Home / Дозвілля / Що означає лол. Значення молодіжного сленгу

Що означає лол. Значення молодіжного сленгу

Сучасне листування між людьми сьогодні дуже відрізняється від культури листування хоча б 30 років тому, не кажучи вже про більш давні часи. Тому пропонуємо розібратись, що означає лол.

Що означає лол

Що означає лол. Значення молодіжного сленгу

Як би парадоксально це не звучало, але люди стали менше читати, але більше писати, що не може не відбитися на культурі листування XXI століття. І мова тут йде не про граматику, а про самі методи передачі інформації в письмовому вигляді, про способи скорочення слів і цілих речень, про рамки дозволеного, про жаргонив кінці кінців.

Ми не беремося судити добре це чи погано. У швидкого прогресу є свої плюси і свої мінуси. Все, чим ми керуємося при написанні цієї статті, що означає лол – це дуже важлива проблема сучасного суспільства – катастрофічний брак часу.

Кожен день мільйонам людей доводиться передавати велику кількість інформації в якомога більш компактному і при цьому зрозумілому вигляді. Це і породило сотні незрозумілих на перший погляд слів і наборів букв.

Наше завдання в даній статті – передати значення спрощених слів, тобто абревіатур або акронімів, якщо хочете. Позначити їх зміст, перевести і адаптувати їх на українську мову.

Для початку уточнимо де саме використовуються дані акроніми:

Мобільні текстові повідомлення;

Переписка в соц. мережах (наприклад Facebook, Twitter, і т. п.);

Переписка в спеціальних додатках, типу Viber, WhatsApp і т. п.

Підписи під створеними постами, наприклад в Instagram.

Інтернет-форуми, блоги, і так далі.

Еволюція мови: як інтернет-сленг змінив манеру спілкування.

Щорічно, сотні нових слів і фраз з інтернету поповнюють тлумачні словники. Деякі з них – абревіатури, такі як LOL (ЛОЛ) або IMHO (ІМХО), інші – просто скорочення фраз з декількох слів (наприклад слово trend (тренд) стало скороченням від «It’s trendibg worldwide»). А деякі, і зовсім виникли через адаптації людства до нових технологій (наприклад: cyberattack (кібератака), selfie (Селфі), gamer (геймер).

Причому більшість з цих слів мали абсолютно інший зміст, ще кілька років тому. Наприклад, вираз «social network» (з англ. «Соціальна мережа») в Оксфордському англійському словнику в 1973 році означало «фізичну активність в суспільстві у різних психотипів» і використовувалося в медицині. На початку 1990-х люди стали відносити цей вислів до віртуального простору і до 1998 року він офіційно став інтернет-визначенням.

Чому така кількість нових слів, фраз і виразів так швидко виникають в інтернет-просторі? Як поширюється інтернет-сленг між містами і країнами? І нарешті, що потрібно для того, щоб черговий вираз, слово чи фраза заслужили своє місце в словнику? Давайте знайдемо хоча б кілька відповідей на ці питання.

Чи варто звинувачувати тільки інтернет?

Інтернет не є єдиним технологічним феноменом, який змінив нашу мову. Ми також повинні віддати належне радіо, телебаченню, телефонам, які також внесли свій внесок у створення акронімів і жаргонізмів в наш лексикон за останнє сторіччя. Адже ми користуємося фразами з улюблених фільмів і серіалів, з рекламних роликів і т.д.

Але все більше часу ми проводимо «онлайн», а це значить, що ми менше користуємося телевізорами і радіо. А смартфони взагалі стерли грань між телефонною комунікацією і інтернетом. Таким чином, можна зробити висновок, що сьогодні саме інтернет має переважаючий вплив на наші діалоги.

Задумайтесь, як швидко приходять і йдуть інтернет тенденції. І такі швидкі темпи змін і новин в інтернет просторі означають, що наш мозок адаптується до нових слів швидше, ніж будь-коли в історії. Девід Крістал, заслужений професор лінгвістики Бангорского університету (Бангор – місто в окрузі гвінед в Північному Уельсі), в своєму інтерв’ю каналу BBC News одного разу сказав: «Мова, сама по собі, змінюється повільно.

Але інтернет на багато прискорив процес змін в мові, тому ми частіше помічаємо ці зміни». Ви можете уявити, як повільно впроваджувалися в загальне користування нові слова і вирази раніше, без інтернету? І на скільки швидко це відбувається за допомогою глобальної мережі сьогодні. Отже, як саме відбувається поширення нових слів і фраз в мову?

Як сленг поширюється в мережі інтернет?

Питання як сленг поширюється в мережі, що означає лол, займає розуми лінгвістів і антропологів десятиліттями. Раніше, до появи інтернету, було дуже складно відстежити появу того чи іншого жаргонізму, або нового слова.

Така соціальна мережа, як Twitter, сьогодні дозволяє лінгвістам відстежувати і досліджувати наш обмін словами. Джейкоб Ейзенштейн і його колеги з Технологічного Інституту міста Джорджія (США), провели дослідження 30 мільйонів твітів з різних куточків Північної Америки, починаючи з грудня 2009-го, до травня 2011 року. Метою дослідження було з’ясувати причину популярних жаргонізмів і відстежити, як саме вони поширюються по країні.

В результаті вони розробили карту, яка показує як сленг мігрував по країні, і напрямок його впливу.

«Завдяки ЗМІ (в тому числі і інтернету), сленг, нові слова, фразеологізми і вирази поширюються по світу всього за якісь тижні і місяці. У той час, як раніше процес їх поширення міг займати роки», говорить Джулі Коулман, автор книги« Життя сленгу».

«Не можна стверджувати, що це сама мова стала розвиватися і змінюватися швидше. Швидше ці технології розвинулися з величезною швидкістю і дозволили різним мовним трансформаціям переходити від однієї соціальної групи до іншої, таким чином, поширюючи мовні зміни набагато швидше».

Світовий інтернет-сленг.

Звичайно, не тільки англомовні країни зазнали лінгвістичні зміни, завдяки інтернету.

В українській мові величезна кількість комп’ютерних слів і скорочень, хоча більшість з них – це похідні слова від англійських слів. наприклад:

Бук (ноутбук)

Ламер (невмілий, недосвідчений комп’ютерний користувач)

Мило (електронна пошта, e-mail)

Нуб (новачок, чайник)

СЗОТ – Соррі за оффтоп, скорочене вибачення за повідомлення не по темі.

ССЗБ – (скор.) Сам Собі Злісний Буратіно.

ФАК – українська вимова слова (англ. FAQ – Frequently Asked Questions), відповіді на актуальні питання. І так далі.

Більшість світових мов адаптували «на свій лад» англійські акроніми, такі, наприклад, як «OMG» і «LOL». У Франції акронім «mdr» – це «mort de rire», що означає «вмираю від сміху». Шведське «asg» є абревіатурою терміна Asgarv, що означає «сильний сміх». На тайській мові цифра 5 символізує тайську букву «h», тому три поспіль цифри 5 розуміються, як «hahaha».

Як сленг потрапляє в словник?

Отже, як же акроніми, подібні LOL (ЛОЛ), прокладають собі шлях в тлумачний словник?

«Секрет будь-якого нового слова криється в тому, як довго воно використовується публікою», стверджує Фіона Макферсон, головний редактор розділу «Група нових слів» в Оксфордському словнику.

«Щоб слово, що означає лол, або акронім, або жаргонізм розглядалися як кандидати в тлумачний словник, воно повинно масово використовуватися протягом мінімум 5 років, без перерв.» – продовжує Макферсон. – «Тому, хочете ви цього, чи ні, коли слова, подібні LOL (ЛОЛ) стають звичними публіці, широко використовуються, чітко розуміються і експлуатуються понад 5 років у них з’являється право на місце в «Великій Книзі».

Мова не відображає і не створює культуру людини. Швидше вона є дзеркалом людської культури.

Узагальнивши все вищесказане, чи вважаєте ви, що інтернет сленг збагачує мову, або навпаки, знищує її? Не можна заперечувати, що сленг став своєрідною культурою інтернет-спілкування. Культурою, яка, з розвитком технологій і впровадженням інновацій народжує нові концепції і способи спілкування, і вони з легкістю займають свою нішу і змушують нас адаптуватися до них.

Що означає лол: визначення

LOL – одне з скорочень, яке ми в листуванні замінюємо сміх. Це означає «голосно сміється», «гучний сміх». Також можна побачити такі варіації як LOLZ, LML і навіть LULZ. У Великобританії одна з найпопулярніших версій LOL – PMSL.

Скорочення ЛОЛ найчастіше пишеться великими літерами, але також його можна писати і маленькими. Обидві версії мають однакове значення і немає різниці, якими буквами ви їх написали.

Що означає лол в листуванні? Це скорочення відноситься до категорії сленгів, воно популярно серед молоді, його використовують для спілкування в соціальних мережах, особистому листуванні. Багато вживають скорочення не за призначенням, через що втрачають суть діалогу.

LOL – скорочення від Laughing Out Loud. Як ми вже писали вище, в перекладі це означає «голосно сміється». Ви можете замінити смайл буквами LOL в листуванні. Так ваш співрозмовник зрозуміє, що вам дуже весело і ви в гарному настрої.

LOL вперше з’явилося в далекому 2002 році, а ось популярним воно стало лише в 2008. Спочатку скорочення використовували геймери, пізніше воно «просочилося» в широкі маси.

Ще одне значення що означає лол, яке використовується набагато рідше – Lot of Love. Воно означає «багато любові», його додають в кінці розмови.

Вирази-синоніми LOL

Ця абревіатура часто замінюється на інші скорочення (якщо говорити про користувачів Америки, Великобританії). Найпопулярніші:

CTFU

LULZ

ROFL

LMAO

XAXA

BWAHAHA

PMSL

Але дані скорочення не дуже популярні в нашій країні, тому у нас прижилося відоме багатьом LOL (ЛОЛ).

В яких випадках використовувати ЛОЛ?

Не варто переборщувати з абревіатурою і використовувати її занадто часто. Так як вона позначає голосний сміх, застосовувати скорочення прийнятно лише в разі, якщо ваш співрозмовник пожартував. Не можна використовувати ЛОЛ в діловому або робочому листуванні. Його застосовують у дипломатичному листуванні з друзями, близькими знайомими або у віртуальному листуванні.

Ще одне значення LOL

Іноді ці три літери використовують для скорочення назви гри League of Legend. Таке скорочення популярно серед геймерів.

Що означає лол? Ми розповіли вам, як з’явилося скорочення і що воно означає. Тепер ви будете знати, як правильно вживати його в листуванні з співрозмовником.

Інше значення LOL

Сміх буває різний. Над веселим жартом можна голосно реготати по кілька хвилин, катаючись при цьому по підлозі – написаний під смішним анекдотом, ЛОЛ означатиме саме це.

Але, там де LOL стоїть під серйозними висловлюваннями або наївними дурницями, веселощами не проглядається. Швидше, це спосіб висміяти автора тексту, його позицію або слова.

Найчастіше, такий «негативний» сміх спостерігається в спільнотах, так званої, школоти. Саме їм властиво зло сміятися над усім, що потрапляє на очі, не вдаючись у смислові тонкощі.

По суті, слово стало наближатися за значенням до терміну КЕК, спочатку задуманому як злісний сміх.

У цьому ж значенні з’явилося кілька похідних слів, що означають насмішку:

Лалка – дурна, смішна, безглузда людина.

Ололо – школяр, малолітка, мається на увазі її дурість через вік.

Більш дорослі і врівноважені люди рідко використовують цей мем, вважаючи за краще посміхатися (сміятися) в інтернеті за допомогою смайликів, якщо і пишуть ЛОЛ, то, для позначення того, що почутий жарт не є смішним.

Альтернативою для «доброго ЛОЛ» є смайли «)», «:)», «:-)» і, якщо не хочете бути неправильно зрозумілим і образити людину, краще ставте їх – це нешкідливі і веселі емоції, зрозумілі кожному.

Що таке лол. Варіанти написання

Варіанти написання – ЛОЛ, lol, LOL, И

Часто всередині слова ставлять кілька букв «О», як би розтягуючи сміх, підкреслюють, що він довгий.

З точки зору української мови, ЛОЛ вважається вигуком, так як висловлює емоцію і в тексті повинен виділятися комами з обох сторін.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *