Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Шеллак при вагітності. Корисна підбірка

Шеллак при вагітності. Корисна підбірка

Під час вагітності в жіночому організмі відбуваються модифікації: змінюються деякі риси обличчя, змінюється структура волосся і нігтів, вони стають більш крихкими і ламкими. Ці трансформації пов’язані, в першу чергу, зі змінами гормонального фону жінки. Але як бути, якщо завжди хочеться залишатися гарною, особливо в такому цікавому положенні, а постійні заборони вельми насторожують? Чи можна застосовувати шеллак при вагітності дізнаємось далі.

Шеллак при вагітності

Шеллак при вагітності. Корисна підбірка

В середньому шеллак тримається на нігтях 2-3 тижні. Процедура включає в себе кілька етапів. Спочатку нігтьова пластина вирівнюється бафом, потім – знежирюється. Першим шаром наноситься база. Наступний крок має на увазі використання кольорового покриття. Зверху наносять топ, що забезпечує закріплення нігтьової пластини.

Після кожного шару нігті поміщають в лампу з ультрафіолетовими променями. Вони прискорюють процес висихання лаку і сприяють зчепленню шарів один з одним.

Малюнок на нігтях вибирається, виходячи з особистих переваг. Зняття шеллаку здійснюється за спеціальною схемою майстром з манікюру.

 До плюсів процедури відносять:

Можливість втілення будь-якої ідеї в манікюрі.

Немає необхідності в частому оновленні манікюру.

Шеллак виглядає на нігтях набагато цікавіше інших різновидів покриття.

З’являється можливість відростити нігті, оскільки вони знаходяться під захистом від механічного пошкодження.

Імовірність появи відколів і тріщин знижена до нуля.

Шеллак – відмінний вибір для жінок, які прагнуть заощадити час. Манікюр з використанням гель-лаку зберігає свою стійкість навіть під час заняття домашніми справами. Незважаючи на безліч позитивних сторін, процедура має і недоліки. До них відносять:

Існує можливість розвитку алергічної реакції на лак.

Процедуру можна проводити тільки в салоні. Для домашнього використання потрібно придбати спеціальні інструменти і набір гелевого покриття.

Регулярне використання гель-лаку стоншує нігтьову пластину.

Неправильне зняття лаку травмує нігті.

ПОРАДА! Під час відвідування манікюрного салону рекомендується звертати увагу на стерильність інструментів майстра.

Шеллак при вагітності. Чим може нашкодити вагітним фарбування нігтів лаком

Поява пігментних плям, набряків, зайвих кілограмів і інші неприємності доставляють жінці дискомфорт. У майбутньої матусі з’являється бажання виглядати ще краще, тому в цей період вона цілеспрямовано намагається відвідувати салони краси і перукарні.

Однак виникає велика кількість спірних моментів, пов’язаних з колишніми регулярними процедурами, адже в період вагітності жінка дуже стурбована не тільки своїм здоров’ям, але і тим, чи безпечні раніше проведені косметичні процедури для її майбутнього чада.

Так, існує багато табу, пов’язаних з жіночою красою. Кажуть, що під час вагітності не можна нарощувати і фарбувати нігті, стригти і фарбувати волосся, робити макіяж.  Малюкові для зростання і розвитку потрібна велика кількість кальцію.

Отримати його він може тільки з організму матері. Звідси може виникнути проблема шарування нігтів. Якщо жінка буде користуватися неякісними лаками, ситуація посилиться ще більше. Тому до вибору засобів для манікюру та педикюру під час вагітності потрібно підходити дуже відповідально.

Чи так це насправді, чи це лише міфи, необхідно розібратися. Але в будь-якому випадку, краще дотримуватися золотої середини і не вдаватися до крайнощів.

Фахівці не забороняють фарбувати нігті під час вагітності. Але це не означає, що абсолютно всі засоби для манікюру нешкідливі. Організм жінки в період вагітності найбільш схильний до впливу з боку зовнішнього середовища. Будь-який подразник може негативним чином позначитися на її здоров’ї або розвитку її малюка.

Багато косметичних засобів, зокрема лаки для нігтів, мають в своєму складі небезпечні інгредієнти. Деякі з них, висихаючи або випаровуючись, виділяють в повітря шкідливі пари, які можуть потрапити в жіночий організм через дихальні шляхи. Це може бути чревате неприємними наслідками, такими як порушення в розвитку плода, провокування алергії або зниження імунітету малюка.

На ранніх термінах

У першому триместрі вагітності робити шеллак не рекомендується. З моменту прикріплення ембріона починається формування скелета і внутрішніх органів дитини. Шкідливі компоненти шеллаку здатні накопичуватися, викликаючи патологічні процеси.

При наявності токсикозу відвідування майстра з манікюру може викликати дискомфортний стан. Гель-лак володіє специфічним запахом. Тривалість процедури перевищує 1 годину. При наявних симптомах токсикозу, просидіти цей час на одному місці буде проблематично.

На пізніх термінах

До середини другого триместру вагітності плід вже повністю сформований. Він надійно захищений плацентою, але деякі шкідливі речовини здатні проникати і через неї. На пізніх термінах фарбувати нігті шеллаком дозволяється, але з особливою часткою обережності.

Наявність в лаку камфори не вітається. У великій кількості вона здатна викликати тонус матки. На пізніх термінах це загрожує передчасними пологами. В результаті у новонародженого буде слабкий імунітет і низький рівень життєздатності.

Шеллак при вагітності. Які речовини в лаці можуть нашкодити вагітній жінці

Підходити до вибору лаків для нігтів і рідини для їх видалення необхідно вкрай ретельно і скрупульозно. Потрібно застерігатися засобів, до складу яких входять такі компоненти:

Формальдегід (формалін) – додається для кращого зчеплення лаку з поверхнею нігтьової пластини. Має різкий запах, при вдиханні потрапляє в організм і негативно впливає, що виражається в частих головних болях, прискореному серцебитті і загальному впливі на центральну нервову систему. Речовина надає згубний вплив на імунну систему плоду.

Вчені стверджують, що при частій взаємодії з цією речовиною плід піддається алергізації і зростає можливість появи аномалій у розвитку дитини.

Толуол (метилбензол) – сильний розчинник, що дозволяє лаку швидше висихати. Так як і формальдегід, не менше відома речовина толуол, що входить до складу лаку для нігтів, проникає в організм через органи дихання і впливає на загальний стан матері і на самопочуття дитини. При тривалому контакті з речовиною сповільнюються темпи розвитку плода всередині утроби матері.

Потрапляє в організм через дихальні шляхи і має канцерогенний вплив.

Камфора – ефірне масло, яке використовується в якості ароматизатора. Потрапляє в організм через слизову дихальних шляхів. Не рекомендовано використання його при вагітності, так як камфора здатна провокувати підвищення тонусу матки, що може спровокувати викидень.

Перед покупкою того або іншого засобу краще ознайомитися з компонентами, що входять до їх складу. Якщо продукт не викликає довіри і виникли сумніви на його рахунок, краще і зовсім відмовитися від такої покупки.

А як же шеллак, гель-лак?

Гель-лаки, на відміну від звичайних лаків, мають безліч переваг. Тому гель-лакове покриття нігтів буде найоптимальнішим рішенням для вагітної жінки.

По-перше, сучасний шеллак при вагітності не містять в своєму складі шкідливих токсичних речовин, які можуть нашкодити плоду.

По-друге, запах лаку-гелю не так виражений, у порівнянні зі звичайними лаками. Тому нюх майбутніх матусь буде менше піддаватися впливу різких ароматів.

По-третє, таке покриття має свою характерну рису високу зносостійкість і міцність. Це дозволить вагітній жінці рідше вдаватися до процедури фарбування нігтів і, в кінцевому рахунку, менше піддаватися впливу компонентів у складі гель-лаків.

Незважаючи на всі позитивні якості гелевого покриття, не обходиться і без мінусів. Серед них дорожнеча і більш високі витрати часу на процедуру, зниження стійкості покриття на нігтях вагітної, а також відсутність різких запахів в рідині для зняття лаку може зажадати більше часу при видаленні гель-лаку, що збільшує ймовірність появи нудоти.

Шеллак при вагітності. Як фарбувати нігті без шкоди

Якщо перевага все ж була віддана покриттю нігтів лаком, слід пам’ятати кілька простих правил. Дотримуючись їх, Ви знижуєте ризик нашкодити собі і своєму малюкові, при цьому не відмовляючись від гарного і яскравого манікюру.

При виборі лаку для нігтів краще орієнтуватися на вже перевірені засоби. Нехай вони будуть трохи дорожчими, але зате якіснішими своїх дешевших конкурентів.

Остерігайтеся лаків, в складі яких містяться шкідливі компоненти – формальдегід, толуол, камфора.

Сам процес манікюру рекомендується проводити в добре провітрюваних приміщеннях, щоб знизити ймовірність попадання небезпечних речовин в організм через дихальні шляхи.

Після покриття нігтів лаком краще дати йому висохнути самостійно. Не дуйте зайвий раз на нігті, щоб прискорити їх висихання. Так тільки збільшиться ризик вдихання токсичних ароматів.

По закінченню процедури рекомендується ретельно вимити руки з милом, щоб отруйні речовини не потрапили в організм під час прийому їжі.

При наближенні дати передбачуваних пологів бажано не вдаватися до покриття нігтів лаком, а якщо нігті вже покриті, то краще їх стерти.

Таким чином, нескладні правила допоможуть остаточно визначитися, фарбувати нігті вагітним або все ж відмовитися від подібного заходу. А якщо все-таки рішення буде прийнято на користь покриття нігтів лаком, то краще робити це без шкоди для здоров’я матусі і дитини.

Шеллак при вагітності. Можливі наслідки

Проведення процедури під час вагітності може призвести до сумних наслідків. Навіть при вдало протікаючій вагітності є ризик загрози викидня. Чутливість організму під час виношування дитини посилюється. Велика ймовірність появи алергічної реакції.

Лікування в цьому випадку ускладнюється, оскільки сильнодіючі препарати вагітним жінкам заборонені. Негативний вплив на плід виникає через використання неякісних продуктів. Якщо вибирати перевірених майстрів, можна уникнути проблем в майбутньому.

До найпоширеніших наслідків шеллаку відносять:

загроза викидня;

алергічна реакція;

передчасні пологи;

посилення симптомів токсикозу;

розвиток у дитини патологій.

Бажано періодично переривати процедуру для відпочинку.

Шеллак при вагітності. Протипоказання

Перед відвідуванням салону краси слід переконатися у відсутності протипоказань до проведення процедури. Серед них виділяють:

наявність грибкових інфекцій;

шарування нігтів;

прийом антибіотиків;

захворювання дихальної системи.

Перед проведенням процедури не рекомендується відвідувати сауну або лазню. В цьому випадку покриття не закріпиться належним чином. На його міцність впливає якість бази і топа. Розвиток вагітності не є категоричним протипоказанням до проведення манікюру гель – лаком.

Але вона має на увазі відповідальний підхід до вибору майстра і використовуваних матеріалів. Коли правильно проводиться шеллак при вагітності, то тоді не має шкідливого впливу на організм.

Шеллак при вагітності. Чим знімати лак з нігтів, щоб не завдати шкоди майбутній мамі і малюкові

Якщо рідина для видалення звичайного лаку найчастіше має ацетон і різко виражені запахи, то для зняття гель-лаку існує спеціальна рідина. Вона не містить ацетону та інших токсичних речовин, як в звичайних лаках, які мають здатність проникати через організм матері до дитинці.

Крім того, спеціалізовані магазини професійної косметики пропонують своїм покупцям різні без ацетонові засоби: рідини, молочко, серветки і т.п. Вони збагачені мінералами і вітамінами, такими необхідними вагітним красуням.

Отже, фарбувати нігті під час вагітності чи ні – це особистий вибір кожної жінки. Головне – пам’ятати, що своє здоров’я і здоров’я малюка набагато важливіше деяких необґрунтованих примх. Тому підходити до подібних заходів необхідно відповідально і без шкоди для майбутньої дитини, ретельно підбираючи косметичні та манікюрні засоби.

Шеллак при вагітніості. Відгуки

Лена. Коли була вагітна, то не раз використовувала гель-лак шеллак. Ось уже рік моїй дитині і він росте абсолютно здоровим і нормальним. Можу запевнити, що дана процедура жодним чином не шкодить малюку.

Тамара. Вагітність не є приводом припинити доглядати за собою, навпаки, в цей період потрібно бути гарною і щасливою, а не слідувати забобонам позаминулого століття. У мене звичайний лак не тримається більше одного дня, тому я роблю шеллак, процедуру переношу досить комфортно.

Марина. Звичайно Shellac дуже гарний і привабливий! Але … не вважаю, що під час вагітності він не зашкодить. Все одно після Shellac нігті пошкоджуються, стають ламкими і тонкими, треба не один місяць щоб відновити! Тоді про що можна говорити при вагітності, коли і так у жінки йде більшість мінералів і вітамінів на виношування дитини!

Діана. Дякуємо! Я вагітна, мене як-раз цікавило питання про Шеллак. Дуже багато думала над тим – робити манікюр шеллаком чи ні. Зі статті зрозуміла, що це безпечно і зручно. Дуже сподобалося те, що його можна зняти. Тепер з полегшенням на душі піду робити собі нігтики!

Катя. Моя подруга всю вагітність робила шеллак) І все нормально) Думаю, нічого шкідливого в цьому немає..А ось, наприклад, нарощування робити не варто … особливо акрилом, із-за шкідливих випарів цієї речовини!

Аліна. Давно хотіла зробити манікюр шеллаком, але не ризикувала через вагітність. Але все-таки в один день ми з чоловіком вирішили поїхати і зробити цей вид манікюру. Після цього зрозуміла, що всі мої побоювання були марними. Виглядає дуже гарно, стильно, а головне, ніяких побічних ефектів не викликає шеллак при вагітності.


Check Also

Манікюр на День Валентина 2021 року. Поради спеціалістів

Популярність і актуальність свята всіх закоханих або Дня святого Валентина, який відзначається у всьому світі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *