Home / Твоя краса / Тіло / Сухі плями на шкірі: ознаки, причини, методи лікування

Сухі плями на шкірі: ознаки, причини, методи лікування

Така проблема, як сухі плями на шкірі знайома практично кожній дорослій людині. За своє життя ми піддаємося впливу різних чинників. Які здатні викликати подібний недуг. При цьому такі прояви можуть бути, як цілком випадковими і короткочасними, так і сигналізувати про наявність більш серйозних проблем. Важливо розрізняти різні види новоутворень такого роду і знати, як з ними боротися.

 Перші ознаки та причини появи сухих плям на шкірі

Сухі плями на шкірі ознаки, причини, методи лікування Найчастіше плями з’являються спонтанно, і людина помічає їх зовсім випадково. Деякі не надають таким симптомам особливого значення і чекають поки все само пройде.

 Однак це помилкова манера поведінки, хоча і панікувати теж зовсім не варто. У яких випадках варто звернути особливу увагу на висипання і лущення?

 Першими ознаками зазвичай стають:

    білі, червоні або коричневі плями на шкірі;

   збільшення в розмірах даних новоутворень;

   лущення, нерідко такі ділянки ще і сверблять;

   неодноразова повторна їх поява на одному і тому ж місці;

   уражені ділянки довго не зникають і заподіюють дискомфорт;

   світлі або темні зони поширюються на велику площу, а симптоми передаються контактом з хворими людьми;

   шкіра лопається, з’являються виразки, тріщини і мокнучі ділянки.

 Плями можуть з’являтися з різних причин. Вони пов’язані як з внутрішніми факторами, так і зовнішнім середовищем.

 Причини сухих плям на шкірі:

    Алергія. Це найпоширеніша причина висипань і новоутворень подібного роду. Контакт з алергеном провокує зміну стану шкірного покриву і після його нейтралізації ситуація приходить в норму.

   Грибок. Лікувати мікозних новоутворень складніше, до того ж вони здатні перейти в хронічну форму.

   Стрес. Відмітини на шкірі можуть виникнути на тлі сильних психоемоційних потрясінь і переживань.

   Перепади температури і вологості. Через дії морозів, сильного вітру та опалювальних приладів часто сухі плями на шкірі можна помітити саме взимку. Влітку ситуація пов’язана з перегрівом і висушуванням епідермісу.

   Дерматологічні проблеми. Велика частина хвороб шкірного характеру пов’язана саме з вищевказаними симптомами.

   Захворювання ендокринної системи. Проблеми з щитовидною залозою теж можуть викликати неприємні прояви на шкірному покриві.

   Проблеми з ШКТ. Стан травної системи безпосередньо відбивається на зовнішньому вигляді людини, в тому числі і на шкірі.

   Нестача вітамінів. При неповноцінному харчуванні і дефіциті вітамінів і мікроелементів може порушуватися здоровий стан дерми.

   Аутоімунні патології. Надлишок антитіл і активних клітин в результаті збою в роботі імунної системи провокує реакцію боротьби зі здоровими клітинами, аж до некротичних процесів.

   Реакція на миючі засоби та косметику. Різновид алергії або ж індивідуальна непереносимість окремих компонентів у використовуваних засобах. Невідповідна косметика може висушувати шкіру або викликати подібну нездорову реакцію.

   Вплив сонячних променів. Крім пересушування епідермісу, відбуваються збої у виробленні меланіну і крім лущення виникає специфічна пігментація.

 Для початку слід розглянути таке явище, як білі сухі плями на поверхні шкіри. Причин появи такого симптому може бути декілька.

 Найчастіше білясті новоутворення пов’язані з порушенням вироблення меланіну на певних ділянках дерми. У такому випадку білі плями, швидше за все, є наслідком тривалого перебування на сонці.

 Ультрафіолетове випромінювання впливає на шкіру таким чином, що з часом вона починає висушувати і верхній шар епідермісу попросту облазить.

 Також біла пігментація може з’явитися через розвиток ветіліго. Окремі зони дерми втрачають меланін, тому лікувати хворобу треба негайно.

 В інших випадках найчастіше білі плями є грибковими новоутвореннями. Мова йде і для лишаю. Межі таких плям досить чіткі, а сама ділянка шкіри лущиться, можна помітити окремі лусочки. Нерідко до неприємних симптомів додається сильний свербіж. Грибок довго не залишає людину в спокої, а після зникнення може повторюватися заново, причому неодноразово.

 Червоні сухі плями на шкірі

 Досить частим явищем є, мабуть, червоні сухі плями на шкірі в результаті впливу на організм дратівним фактором. У першу чергу до таких відносяться алергени, що провокують відповідну реакцію. У такому випадку з’являються червоні висипання, що утворюють велику зону алергічного ураження. Симптоми супроводжуються сверблячкою і подразненнями.

Червоні мітки можуть вказувати і на наявність оперізувального лишаю. Причиною такого захворювання в основному є нервові розлади і сильні стреси. Новоутворення з’являються в області нервових стовбурів найчастіше лише на одній стороні.

Червона пігментація є характерною ознакою розвиваючого псоріазу. Це захворювання досить важко вилікувати повністю, але чим раніше ви звернетеся до дерматолога, тим більше шансів скоріше забути про цю проблему. Не виключається можливість наявності та інших шкірних і вірусних захворювань.

Найнешкідливими є червоні новоутворення, що виникають в результаті дії на шкіру морозного вітру або не дуже високої температури. У такому випадку відбувається зневоднення, яке поправити досить просто. Зволоження і живлення шкіри дозволяють швидко впоратися з проблемою.

 Темні сухі плями на шкірі

 Що ж можуть означати темні сухі плями на світлій шкірі? Якщо ви помітили коричневі або чорні ділянки епідермісу, це можуть бути як цілком нешкідливі прояви, так і передракові вісники.

 Найпростішим і не вимагаючим лікування випадком є темні зони на шкірі у вагітної жінки. Зміна пігментації і легке лущення – це природний процес, що виникає на тлі гормональної перебудови.

 Після народження дитини організм сам приведе себе в норму і всі симптоми зникнуть. Також коричневі плями можуть свідчити про неминучі процеси старіння. У людей похилого віку таке явище – не рідкість, а скоріше навіть норма.

 Коричневі сухі і сверблячі плями на шкірі, що виникають переважно в холодну пору року свідчать з найбільшою ймовірністю про наявність грибкової інфекції. Точний діагноз може поставити тільки лікар після дослідження зіскрібка з зони ураження.

 Методи лікування сухих плям на шкірі

 Так як суха пляма, яка лущиться на поверхні шкіри може бути симптомом далеко не одного захворювання, перед прийняттям яких-небудь заходів по боротьбі з ним, необхідно відвідати лікаря й уточнити причину розвитку недуги. Найчастіше діагностика полягає у візуальному огляді, взяття крові для аналізів і зіскрібка для лабораторного дослідження лусочок під мікроскопом. Незалежно від того які новоутворення вас турбують: білі, червоні або темні, способи позбавлення від них можна розділити на кілька груп.

При алергічній реакції найчастіше пацієнт скаржиться на червоні плями. У такому випадку насамперед потрібно усунути вплив алергену і прийняти антигістамінний препарат. Якщо ж ви піддалися впливу сонця, потрібно забезпечити шкірі захист від ультрафіолету і подбати про загоєння опіків. Взимку пріоритетом стає правильне харчування, прийом вітамінів і захист від морозів і сухого повітря.

Темні ділянки найчастіше вимагають підвищеної уваги і харчування, наприклад, з допомогою доглядаючих кремів і вітамінних сироваток. Коричневі області потрібно обробляти додатково сонцезахисними засобами.

Білі грибкові висипання потрібно лікувати за допомогою аптечних препаратів. При серйозних дерматологічних і аутоімунних проблемах може знадобитися проведення фізіотерапії.

Що робити якщо сухі плями на шкірі сильно сверблять? Ні в якому разі не чіпайте їх руками. Можна нанести гель проти свербіння. При розчісуванні є ризик погіршити ситуацію.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *