Home / Твоя краса / Боротьба з прищами та вуграми / Суха шкіра, схильна до акне – буває і так

Суха шкіра, схильна до акне – буває і так

Коли мова заходить про акне, то, як правило, прийнято вважати, що ця проблема турбує власниць жирної шкіри. У дерматологів є такий термін як «жирна, схильна до акне шкіра», а виробники косметики пропонують широкий спектр засобів для цього типу шкіри. Однак акне може бути і проявом сухої шкіри. Такі випадки не часті, але все таки зустрічаються.

Причинами сухої шкіри з проявами акне можуть слугувати багато факторів. Про деякі ви навіть не здогадуєтеся. Наприклад, частими тригерами сухості і акне буває холодна погода і низька вологість клімату. Іншими причинами дерматологи називають генетику, старіння шкіри, деякі захворювання, наприклад, такі як захворювання щитовидної залози і зниження імунітету. І не рідко проблеми шкіри поглиблюються, коли обрана невірна програма догляду за шкірою.

Догляд за шкірою, в якій поєднуються сухість і акне, – дещо відрізняється від звичних принципів догляду за жирною, схильною до вугрів шкірою.

Спробуємо скласти власну програму догляду за сухою шкірою з акне.

1 Очищення

Уникайте твердого мила і агресивних мийних засобів, які містять лаурилсульфат натрію, ця речовина позбавляє шкіру масел, і якщо для жирної шкіри дія така не страшна, то для сухої – згубна. Шкірний жир і масла – природний зволожувач для шкіри, і не можна шкіру повністю позбавляти цього важливого елементу захисту та живлення.

Для вмивання купуйте засіб у вигляді пінки або мусу, чистячий глибоко в порах, але що містить ніжні поверхнево-активні речовини.

2. Тонізування

Вважається, що тонік – засіб, необхідний для жирної шкіри, але необов’язковий для сухої. У разі якщо суха шкіра схильна до акне, тонік є продуктом, від якого не можна відмовлятися. Він позбавляє пори від можливих залишених частинок миючого засобу, і це гарна профілактика виникнення вугрів, тому що головною причиною є засмічені пори.

До вибору тоніка слід підійти уважно. У складі не повинно бути спирту або ментолу, ці речовини подразнюють суху шкіру. Купіть тонік, призначений для сухої шкіри – це вкрай важливо.

3. Відлущування.

Не користуйтесь жорсткими скрабами з вмістом абрикосових кісточок або лушпиння волоських горіхів. Вони роблять шкіру сухішою, дратують її і навіть ранять. Щітки типу Clarisonic також не рекомендуються, вони погіршують стан сухої шкіри, схильної до акне.

Для відлущування використовуйте скраби на основі ВНА-кислот (бета-гідроксил-кислоти), це, наприклад, скраби з саліциловою кислотою. А якщо бачите, що такий скраб дратує і сушить, то можна спробувати продукт з AHA-кислотами (альфа-гідрокси-кислоти), такими як гліколева або молочна кислоти.

4 Противугрові інгрідієнти в косметиці

До основних антиакне інгрідієнтів відносяться:

– Саліцилова кислота (проникає всередину пор шкіри, відлущує шкіру всередині пор);

– Перекис бензоїлу (вбиває бактерії, що викликають акне);

– Ретіноїди (зокрема, адапалену – ретиноид нового типу, речовина, що прискорює оновлення клітин.

Ці інгредієнти ефективні в боротьбі з прищами, однак саме вони часто провокують сухість шкіри і вугрі. Проблема в тому, що перевищуються концентрації цих інгредієнтів, так як вони містяться не тільки в антивугрових препаратах, але також в антивікових і доглядаючих засобах для шкіри.

Рішення у тому, щоб знайти правильне поєднання доглядаючих і антивугрових продуктів. Не можна використовувати одночасно крем з ретинолом і скраб з саліциловою кислотою, це додасть сухості і роздратування. Наприклад, можна спробувати такі варіації:

– Ексфоліант з саліцилової кислотою днем + крем з ретиноїдами вночі;

– Ретиноїди через день + перекис бензоїлу через день;

– Вдень і вночі засоби з саліциловою кислотою, проте не з звичною концентрацією в 10%, а зі зниженою концентрацією саліцилової кислоти до 2%.

Для сухої шкіри актуально комбінувати антивугрові препарати з засобами, багатими антиоксидантами. Це можуть бути популярні сироватки з вітамінами С і Е.

5 Зволоження.

При сухій шкірі виникає спокуса використовувати для зволоження жирні і насичені зволожуючі засоби. Але, на жаль, в більшості випадків, це помилка. Жирні і важкі масляні зволожуючі інгредієнти можуть засмітити пори і спровокувати нові вугри і прищі.

Замість жирного зволожуючого крему купіть зволожуючий засіб з гелевою текстурою, легке і невагоме по відчуттям, і багате антиоксидантами. Обов’язковим є наявність SPF в денному кремі і будь якій денній косметиці, оскільки збитки, яких завдають шкірі сонячні промені, будуть тільки посилювати неприємні відчуття сухості і наявність прищів. Не рекомендуються також зволожуючі засоби, у складі яких є мінеральні масла. Незважаючи на те, що виробники запевняють, що мінеральне масло не комедогенне, у великій кількості випадків воно посилює акне.

Головна порада при виборі продуктів для сухої шкіри, схильної до акне: перевірте, щоб жодний з ваших косметичних засобів не містив агресивних інгредієнтів, таких як алкоголь, лаурилсульфат натрію, гамамеліс або ментол. Краще витратити час на вивчення складу продукту, ніж потім з’ясовувати причину, чому прищів не стає менше.


Check Also

Маска від чорних цяток з содою в домашніх умовах

У кожної господині на кухні є маленька коробочка з содою. Цей продукт ми найчастіше використовуємо …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *