У Вас електризується волосся і Ви не знаєте що робити? Дуже часто при укладанні, волосся стають неслухняними, притягуються до гребінця, настовбурчуються в різні боки. Зачісці жінки надають величезне значення. І це правильно, тому що воно відіграє важливу роль у створенні неповторного образу, це чарівний засіб залучення чоловічої уваги. Та й думки чоловіків сходяться в тому, що здорове, доглянуте волосся – один з головних «атрибутів» жіночої краси.
Електризується волосся: як запобігти
Догляд за шевелюрою і підтримання її у формі – вельми клопітка справа, що вимагає великих зусиль. І одна з поширених проблем – електризується волосся.
Напевно ви не з чуток знаєте про такі неприємні моменти, коли волосся раптом стають неслухняними, частина прилипає до рук і гребінця, а частина – немов розлітається в різні боки. Неможливо ні пригладити, ні зібрати, ні укласти. А іноді, наприклад, коли знімаєте головний убір, ще й чується характерне легке потріскування. Такий ефект дає статичну електрику, яка виробляється при взаємодії (терті, зіткненні) волосся з одягом, шапками або косинками, а також один з одним.
Електризується волосся: причини
Електричний заряд накопичується на волоссі постійно. Просто в один час його виробляється дуже мало, а в інший, особливо взимку – значно більше. Чому це відбувається?
У весняний, літній час, а також ранньою осінню ми не носимо теплих зимових светрів з комірами «по самі вуха», головних уборів, щільно облягаючих голову. Відповідно, волосся менше контактують із сторонніми предметами і статиці просто нізвідки виникати.
До того ж в теплу пору року організм отримує достатню кількість вітамінів та інших корисних речовин. Взимку ж ми страждаємо від їх нестачі. Відчувають брак харчування і наше волосся. Вони стають тонкими й ламкими. До того ж, через роботу опалювальних приладів повітря стає сухим. Мало того, що шкірі не вистачає цілющої вологи, ще й процес електризації під дією сухого повітря відбувається інтенсивніше.
Ось чому взимку особливо гостро відчувається проблема «безладу на голові». І з цією проблемою необхідно боротися.
Електризується волосся: як підібрати гребінець
Почнемо з самого головного інструмента для догляду за волоссям, яким ми користуємося не те що кожен день, а й майже щогодини. Це, звичайно, гребінець. Куди б ми не вирушили, він постійно знаходиться в нашій сумочці і готовий завжди «прийти на допомогу» зачіску – підправити, змінити, начесати. Саме з ним волосся вступають в контакт найбільш часто, тому його вибір має велике значення для їх стану.
Хоча пластмасові гребінці вважаються найбільш простими у догляді і найбільш гігієнічними, саме вони сприяють виникненню заряду при зіткненні з волоссям. Тому їх потрібно застосовувати якомога рідше, особливо в зимовий період. Придбайте дорогий фірмовий пластмасовий гребінець, а ще краще – силіконовий або карбоновий.
Фахівці з догляду за волоссям рекомендують застосовувати класичний дерев’яний гребінець. Причому, для густого волосся підходить гребінець з рідкими зубами, а для тонкогох і рідкого – навпаки, з частими. Але за такими гребінцями потрібний більш ретельний догляд. Вони також володіють високим вологопоглинанням. Тому гребені з деревини потрібно досить часто міняти.
Не будуть електризуватися волосся від використання рогового гребеня. Як ми знаємо, волосся також є роговим утворенням. Отже, використання такого гребеня анітрохи не зашкодить зачісці.
Якщо ви любите масажні щітки, віддайте перевагу тим, які зроблені з натуральних матеріалів. Наприклад, зі свинячим ворсом замість зубів. Звичайно, вона буде виконувати тільки функцію масажу голови, але не розчісування. Зате вона розподіляє шкірний жир по всій довжині волосся, роблячи його блискучим.
Стилісти і косметологи не рекомендують для повсякденного розчісування волосся використовувати металеві гребені, штучні і неякісні гребінці. Вибирати цей предмет слід обдумано, відповідно до вашого типу волосся, бажано, радячись з фахівцями.
Пам’ятайте також про те, що гребінець – це предмет особистої гігієни, тому ним повинні користуватися тільки ви, а не вся сім’я.
Електризується волосся: як вибрати фен
На жаль, сушити волосся природним шляхом не завжди виходить. По-перше, не вистачає часу, а по-друге, без фену практично неможливо укласти волосся в красиву, ефектну зачіску. Однак гаряче повітря фена як ніщо інше впливає на електризацію волосся. Тому якщо без цього пристрою ніяк не обійтися, потрібно попрощатися з феном, які мають металевий нагрівальний елемент, і придбати «правильний» апарат.
Дуже добре усувають електризацію волосся фени з іонізацією або з турмаліновим покриттям. У чому їх перевага?
Обидві моделі фенів виробляють негативно заряджені іони, які, природно, нейтралізують осідаючі на волоссі позитивні іони;
Такий фен сушить волосся в рази швидше і при цьому не допускає їх пересушування.
Завдяки цьому на волоссі не виникає статичний заряд, вони стають м’якими, блискучими і слухняними.
Електризується волосся: миття і ополіскування
Для збереження здоров’я волосся голову миють тільки теплою водою (до 40 градусів).
До вибору шампуню теж слід ставитися уважно. Бо покупка першого під руку попавшогося засобу для миття волосся чревата згубними наслідками.
Перше правило, яким ви повинні керуватися у виборі шампуню – тільки відповідно до вашого типу волосся.
Друге правило – у складі шампуню обов’язково повинні бути присутніми натуральні компоненти. Звичайно, «стовідсотково-натурального» шампуню ви ніде не знайдете. У будь-якому випадку додаються речовини, які очищають волосся від жиру і пилу, ароматизатори, загусники та інша «хімія». Просто в хорошому шампуні відсоток натуральних компонентів досить високий – ось на це і слід звернути увагу.
А після застосування шампуню наносите на вологе волосся бальзам-ополіскувач (кондиціонер). Особливість його дії в тому, що він пригладжує лусочки волосся, заповнює пошкоджені ділянки і утворює захисну плівку. Завдяки цьому краще розчісується, менше електризується волосся і виглядає здоровішим.
Випускається безліч засобів для укладки, що мають антистатичні властивості: всілякі гелі та пінки, а також рідкий шовк. Ці засоби наносяться на сухе волосся безпосередньо перед розчісуванням.
Добре допомагає ополіскування волосся, коли електризується волосся:
негазованою мінеральною водою кімнатної температури;
проточною холодною водою;
міцним теплим чаєм;
пивом, розведеним з водою.
Ще один «порятунок від електризації» – спеціальний віск для волосся. Його застосовувати дуже просто: невелика кількість розтирається в долонях і наноситься на волосся. Але цей засіб більше підходить жінкам прямого волосся. А тим, у кого локони, краще користуватися спеціальними засобами для укладки для кучерявого волосся.
Електризується волосся: маски
Існують косметологічні маски лабораторного виробництва і народні засоби, приготовані власноруч. При покупці готової маски враховуйте такі фактори: свій тип волосся і проблема, яку ви хочете усунути.
Приготована вдома маска коли електризується волосся повинна бути:
добре розтерта – до однорідної маси;
приготована по одному конкретному рецепту. Не варто змішувати декілька рецептур, інакше не вийде належного ефекту, і навіть навпаки – є ризик пошкодити волоссю.
Будь-яку маску слід наносити на час, суворо визначений в рецепті або інструкції з використання. Те ж саме стосується періодичності нанесення. Маску потрібно розподілити рівномірно, укутати голову плівкою або одягнути шапочку для купання, і тримати зазначений час.
Добре допомагають коли електризується волосся наступні маски-ополіскувачі, які наносяться після миття волосся:
Суміш води з лимонним соком в пропорції 1: 1. Вичавлений лимонний сік проціджуємо, щоб видалити залишки м’якоті, і змішуємо з водою. На вимите вологе волосся наносимо дуже обережно, щоб уникнути попадання в очі. Потім віджимаємо і сушимо (маска не змивається).
Медова вода. Дві ложки меду розводяться в одному літрі води. Використовується як ополіскувач: наноситься на вимите вологе волосся. Можна потім обполоснути голову теплою водою, а можна обійтися і без цього.
Електризується волосся: маски на основі яєчного жовтка
Суміш двох жовтків, меду (столової ложки) і оливкової олії (чайної ложки). До складу додається кілька пшеничних паростків. Суміш розподіляється по волоссю і через 30 хвилин змивається.
- Суміш одного жовтка, половини манго і чайної ложки кефіру. Наноситься на 15 хвилин на вологе волосся. Далі ретельно змивається.
- Суміш двох жовтків, двох столових ложок виноградної олії (можна реп’яхової або касторової), меду (столової ложки), 1-2 крапель розчину ретинолу (вітаміну А). Наноситься на чисте волосся. Тримається 30 хвилин. Змивається з використанням шампуню.
- Суміш жовтка, двох столових ложок будь-якої олії і двох ложок коньяку. Наноситься на корені волосся на півгодини.
Електризується волосся: маски на основі олій
Суміш соку половини лимона з оливковою олією (трьома столовими ложками). Підігрівається на водяній бані до 37 градусів і наноситься на коріння волосся на 30 хвилин.
- Суміш соняшникової олії (п’ять столових ложок) з лимонним соком (двома столовими ложками). Наноситься на півгодини, а потім ретельно змивається шампунем.
- Можна нанести на голову соняшникову олію (нерафіновану) в чистому вигляді на 1-3 години. Далі слід сполоскати голову.
- Також в чистому вигляді може наноситися на волосся оливкова олія.
- Суміш олії розмарину з рослинним маслом в рівній пропорції. Тримається 15 хвилин і змивається проточною водою (теплою).
Посилити ефект будь-якої масляної маски для волосся допомагає додавання однієї чайної ложки кориці.
Електризується волосся: інші маски
Цибулева кашка – наноситься на коріння волосся на півгодини. Крім плівки, голову також необхідно добре укутати шарфом або рушником, щоб вона була в теплі.
- Кефірна маска застосовується після миття волосся. Наноситься хвилин на 15, а потім змивається водою.
- Гірчична маска – суміш однієї ложки гірчиці з медом (двома столовими ложками). Розподіляється по всьому волоссю, тримається не менше двох годин, потім змивається.
- Хлібна кашка. Чверть буханки житнього хліба замочується в окропі, потім віджимається і розподіляється по волоссю. Тримається 30-40 хвилин.
Електризується волосся: ефірні масла
Дуже хорошими природними антистатиками є ефірні масла. Зняти проблеми, коли електризується волосся допоможуть масла троянди, евкаліпта, іланг-ілангу і лаванди. Проте в їх застосуванні слід дотримуватися певних правил.
Ніколи не наносите їх на шкіру в чистому вигляді. Можна капнути пару крапель на гребінець і розчесати волосся. Також вони змішуються з бальзамами, шампунями, кремами, масками або навіть водою з розрахунку 1 крапля на 5-10 мілілітрів основи.
Щоб перевірити, чи не викличе використання масла алергічну реакцію, проведіть спочатку тест. Змішайте у вказаній пропорції масло з кремом і нанесіть, наприклад, на кисть. Поспостерігайте за собою протягом 12 годин. Якщо немає роздратування і почервоніння, можете сміливо використовувати це масло.
Якщо ви зробили розчин ефірного масла з водою, можна перед розчісуванням розпорошувати цей склад по волоссю за допомогою пульверизатора.
Не рекомендується використовувати масла в період вагітності. А якщо ви страждаєте якими-небудь хронічними захворюваннями – заздалегідь проконсультуйтеся з лікарем.
Зберігати цей засіб слід в темному прохолодному приміщенні і в жодному разі не нагрівати, інакше воно втратить свої властивості.
Електризується волосся: загальні поради
Уникнути проблеми, коли електризується волосся допоможе також дотримання кількох загальних правил, пов’язаних з нашим способом життя.
Намагайтеся не приймати «близько до серця» дрібні побутові проблеми, уникайте стресових ситуацій, адже такий струс організму дуже негативно впливає на стан волосся. Не слід також забувати про повноцінний здоровий сон.
Приділіть увагу своєму харчуванню: поменше ненатуральної їжі типу «пакетних супчиків», побільше вітамінів, особливо в зимовий період. Можна істотно знизити або зовсім уникнути проблеми, коли електризується волосся, якщо вживати авокадо, салати, заправлені оливковою або горіховою олією.
Визнаними засобами для краси волосся вважаються вітаміни А і Е. Тому дуже корисні продукти, які містять ці вітаміни. Можна пропити курс вітамінів або придбати в аптеці їх розчини і додавати в маски або засоби для миття та ополіскування волосся.
Кращим природним антистатиком, безсумнівно, є волога. Тому щоб уникнути її «дефіциту» в організмі, випивайте не менше двох літрів води на добу. Мається на увазі вода в чистому вигляді, сюди не відносяться чай, кава, соки, компоти і рідкі страви.
Слідкуйте за вологістю повітря в приміщенні. Гідрометр повинен бути невід’ємним предметом інтер’єру вашої квартири. І якщо він показує знижену вологість-доведеться придбати ще і зволожувач повітря, бажано, з функцією іонізації.
Перегляньте свій «зимовий» гардероб. Светри, пальто і головні убори повинні бути переважно з натурального матеріалу.
Не забувайте про зачіску, зокрема, стрижку. Вона не тільки надає вам красу і стильність, але ще й сприяє оновленню волосся. Навіть якщо ви носите довге волосся і не так вже й часто стрижетесь, кінчики все одно необхідно підрівнювати.
Не нехтуйте консультацією фахівця. Відвідуйте періодично лікаря-трихолога, адже проблему краще попередити, ніж потім витрачати сили на її усунення.
І на закінчення – кілька експрес-методів, які допоможуть вам швидко усунути проблеми, якщо електризується волосся навіть у «похідний-польових умовах»:
збризніть на внутрішню сторону головного убору і на волосся звичайним спреєм-антистатиком для одягу (бажано, без запаху);
пригладьте наелектризоване волосся руками, змочене водою;
злегка протріть волосся вологою гігієнічною серветкою.
Як бачите, проблема електризації волосся – цілком вирішувана. Навіть якщо ви не маєте можливості відвідувати елітні салони краси або купувати дорогі косметологічні засоби, цілком можна обійтися тим, що під рукою. Головне – доглядати за волоссям потрібно не від випадку до випадку, а постійно, навіть якщо немає видимих проблем. Варто лише захотіти, і ви неодмінно будете радувати себе і захоплювати оточуючих красою і блиском розкішної шевелюри.