Людям, що страждають варикозом, сучасна медицина пропонує різноманітні методи лікування. Одним з найбільш ефективних і безболісних вважається склерозування вен.
Показання для проведення склерозування вен
Лазерне склерозування вен – це маніпуляція, яка полягає в безконтактному усуненні розширених ділянок судин. Проводиться вона з застосуванням спеціальної лазерної установки.
Лікарі рекомендують застосовувати склерозування вен в наступних випадках:
при наявності невеликих поверхневих судин, так званих зірочок;
при появі почервонінь на певних ділянках шкіри;
при утворенні сітки з розширених капілярів;
при появі червоних вузликів на шкірі або поверхні вен.
Найчастіше склерозування вен застосовується для лікування ніг.
З його допомогою також усувають дефекти судин на обличчі.
Лазерне склерозування розширених вен має масу переваг перед іншими способами лікування варикозу. З його допомогою можна усувати різні за величиною ділянки судин. В ході проведення процедури не пошкоджуються тканини, розташовані поруч, а також не залишається рубців і швів на поверхні шкіри. Завдяки цьому реабілітаційний період займає набагато менше часу, ніж відновлення після хірургічного втручання.
Склерозування вен виключає введення медичних препаратів, які можуть викликати алергію. На відміну від консервативних методів лікування, які часто не дають очікуваного результату, дана процедура відрізняється високою ефективністю. Використання лазера для проведення маніпуляцій протипоказане пацієнтам з цукровим діабетом і туберкульозом, онкологічним хворим, а також тим, у кого на момент проведення процедури була діагностована хронічна форма якого-небудь захворювання.
Склерозування вен: опис процедури
Суть склерозування вен полягає в тому, що лазер впливає на клітини крові, викликаючи запаювання стінок пошкодженої судини. Кровотік перерозподіляється на інші судини, а запаяна з двох сторін судина поступово розсмоктується.
Метод довів свою ефективність і при видаленні дрібних судин, і при усуненні досить великих вен, які сягають в діаметрі 1 см. У першому випадку достатньо проведення всього одного сеансу. Для усунення товстих варикозних вен може знадобитися цілий курс процедур, проміжки між якими можуть становити до декількох тижнів. Тривалість самої процедури залежить від ділянки ураження. Для обробки невеликих судин може знадобитися 5 хв., у випадку, коли лазерне склерозування виконується на досить товстій вені, маніпуляції можуть зайняти до півгодини.
Склерозування вен передбачає використання місцевої анестезії. Для цього використовуються креми із знеболюючим ефектом. Під час проведення втручання пацієнт практично не відчуває дискомфорту, можливе невелике поколювання або відчуття незначного печіння.
У деяких пацієнтів виникає питання: чи можна робити лазерне склерозування вен влітку? Процедуру можна робити в будь-яку пору року, проте при проведенні її влітку слід врахувати деякі рекомендації. За 10-14 днів слід обмежити перебування на сонці, так як пігментація шкіри під впливом сонячних променів може значно знизити ефективність проведення процедури. З цих же міркувань не рекомендується відвідування солярію. Після завершення лікування фахівці рекомендують користуватися засобами, що захищають шкіру від появи засмаги.
Наслідки застосування склерозування вен
Після того як уражені варикозною хворобою вени або капіляри склеюються під дією лазера, вони починають поступово розсмоктуватися.
У перший час після сеансу лікування може спостерігатися утворення потемнінь в місці проведення маніпуляцій. Згодом ці косметичні наслідки після проведення склерозування вен ніг усуваються самостійно.
Для того щоб не допустити рецидивів хвороби, слід дотримуватися певних рекомендацій.
Так, хворим, яким було проведено склерозування великих вен ніг, потрібно носити спеціальну компресійну білизну. В якості профілактики слід приймати препарати, що володіють венотонізуючими властивостями, а також відмовитися від гормональних засобів для запобігання виникнення вагітності.
Негативні наслідки від застосування даного методу діагностуються вкрай рідко. До них відносять виникнення некрозів, пошкодження нервів.