Home / Догляд за шкірою / Сонячний опік будь-якого ступеню: перша допомога

Сонячний опік будь-якого ступеню: перша допомога

Сонячний опік відноситься до типу променевих і з’являється при тривалому впливі ультрафіолету на шкіру. Сказати, скільки часу потрібно провести на пляжі, щоб з’явився сонячний опік, ми не можемо: це, як і швидкість загоряння, безпосередньо залежить від генетики. Чим світліша шкіра, тим акуратніше треба бути з сонячними променями. Часто сонячних опіків схильні діти.

 Сонячний опік: ступінь пошкодження шкіри

 Сонячний опік буває першого-другого ступенів тяжкості. Перші симптоми – це суха стягнута шкіра, яку постійно хочеться змочити або намазати зволожуючим кремом. Шкіра дуже червона і болить від дотиків. З часом починає лущитися. При появі перших ознак стягнутості і почервоніння, пляж слід негайно покинути.

 При довгому знаходженні на сонці і більш сильному проникненні під шкіру ультрафіолетових променів можлива поява пухирів, наповнених жовтим гноєм, або висипу. Одночасно підвищується температура тіла.

Пік прояву симптомів починається через 12-24 години після повернення з пляжу. Після закінчення доби стає зрозуміло, з яким ступенем тяжкості опіку ми маємо справу. У кожному разі одразу після повернення необхідна перша допомога, щоб загальмувати розвиток опіку, легкий він чи важкий.

 Сонячний опік: не завжди – почервоніння і пухирі

 Іноді сонячний опік має схожі симптоми із хворобами шкіри або внутрішніх органів. У разі порушення обміну речовин в епідермісі накопичуються порфірини – речовини, які є потужними фотосенсибілізаторами і підсилюють чутливість шкіри до сонячних променів.

 Поставити собі правильний діагноз допоможе звичайна сеча: при порушеннях обміну речовин вона має рожевий відтінок. Якщо описані вище симптоми з’явилися у вас після нетривалого перебування на сонці, або ви спостерігаєте у себе порушення роботи організму, зверніться до терапевта або дерматолога. Швидше за все, вони призначать вам курс вітаміну РР для стабілізації обміну речовин та інші процедури.

 Однак, в 99% відсотках випадків мова дійсно йде про сонячний опік. І тоді потрібна буде перша допомога.

 Сонячний опік: перша допомога

 Якщо ви довгий час лежите на сонці, то помітити появу симптомів дуже складно: тіло нерухомо і неприємних відчуттів не виникає. Щоб контролювати свій стан, частіше перевертайтесь і ходіть по пісочку – тоді ви відразу помітите появу болю і сухості.

 Коли симптоми виявлені, то необхідна перша допомога – це зайти в приміщення. Не сховатися під тент (під яким все одно накопичується сухе повітря), а знайти будинок, у якому прохолодно і приємно. Це може бути бар або магазин, які є на кожному облаштованому пляжі.

 Якщо будівель поруч немає, накрийтесь одягом, який максимально захищає від ультрафіолету. В ідеалі, це буде бавовняне вільне плаття або сорочка, змочена в холодній воді.

 Перша допомога при поверненні додому

    Перша допомога при появі сонячного опіку і поверненні додому- відправитись в холодний душ. Він зніме роздратування, заспокоїть шкіру, знизить температуру тіла і зупинить розвиток опіку. Пам’ятайте, що холодний душ – це душ з водою кімнатної температури (близько 23-24 градусів).

   Також уникайте сильних струменів: вони теж можуть завдати фізичної шкоди слабкій пошкодженій шкірі.

   По-друге, після душу зробіть прохолодний компрес. Це може бути ємність з льодом або будь-який продукт з морозилки, обгорнутий рушником. Не найгіршим варіантом буде і просто змочений холодною водою шматок тканини. Компрес тримається на пошкодженій ділянці шкіри 10-15 хвилин.

   Якщо вдома є сік алое, фурацилін, слабкий розчин марганцівки або інших антисептиків, використовуйте їх для створення компресу. У пошкодженої шкіри великий ризик зараження.

   По-третє, якщо хворобливі відчуття не відступають, а до них додалися ще й печіння на пару з сверблячкою, то слід взятися за медичні препарати. Зняти біль у пошкодженій ділянці допоможуть «Аспірин», «Парацетомол», «Ібупрофен». Від свербіння врятують антигістамінні препарати та охолодження водою (вона звужує судини).

   Наступний етап – зволоження шкіри. Під впливом ультрафіолету відбувається сильне зневоднення: звідси жахлива сухість та лущення. Щоб позбутися від цих симптомів, потрібно забезпечити пошкоджену опіком ділянку шкіри ударною дозою вологи.

   Перша допомога при появі опіку – зволожуючий крем з вітаміном E, екстрактом ромашки і соком алое. Вони утримують вологу в тому місці, де це найбільш необхідно. Застосовувати ці крему або компреси можна в міру необхідності. Чим частіше, тим краще.

 Сонячний опік: навіщо потрібні кисломолочні продукти?

 Всі молочні продукти – це білки. Наше тіло складається з білків, і білки ж потрібні йому для відновлення. Тому сметана, кефір, сир допомагають шкірі швидше відновитися і також утримують в ній вологу.

 Сонячний опік: що не можна використовувати?

 Спиртовмісні лосьйони та інші засоби – при сонячному опіку під забороною. Вони подразнюють шкіру і витягають з неї вологу. Такі засоби допомагають при догляді за жирною шкірою, а при сухості наносять ще більше шкоди.

 Сонячний опік обличчя: лікування

 Для обличчя актуальні всі вищеперелічені способи відновлення після опіку. Однак, шкіра на голові більш ніжна і чутлива, ніж на спині і плечах. Піклуватися про неї доведеться набагато довше: це допоможе уникнути помітних лущень і передчасної появи зморшок.

 Регулярно робіть живильні маски по типу шкіри і використовуйте зволожуючі креми без спирту. Тоді ви повністю усунете шкоду від ультрафіолету.

Для інтенсивного пом’якшення рекомендуємо використовувати крем від сверблячки і почервоніння «Ла-Кри». Він призначений для дуже чутливої шкіри і зроблений з безпечних тонізуючих речовин: екстракту череди, масла авокадо і пантенола.


Check Also

шкіра на ліктях суха

Чому шкіра на ліктях суха і що з цим робити

Причини можуть бути різними: від сухого повітря до серйозного захворювання. Отож про те, чому шкіра …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *