Home / Твоя краса / Обличчя / Сироватки-гелі для обличчя своїми руками

Сироватки-гелі для обличчя своїми руками

Щоб власноруч змішати гелеподібну сироватку, зовсім не обов’язково володіти знаннями хіміка-технолога і дерматолога, тут часто достатньо лише знання особливостей своєї шкіри і доступу до деяких вельми на перших порах специфічним інгредієнтам: гелеутворювача і консервантам.

Гелеутворювачі

Конь’ячна, гуарова та ксантанова камедь і навіть гіалуронова кислота цілком здатні загустити будь-яку рідину, перетворивши її в легкий або густий гель, в залежності від своєї здатності до загущення. Самий же доступний гелеутворювач – желатин, який краще використовувати для приготування масок, так як він залишає на обличчі надто вже помітну і відчутну плівку.

Найчастіше гелеутворювачі добавляють на око, домагаючись потрібної консистенції. Тут варто мати на увазі, що гелеутворювачі набухають у воді поступово, тобто спочатку сироватка повинна бути трохи рідкою, чим би вам хотілося.

Активи

Називати отримані гелі-сироватки гелями або сироватками – справа хазяйська. Тут, мабуть, варто провести розмежування за кількістю та якістю добавляються активи, тобто активні речовини, заради яких все це і затівалося. Активами можуть стати ефірні олії, вітаміни, всілякі пептиди, протеїни та інші водорозчинні активні речовини, які підходять вашій шкірі.

Можна в гелі-сироватки добавляти в невеликих кількостях і активні рослинні олії, які, навіть дозовані по краплях, добре доглядають за шкірою.

Дізнатися, в якому саме процентному співвідношенні добавляти активи в гель-сироватку, можна або на самому флаконі з активом або на сайті виробника або продавця.

Випробувані рецепти рекомендується обов’язково зберігати, записавши і отриманий від сироватки ефект. Тут навіть можна все купити для скрапбукінгу і завести спеціальний альбом по домашньому кремоварінню.

Водна фаза

В якості рідкої або водної основи може послужити звичайнісінька дистильована вода, приготовані на ній трав’яні настої або відвари і навіть заварений нею зелений чай або кава. Якщо ж ви хочете отримати по-справжньому професійний продукт, використовуйте гідролати.

Консервант

Саме ж головне в приготуванні гелів-сироваток своїми руками – консервант. Якщо ви, звичайно, не готові змішувати нову порцію сироватки кожен день. Те, що так любить наша шкіра, люблять і різні шкідливі мікроорганізми, завжди готові поживитися і розмножитися в настільки корисному та поживному водному середовищі. Скрізь, де є вода, є і життя, такий вже закон природи.

Скільки саме додавати консерванти, можна знову ж дізнатися на флаконі, сайті продавця або виробника.

Попередня дезінфекція

При приготуванні домашньої косметики необхідно використовувати ретельно продезинфіковану тару та інструменти, на руки ж потрібно надіти поліетиленові і латексні рукавички, які теж необхідно продезінфікувати. Те, що можна прокип’ятити, має сенс прокип’ятити, решта ж дезінфікується 70% -ним спиртом або будь якою дезинфікуючою рідиною, наприклад хлоргекседіном.

Якщо ж ви зовсім допитливі, повітря теж можна продезинфікувати відповідними ефірними маслами, наприклад, маслом чайного дерева.

Зберігати готову сироватку необхідно в такому же продезінфікованому посуді, у флаконі з дозатором.

Не забувайте, що консервант перешкоджає появі нових бактерій і мікроорганізмів, старі ж так і залишаться у вашій сироватці, тому їх потрібно заздалегідь ретельно ліквідувати.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *