Home / Здоров'я / Схуднемо до свят: особливості зимового схуднення

Схуднемо до свят: особливості зимового схуднення

Зимове схуднення, як відомо, ускладнене тим, що метаболізм сповільнюється, токсини накопичуються, потовиділення знижується. Але схуднути взимку можна, для цього є кілька успішних стратегій і ефективних порад.

Зимовий фітнес

Ви знаєте, що основні види зимового фітнесу навіть ефективніші, ніж літні? Це хороша мотивація, щоб змусити себе встати на лижі. Порівняйте:

– Фрісбі (заняття в парку з собакою і літаючою тарілкою) протягом 30 хвилин спалює 140 калорій.

– Інтервальні навантаження (ходьба – біс підтюпцем – спринт) протягом 30 хвилин спалюють до 300 калорій.

– Біг на лижах спалює до 700 калорій на годину!

Висновок цілком зрозумілий: фітнес взимку ефективний, навіть якщо обмін речовин не такий активний, як навесні і влітку.

Більше води

Ця порада в першу чергу стосується зимової стратегії схуднення. Але як в холодну пору отримувати більше рідини, якщо пити зовсім не хочеться? У цьому допоможуть продукти і страви з високим вмістом води. Багаті вологою продукти менш калорійні, зменшують відчуття голоду, додають відчуття наповненості і не дають переїдати:

– Супи, в них міститься від 80 до 85% води;

– Фрукти і овочі, більшість з них також містить від 80 до 85% води;

– Каші, в них до 85% води.

Більше білка

Збільшення кількості білкової їжі в щоденному раціоні допомагає схуднути. І тому є підтвердження. Дослідження Вашингтонського університету довело, що, підвищуючи кількість білка з 15% до 30%, ви можете скоротити щоденне споживання калорій на 440 одиниць. Пояснення просте: багата білками їжа дає сигнал мозку, що ви з’їли більше.

Помилка може бути в тому випадку, якщо ви включите в раціон жирні сорти білкової їжі. Для ефекту схуднення слід дотримуватися нежирного молока, яєць без жовтків, пісного м’яса, бобових, риби і курки без шкірки.

Тепло і затишок

Багато хто помилково вважають, що холоди сприяють схудненню, адже організм витрачає енергію, щоб зігрітися, бере її із з’їдених калорій, а значить – спалює ці калорії. Насправді, такий метод схуднення не дає нічого доброго: ні здоров’я не додається, ні зайві кілограми не спалюються.

Якщо спати краще в прохолодному приміщенні (про це нижче), то приймати їжу слід в теплі. Дослідження Маастрихтського університету в Нідерландах підтверджують це. Вчені запросили жінок на вечерю і поділили на дві групи: одна група їла в холодній кімнаті (температура близько 22 градусів), а інша – в теплій (27 градусів). Жінки з теплого приміщення з’їли на 10% менше. Це пояснюється тим, що тепло дає нам швидше насититися і придушити апетит. Тому боріться взимку з протягами: і гроші економляться, І зайві кілограми не з’являються!

Зимовий сон

Впадати в сплячку, звичайно, не доведеться, але стежити за своїм сном взимку слід особливо ретельно. І ось чому. Дослідження Колумбійського університету довели, що люди, які сплять менше 5 годин на добу, більше схильні до ожиріння (на цілих 50%), ніж ті, хто спить 7-9 годин.

А забезпечити міцний сон нам допоможуть особливості зимової погоди. Адже найміцніший сон відбувається тоді, коли температура тіла трохи падає. Висока температура, навпаки, не дає заснути швидко і міцно. Оптимальна температура навколишнього повітря для гарного сну – досить низька, від 16 до 20 градусів за Цельсієм.

Слідкуйте за здоров’ям і залишайтеся спокійними

Простудні захворювання приносять багато неприємностей. І одна з них – набір ваги. Нежить призводить до збільшення ваги, – вважають медики. Стрес впливає на набір ваги не менше, ніж респіраторні інфекції. Високий рівень стресу, особливо протягом довгого часу, викликають організм накопичувати жир, переважно в області живота.

Вітаміни

Є дуже легкий спосіб заповнити нестачу вітамінів, викликаний відсутністю великої кількості свіжих овочів і зелені. Це трав’яний або зелений чай – кращі напої для зими. Вони, виявляється, сприяють схудненню, а не тільки зміцнюють здоров’я:

– Імбирний чай, покращує циркуляцію крові, активізує обмінні процеси;

– Зелений чай, потужний антиоксидант, що сприяє втраті ваги;

– Чай із шипшини, багатий вітаміном С, важливий для зміцнення імунітету;

– М’ятний чай, стимулює травлення;

– Ромашковий чай, заспокоює нервову систему, тримає стрес під контролем;

– Чай улун, покращує метаболізм на 10% більше, ніж зелений чай.

Навіть якщо не встигаєте пити трав’яний чай протягом дня, знайдіть час для зеленого чаю в кінці дня, перед сном. Додайте в гарячий чай лимонний сік, ложку нарізаної петрушки і дрібку кайенского перцю – цей напій активізує спалювання калорій протягом сну і запобігає затримці рідини. Прощайте, набряки вранці, і здрастуй, бадьорість і стрункість!


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *