Салонні процедури? Антицелюлітні креми? Все це добре, але потрібна ще й продумана програма харчування.
Пухкі ямочки і впадинки на стегнах і сідницях, якщо гарненько придивитися до них під мікроскопом, – це пошкоджена сітка ліпідних клітин – коробочок. Дуже схожа на бджолині соти, тільки замість меду в них – жир. Якщо з шкірою все гаразд, соти невидимі. Варто статися чомусь неприємному – скажімо, ви різко набрали вагу, набрякає, зловживаєте фастфудом, курінням або алкоголем – і соти стають видимими, тобто «целюлітними».
Звичайно , багато в чому ситуацію визначає генетика ( чи достатньо пружна у вас від природи шкіра) і вік (чим ми старші, тим складніше позбутися апельсинової шкірки), але все одно, ключ до вирішення проблеми – наш спосіб життя, в першу чергу, ті продукти, які ми кладемо собі в рот кожен день.
Сигнал № 1 : Набряки
Що відбувається: зайва рідина, затримуючись у клітинах, роздуває стінки « коробочок » в зоні целюліту, і шкіра набуває горбистий рельєф. Врахуйте, що жирові клітини спочатку володіють потужною властивістю притягувати до себе воду.
Причина: занадто багато солі в меню. Як правило, ми переборщуємо з хлористим натрієм навіть не в рази, а в пару десятків разів. Тим часом, одна вагова частка солі затримує в тілі приблизно 70 вагових часткою води.
Що робити: обмежте споживання солі (її багато в консервах, чіпсах, копченостях, солоних горішках) і вибирайте продукти, багаті калієм (картопля в мундирі, авокадо, апельсиновий сік, банани, сливи і сливовий сік, курага, помідори). Калій допомагає виводити зайву воду з організму так само, як природні діуретики: журавлина, селера, фенхель.
Обережно: тримайтеся подалі від сумнівних трав’яних зборів і « дієтичних » чаїв і не вдавайтеся до сечогінних засобів без дозволу лікаря – інакше можна поплатитися не тільки зовнішністю, але і здоров’ям.
Сигнал № 2 : ПМС
Що відбувається: надмірна кількість жіночого гормону естрогену в крові сприяє « розмноженню » жирових клітин і затримки води в тканинах, що веде до целюліту.
Причина: підвищений рівень гормону естрогену в організмі.
Що робити: знизити і відрегулювати рівень естрогену можна за допомогою фітоестрогенів (естрогенів рослинного походження). Найнадійніші джерела: льон ( посипайте насінням ранкову чашку мюслі, омлети, запіканки, салати, супи), капуста, петрушка, насіння соняшнику, проростки люцерни, сої, сочевиця, гранати, червоний виноград, брокколі, часник, вишня, морква, яблука.
Обережно: якісне лляне масло не повинно гірчити або пахнути « копченостями ». Уважно читайте етикетки і вибирайте тільки перевірених виробників.
Сигнал № 3 : Втома , сірий колір обличчя , знижений імунітет
Що відбувається: чим більше в організмі вільних радикалів, тим сильніше вони пошкоджують ніжні волокна колагену, що охороняють стінки жирових коробочок. Деформуючись і ущільнюючись, колаген тисне на жирові клітини, і вони виявляються на шкірі целюлітом.
Причина : вільні радикали з’являються через куріння, забрудненого повітря і води, сонячного ультрафіолету.
Що робити: насичуйте організм антиоксидантами – ці речовини нейтралізують вільні радикали. Найбільше їх у листової зелені і ягодах: чорниця, чорна смородина, журавлина, вишня, малина. Зміцнюйте колагенову тканину за допомогою вітаміну С – його багато в ківі, солодкому перці і цитрусових. Зведіть до мінімуму (а з часом зовсім відмовтеся ) фастфуд, солодкі газовані напої, кава, киньте курити (все це погіршує кровообіг, руйнує судини, провокує варикоз).
Щоб процес очищення організму від шлаків і токсинів пішов швидше , час від часу влаштовуй собі антицелюлітні розвантажувальні дні та дні оздоровчої дієти. Це дозволить і почистити кишечник, і скинути зайві кілограми, і наситити організм вітамінами.
Обережно : з фастфудом і алкоголем. Обидва можуть викликати звикання, сприяють жировим відкладенням і множать число вільних радикалів.
Сигнал № 4 : Зайва вага
Що відбувається : надмірна кількість жиру роздуває клітини – коробочки практично так само, як зайва рідина. Результат – апельсинова шкірка на поверхні шкіри.
Причина: зайвий жировий прошарок . Він утворюється, якщо ви споживаєте більше калорій з їжею, ніж витрачаєте під час руху.
Що робити: ваш ІМТ (індекс маси тіла) підкаже, чи потрібно худнути. Якщо він більше 25, скоротіть в раціоні борошняне і солодке, жирні соуси і збільште частку нежирного м’яса, кисломолочних продуктів (сир, кефір, натуральний йогурт), зелених овочів і ягід. Почніть більше рухатися (3-5 кардіозанятій по 35-45 хвилин на тиждень, наприклад, танці, ходьба швидким кроком, біг, велосипед, стрибки зі скакалкою, плавання).
Обережно: не перестарайтеся з схудненням, щоб не стати жертвою харчового розладу (анорексії або булімії). Не виключайте з раціону улюблені продукти (2-3 рази на тиждень ви цілком можете дозволити собі шматок піци, шоколад або тістечко / булочку ) і не знижуйте калорійність раціону нижче 1200-1500 ккал в день.
Сигнал № 5 : Зневоднення
Що відбувається: на зневодненій шкірі целюліт виглядає помітніше. Жировим клітинам – « коробочкам » зайва волога, звичайно, ні до чого, а от розташовуючись вище, в клітинах дерми, вода допомагає шкірі залишатися гладкою і підтримує її тонус.
Причина: нестача води і корисних жирних кислот. Саме вони зволожують шкіру.
Що робити: обмежте алкоголь (він зневоднює і стимулює відкладення жиру ) і налягайте на продукт, багаті омега- 3 жирними кислотами. Їх багато в оливковій олії і оливках, волоських і бразильських горіхах, лляному маслі і лляному насінні. Мало того, що льон пом’якшує прояви целюліту, заодно позбавляє від сухості шкіри, полегшує ПМС, симптоми екземи та псоріазу. У 50 г такого насіння в 3 рази більше омега- 3 кислот, ніж у рибі! Трохи риби жирних сортів допоможе не тільки перемогти зневоднення шкіри, але й сприятливо позначиться на стані волосся. Тому час від часу обов’язково їжте сьомгу, форель, скумбрію і лосося.
Якщо риб’ячий жир не викликає у тебе блювотних рефлексів і не став кошмаром всього твого дитинства, варто включити його прийом в свою антицелюлітну терапію. Повір, твої страждання не будуть марними :)
Обережно : не поїть себе водою через силу. Чотири- шість склянок чистої негазованої води в день – здоровий мінімум.