Home / Здоров'я / Що таке грижа під очима і які є способи її прибрати

Що таке грижа під очима і які є способи її прибрати

Гладка і чиста шкіра обличчя, доглянуте блискуче волосся. На перший погляд, все ніби ідеально, але … Все враження псують «мішки» і темні кола під очима! Хто не знайомий з цим явищем? Іноді це трапляється через втому або велике зорове навантаження. У цьому випадку досить просто виспатися і відпочити. Але часто справа буває не в цьому. У вас може бути проблема зовсім інша, і вона носить назву «грижа нижнього повіка».

Що таке грижа під очима і звідки вона береться

Що таке грижа під очима і які є способи її прибрати

Наші очі від пересихання і попадання сторонніх тіл захищає верхня і нижня повіка. Шкіра на цих ділянках делікатна, в п’ять разів тонша шкіри на щоках і підборідді. Під очима підшкірного жиру практично немає. Його тонкий прошарок відділений мембраною. Через часте скорочення м’язів під час моргання, шкіра навколо очей розтягується, мембрана стоншується, на ній утворюються мікроскопічні отвори. Тиск очей на нижню повіку збільшується, і жирова клітковина починає просочуватися крізь ці отвори. Він сповзає вниз, збирається в грудку. В результаті у нас з’являється грижа під очима. Виявити її у себе можна досить просто. Великий «мішок» видно неозброєним оком. Маленькі утворення легко визначити, якщо натиснути легенько на очне яблуко. Набухання шкіри на внутрішніх куточках очей свідчить про наявність грижі.

У більшості випадків таке явище можна спостерігати в зрілому віці. Саме в цей період тонус шкіри погіршується, м’язи, які утримують шкіру, слабшають, зв’язки перестають бути еластичними. Вікові зміни призводять до утворення грижі. Але це не означає, що з віком вона гарантована всім. Фахівці вважають, що основною причиною її появи є спадковість і певна характерна форма повік.

Грижа під очима буває і у досить молодих людей, які мають схильність до її утворення. На її появу впливають такі фактори, як недолік сну, алергія, гормональні порушення, надлишок води, зловживання алкоголем, порушення кровообігу. Також спровокувати появу грижі можуть деякі очні хвороби.

Профілактика появи грижі під очима

Що робити, як прибрати грижу під очима і привести себе в порядок? Відразу слід зазначити, що безопераційне її видалення піддається тільки початкова стадія. Тому, щоб запобігти ризику появи змін нижньої повіки, займемося для початку профілактикою.

Тим, хто має схильність до появи «мішків» під очима, слід дотримуватися деяких правил:

Правило 1. Намагайтеся не пити багато рідини перед сном. Якщо в організмі є які-небудь порушення, то вранці отримаєте набряклість.

Правило 2. Відповідно, не їжте солоного, щоб не пити воду перед сном. Інакше прокинетеся «без єдиної зморшки». Обличчя буде опухлим і під очима утворюються «мішки»

Правило 3. Нормалізуйте свій раціон. Виключіть жирне, каву і алкоголь. Допоможуть жовчогінні напої з кропу, кульбаб. Та й взагалі, здорове харчування нікому ще не завадило.

Правило 4. Не допускайте застою в сечовому міхурі. Найчастіше відвідуйте дамську кімнату і при необхідності приймайте легкий сечогінний.

Ці правила знають всі, але часто нехтують розумними порадами. І в результаті щоранку в дзеркалі спостерігають опухле обличчя з набряклими повіками. Якщо все-таки ви незадоволені своїм виглядом, то спробуйте протерти обличчя і повіки кубиком льоду. Можна заморозити мінеральну воду з додаванням лимона. Цей своєрідний масаж поліпшить кровообіг і підтягне шкіру. Пам’ятайте, якщо вчасно попередити патологічні зміни, то видалення грижі під очима вам не загрожує.

Як прибрати грижу під очима

Існує тільки два способи: косметично-терапевтичні заходи і оперативне втручання. Якщо грижа утворилася, то ніякі народні методи не допоможуть позбутися від неї. Можна тільки спробувати призупинити її зростання. Але особливої надії на це немає. Тому, якщо вас мучить проблема “мішків” під очима, готуйтеся до візитів до косметологів і пластичних хірургів.

Грижа під очима без операції видаляється наступними способами:

1. Професійний косметичний догляд за допомогою спеціальної комплексної програми, що включає в себе масаж, пілінг для повік, косметичні та лікувальні засоби.

2. Лімфодренаж – спеціальні процедури, спрямовані на виведення зайвої рідини з міжклітинного простору. Вони знімають набряклість і покращують тонус шкіри. Маніпуляції проводяться вручну або за допомогою спеціального апарату.

3. Електроміостімуляція – вплив на шкіру імпульсів струму різної частоти. Процедура сприяє поліпшенню скорочення м’язів, підсилює кровообіг і обмінні процеси в тканинах.

4. Мезотерапія – введення за допомогою мікроін’єкцій в глибокі шари шкіри лікувальних коктейлів з препаратів, що містять поживні речовини. Посилює регенерацію клітин і активізує обмін речовин.

5. Біоревіталізація – введення гіалуронової кислоти в проблемні ділянки. Відновлює тонус шкіри, реструктурує шкірну тканину.

6. Контурна пластика – коригує брак об’ємів тканин за допомогою штучних наповнювачів – філерів.

Всі методи безболісні, недоліки і достоінста є у всіх випадках. Як прибрати грижу під очима з найбільшим ефектом, визначить фахівець.

Якщо всі зусилля не принесуть бажаного результату, значить, вам доведеться вдатися до оперативного втручання. Видалення грижі під очима проводиться за допомогою висічення тканин. Мінус такої операції – тривалий реабілітаційний період, наявність невеликих шрамів. Сучасні способи – викачки жиру через невеликі отвори і зовсім без зовнішнього пошкодження тканин – через коньюктиву. Операції менш травматичні і не залишають слідів.

Грижа нижніх повік, на жаль, краси нам не додає. Обличчя виглядає втомленим, болючим. Людина здається старше свого віку. Тим, у кого мами і бабусі страждають від цієї проблеми, слід бути особливо уважними, вчасно вживати профілактичні заходи і не пропустити початкову стадію утворення грижі. Але й особливо лякатися її появи теж не слід. Грижа під очима без операції видаляється цілком успішно. Прибираємо її без роздумів.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *