Home / Твоя краса / Танорексія – сонячні ванни як новий вид залежності

Танорексія – сонячні ванни як новий вид залежності

Коли нарешті приходить довгоочікуване літо, ми негайно кидаємося на пляж з метою поніжитися під сонячними променями і придбати бронзовий загар. Однак часом у своїх прагненнях стати красивішим ми не бачимо кордонів і поводимося вкрай безтурботно, наражаючи на небезпеку своє фізичне і психологічне здоров’я. До нещастя, багато любителів засмаги навіть не підозрюють про те, що можуть бути схильні до такого захворювання як танорексія, яке дуже нагадує алкоголізм чи наркотичну залежність. Що ж таке танорексія, чим вона страшна і як захиститися від цієї проблеми?

У чому суть?

Танорексія – психологічна залежність людини від ультрафіолетових променів або, іншими словами, бажання володіти засмаглим тілом в будь-яку пору року. В основному цією хворобою страждають дівчата-підлітки у віці 13-16 років, однак може вона зустрічатися і серед дорослих жінок і чоловіків.

Любителі смаглявої шкіри можуть бути настільки одержимі ідеєю засмагнути, що готові витрачати необмежені кошти і час на покупку різних кремів і лосьйонів для засмаги, а також відвідування соляріїв.

До речі, у зв’язку з появою салонів засмаги та їх інтенсивною рекламою проблема стала дуже актуальною, адже саме за допомогою соляріїв загаромани підтримують колір шкіри протягом цілого року. Їх не зупиняє загальновідомий факт, що ультрафіолетові промені шкодять шкірних покривів, змушуючи їх швидше старіти, втрачати еластичність і покриватися пігментними плямами. До того ж танорексія підвищує можливість виникнення раку шкіри, а надмірне перебування під прямими сонячними променями нерідко призводить до порушення зору і катаракті. Проблема досягла таких масштабів, що в деяких країнах (наприклад, у Великобританії, Німеччині та країнах Балтії) соляріям заборонили надавати послуги особам молодше 16 років.

Виникає танорексія, як і будь-яка інша залежність, з малого. Спершу людина хоче отримати легкий шоколадний відтінок, але з кожним прийняттям сонячних ванн йому здається, що засмага недостатньо хороша. І тоді починається справжня божевільна гонитва за бажаним кольором шкіри – і вона не знає кордонів.

Так чи шкідлива засмага?

Як відомо, хорошого повинно бути потрошку. Те ж саме можна сказати і про засмагу. Необмежене перебування на сонці може сильно нашкодити, проте кидатися в іншу крайність – зовсім відмовлятися від ультрафіолетових променів – не найкраща ідея. Ці промені дуже важливі для синтезу вітаміну D, який необхідний для наших кісток і зубів, а також для метаболізму кальцію в організмі. Сонячні промені покращують кровообіг, активізують обмін речовин, зміцнюють імунну систему. До того ж, вони служать хорошою профілактикою від депресії і хронічної втоми.

Як розпізнати і усунути хворобу?

Звичайно, поставити діагноз і вилікувати вас може тільки психолог або психотерапевт. А про відвідування хоча б одного з цих фахівців варто задуматися, якщо ви:
• відвідуєте солярій більше двох разів на тиждень, і при цьому час сеансів перевищує 10 хвилин;
• серйозно замислюєтеся про те, щоб придбати домашній солярій;
• після сеансу в солярії або після прийняття сонячних ванн відчуваєте себе впевненіше;
• настрій підвищується під час відвідування солярію і думках про нього;
• солярій для вас – засіб від депресії.

Якщо ви помітили у себе ці ознаки, негайно скоротіть перебування на сонці та в солярії і зверніться до лікаря. Він зуміє розібратися з вашою проблемою, адже самостійно, на жаль, ви навряд чи це зробите.

Засмага став не просто модою, а чимось необхідним в сучасному світі, атрибутом успішності і впевненості в собі. З рекламних щитів і екранів телевізорів на нас дивляться засмаглі красені і красуні, примушуючи і нас відповідати заданим стандартам. Проте варто пам’ятати про те, що сильний загар, як і всяка інша новинка, не варта вашого здоров’я, не є ознакою благополуччя, а дана модна тенденція скоро зміниться чимось новим. У гонитві за модою головне – не діяти в утрату самому собі і не розгубити здоров’я. Для отримання потрібної порції вітаміну D достатньо буде просто регулярно прогулюватися під відкритим сонцем у будь-яку пору року або виключно заради профілактики зрідка відвідувати солярій. Пам’ятайте: краса не повинна вимагати занадто великих жертв.


Check Also

Місячний календар краси на листопад 2020 року

Докладний місячний календар краси на листопад 2020  року на кожен день. Сприятливі і несприятливі дні. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *