Дізнайтеся тонкощі і правила вибору термозахисного засобу для волосся, як часто його потрібно використовувати і т.д. Постійна сушка волосся гарячим повітрям, термо укладання та використання різноманітних пінок, гелів і лаку, можуть сильно зіпсувати здоров’я і стан волосся. Саме тому фахівці рекомендують регулярно застосовувати спеціальний захисний засіб. Щоб вибрати термозахист для волосся необхідно знати деякі тонкощі і особливості.
Термозахист для волосся
Часто стан волосся сильно погіршується в літню пору в результаті впливу сонячних променів. Отже, навіть, якщо часто не робиться укладання і не використовується фен, в літній час необхідно застосовувати спеціальні захисні засоби, які наносяться на волоссячко перед виходом на вулицю. Завдяки цьому можна підтримувати не тільки красу, але і здоров’я локонів.
Будь-яка термічна обробка завдає серйозної шкоди волоссю, роблячи їх тонкими, ламкими і тьмяними. Щоб запобігти негативному впливу на волосся, необхідно вибрати якісний термозахист для волосся, при цьому обов’язково враховуються фактори впливу щоденного укладання, загальний стан волосся, в тому числі і метод нанесення.
На сьогоднішній день виділяють кілька видів пошкодження волосся:
хімічний – в результаті занадто частого фарбування або завивки волосся;
термічний – може з’явитися в результаті постійного використання різноманітних термічних приладів, призначених для укладання;
механічний – якщо під час догляду за волоссям постійно застосовуються невідповідні і не якісні інструменти.
Найкращий термозахист для кожного типу волосся
Залежно від типу волосся буде визначатися і засіб, призначений для їх захисту:
Знебарвлене і тонке волосся – ідеально підходять незмивні бальзами, що володіють високим рівнем захисту, а також фіксації укладання.
Не об’ємне, сухе і тьмяне волосся – рекомендується використовувати пінки і муси, які мають високий або середній показник захисту і фіксації.
Комбіноване волосся – ідеальним варіантом буде застосування кремів, що мають високий рівень захисту від ламкості кінчиків, а також з легким ступенем фіксації, щоб запобігти появі жирного блиску на коренях.
Нормальне волосся – рекомендується використовувати кондиціонери та спреї, що мають сильний рівень фіксації, а також високий ступінь захисту.
Жирне волосся – найкраще зупинити вибір на мусах і кремах, що володіють високим ступенем захисту для кінчиків і легкою фіксацією.
При виборі термозахисних засобів для волосся, в обов’язковому порядку повинна враховуватися структура і тип волосся, завдяки чому вони будуть набагато ефективніші.
Термозахист для волосся. Які є види засобів?
На сьогоднішній день засоби для термозахисту волоссячка підрозділяються на кілька видів:
Змиті, які використовуються після або під час миття волоссячка:
шампуні; кондиціонери; ополіскувачі; маски; лосьйони.
Незмивні, які застосовуються після миття волоссячка і безпосередньо перед виконанням термічної обробки волосся:
емульсії; бальзами; сухий шампунь; гель; флюїди; краплі; сироватки; кондиціонери; спреї; креми; пінки; масла; муси; молочко.
Термозахист. Домашні засоби для волосся
На сьогоднішній день існують не тільки сучасні косметичні засоби для термозахисту волосся, але і домашні, які легко приготувати самостійно, використовуючи найпростіші компоненти.
Маски з сметанки
Сметанні маски наносяться на вологе волосся, рівномірно розподіляються по всій довжині і залишаються на 30 хвилинок. Після закінчення зазначеного часу залишки засобу змиваються великою кількістю тепленької водички.
Для догляду за сухим волоссячком, до складу маски рекомендується додавати олію оливи (2 столові ложечки). Такі засоби створюють на поверхні кожної волосинки тонку плівочку, яка надійно захищає від негативного впливу високих температур.
Маски з желатином
У тепленькій водичці розчиняється желатин, додається невелика кількість бальзаму для волосся, склад залишається на півгодинки, щоб добре настоявся.
Отримана маска наноситься на волосся, рівномірно розподіляється по всій довжині пасом, використовуючи пензлик для фарбування. Зверху волосся замотуються поліетиленовою плівочкою. Через годину потрібно змити залишки засобу, після чого на поверхні волосся утворюється щільний захисний шар.
Маска з дріжджами і молоком
У молочці розводяться живі дріжджі, додається желатин. Склад залишається на півгодини, щоб добре настоявся. Засіб втирається у волоссячко, розподіляється по всій довжині. Через півгодини залишки маски змиваються великою кількістю тепленької водички, і пасма ретельно просушуються.
Сольове ополіскування
У невеликій кількості чистої водички розчиняється 1 столова ложечка морської солі. Готовий склад втирається в чисте волосся. Такий засіб забезпечує не тільки надійний захист локонів, а й надає оздоровчу дію, укладання буде зберігатися набагато довше. Також регулярне використання цього засобу є прекрасною профілактикою лупи.
Термозахист. Професійні засоби для волосся
Сьогодні практично в кожному магазині можна придбати спеціальні засоби, призначені для термозахисту волосся, при цьому вони дуже прості у використанні і є більш ефективними, ніж деякі домашні маски.
Термозахист. Спрей для волосся
Найбільш комфортними у використанні вважаються спреї для волосся, які після нанесення не вимагають змивання. Дані засоби легко рівномірно розподіляти по всій довжині волосся. Наносити спрей можна як на вологе, так і сухе волосся.
Відгуки про дані засоби різні. Варто враховувати той факт, що в результаті одноразового застосування спрею для дуже пошкодженого і травмованого волосся, їх стан практично не зміниться.
Одним з кращих варіантів термозахисних спреїв для волосся вважається засіб від Schwarzkopf. Його рекомендується застосовувати для догляду за не дуже сильно травмованими волоссям.
Спрей швидко повертає локонам красивий блиск, надає додаткове живлення, завдяки чому значно полегшується процес розчісування волосся. Однак даний засіб не підходить для укладання утюжком, плойкою, феном.
Термозахист. Крем для волосся
Креми, призначені для термічного захисту волосся, наносяться на вологі пасма, але після не вимагають змивання водичкою. Даний засіб необхідно залишити на деякий час на локонах, щоб воно добре ввібралося.
Термозахисний крем від L’Oreal дає можливість надійно захистити волоссячко під час застосування гарячого укладання, а також після використання стайлера.
В результаті впливу високої температури під час укладання відбувається прискорення вбирання всередину волосся крему. Даний засіб повертає пасмам м’якість, шовковистість і блиск, значно полегшується розчісування.
Термозахист. Масло для волосся
Масла рекомендується використовувати для догляду за дуже сухим волоссям, при наявності сильно пошкоджених кінчиків. Однак цей засіб не варто застосовувати під час гарячих укладань. Його можна використовувати тільки під час сушіння, завдяки чому поліпшується вбирання масла.
Термозахисне масло Invisible Careвід Kapous ідеально підходить для швидкого відновлення сильно травмованого і пошкодженого волосся. Даний засіб забезпечує тривалий і ефективний догляд за ослабленими пасмами.
Якщо це масло буде використовуватися постійно, волосся стає м’яким, блискучим, полегшується розчісування. Однак цей засіб не підходить для термозахисту локонів, так як в результаті його негативна дія тільки посилиться. Масло дуже важко змити з волосся, тому його не рекомендується наносити на всю довжину пасом, інакше не вийде уникнути жирного блиску на коренях.
Термозахист. Флюїди для захисту волосся
Незмивний термозахисний засіб для волосся від Estel виглядає як флюїд-блиск. Ідеально підходить для догляду за різними типами волосся. Флюїди мають протеїни шовку, тому на поверхні кожної волосинки створюється особлива захисна плівка від різного виду термічного укладання. Пасма набувають гарний блиск, м’якість і шовковистість.
Це один з кращих засобів, призначених для термозахисту волосся. Також воно допомагає відновити внутрішню структуру ослаблених і травмованих пасом. Наносити засіб потрібно на вологі або сухі пасма.
Термозахист. Лосьйон спрей для волосся
Захисний лосьйон, що випускається у формі спрею дуже простий у використанні, не потрібно його змивати. Засіб має легку структуру і просту консистенцію. Цей препарат вважається найбільш ефективним засобом для термозахисту волосся. Після його нанесення на пасма забезпечується їх термозахист від гарячих стайлери і сонячних променів. При цьому полегшується розчісування, проводиться живлення і зволоження, фіксується укладання і не відбувається поважчання пасом, швидко відновлюється травмована структура.
Термозахисний спрей для волосся від Avon – можна наносити як на вологі, так і сухі пасма, ідеально підходить для укладання утюжком, плойкою і феном. За умови його регулярного застосування запобігає ламкості пасом, при цьому воно надійно захищає локони під час гарячого укладання і після нього. Волосся стає м’яким, шовковистим, блискучими, але не відбувається їх поважчання.
Термозахист: корисні поради
Щоб термічне укладання не завдавало шкоди здоров’ю волосся, необхідно дотримуватися кількох простих рекомендацій:
всі засоби, що використовуються перед укладанням, не повинні містити спирту і масла;
щоб запобігти появі ефекту жирності, всі рідкі засоби наносяться безпосередньо на травмовані області, але не на всю довжину пасом;
необхідно вибирати тільки ті засоби, які ідеально підходять для певного типу волосся, при цьому обов’язково враховується і вид укладання;
незмивні і змиті засоби можна наносити виключно на чисте волосся;
перед тим як випрямляти волосся гарячим утюжком, категорично заборонено наносити олію, в іншому випадку можна не тільки завдати серйозної шкоди здоров’ю пасом, але і зіпсувати прилад;
застосовувати захисні засоби потрібно як перед укладанням, так і під час;
в літній період сироватки і бальзами захищають пасма від негативного впливу ультрафіолетових променів;
з урахуванням того, як часто робиться укладання з використанням гарячих приладів, потрібно підбирати більш сильні засоби захисту, при цьому треба намагатися уникати поважчання волосся;
не рекомендується використовувати для випрямлення або сушіння пасом сильно нагріті прилади, інакше здоров’ю волосся буде наноситися сильна шкода.
Для термічного укладання найкраще використовувати прилади, що мають термічне покриття, так як вони завдають мінімальної шкоди волоссю. У тих випадках, коли кінчики пасом занадто сильно пошкоджені, найкраще їх підстригти, так як навіть регулярне застосування сильних засобів не допоможе їх повністю відновити.
Дізнайтеся більше про термозахист для волосся з цього відео: