Home / Здоров'я / Що таке молочниця, діагностика і як її ефективно лікувати

Що таке молочниця, діагностика і як її ефективно лікувати

Молочниця – вкрай неприємна і поширена інфекційна недуга. Дане захворювання викликає грибок Кандида, який присутній в незначній кількості і у здорових людей, тому по-науковому хвороба і називається кандидоз. Тому, що таке молочниця спробуємо розібратись в даній статті.

Що таке молочниця. Причини виникнення захворювання

Що таке молочниця, діагностика і як її ефективно лікувати

Ознаки молочниці можуть з’являтися і у жінок, і у чоловіків, хоча перші страждають від розглянутої недуги частіше. При цьому в деяких випадках симптоми молочниці ніяк себе не проявляють, тому визначити захворювання і забезпечити своєчасне його лікування стає важче.

Однак найчастіше людина стикається з наступними проблемами:

сильне печіння і відчуття свербіння в області статевих органів;

сирнисті виділення з піхви / на пенісі;

болі  при сечовипусканні і статевому акті.

Як вже зазначалося вище, поява кандидозу і його симптомів більш ймовірно для прекрасної, а не для сильної половини людства. Згідно з офіційною статистикою, з даним захворюванням хоча б раз в житті стикалися приблизно 70% жінок, коли для чоловіків ця цифра майже в 8 разів менша.

При цьому лікування кандидозу потрібно майже 35% пацієнтів серед всіх хворих, які страждають від проблем з урогенітальною системою.

Що стосується того, що таке молочниця і чому вона виникає, то чинників може бути безліч. Більшість з них можуть об’єднуватися в різні групи, однак для більш точного уявлення проблеми причини кандидозу будуть вказані окремо:

Проблеми з імунітетом. Порушення в роботі імунної системи найкраще сприяють зростанню хвороботворної мікрофлори грибів. Збої в захисній функції організму можуть виникати з різних причин, починаючи від неправильного раціону і постійних стресових ситуацій, а закінчуючи впливом різкої зміни клімату або прийомів антибіотиків.

Інші захворювання. Серед найбільш популярної причини молочниці також можна виділити цукровий діабет, що створює добре середовище для розмноження грибів Кандида. Нерідко розвитку кандидозу сприяє ВІЛ, який також можна отримати при інтимному контакті. Не менш небезпечними є і всілякі групи хронічних захворювань, в результаті яких можливий розвиток гострої форми молочниці.

Спосіб життя. Екологічна обстановка в сучасних містах і без того залишає бажати кращого, а багато людей тільки «підливають масла у вогонь» шкідливими звичками і неправильним харчуванням. Паління і алкоголь неминуче руйнують ваш організм.

Якщо без цих звичок ви вже не бачите свого життя, тоді є велика ймовірність значного погіршення імунітету. Неправильне харчування, особливо що включає в себе багато солодкого, теж негативно позначається на здоров’ї і підвищує ризики молочниці в рази.

Виношування плоду і протизаплідні. Будь-які засоби проти вагітності і безпосередньо сама вагітність можуть впливати на гормональний фон і роботу імунної системи організму, що здатне забезпечити ідеальні умови для зростання грибка. Якщо ви вже виношуєте дитини, то, як було зазначено вище, важливо для молочниці призначати лікування ще до його народження.

Холод і ненатуральна білизна. Переохолодження також порушує захисну функцію організму. І нехай імунітет знижується тимчасово, цього цілком достатньо для розвитку інфекції. Також кажучи про те, від чого з’являється молочниця, не можна ігнорувати питання вибору нижньої білизни.

Тісні плавки з синтетики можуть призводити не тільки до кандидозу, а й до інших хвороб. Найкраще вибирати зручні «шортики» з натуральних тканин.

Наявність алергії на пилок. Якщо ваш організм бурхливо реагує на рослинний пилок, тоді вам потрібно бути особливо обережним. Хоча серед причин виникнення молочниці алергія не займає лідируючу позицію, але саме вона часто сприяє розвитку гострої форми недуги.

Що таке молочниця. Поширені симптоми кандидозу

Якщо ми говоримо про молочницю, то про те, що таке молочниця, зможе без праці розповісти більшість жінок. Навіть багато чоловіків добре знайомі з цією недугою, завдяки чому вони без праці зможуть описати симптоми і лікування захворювання. Однак не всім відомо, що прояв кандидозу іноді дуже схожий на інші хвороби, серед яких гонорея, герпес і трихомоніаз.

Тому необхідно звертати увагу на специфічні прояви недуги. У жінок їх вираженість найяскравіше помітна за кілька днів до настання місячних. У алергіків симптоми захворювання проявляються значно сильніше, що не в останню чергу призводить до гострої формі недуги при відсутності своєчасного лікування.

Нижче вказано, як виявляється молочниця у чоловіків і жінок. Деякі ознаки загальні, а інші індивідуальні для кожної статі. Якщо у вас з’являються подібні проблеми, значить потрібно терміново звертатися до профільного фахівця в найближчій до вас лікарні.

У чоловіків:

Наліт білого кольору на члені

Печіння і свербіж статевого органу

Головка пеніса припухає

У жінок:

Сирнисті виділення з піхви, що постійно з’являються на трусиках

Неприємні відчуття в вагіні

Запалюється слизова оболонка

У чоловіків та жінок:

Постійні болі при сечовипусканні і статевому акті

Почервоніння статевих органів і болі навіть при легкому дотику

Що робити для діагностики при молочниці?

Перед початком лікування потрібно зрозуміти, що таке молочниця  і чому вона з’являється у кожного окремо взятого пацієнта. Для цього лікар проводить повне опитування і огляд. У випадку з жінками це завдання виконує гінеколог, а чоловікам потрібно звертатися до уролога.

Після аналізів і всіх інших процедур, лікар може точно вказати, звідки береться молочниця. Так, наприклад, вона може бути наслідком різних ЗПСШ або результатом ослаблення імунітету.

Однак на цьому все не закінчується. На жаль, недостатньо просто отримати відповідь на питання про причини появи молочниці, адже викликають її грибки Кандіда. Буває безліч різновидів, кожен з яких може інакше реагувати на один і той же лікарський препарат. Якщо вибрати засіб неправильно, то після його прийому може спричинитися ряд інших проблем, позбутися яких буде вже не так просто.

Якщо причини молочниці полягають у розвитку інших хвороб, тоді буде призначений план лікування, в якому спочатку потрібно буде позбутися від основного захворювання, а потім від його наслідків. При цьому молочниця може легко маскувати прояви іншої недуги, тому позбуватися від неї самостійно не представляється можливим.

Важливо! Нерідко визначити молочницю можна виключно після повного обстеження пацієнта. Це актуально для тих випадків, коли кандидоз викликається всілякими порушеннями в організмі. Особливо важливо таке обстеження хворого при яскравій виразності недуги, проблеми з лікуванням молочниці або ж придбання нею хронічного характеру.

Що таке молочниця – можливі ускладнення

Якщо не забезпечити своєчасне і ефективне лікування, тоді хворий може зіткнутися з низкою неприємних наслідків. Найчастіше з ними стикаються жінки, які в більшій мірі схильні до виникнення даного захворювання.

Наприклад, без належного лікування з часом можуть проявлятися проблеми з сечовим міхуром, розвиватися уретрит і цистит, руйнуватися шийка матки / головка статевого члена. Якщо після цього і далі не боротися з молочницею, то цілком імовірним результатом є безпліддя.

Правильна схема лікування молочниці

Якщо прояв кандидозу у вас первинний і ви зіткнулися з неускладненою формою недуги, то в цьому випадку буде цілком достатньо місцевого лікування. Виконувати його можна за допомогою спеціальних свічок або пігулок. Серед найбільш популярних протигрибкових препаратів, якими можна вилікувати кандидоз, слід зазначити:

Міконазол.

Ізоконазол.

Натаміцин.

Клотримазол.

При цьому сказати точно, як лікувати кандидоз та вказати тривалість всіх процедур вам зможе тільки кваліфікований фахівець. У деяких випадках достатньо буде разового прийому пігулок, а в інших ситуаціях прийом засобів розтягнеться на тиждень або два. Все залежить від обраного препарату, особливостей організму і характеру захворювання.

В цілому при кандидозі лікування зазначеними засобами забезпечує позитивний результат приблизно в 90% випадків. При цьому з решти 10% відсутність належного ефекту часто пов’язано з банальним недотриманням правил, встановлених лікарем. Так на час лікування грибка Кандида потрібно повністю відмовитися від статевих контактів і уважно підходити до питання особистої гігієни.

На жаль, деякі жінки ігнорують зазначені вимоги, навіть не замислюючись, через що з’являється молочниця в гострому і хронічному прояві. Одна з основних причин якраз і полягає у порушенні плану лікування, прописаних лікарем.

Іноді бажаючи швидко позбутися від молочниці, жінки вживають ністанін, також застосовуючи його в місцевому лікуванні. Однак це препарат широкого спектра дії, і він не може використовуватися за аналогічною схемою з четвіркою зазначених вище засобів. Ще жодного разу з ністатином жінки не вилікувалися від молочниці, але зате посприяли розвитку гарднерельозу через ще більше придушення корисної мікрофлори у вагіні.

Якщо позбутися молочниці раз і назавжди за допомогою місцевого лікування не виходить або ви страждаєте від гострої форми захворювання, тоді потрібно придбати додаткові ліки для терапії.

Найкраще для цього підходить флюконазол, що застосовується тривалий час за призначенням лікаря. Крім антимікотичних засобів медики дуже часто призначають і еубіотики, але раніше виписаний препарат лікує кандидоз, що підтверджується лабораторно.

Тривалість лікування також ніколи не є стандартним. Тут потрібно враховувати, від чого розвинулася хвороба, стадії її розвитку, присутність інших захворювань.

Що таке молочниця. Як правильно лікувати молочницю під час вагітності?

Прекрасно знають про те, що таке молочниця  і як вона проявляється у вагітної жінки. Справа в тому, що саме в період виношування плоду організм кожної дівчини особливо крихкий і схильний до всіляких захворювань.

Імунна система при вагітності змушена захищати не тільки себе, але і майбутню дитину, причому на малюка організм витрачає набагато більше сил. В результаті мирно «сплячий» до цього грибок Кандида отримує можливість рости і розвиватися.

В цьому випадку з кандидозом боряться не так, як і у всіх інших ситуаціях. Так, наприклад, потрібне комплексне лікування молочниці, що викликано безліччю протипоказань. Попередньо дуже важливо визначити всі можливі захворювання і патології, здатні провокувати розвиток кандидозу. Після цього можна призначати відповідний препарат, що теж не так вже й просто.

В першу чергу потрібно відзначити важливість застосування саме місцевих засобів, серед яких найкраще віддавати перевагу свічкам з міконазолом. Якщо жінці потрібна систематична протигрибкова терапія, то для неї можна вибрати натаміцин, адже це один серед небагатьох препаратів, що не викликає токсичного впливу на плід.

Що таке молочниця. Від чого може бути молочниця у дітей?

Така ситуація є цілком вірогідною, хоча зустрічається вона вкрай рідко. Зазвичай від кандидозу страждають статевозрілі люди, але також його розвиток можливий і у новонароджених. Поява захворювання у немовляти ймовірно в тому випадку, якщо ним хворіє його мама. В такому випадку кандидоз у дитини здатний проявитися після пологів або в процесі грудного вигодовування.

З цієї причини лікування молочниці для вагітних жінок є дуже важливим вже в процесі виношування плоду. До того ж, сьогодні на ринку представлено безліч препаратів, які не шкодять майбутній дитині. Підібрати ж відповідний засіб дитині після його народження буде куди складніше.

Що стосується підлітків, то ймовірність появи у них молочниці ще нижча. У деяких випадках аналогічні кандидозу симптоми можуть виникнути в результаті іншого захворювання, через що досвідчені лікарі не рекомендують проводити лікування самостійно без попередньої консультації з фахівцем.

Профілактичні дії під час молочниці

Варто відзначити, що в деяких випадках позбутися молочниці назавжди буває дуже важко і навіть неможливо.

Це підступне захворювання, яке може створювати величезну кількість проблем. До того ж, будь-які відступи від плану лікування або зволікання у виконанні лікарських рекомендацій можуть призвести до неприємних наслідків, включаючи розвиток безпліддя. Набагато краще знаючи, що таке молочниця, попередити її, і робити для цього потрібно не так вже й багато.

В першу чергу потрібно подбати про особисту гігієну. Недостатньо часте відвідування душа, рідкісна зміна плавок і навіть неправильно підібрана нижня білизна можуть ставати причиною розвитку молочниці.

Грибки Кандида дуже люблять тепле і вологе середовище, створенню якого, серед іншого, сприяє синтетика і давно невипрані плавки. Кращим вибором буде бавовняна білизна, а відвідувати ванну для миття як мінімум основних зон слід щодня.

Абсолютно такі ж правила справедливі і для чоловіків. Тільки в цьому випадку подібні порушення елементарних правил можуть викликати ще більш серйозні проблеми. Так тісна і ненатуральна білизна іноді і зовсім призводить до розвитку раку яєчок і все того ж безпліддя навіть без кандидозу.

Найчастіше першим ознакам молочниці можна запобігти, якщо відмовитися від хаотичної інтимної близькості. Стосується це як жінок, так і чоловіків. Більш того, останні навіть більше схильні до ймовірності раптового зараження, оскільки саме жінки, як уже зазначалося раніше, хворіють кандидозом найчастіше.

Крім цього, дівчатам потрібно дуже уважно вибирати інтимні і гігієнічні приналежності. Застосовувати внутрішньовагінальні засоби, які здатні змінити pH, вкрай не рекомендується. У разі нормального стану середовища в вагіні даний показник утримується на рівні 3,8-4,5.

При цьому імунна система організму не дозволяє порушувати вказаного балансу, що і стримує зростання грибка Кандида. Якщо ж під впливом зазначених вище або будь-яких інших чинників (включаючи специфічні приналежності для гігієни) середовище pH виходить за рамки норми, то інфекція починає стрімко поширюватися.

Тепер, знаючи все про те, що таке молочниця, ви можете уважніше стежити за своїм здоров’ям і оперативно вирішувати будь-які виниклі з ним проблеми. Слід тільки не ігнорувати важливі правила, і у вас без праці вийде потрапити в число 30% жінок і приблизно 80% чоловіків, які ніколи не стикалися з кандидозом.

Якщо ж проблема вас все-таки наздогнала, то варіантів того, як швидко вилікувати молочницю, існує дуже багато. Вам необхідно всього лише підійти до питання грамотно, і не займатися самолікуванням, здатним погіршити становище.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *