Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Що таке м’який шампунь і кому він підходить?

Що таке м’який шампунь і кому він підходить?

Як часто ми читаємо поради стилістів «Перейдіть на м’який шампунь». Це важливо, щоб зберегти волосся здоровими і густими. Але що конкретно означає це поняття? І як вибрати м’який шампунь?

Само слово «м’який» може позначати абсолютно різні речі для різних людей. Хтось вважає, що «м’який шампунь» – це той, що не подразнює шкіру. Комусь більше подобається визначення м’якості як продукту “без сліз». Є думки, що «м’який шампунь – це засіб, пом’якшувальний волосся так добре, що після нього не потрібен кондиціонер”, або м’який – це продукт з нейтральним рівнем рН. Пояснень дійсно чимало. Але що мають на увазі під цим поняттям фахівці?

М’який – значить, безпечний

Всі перераховані вище подання в якійсь мірі вірні. М’який шампунь, дійсно, не дратує і пом’якшує. Але є й конкретні ознаки, за якими відносять шампунь до категорії «м’яких».

У м’яких шампунях не повинні бути присутніми наступні інгредієнти:

– Аромати, віддушки (ці інгредієнти призводять до сухості і роздратування);

– Консерванти, такі як фталати і парабени;

– Поверхнево- активні речовини (ПАР), такі як лаурилсульфати і лауретсульфата (лаурилсульфат натрію, лаурет сульфат).

Вони потрібні, щоб збільшити пінення шампуню. Зверніть увагу на такі ПАР як лаурилсульфат і лауретсульфат. Якщо вони присутні, то повинні бути в списку інгредієнтів якомога ближче до кінця (це означає, що вони містяться в невеликій кількості) або взагалі відсутні, тоді шампунь можна віднести до категорії «м’яких».

Піна дає приємні відчуття, і багатьом це подобається. Але є помилка, що саме велика піна означає хороше очищення. Шампуню не потрібна піна, щоб почати працювати. Крім цього, є більш м’які ПАР. Якщо ви вмієте читати етикетки продукції, то ось перелік м’яких ПАР:

– Неіонні, складні ефіри сорбіту – будь-які речовини з ім’ям tween (наприклад, tween-20, tween-80), а також ефіри полігріцерилу.

– Амфотерні: бетаїни, алкіл імідазолін, алкіл амінокислоти.

Дія м’яких ПАР більш делікатна, але для нормального і жирного волосся ці ПАР можуть виявитися абсолютно неефективними у справі очищення.

Ще одна ознака, яка вказує на м’якість шампуню – нейтральність рН. Якщо це вказано виробником, то цей показник може стати хорошим доповненням до перерахованих вище ознак м’якого шампуню.

Кому потрібен м’який шампунь?

Взагалі, бажано, щоб м’який шампунь був у кожної жінки. Він може знадобитися на відпочинку, в перший тиждень після фарбування волосся , при деяких інших обставинах.

– По-перше, це всі, хто страждає дуже чутливою шкірою голови. Про це може свідчити свербіж та інші алергічні реакції після звичайних шампунів. М’який шампунь не містить дратівливих шкіру інгредієнтів, тому небезпечний для чутливої шкіри.

– Другою категорією жінок, кому необхідний тільки м’який шампунь, є ті, хто страждає дуже низькими рівнями виробництва власного шкірного жиру і масел. А простіше кажучи, жінки з дуже сухою шкірою голови. І найчастіше, це люди із сухою шкірою по всьому тілу.

– По-третє, м’який шампунь показаний людям з якими-небудь захворюваннями шкіри голови (себорея, псоріаз, екзем а та ін.) або з тимчасовими ушкодженнями шкіри голови (наприклад, з сонячним опіком).

Якщо волосся нормальні або жирні, а також густі і товсті, м’який шампунь найчастіше не справляється із завданням ретельного очищення. Є також думка, що якщо волосся не піддаються шкідливому впливу навколишнього середовища, то про м’який шампунь також можна забути.

Якщо ви хочете спробувати м’який шампунь на своєму волоссі, то у вас є кілька варіантів:

1) Використовувати дитячий шампунь.

Абсолютно всі засоби для дитячого догляду – це м’які засоби без сульфатів, парабенів, ароматів і барвників.

2) Купити готовий продукт.

Як правило, м’які шампуні виробляють бренди органічної або екологічно чистої косметики. Також, шампуні для сухого волосся в своїй масі – це засоби м’які, так як не мають жорстких ПАР та ароматизаторів.

3) Зробити свій м’який шампунь

Спосіб перший, і найпростіший: розбавте звичайний шампунь водою (1: 1), це зробить концентрацію шкідливих речовин менш інтенсивною.

Другий спосіб: зробити новий м’який шампунь на основі дитячого або трав’яного, додавши в нього потрібне ефірне масло (наприклад, масло розмарину стимулює ріст волосся і зміцнює коріння, масло евкаліпта допомагає видалити лусочки лупи, лавандове масло заспокоює і очищає, масло грейпфрута або м’яти бадьорить, а масла троянди і апельсина покращують аромат шампуню). Додавати по 10 крапель на кожні 100 мл продукту.

А третій спосіб приготування свого м’якого шампуню підходить тим, хто любить саморобну косметику. Для цього слід робити свій засіб на основі кастильського рідкого мила, води і ефірних масел.


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *