Влітку волосся можуть швидко ставати брудними через перепади температури або під впливом вітряної погоди, взимку причиною забруднення голови вважається носіння головного убору.
Яка б не була причина того, чому брудняться волосся, все одно сальні, виснажені і тьмяні локони приносять дискомфорт своїм власницям.
Якщо волосся практично на другий день після миття стають брудними, така неприємність пояснюється підвищеним виділенням шкірного жиру з сальних залоз волосяних цибульок.
Чому брудняться волосся і як продовжити їх чистоту
З такою проблемою можна впоратися в гранично короткі терміни, якщо знайти правильний спосіб її усунення. Неправильне харчування, присутність в раціоні великої кількості гострої і жирної їжі, вплив стресів неправильний догляд за локонами – все це є головними причинами швидкого забруднення волосся.
Якщо волосся швидко брудняться, в першу чергу необхідно звернути увагу на вибір шампуню. Важливо, щоб даний косметичний засіб був призначений безпосередньо для боротьби з жирним волосся і до його складу входили натуральні компоненти.
Причинами сальності волосся також є часте розчісування і звичка «смикати» волосся руками. Щоденне миття голови гарячою водою призводить до посилення секреції сальних залоз, тому промивають волосся виключно водою теплої температури, а полоскати локони ледве теплою або прохолодною водою.
Шампунь з волосся відразу не змивають, а дають косметичному засобу п’ять хвилин для того щоб він ввібрався в корені. Намилюють голову шампунем два рази і масажними рухами проводять по корінню і всій довжині локонів. По закінченню процесу обов’язково використовують кондиціонер або ополіскувач для волосся.
Через те, що «активізацію» сальні залози отримують вночі, уникнути швидкого забруднення волосся можна, якщо мити голову вранці. При жирному типі волосся слід звести до мінімуму використання фену, випрямлячів, термобігудів. Періодично промивають гребінець теплою водою, щоб видалити на ній надлишки жиру і бруду.
Ополіскувачі для волосся на травах
Ополіскувачі на основі природних компонентів і трав допоможуть не тільки позбутися від сальності, а й підживлять коріння, зроблять волосся м’якими, блискучими. Для цієї мети підійде ромашка, кропива, лопух, звіробій, розмарин, м’ята, липа, подорожник, шавлія або мати-й-мачуха.
2 ст. л. із перерахованих рослин розводять в одній склянці кип’яченої води. Відвар настоюють в ємності під кришкою протягом двадцяти хвилин, далі проціджують і добавляють розчин у воду для ополіскування.
Швидко брудняться волосся: допоможе гірчиця
Гірчичний розчин вважається простим, але перевіреним засобом по догляду за волоссям, які швидко піддаються забрудненню. Для його приготування 3 ст. л. гірчичного порошку розводять у склянці води. Отриману рідку суміш наносять п’ять хвилин на волосся після миття замість бальзаму, а далі промивають локони кілька разів теплою водою.
Морська сіль для волосся
Найпростішим і доступним засобом для позбавлення волосся від зайвої жирності є морська сіль. Кілька крупинок протягом п’яти хвилин втирають у корені волосся перед миттям голови. Замість морської солі можна використовувати харчову.
Чорний хліб для волосся
Чорний хліб здатний заспокоїти шкіру голови і зменшувати виділення шкірного сала з залоз.
Для отримання поживної маски невелика кількість м’якоті житнього хліба заливають кип’яченою водою. Розбухлу кашку перемішують, а далі наносять на сухе волосся. На голову надягають шапочку для душу або рушник, залишають маску на півгодини.
За цей час хліб вбере зайвий бруд і жир з волосся. Змивають маску тепленькою водою, без шампуню, для закріплення ефекту обполіскують волосся трав’яним відваром.
Яєчна маска
Заспокійливим ефектом володіє маска з одного жовтка, свіжовичавленого соку половини лимона і 1 ч. л. рідкого меду. Суміш ретельно розмішують до однорідності, а далі наносять масу по росту волосяних цибулин. Через сорок хвилин надлишки маски змивають шампунем.
Кефір для волосся
Для жирного типу волосся корисно періодично робити маски з кефіром. Наприклад, якщо підживити кефіром не тільки коріння, але й розподілити його по довжині волосся, то локони стануть слухняними і м’якими.