Home / Твоя краса / Обличчя / Шавлія для обличчя: користь і народні рецепти

Шавлія для обличчя: користь і народні рецепти

Шавлія – результативний засіб для чистої і здорової шкіри обличчя. Здавалося б, що може бути простіше і ефективніше засобів, ефективність яких перевірена століттями?

Ще Гіппократ називав шавлію «священною травою», напевно, маючи на увазі його дивовижні цілющі властивості. Навіть сама назва рослини шавлія з давньогрецької трактується як «сонце і здоров’я».

Шавлія є унікальним зберігачем безлічі корисних, і часто необхідних, особливо для жіночого організму, речовин. Відвар шавлії рекомендують для підтримки здоров’я і краси жінкам після 30-35 років.

Але крім цього, в сучасному світі вельми цінними антибактеріальні, протизапальні, дезінфікуючі, антисептичні та в’яжучі властивості цієї рослини. Саме вони дозволяють широко застосовувати шавлію для обличчя в косметологічній і дерматологічній практиці.

Лікарські препарати шавлії доступні в аптеці і в домашніх умовах використовувати шавлію для обличчя, щоб забезпечити чисту й здорову шкіру, не складе особливих труднощів.

Шавлія для обличчя: рекомендації до застосування.

Враховуючи всі перелічені косметичні властивості шавлії, легко припустити, що його рекомендують застосовувати в догляді за жирною, комбінованою, проблемною шкірою обличчя, для того щоб очистити її від вугрів і вогнищ запалень.

Але, як відомо, кращий догляд – це профілактика, тому шавлія для обличчя слабкої концентрації підійде і для нормальної, і навіть для сухої шкіри, схильної до прищів і запалень. При цьому ні в якому разі не варто забувати, що різноманітність косметичних рецептів на основі лікарської шавлії не рятує від необхідності комплексного підходу до вирішення проблеми.

Так, ні для кого не секрет, що прищі і вугрі на шкіри можуть бути як наслідком неправильного догляду за шкірою, так і показником захворювання організму. В останньому випадку шавлія для чистої шкіри обличчя стане вірним помічником, але ніяк не основним засобом порятунку.

У домашніх рецептах краси це можуть бути збори трав: квітки ромашки і календули, березове листя і листя кропиви, а також натуральний мед або ефірні масла.

Популярний рецепт, в якому в рівних пропорціях змішують листя кропиви, берези і шавлії (по 2-3 ст. л.) і заливають трави окропом (400-500 мл.) Настоюють 10-15 хв., приймають по дві склянки на день приготованого відвару – вранці і ввечері. При систематичному вживанні відвару, цілющий вплив трав на організм обов’язково відобразиться і на зовнішньому стані Вашої шкіри.

Ось тільки слід пам’ятати: лікарські трави мають високу біологічну активність, мають протипоказання і побічні ефекти, тому перед прийомом необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Ну а зовнішні домашні рецепти для здорової шкіри – Ви можете спробувати самостійно.

Шавлія для обличчя: народні рецепти.

Рецепт 1 Умивання шкіри.

Рецепт рекомендований власницям жирного та комбінованого проблемного типу шкіри. Для приготування відвару 6 ст. л. сухої шавлії заливають 500 мл. гарячої води, проварюють 15-20 хвилин на повільному вогні, потім проціджують. За допомогою рясно змоченого в відварі ватного диска протирають шкіру вранці і увечері.

Рецепт 2 Косметичний лід для молодої шкіри.

Кубики замороженого льоду, приготовані з відвару шавлії – прекрасний засіб для збереження молодості шкіри. Систематичне протирання обличчя дозволить розгладити зморшки і запобігти появі нових. Рецепт ідеально підходить для в’янучої, проблемної шкіри.

Тонізуючу та протизапальну дію косметичного льоду з шавлії дозволить оздоровити шкіру і поліпшити колір обличчя.

Рецепт 3. Шавлія від набряків під очима.

У цьому рецепті контрастні компреси із слабкого відвару шавлії (2 ст. л. на склянку води) на область навколо очей. Спочатку ватний диск необхідно змочити в теплому відварі, приклавши до повік на 30-60 секунд, потім в прохолодному. Процедуру повторити 3-5 разів.

Рецепт 4. Парова ванночка для очищення шкіри.

Ще один чудовий рецепт парової ванночки з шавлією, що використовується для очищення і тонізування шкіри: по 1 ст. л. лікарських трав – суцвіть ромашки і липового цвіту, шавлії, листя берези, м’яти і верби, а також дубової кори заливають 1-1,5 літрами води і доводять до кипіння. На слабкому вогні проварюють трави і в цьому час над парою розпарюють шкіру (але тільки не настільки близько, щоб обпалити обличчя).

На завершення протирають шкіру тоніком, наносять легкий крем або маску для обличчя. Парова ванна розширює судини, очищає шкіру, сприяє позбавленню від чорних крапок . Процедуру повторюють 2-3 рази на місяць.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *