Відомо, що з настанням вагітності життя жінки круто змінюється (або, принаймні, так має бути). На жаль, найчастіше вагітність застає жінку зненацька, коли вона веде свій звичний спосіб життя, де мають місце і шкідливі звички, такі як куріння, алкоголь, наркотики і т.д. А це означає, що дізнавшись про своє цікаве положення, перше, що вона відчуває – сковує її тіло і душу жах від того, що вона розуміє, що за ті кілька тижнів, поки вона була в невіданні, могло статися непоправне, малюкові було завдано шкоди .
Як впливає куріння на здоров’я матері і дитини під час вагітності
Про те, як впливає куріння на здоров’я матері і дитини під час вагітності , про шкоду алкоголя і наркотиків також всім відомо, так чому ж ці неприємності постійно трапляються? Відповідь очевидна і проста – тому, що вагітність не була запланованою. Планування необхідне, в першу чергу, для того, щоб підготувати організм майбутньої матері до материнства, очистити його від токсинів і шлаків, позбавити від шкідливих звичок, привести м’язи в тонус, а тіло у форму.
Шкідливі звички
Але багато жінок дуже сильно помиляються, коли думають, що куріння, алкоголь і наркотики – це весь перелік згубних звичок. Це далеко не так. Так, наприклад, більшість лікарів вважають, що:
• Зловживання гострої, солоної або солодкої їжі.
• Відсутність фізичного навантаження або навпаки, надмірне захоплення спортом.
• Відмова йти в декретну відпустку через роботу.
• «Шкідлива» робота – перукар, лаборант, хімік і т.д.
також можна віднести до розряду звичок, погано впливають на здоров’я малюка.
Іноді жінка завзято як би ігнорує своє становище, намагається вести звичний для неї спосіб життя (при цьому, навіть якщо він повністю позбавлений шкідливих звичок), що теж недобре. Наприклад, відчувши втому або бажання поспати, майбутня мати жене про себе ці думки і замість цього продовжує займатися звичайними справами. Прислухайтеся до свого тіла і організму, ставте потреби дитини на перше місце і тоді вдасться уникнути багатьох проблем, пов’язаних з виношуванням та пологами.
Доведено, що чим вище була посада жінки до вагітності, тим складніше у неї відбувається зачаття і виношування дитини. Жінці-керівникові складно показати свою слабкість, важко розлучитися з роботою, тому, як правило, вагітність і потреби малюка відсуваються на другий план. А якщо до цього додати постійні стреси, напруга, перевтома, то стає зрозуміло, чому пологи найчастіше бувають передчасними, з ускладненнями. Висновок: який би високий пост ви не займали до вагітності – він не повинен стати важливішим за зародження нового життя. Якщо ви не готові відмовитися від своєї посади повністю, то хоча б зробіть все можливе, щоб створити собі максимально комфортні умови для вагітності – організуйте собі вільний графік роботи, більше відпочивайте, уникайте конфліктів, дозвольте собі бути слабкою і вразливою.