Home / Твоя краса / Сонячна засмага – користь чи шкода?

Сонячна засмага – користь чи шкода?

Отримати гарну засмагу влітку – давно усталений тренд. Не тільки дівчата, а й багато хлопців намагаються засмагнути, так як це дозволить їм користуватися великим попитом у протилежної статі. Адже ні для кого не секрет, що, за сучасними мірками краси, сонячна засмага  додає людині привабливості. З огляду на це деякі люди намагаються засмагнути навіть взимку, користуючись усіма відомими соляріями. Однак наскільки це корисно для організму? Чи варто засмагати? Мета даної статті відповісти на ці питання.

Що собою являє сонячна засмага?

Сонячна засмага – користь чи шкода

Сонячна засмага  – це зміна кольору шкіри під впливом ультрафіолетових промінців. Шкіра темніє, оскільки в ній накопичується такий пігмент, як меланін, який виконує захисну функцію, запобігаючи опіку і, згідно з дослідженнями, навіть генетичні мутації. Таким чином засмага – це захисна реакція організму на ультрафіолет.

Чим засмага може бути небезпечною?

Надмірне перебування під впливом ультрафіолетових промінчиків призводить до пошкодження клітин шкіри, що, в свою чергу, має наступні наслідки:

  1. Мутації в геномі клітин шкіри

При тривалому впливі ультрафіолету на шкіру є ризик її пошкодити. При незначних пошкодженнях шкіра відновлюється, однак, якщо клітині завдано суттєвої шкоди, з якою вона не може впоратися, клітина перероджується з здорової в ракову (дане питання не до кінця вивчено вченими).

  1. Зневоднення дерми
  2. Сонячні опіки
  3. Передчасне старіння шкіри, втрата нею еластичності і пружності

Тривале перебування на сонці провокує утворення вільних радикалів, які руйнують колаген та еластин. Як результат шкіра стає в’ялою, втрачає пружність і гірше відновлюється.

  1. Поява пігментних плям
  2. Пригнічення імунної системи

Даний момент нагадує контрастний душ, якщо його приймати в міру, грубо кажучи, не переборщуючи, – це призводить до зміцнення імунітету. Якщо переборщити, імунітет ослабне, що призведе до хвороби.

  1. Рак шкіри

Не можна не сказати, що деякі люди мають окремі протипоказання, які варто враховувати. До таких людей належать:

власники І та II фототипу шкіри

вагітні жінки

люди з захворюваннями сполучних тканин

люди, які приймають антибіотики

люди, у близьких родичів яких була меланома

Дані категорії людей ставляться до тих, кому сонячна засмага  протипоказана, тому людям зі згаданих груп перед поїздкою на море не завадить проконсультуватися з лікарем.

Ультрафіолет проходить навіть через вікна, тому можна обгоріти, перебуваючи в приміщенні.

Сонячна засмага. Користь

У медалі дві сторони, кажучи про шкоду впливу ультрафіолетових промінціів, не можна не сказати про їх користь.

  1. Попередження раку

Ультрафіолет сприяє виникненню раку шкіри, але, як не дивно, в той же час, за рахунок вироблення вітаміну D, скорочує ризик розвитку раку підшлункової залози.

  1. Регуляція обміну кальцію і фосфору

Як і в 1 пункті, позитивний ефект досягається за рахунок вироблення вітаміну D.

  1. Зміцнення імунітету

Сонячні промінці підвищують кількість антитіл в крові, і, якщо з цим не переборщити, буде досягнуто зміцнення імунної системи, а не навпаки.

  1. Лікування деяких шкірних захворювань

Мабуть ключове слово «деяких». Ультрафіолетом можна лікувати акне, псоріаз, екзему. Однак, наприклад, при деяких видах псоріазу, вплив на шкіру сонячних промінців буде давати протилежний ефект. Проте для підлітків в період гормонального дозрівання це може стати панацеєю.

  1. Гарний настрій

Ультрафіолетові промінці, впливаючи на людину, стимулюють в ньому вироблення серотоніну – «гормону щастя».

  1. Гарний зовнішній вигляд

За сучасними мірками краси, засмага практично завжди додає людині привабливості, з цим пов’язана популярність соляріїв.

Америки, ймовірно, для себе зараз ніхто не відкриє, однак, щоб звести на «ні» шкоду від ультрафіолету, існує ще безліч засобів здатних попередити негативний вплив сонячних промінців, про які не слід забувати. До таких засобів відносяться такі всім відомі речі, як:

– Сонцезахисні окуляри;

– Не прилеглий одяг, від щільності якого залежить ступінь протидії ультрафіолетових промінців;

– Cонцезахисний крем, про який не слід забувати, так як, в залежності від свого рівня SPF, він знижує вплив сонячних промінців на шкіру. Таким чином власники шкіри молочно-білого кольору можуть без шкоди для себе відвідувати жаркі пляжі.

У водичці не вийде сховатися від сонечка, так як ультрафіолетові промінці проникають в водичку на глибину до 1 метра. При цьому водичка, виконуючи функцію лінзи, підсилює ефект «засмагання». Тому використовувати крем для засмаги потрібно не тільки при знаходженні на пляжі, але і в тому випадку, якщо ви прийшли виключно поплавати.

Сонячна засмага. Чи варто взагалі засмагати?

Питання про те, чи варто засмагати чи ні чимось нагадує питання: «чи варто займатися спортом?». Багато людей, займаючись спортом, завдали собі ряд травм, пройшли через операції і витратили на це багато грошей. Однак, в цілому, мало хто буде засуджувати заняття спортом, так як фізична активність – це одна з найважливіших складових здорового способу життя. Цей приклад коректний, оскільки шкода від засмаги настає найчастіше тільки тоді, коли людина не дотримується елементарних норм безпеки. У спорті не дотримання норм безпеки – це найчастіше травма, а не дотримання норм безпеки при дії ультрафіолету – ці неприємні наслідки, описані вище. Тому засмагати однозначно потрібно, необхідно лише зберігати тверезу голову і враховувати фактори, про які говорилося вище.

Для гарної засмаги, крім сонячних ванн, радять використовувати сік моркви або абрикоса, які стимулюють вироблення пігментів, які надають дермі легкий золотистий відтінок.


Check Also

Місячний календар краси на листопад 2020 року

Докладний місячний календар краси на листопад 2020  року на кожен день. Сприятливі і несприятливі дні. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *