Якщо ви хочете бути здоровим, необов’язково вставати на бігову доріжку або купувати додому тренажери. Подивіться на найвідоміших довгожителів. Це люди з так званих блакитних зон – місць на планеті з найвищою тривалістю життя. Вони не тягають залізо, не бігають на марафонські дистанції і не ходять в тренажерні зали.

Замість цього, вони живуть в обстановці, яка постійно підштовхує їх рухатися, навіть не замислюючись про це. Вони доглядають за садом, багато ходять пішки протягом дня і майже не користуються технічними зручностями для роботи по дому.

Рутинні природні рухи – це один з найбільш дієвих способів збільшити тривалість життя.

Звичайно, в наших сучасних умовах це здається нереальним. Більшість людей зараз прив’язане до столу і комп’ютерного екрану. За статистикою, 100 років тому тільки у 10% людей була сидяча робота, а зараз ця цифра становить близько 90%.

Проте є прості способи більше рухатися. І один з кращих – активні способи переміщення з точки А в точку Б. Наприклад, відводите дітей в школу пішки , а в магазин або в гості їздите на велосипеді. В ідеалі варто було б і на роботу добиратися таким же чином. Або хоча б ходити пішки до зупинки громадського транспорту.

За даними вчених, найкращий варіант дороги на роботу – 15-хвилинна прогулянка, але користь буде від будь-якого виду фізичної активності. Якщо у вас немає можливості добиратися пішки, виділяйте час на прогулянки протягом дня. У порівнянні з людьми, які ведуть зовсім нерухомий спосіб життя, у тих, хто гуляє шість годин на тиждень, знижується ризик смерті від серцево-судинних захворювань, хвороб дихальної системи та раку. Але навіть два години прогулянок на тиждень допоможуть знизити ризик захворювань.

Крім того, ходьба корисна і для мозку. За даними шведського лікаря Андерса Хансена (Anders Hansen), автора книги «Справжня таблетка щастя» (The Real Happy Pill), щоденні прогулянки знижують ризик деменції на 40%.

Якщо довгі прогулянки – це не ваше, гуляйте потроху кілька разів на день. Наприклад, п’ять хвилин протягом кожної години. Поставте собі за мету працювати стоячи або хоча б частіше вставати і рухатися протягом дня. А в обідню перерву виходьте на вулицю.

Наше тіло створене для руху.

Це не означає, що для здоров’я обов’язково ходити в тренажерний зал або мучити себе високоінтервальними тренуваннями. Прості природні рухи, які постійно виконують довгожителі, принесуть набагато більше користі. Так що слідуйде їх прикладам.