Home / Здоров'я / Свічки від молочниці. Огляд найкращих та ефективних свічок

Свічки від молочниці. Огляд найкращих та ефективних свічок

Свічки від молочниці  визнані одним з найбільш зручних методів терапії при кандидозах піхви. При правильному введенні вагінальні супозиторії забезпечують глибоке проникнення і рівномірний розподіл діючої речовини по слизовій поверхні піхви, знищуючи збудника захворювання, знижуючи рівень запалення, зменшуючи вираженість симптомів кандидозу.

Свічки від молочниці

Свічки від молочниці. Огляд найкращих та ефективних свічок

Молочниця (або по науковому кандидоз) час від часу виникає у більшості жінок.

Всі препарати для лікування кандидозу ділять на системні і місцеві. Системні, під якими маються на увазі пігулки, які потрібно приймати всередину. Вони діють в першу чергу в кишечнику, а потім вже проникають в кров і всі тканини організму. Однак використовувати пігулки  для лікування кандидозу під час вагітності фахівці категорично не рекомендують.

Ефективність свічок від молочниці в першу чергу залежить від правильного підбору препарату. Молочниця, або кандидоз, викликається грибками роду candida.

При наявності в анамнезі антибіотикотерапії, тривалому перебігу захворювання або розвитку грибка, резистентного (стійкого) до певних діючих речовин, необхідно підбирати кращі свічки від молочниці  не на підставі загальних рекомендацій або порад знайомих. Відповідно до результатів аналізу на бактеріальний посів флори піхви і її чутливості до різних препаратів.

Підбір та застосування вагінальних супозиторіїв при терапії кандидозу піхви

Багато жінок, дізнавшись або запідозривши наявність захворювання, починають лікування самостійно. Необхідно знати, що різні спринцювання, спроби безконтрольного лікування, з’ясування, які свічки від молочниці кращі, швидше і ефективніше допомагають знайомим, в більшості випадків призводять до розвитку хронічної форми кандидозу піхви, насилу піддаються лікуванню навіть після звернення до фахівців.

Вибір лікарського засобу при кандидозі грунтується на обстеженні піхвової мікрофлори і виявленні причини розвитку захворювання. Основна причина вираженого кандидозу – не наявність грибка candida в порожнині піхви, а зниження місцевого імунітету на тлі фізіологічних процесів (наприклад, вагітності), загальних системних і соматичних захворювань, а також при первинній інфекції статевих органів.

Нерідко кандидоз активізується на тлі захворювань, що передаються статевим шляхом (хламідіозу, гонореї, трихомоніазу, мікоплазмозу), а також при бактеріальному вагінозі та гарднерелльозі.

Виявлення та лікування основної причини порушення балансу флори в піхві дозволяє значно посилити ефективність терапії при молочниці. Відсутність лікування основних хвороб призводить до розвитку резистентної до багатьох препаратів форми кандидозу.

Варто пам’ятати основні правила і обмеження при терапії молочниці у жінок:

лікування повинно проводитися у обох партнерів, і у жінки, і у чоловіка: чоловіча стать нерідко хворіє кандидозом в безсимптомній формі, проте здатній інфікувати жінку активними грибками;

в період терапії варто утримуватися від статевого життя або ж обов’язково при всіх контактах використовувати методи бар’єрного запобігання (презервативи);

якщо в інструкції до препарату не вказано інше, супозиторії переважно вводять перед сном або денним відпочинком, даючи можливість препарату рівномірно розподілитися в порожнині піхви і залишатися там належний для досягнення терапевтичного ефекту час;

необхідно ретельно вивчити методику введення вагінальних супозиторіїв, невірні спроби ввести, занадто близько до входу в піхву не принесуть потрібного ефекту, занадто далеко – можуть виявитися хворобливими і травматичними для шийки матки;

в період курсу лікування і відновлення вагінальної мікрофлори варто віддавати перевагу досить вільній нижній білизні з натуральних матеріалів. Не допускати перегріву, відмовитися від щоденних гігієнічних прокладок, особливо з ароматизаторами, а також гелів для інтимної гігієни з добавками.

Щоденні гігієнічні процедури в області статевих органів повинні обмежуватися тільки зовнішнім миттям, спринцювання, душові насадки і т. п. Виключені як негативно впливаючі на баланс мікрофлори. Білизна та рушники для даної області тіла підлягають щоденній заміні і пранню.

Вагінальні пігулки і супозиторії: порівняння препаратів

Вагінальні засоби від кандидозу розрізняються за діючою речовиною, показаннями і протипоказаннями, тривалістю курсу терапії і можливими наслідками лікування.

Вагінальні свічки від кандидозу, виліковують кандидоз:

Залаїн

Застосування:  Один супозиторій однократно на ніч. Повторний курс при необхідності через тиждень.

Протипоказання: Індивідуальна чутливість до компонентів препарату

Побічні дії: Відчуття сверблячки, печіння, прояву алергії. В упаковці один супозиторій для одноразового застосування.

Ливарол

Застосування: 1 супозиторій 3-5 днів без перерв. При хронічній формі курс лікування – до 10 днів.

Протипоказання: Перший триместр гестаційного періоду, індивідуальна чутливість, резистентна до кетоконазолу форма грибка

Побічні дії: Алергічні реакції, свербіж, почервоніння слизової, запалення шкіри навколо статевих органів (рідко) Повторне застосування можливе тільки за призначенням лікаря, діюча речовина сприяє формуванню стійких форм грибка. Дешевий аналог – Кетоконазол.

Пімафуцин

Застосування: По 1 супозиторію протягом 3 або 6 днів в залежності від призначення лікаря

Протипоказання: Індивідуальна гіперреакція. Незначний дискомфорт в порожнині піхви

Побічні дії: Дозволено до застосування протягом усього періоду вагітності. Аналог – Прімафунгін

Ністатин

Застосування: 1 свічка 2 рази на добу, курс лікування від 10 до 14 днів

Протипоказання: період вагітності, чутливість до ністатину

Побічні дії: Розлад кишечника, відчуття нудоти, ознобу, болю в шлунку. Дешевий і ефективний препарат, що не викликає звикання. Серед мінусів – тривалий курс лікування, побічні ефекти. Входить до складу комбінованих формул (Макмірор, Тержинан). На відміну від вихідного препарату ністатин входить в Тержинан в комплексі з тернідазолом, неоміцином, преднізолоном.

Бетадин,

Застосування: Залежно від форми і стадії захворювання по 1 або 2 свічки в день, курсом 7 днів

Протипоказання: Патології і захворювання щитоподібної залози, ниркова недостатність, 1 триместр вагітності Побічні дії: Алергічна реакція, місцеве подразнення. Діюча речовина вагінальних супозиторіїв – повідон-йод, аналог препарату – Йодоксид. Може застосовуватися в менструальний період.

Клотримазол

Застосування: По одному супозиторію перед сном протягом 6 днів

Побічні дії: 1 триместр гестації, період лактації, індивідуальна непереносимість

Побічні дії: Відчуття печіння, свербіння, болі в піхві, животі, голові, явища циститу Недорогий препарат. Аналоги: Кандид, Антіфунгол, Канестен і т. п. Повторне застосування тільки за призначенням фахівця, високий ризик розвитку стійкості патогенних мікроорганізмів

Кліон Д

Застосування: 1 раз на день протягом тижня

Протипоказання: Цукровий діабет, захворювання біліарної системи, початок вагітності

Побічні дії: Побічні ефекти на початку курсу терапії. Ефективний медикамент широкого спектра дії, не сумісний з алкоголем.

У широкий спектр свічок і вагінальних капсул, що застосовуються при вагінальному кандидозі, входять препарати як моно-, так і комбінованої дії різних країн випуску: від білоруського виробництва до Ізраїлю і Канади. При виборі лікарського засобу необхідно орієнтуватися більшою мірою на склад і призначення фахівця, ніж на відгуки інших пацієнтів.

Для зниження симптомів подразнення при гіперчутливості до препаратів можна поєднувати заспокійливу шкіру засоби, наприклад, підмивання розчином харчової соди, відваром ромашки, використання зволожуючих і знижуючих роздратування кремів і гелів (Вагісіл). Свічки від кандидозу  в комплексній терапії кандидозного кольпіту доповнюються медикаментами системної дії.

Після протигрибкового лікування часто призначають лікарські засоби, що сприяють відновленню балансу мікрофлори в піхві (Вагілак – свічки з біфідобактеріями, Ацилакт – вагінальні капсули, Вагіфлора і т. п.).

Або препарати системної дії, наприклад, Вагікол, Біфідумбактерин і т. п. Слід пам’ятати , що дані препарати не замінюють основного лікування, а доповнюють і дозволяють уникнути рецидивів. Крем і гель для зняття свербіння і подразнення Вагісіл свічок медичного призначення та лікарських препаратів для прийому всередину також не замінює, усуваючи лише первинний дискомфорт.

Свічки від кандидозу. Кратність застосування вагінальних супозиторіїв при кандидозі

При підборі препарату і початку курсу терапії варто пам’ятати, що практично всі вагінальні супозиторії заборонені до застосування в період менструації. Виняток становлять тільки препарати з діючими речовинами повідон-йод і серкотаназол.

Для підбору правильної дати початку лікування необхідно ознайомитися з інструкцією і призначеннями лікаря по тривалості терапії.

Свічки від молочниці. Назва препаратів та тривалість курсу лікування

Залаїн, Ломексин. Тривалість курсу лікування: 1 день, повторний курс при необхідності через тиждень

Пімафуцин, Леварол, Гіно-Певарил. Тривалість курсу лікування : 5 днів без перерв

Гіно-Дактанол, Ірунін, Ністатин, Клотримазол, Макмірор і т. д. Тривалість курсу лікування:  від 7 до 14 днів в залежності від призначення лікаря

Свічки від молочниці при вагітності

Якщо ви вагітні і лікар наполягає на лікуванні молочниці, то, швидше за все вам призначать місцеві препарати. Які передбачають  різні мазі, креми і, звичайно, свічки. При виношуванні дитини саме свічки  від молочниці  є найбільш переважними.

Дуже часто для лікування кандидозу під час вагітності призначають ті ж препарати, що і зазвичай, але в формі свічок, наприклад ністатин і пимафуцин. Іноді призначають також клотримазол, проте слід врахувати, що ці ліки категорично протипоказано в першому триместрі вагітності і не дуже бажано в подальшому.

Для лікування молочниці використовують також специфічні протигрибкові препарати. Це і розчин тетраборату натрію в гліцерині і звичайну зеленку. Слід знати, що ці розчини механічним шляхом видаляють грибки зі стінок піхви, а також припиняють їх зростання. Розчини мають і протизапальну дію.

Метод полягає в тому, що на ніч потрібно протирати стінки піхви ватним тампоном, змоченим в розчині. Головною перевагою цього методу лікування кандидозу в тому, що воно не має ніяких побічних дій. Найчастіше саме метод лікування розчину використовують на ранніх періодах  вагітності, коли не можна приймати будь-які ліки. Свічки від молочниці  при вагітності вибирають, виходячи з можливої тератогенної дії речовини на здоров’я плоду.

Більшість вагінальних супозиторіїв заборонені до використання в першому триместрі гестаційного терміну і рекомендуються до застосування з обережністю на подальші строки.

До дозволених препаратів місцевої дії від вагінального кандидозу відносять супозиторії з нітаміціном (Пімафуцин, Прімафунгін, Макмірор). Решта препаратів призначаються з обережністю або не застосовуються в період вагітності і лактації.

Слід пам’ятати, що кандидоз – це ознака імунодефіциту і якщо його неможливо вилікувати повністю, то це може стати ознакою серйозної патології. Крім того, під час вагітності бактерії молочниці розмножуються інтенсивніше. Дуже важливо в лікування також включати загальнозміцнюючі імуномодулятори. Наприклад, при вагітності серед таких імуномодулюючих препаратів можна приймати ректальні свічки з віфероном.

Щоб поповнити кількість так званих «нормальних» бактерій в організмі дозволено приймати і препарати біфідобактерій. Всі препарати, в тому числі, свічки обов’язково призначає тільки лікар. Адже при лікуванні повинні бути враховані всі особливості жіночого організму під час вагітності, в тому числі схильність до алергії, стан нирок і печінки та інші.

Найкраще лікувати молочницю ще до вагітності, на етапі планування. Але сучасні препарати і способи лікування допоможуть вилікувати кандидоз майже без шкоди для малюка, навіть якщо молочницю у вас виявили, коли ви вже завагітніли. Наполягайте на тому, щоб лікар призначив вам місцеву терапію і за тиждень це захворювання можна вилікувати.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *