Home / Кулінаріні рецепти / Домашня кухня / Рибні консерви – в домашніх умовах

Рибні консерви – в домашніх умовах

Більшість господинь не наважуються приготувати рибні консерви  в домашніх умовах – багато мороки, та й не завжди є час стояти біля плити і монотонно помішувати вміст. Коли на кухні з’являється «розумна помічниця» – мультиварка, то всі проблеми йдуть. Приготувати рибні консерви  в мультиварці тепер не проблема.

Рибні консерви. Корисні властивості продукту

Рибні консерви – смачні та легкі у приготуванні страви

Риба – неймовірно цінний для людського організму продукт. Він містить в собі величезну кількість корисних вітамінів і мікроелементів. Рибу рекомендують вживати не тільки дорослим, але й дітям. Такий харчовий продукт насичує тіло корисними складовими. Карась відноситься до родини коропових.

Маса такої риби становить не більше 2,5 кілограм. Однак вага окремих представників може становити до 7 кг. Завдяки своїм корисним якостям, вона часто використовується при приготуванні найрізноманітніших страв. Така риба користується популярністю з давніх часів. Багато хто віддає перевагу консервам з карася.

Карась користується популярністю не випадково. Такий продукт містить в своєму складі Омега-3. Це білок, який засвоюється в тілі майже відразу ж після потрапляння в організм. Завдяки цьому, риба родини коропових часто рекомендується тим людям, які ретельно стежать за своєю фігурою. До її складу також входять:

амінокислоти;

кальцій;

вітамін А;

вітамін Е.

Завдяки кальцію, який міститься в складі, відбувається істотне зміцнення кісток і зубів. Особливо це цінно для зростаючого організму. Карась відрізняється низькою калорійністю. Такий продукт можна заготовлювати на зиму. Вітаміни А і Е, які присутні в складі, є жиророзчинними. Вони прискорюють процес розщеплення жирів.

Фахівці стверджують, що вживання даної риби знижує ризик виникнення онкологічних захворювань.

Вона не має протипоказань. Саме тому при відсутності індивідуальної непереносимості її може вживати абсолютно кожен. Досвідчені рибалки знають, що ловля такої риби має свої особливості. Карась може змінювати свої переваги при виборі наживи. Саме тому рекомендується брати з собою не менше 3-4 її різновидів.

Рибні консерви – рецепти в мультиварці

Риба в томаті

Мультиварка користується величезною популярністю вже не перший рік. Такий пристрій – відмінний помічник на кухні. Завдяки мультиварці можна приготувати будь-яку страву максимально швидко і при цьому зберегти в ньому всі корисні властивості.

Можна застосовувати її для створення заготівель на зиму. Неповторний смак мають рибні консерви  з карася з томатом в мультиварці. Вони мають тривалий термін зберігання. Домашні консерви з карася і томата включають в себе:

свіжа риба – 2 кг;

половина мультисклянки  соняшникової рафінованої олії;

томатна паста – 20 г;

велика морква – 2 шт.;

велика цибулина – 2 шт.;

оцет – 2 ч. ложки;

цукор – 15 г;

цукор – 1 мультисклянка;

гвоздика – 2 шт.;

сіль і перець за смаком.

Всі  карасі повинні бути попередньо вимиті і очищені від нутрощів. В обов’язковому порядку видаляються плавники і голови. Рибу потрібно розділити на 3-4 порційні частини. Їх потрібно перекласти в чашу мультиварки.

Овочі потрібно почистити і помити. Моркву  нарізають брусками, а цибулю – кільцями. Їх також переміщують в чашу мультиварки. Окремо змішуємо масло з томатною пастою. У соус також додаємо сіль, цукор, гвоздику і прянощі. Заливаємо суміш холодною кип’яченою водою і ретельно перемішуємо. Соусом потрібно залити рибу і овочі.

Приготування консерви здійснюється в режимі варіння. Вони повинні варитися приблизно 5-7 годин. За цей час кістки стають м’якими, а карась повністю просочується соусом. Вживати консерви можна відразу після приготування.

Для тривалого зберігання рибу поміщають в стерилізовані банки і закатують металевими кришками. Після повного охолодження їх ставлять в темне і прохолодне місце. Термін зберігання такої страви становить до півроку.

Карась в маслі

Консервований карась в маслі – це всіма улюблений продукт. Він відмінно поєднується з багатьма стравами і має незабутній смак.

Консерви з карася готуються також і з соняшниковою олією

Для його приготування потрібно підготувати:

свіжа риба – 4 кг;

соняшникова олія – 3 склянки;

сіль – 10 г;

перець духмяний і чорний горошком;

лаврові  листки за бажанням – 3 шт.

В першу чергу, потрібно ретельно очистити карася від луски. Потрібно вичистити всі нутрощі і видалити непотрібні частини. Продукт промивають під проточною водою. Його нарізають на порційні частини, шириною до 8 см. Рибу кладуть на паперові рушники, щоб вони ввібрали зайву вологу.

Карася складають в глибоку тарілку і змішують з сіллю. Його залишають настоюватися на 30 хвилин. В цей час масло виливають в каструлю з товстим дном. Його змішують зі спеціями і нагрівають на середньому вогні.

Рибу потрібно розкласти по чистим і сухим банкам. Їх поміщають в каструлю з водою. Карася заливають маслом зі спеціями. Каструлю з банками ставлять на повільний вогонь. Ємності накривають кришками.

Стерилізація повинна проходити не менше 3,5 годин. Після закінчення зазначеного періоду часу їх потрібно вийняти і закатати кришками. Консерви в маслі потрібно зберігати в темному і прохолодному місці.

Рибні консерви – особливості зберігання

Незважаючи на те, що консерви не зважають щоденною їжею, вони часто нас виручають, коли немає часу приготувати щось смачненьке або коли виникло бажання терміново відправитися на рибалку. Багато хто може заперечити, почувши, що ми збираємося приготувати рибні консерви в мультиварці і здивуватися.

Навіщо витрачати продукти, час і сили, коли можна відправитися в магазин і купити все необхідне. Ми доведемо зворотне: приготовані домашні консерви не містять консервантів і інших шкідливих добавок, особливо якщо це стосується рибних і м’ясних консервів.

Будь-який продукт має свої особливості зберігання. Тільки завдяки дотриманню всіх рекомендацій рибні консерви залишаться корисними і смачними. При тривалому зберіганні м’ясо карася стає водянистим і надто розсипчастим. Неприємний запах, непривабливий зовнішній вигляд, зміна консистенції – всі ці ознаки вказують на те, що продукт вже прострочений і не придатний до вживання.

Зберігати консерви з карася рекомендується при температурі від +1 до +13 градусів за Цельсієм.

Небажано піддавати їх заморожуванню. Це істотно погіршує якість продукту. Вологість повітря в приміщенні для зберігання не повинна перевищувати 70%. Бажано вживати рибні консерви  домашнього приготування не пізніше, ніж через 5-6 місяців після їх консервації.

Найкраще використовувати їх в перші три місяці. При зміні зовнішнього вигляду продукту або його інших характерних особливостей, від його вживання краще відмовитися. Не можна піддавати консерви до потрапляння прямих сонячних променів.

Як готуються консервовані карасі – про це в відео:

Рибні консерви в мультиварці. класичний рецепт

Приготуємо натуральний і корисний продукт для всіх членів сім’ї – рибні консерви в мультиварці. Приготовлені таким чином рибні консерви будуть куди смачнішими, ніж магазинні. Врахуйте, що готувати консерви в мультиварці не так складно, як їх зберегти, тому що риба піддається низькотемпературній тепловій обробці більш тривалий час. Тому готові консерви потрібно зберігати виключно в холодильнику або підвалі.

Складові:

риба (дрібна або велика – не має значення) – 1.5 кг;

морква – 2 шт .;

цибуля – 1 шт;

рослинне масло – 50 мл;

лимонний сік – 1 ч.л. на баночку;

сіль – 1 ч.л. на банку 0.5 л;

спеції – перець горошком, духмяний і коріандр – за смаком.

Рибу можна брати будь-яку: підійде хек, осетер, мойва і навіть кілька. Дрібну рибу можна покласти цілком, а велику – нарізати великими шматочками.

Очистіть рибу від луски, випотрошіть, відріжте плавники і голову. Добре промийте під струменем води.

Підготуйте моркву і цибулю і наріжте великими шматочками (можна і дрібними, різниці немає).

Підготуйте тару – скляні банки вимийте гарячою водою з содою, обілліть окропом разом з кришками.

Наріжте рибу на великі шматки. Покладіть в банки рибу, чергуючи з цибулею і морквою. Можна вчинити інакше – у вільну ємність покласти рибу, нарізані овочі, добавити сіль, масло, спеції і добре перемішати.

Потім укласти в кожну банку однакову кількість шматочків з овочами. Наповнити банки потрібно не до верху, а щоб від краю залишався вільний простір 1-1.5 сантиметра. У народі кажуть: «до плічок». Закрийте кожну банку кришкою, але не щільно, щоб пара вільно виходила.

На дно мультиварки настеліть складену в декілька шарів чисту тканину і встановіть банки. У чашу мультиварки налийте воду до рівня вмісту в банках і активуйте режим «Варіння». Час – 2 години. Кришку потрібно закрити.

Через 60 хвилин підніміть кришку і перевірте рівень води. Якщо вона випарувалася, тоді потрібно долити ще води. Щоб уникнути пошкодження банок (скло може лопнути), доливати потрібно тільки гарячу воду.

Почувши сповіщаючий сигнал – відкрийте кришку мультиварки і загвинтіть кожну кришку на банці. Залиште готові рибні  консерви в чаші до повного охолодження.

Коли рибні консерви в мультиварці повністю охолонуть – можна покуштувати страву або перемістити заготівлю на зберігання в прохолодне місце.

Рибні консерви в мультиварці – з щуки

Коли є можливість, то приготувати рибні консерви можна про запас, особливо, якщо у вас великий улов щуки. М’ясо цієї риби відрізняється ніжним смаком, але приготувати її так, щоб щука була соковитою – ще потрібно постаратися. Ми будемо готувати рибні консерви з щуки в мультиварці.

Продукти:

щука – 1-1.5 кг;

цукор-пісок – 1 ст.л .;

лимонна кислота – 1 ч.л .;

рафінована рослинна олія – 50 мл;

пряна суміш «хмелі-сунелі», куркума і лавровий лист – за смаком;

сіль за смаком;

чорний перець горошком – 10 горошин;

міцна заварка чорного чаю – 50 мл.

Щуку випотрошити, промиємо під струменем води. Наріжемо рибу на середні шматочки (по 3 см – максимум).

Додамо сіль, перемішаємо і викладемо в миску. Накриємо зверху рибу харчовою плівкою і відправимо в холодильник на 24 години.

Коли риба просолиться, можна приступити до приготування консерви в мультиварці.

На дно каструлі налити трохи рослинного масла. Укладайте рибу шарами. На дно краще покласти шматочки з великими кісточками, а зверху – трохи менше.

Кожен шар пересипаємо спеціями.

Приготуємо заварку: на склянку окропу – 1 ч.л. чорного чаю. Відливаємо 50 мл заварки і додаємо цукор, лимонну кислоту і сіль. Добре перемішуємо і заливаємо нашу рибу такою заправкою.

В кінці поливаємо рибку рослинним маслом.

Закриваємо кришку мультиварки і активуємо режим «Варіння» на 40 хвилин.

Після оповіщаючого сигналу кришку не відкриваємо, чекаємо, коли тиск всередині знизиться. Через 5 хвилин можна спробувати рибу, якщо вона не досягла бажаної консистенції – продовжити час приготування на 15 хвилин.

Рибні консерви в мультиварці

Такі консерви люблять багато. Ніжне м’ясо балтійського шпрота не залишить байдужим жодного члена сім’ї. Спробуйте приготувати консерви в мультиварці з мойви, якщо купити шпроти не вийде. Мабуть, вам не вдасться відправити на зберігання навіть одну баночку консерви.

Приготуємо такі продукти:

мойва очищена – 1 кг;

сіль – 1 ст.л. без гірки;

міцний чай – 1 стакан;

перець чорний горошком, лавровий лист і інші спеції – за смаком;

рослинне масло – 125 мл.

Спочатку робимо міцну заварку. На склянку окропу – 10 ложок заварки або 10 пакетиків чаю.

Мойву звільняємо від нутрощів і прибираємо голови.

В окремій ємності (підійде чашка), змішуємо рослинне масло, чай і сіль.

У чашу мультиварки викладаємо шарами мойву і заливаємо заливкою.

Добавляємо до риби лавровий лист, перець і спеції. Якщо у вас є «рідкий дим», то можна додати в шпроти 1 ч.л.

Кришку мультиварки закриваємо і активуємо режим «Варіння». Час приготування – 2 години.

Після приготування шпроти витягуємо і перекладаємо в скляну ємність з кришкою, що закручується.

Рибні консерви  в мультиварці виходять дуже ніжними і ароматними. Зберігати шпроти потрібно в прохолодному місці, а найкраще – в холодильнику. Подавати шпроти до столу краще охолодженими, коли консерви «відстоять» в холодильнику 2-3 дні.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *