Соус – це винахід французької кухні. Але зараз французька кухня нараховує близько трьох тисяч соусів, без більшості яких не може обійтися практично жодна страва. Саме соус приносить страві особливий смак і колорит. Соус надає особливість, і пікантний смак будь-якій страві. Приготувати класичний соус сальса нескладно, важливо приготувати всі необхідні інгредієнти і робити все на свій смак. Соус сальса завжди виходить і приготування не займає багато часу.
Соус сальса
Сальса, означає солоний – це страва мексиканської кухні. Найголовнішим компонентом цього соусу є перець чилі.
Ще в давні часи люди не хотіли задовольнятися просто їжею, їм потрібно було насолоджуватися нею. Вирощували прості продукти, які були нудними і одноманітними, тому почали їх поєднувати і отримувати більш складні і ароматні страви, які перетворювали їжу в задоволення.
Любителі гострих страв, а зокрема мексиканської кухні, можуть приготувати соус сальса. Цей соус традиційний, хоча зараз є таке розмаїття рецептів соусу сальса, що кожен може підібрати смачний, на свій погляд. Якщо любите дуже гострий смак, то можна замість одного-двох гострих перців добавити три. Кількість інгредієнтів можна змінювати, головне щоб смак вам сподобався, а смаки у всіх різні.
Соус сальса з часником
Складові:
свіжа зелень кінзи – 1 пучок
олія оливи – 35 мл.
перчик чорний мелений – 0,25 ч.л.
сік лимону – 110 мл
часничок – 3 часточки
синя цибулина – 1 шт.
гострий перець чилі – 1 шт.
томати – 4 шт.
сіль – щіпка
Для початку потрібно помити всі овочі. Перець чилі почистити, вийняти насіння, перегородки і поставити разом з порізаною цибулею і томатами запікатися близько 15 хвилинок. Духовка повинна бути розігріта до 200 градусів.
Коли всі овочі стануть м’якими, вийняти їх з духовки і залишити остигати. З томатів слід зняти шкірку і разом з іншими овочами викласти в чашу-блендера або в овощерізку. Перемелювати краще так, щоб відчувалися шматочки. Добавити в отриману суміш ложку олії оливи, чорний мелений перець, лимонний сік, сіль і все добре перемішати. Після всього додати в соус дрібно посічену кінзу і перемішати. Готовий соус необхідно поставити на деякий час в холодне місце. Подавати його краще до м’яса, чіпсів, риби.
Соус сальса з кінзою
Складові:
томати – 400 г
паприка – 1 столова ложечка
сіль – за потребою
сік лимону – 2 столові ложечки
кінза свіжа – пучок
мелений тмин – 1 столова ложечка
часничок – 1 часточка
В першу чергу слід помити томати і порізати їх кубиками. Злити з томатів сік і викласти в мисочку.
Часничок почистити і розчавити через прес. Змішати часник, кмин, перець, сіль і томати. Додати в цю суміш лимонний сік і добре вимішати. Кубики томатів повинні бути дуже дрібними. Кінзу потрібно помити, просушити і дрібненько порізати. Додати кінзу в соус сальса і ще раз вимішати.
Соус сальса зі стиглих помідорів
Складові:
великі стиглі томати – 3 шт.
цибулина ріпчаста – 1 шт.
часничок – 4 зубчики
перчик чилі – 1 стручок
кінза – 1 пучок
сік лимону – 3 столові ложечки
сіль – щіпка
перець мелений – 0.5 чайної ложечки
Спочатку потрібно помити томати і зробити хрестоподібний надріз на кожній. Обдати томати окропом і зняти з них шкірочку. Після цього порізати томати маленькими кубиками. Цибулину почистити і дрібно нашаткувати, а потім змішати з порізаними томатами.
Гострий перець чилі почистити, видалити насіння, прибрати перегородки і порізати дрібно. Часник почистити і розчавити ножем. Додати перець і часник до попередніх компонентів соусу. Що стосується солі, то її слід сипати на свій смак. Чорний мелений перець додавати в досить великій кількості.
В кінці приготування необхідно промити і просушити кінзу, а далі дрібно порізати. Додати кінзу в соус сальса. Видавити сік з лимона і також додати в соус, тільки додавати на свій смак.
Соус сальса з консервованих помідорів
Складові:
томати свіжі – 2 шт.
томати консервовані – 200 г
перець гострий чилі – 1 стручок
цибулина ріпчаста – 1 шт.
часничок – 1 зубець
мелений кумін – 0.25 чайної ложечки
цукровий пісок – 0.25 чайної ложечки
лайм – 0.5 шт.
сіль – за потребою
кінза – пучок
Цибулину слід почистити і дрібно нашаткувати. Свіжі томати помити, а потім почистити. Зробити надріз і обдати окропом, тоді шкірка легко зніметься. Можна томати і не очищати, якщо немає часу, а просто порізати кубиками. Цибулю з томатами потрібно змішати в одній мисці. Часник потрібно почистити і натерти на дрібній тертці.
Покласти всі попередні компоненти соусу в чашу-блендер, додати дрібно порізаний перець чилі, який перед цим очистили від насіння. Також слід додати сіль, цукровий пісок і кумин. Кумин – це іншими словами зіра. Після цього додати в чашу консервовані томати і сік половинки лайма. Кінзу помити, просушити і відірвати листочки. Додати в чашу ці листочки і збити все, тільки не до однорідного стану, краще залишити трохи дрібних шматочків.