Oil Nutritive від Gliss Kur. Відрізняється приємним солодким ароматом, добре вбирається в волосся, не обтяжуючи їх.
Що містить протеїн масло Oil Treatment торгової марки Hempz, здатний забезпечити захист не тільки від приладів для укладання, але і від ультрафіолетового випромінювання.
Продукт Lebel Cosmetics у вигляді масла Iau Essence Sleek. Його основа – продукт Ши, авокадо і жожоба. Після нанесення волосся покриваються захисною плівкою, яка добре захищає пасма від впливу ультрафіолету і температурного впливу фена, утюжка.
Термозахист для волосся. Правила застосування професійного термозахисту
На відміну від шампунів з ефектом захисту і масел, які вимагають обов’язкового змивання, термозахисний спрей для волосся наноситься безпосередньо перед використанням приладу для укладання (зокрема, гарячого утюжка). Згідно з відгуками фахівців, результатом стає відновлення локонів.
Ще один важливий момент стосується стану пасом. Щоб суміш добре проникла в структуру і не заподіяла шкоди, вони обов’язково повинні бути якісно вимиті. Якщо обробити термозахисним випрямляючим спреєм для волосся або іншим аналогічним складом брудні локони, позитивний ефект зводиться до нуля через ризик опіку волосків нагріваючими залишками косметики.
Термозахист для волосся. Відгуки про популярну продукцію
Валерія. «Керуючись порадою майстра і рейтингами термозахисту в мережі, придбала суміш від Wella. Результат повністю виправдав очікування – на тлі постійного використання утюжка волосся залишаються здоровими, добре блищать. Планую й надалі доглядати за волоссям так само. Можливо, доповню його застосуванням шампуню і бальзаму аналогічної серії».
Жанна. «Пару місяців назад мені довелося розлучитися зі своєю довгою косою через їх жахливий вигляд. За порадою знайомої відразу після радикальної стрижки почала використовувати термозахист для волосся, так як укладання нової зачіски виявилося неможливим без фену. Консультант в магазині порекомендувала мені спрей від Estel, роблячи акцент на його гідній якості і доступній ціні. Стан зачіски став кращим через пару процедур».
Лариса. «Уже впродовж півтора років користуюся термозахистом від Loreal і не збираюся відмовлятися від такого догляду. Навіть регулярний вплив на волосся гарячої температури не тягне погіршення їх стану. Волосся після нанесення на них спрею набувають струмуєчий вид, виглядають здоровими і доглянутими».
Дарина. «Щоб знайти підходящий захисний засіб для волосся, мені довелося змінити продукцію різних брендів, так як перші кілька процедур привели до швидкого забруднення зачіски і неохайного вигляду.
Після ряду експериментів зупинилася на маслі від Gliss Kur (для мене він найперший в рейтингу). Використовую термозахист для волосся вдома регулярно, відзначаючи здоров’я, блиск і доглянутий вигляд зачіски ».
Інна. «Давно користуюся косметикою для волосся марки Schwarzkopf. Коли постало питання про необхідність застосування термозахисту, вивчила лінію бренду і зупинилася на відповідному для мене варіанті. Результат – відмінний, волосся не склеюються, краще укладаються і гарно струмують».