Сольові ванночки від ребристості нігтів на руках
Кожній жінці хочеться мати красиві від природи нігті, але іноді трапляється так, що нігтьові пластинки покриваються борозенками, зовні нагадують ребра. Це має стати сигналом до того, що у Вашому організмі є якесь захворювання, або ж це стало результатом несприятливого впливу зовнішнього середовища.
Ребристість нігтів буває найрізноманітнішою. У одних ребра тягнуться вертикально, у інших – горизонтально. Перший варіант – більш нешкідливий, а от у другому випадку варто всерйоз задуматися не тільки про естетичну сторону питання, але і з приводу загального стану свого здоров’я.
Чому нігті ребристі?
Добре проаналізуйте свій харчовий раціон і режим харчування. Не виключено, що у Вашому організмі існує дефіцит деяких вітамінів і важливих мікроелементів. Насамперед, мова може йти про брак вітамінів А і В, а також про нестачу кальцію і селену, що беруть участь в побудові наших нігтів. Якщо цих речовин в організмі не вистачає, нігті ростуть нерівномірно. Взимку і навесні для профілактики авітамінозу буде незайвим прийом комплексу вітамінів. Селен, наприклад, міститься в рослинній їжі. Якщо Ви недоотримуєте селен в їжі, тоді вживайте його у формі харчових біодобавок.
Ребристість нігтів може виникнути і від того, що організм недоотримує в достатній кількості звичайну воду. Щодня потрібно випивати близько 2 літрів рідини.
Згадайте, чи не пошкоджували кутикулу під час обробки нігтів – інфекція що потрапила всередину могла викликати цей дефект.
Ще однією з можливих причин ребристості нігтів на руках вважається грибкове ураження поверхні нігтьових пластин. Екзема здатна змінити ніготь.
Також ребристі нігті можуть вказувати на можливі порушення, присутні в роботі серцево-судинної системи та органів дихання. Вірогідні і проблеми з щитовидкою.
Небажану реакцію нігтів викликають не тільки самі захворювання, а й деякі медикаменти, якими ви їх лікуєте. Присутність в організмі токсинів (наприклад, миш’яку) теж відбивається на якості нігтів.
Ребристі нігті на руках: застосування ванночок
Для повернення нігтиками нормального стану рекомендується щодня робити сольові ванночки: візьміть 1 ст. л. звичайної солі і розведіть її в 0,5 л гарячої води. Додайте в цей розчин сік одного лимона або декілька крапельок йоду. Тривалість процедури – приблизно 15 хвилин. Після неї добре витріть руки, а нігті і прилеглу до них шкірку змастіть будь-якою олією з вітамінами або живильним кремом.
При частому фарбуванні своїх нігтів не зловживайте рідинами для зняття лаку, що містять ацетон. Нігті теж повинні періодично відпочивати. Коли це відбувається, намагайтеся їх більше зволожувати і покривати спеціальним захисним засобом, який продається в аптеці.
Ніколи не зафарбовуйте лаком кутикулу. Нігті в цьому місці завжди повинні «дихати».
Перед тим, як відсунути кутикулу, обов’язково наносите на основу нігтя трохи крему і втирайте його. Ніколи не відсувайте кутикулу металевої лопаткою, завжди користуйтеся спеціальними апельсиновими паличками.
Приблизно раз на 3 дні наносьте на нігті масло для нігтів або кутикули. Можете також застосовувати вазелін або олію плодів какао.
Включіть в свій щоденний раціон більше свіжої зелені. Їжте гранати, гречку, моркву, диню і червоне м’ясо.
І ще – не забувайте користуватися рукавичками при роботі з будь побутовою хімією або під час прибирання бруду.