Home / Сім'я / Сімейні традиції: як згуртувати батьків і дітей?

Сімейні традиції: як згуртувати батьків і дітей?

Можливо, сьогодні роль сім’ї в нашому суспільстві не така висока, як у колишні часи. Тим не менш, вона залишається однією з головних цінностей, і сімейні традиції  покликані зміцнювати відносини батьків та дітей. Ми поговоримо про те, як розвивати і знаходити нові сімейні традиції, чому це так важливо, і який вплив подібні ритуали надають на дитину.

Сімейні традиції – у чому користь?

Сімейні традиції як згуртувати батьків і дітей

На думку психологів, сімейні традиції  дуже важливі і для дорослих, і для дітей. Малюкам вони допомагають бачити в батьках не тільки строгих вихователів, а й веселих друзів. Також ритуали дають відчути, що сім’я – це єдине ціле, а не просто «старші» і «молодші». У таку сім’ю хочеться повертатися вже дорослим дітям знову і знову.

У дитячі роки сімейні традиції дарують дитині відчуття цілісності і впевненості в своїх батьках. Він точно знає, що у нього і мами з татом є загальні цікаві заняття, і він не буде покинутий один в своїй кімнаті. А згодом приємні спогади служать фундаментом для створення традицій вже в новій сім’ї.

Як розвивати сімейні традиції?

Навіть якщо вам здається, що у вашій родині немає ніяких спільних традицій – це не так. Напевно у вас є маленькі ритуали, на які ви просто не звертаєте належної уваги. Наприклад, ви просите дитину допомагати робити тісто для печива або у вихідні влаштовуєте похід за покупками. Цим рутинним дрібницям можна додати цікаві деталі і зробити їх предметом сімейної гордості. Говоріть дітям, як ви раді, що скоро будете пекти їхнє улюблене печиво і з нетерпінням чекаєте їх допомоги на кухні. Звичайно, праці повинні увінчатися приємним чаюванням, за яким кожен по черзі розповість останні визначні події.

До речі, нові сімейні традиції  не обов’язково винаходити, їх цілком можна «орендувати». Розпитайте своїх друзів з дітьми, що вони люблять робити все разом. Якщо вам сподобалася ідея вечірньої гри в «Монополію», чому б не повторити її у себе вдома? Не бійтеся нових ідей і ритуалів, вивчайте їх і сміливо запозичте відповідні!

Звичайно, в цій справі важливо не перестаратися з домовленостями і напором. Бачачи, що дітям зовсім не хочеться збиратися кожного дня на ранкову пробіжку, не змушуйте їх, нехай це і здається вам прекрасною здоровою ідеєю. Крім того, у міру необхідності підшукуйте заміну усталеним традиціям, коли вони перестають надихати членів сім’ї.

Основні сімейні традиції

Кожна сім’я самостійно вибирає підходящі для себе ритуали. Однак є сімейні традиції, перевірені століттями і спрямовані саме на зближення дітей та батьків, тому їх буде корисно взяти на замітку.

Перш за все, це збір усіх членів сім’ї за обідом або вечерею, де вони діляться між собою новинами і враженнями в дружній обстановці. В ідеалі, це має відбуватися щодня, і ще сто років тому так і було. Але сьогодні ми звикли поспішати і перекушувати на ходу у вільну хвилинку, накриваючи на стіл тільки дітям. Тому варто спробувати відродити традицію сімейних обідів хоча б раз на тиждень.

Настільні ігри – заняття, від якого без розуму люди різного віку. Вони завжди асоціюються з веселим проведенням часу і пов’язують батьків і дітей, допомагаючи всім відчути себе рівними. Підберіть вподобану всім гру: це може бути лото, доміно, монополія, скребл або просто спільне збирання пазлів.

Інша незаслужено забута традиція – сімейний фотоальбом. Ми вже звикли зберігати всі знімки в електронному форматі. Однак чому б не роздруковувати найвдаліші фотографії і не наклеювати їх в великий красивий альбом, який потім буде переглядатися не один рік? Ці картинки можна супроводжувати кумедними написами або розповідати дітям події, пов’язані з відбитим днем. Так пишеться ціла сімейна історія!


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *