Цей високопоживний напій отримують шляхом бродіння топленого молока. Фактично вона є різновидом йогурту без домішок будь-яких смакових добавок. Улюблена багатьма не тільки як дієтичний продукт – її використовують в якості доступного косметичного засобу для обличчя, тіла і також використовуэться ряжанка для оздоровлення волосся.
Ряжанка для оздоровлення волосся: хімічний склад і корисні властивості
Кальцій і фосфор – основні хімічні елементи ряжанки. Жовтувато-бурий або кремовий відтінок маси, густа консистенція, вітамінізований і мінералізований склад, значна кількість мікро- і макроелементів, чудова засвоюваність продукту на клітинному рівні – це і є властивості, що дозволяють використовувати ряжанку як загальнозміцнюючий, поживний, тонізуючий засіб для волосся, про що свідчать і численні позитивні відгуки.
Молочна кислота у складі ряжанки, благотворно впливає на волосяні цибулини і зміцнює їх. Білок з цього продукту корисний для живлення та оздоровлення пасом, додання їм об’єму, сили і блиску.
Маски в яких міститься ряжанка для оздоровлення волосся без добавок, і в комплексі з яйцем, медом, ефірними оліями, травами універсальні. Особливо добре такі домашні засоби діють на сухе волоссячко.
На тематичних форумах можна зустріти позитивні відгуки про систематичне використання масок, в яких міститься ряжанка для оздоровлення волосся, після хімічної завивки і тривалого впливу літнього сонця.
Ряжанка для оздоровлення волосся: кілька народних рецептів
Народна косметологія пропонує різні варіації масок для волосся з ряжанкою. Наведемо деякі з них.
Ряжанка для оздоровлення волосся: для зміцнення
Рецепт цієї профілактичної маски передбачає проведення процедури 2 рази на сім днів. Розігріта маса ряжанки накладається на пасма. Створюється термоефект за допомогою водонепроникної шапочки і теплого рушника. Через півгодини на волосся накладають ще один шар живильної маски. Для більшого ефекту можна дбавити трохи рідкого меду. Витримують маску ще приблизно 30 хв.і на завершення процедури, після легкого масажу шкіри голови, змивають тепленькою водичкою. Ополіскування відваром трав (ромашки чи м’яти) благотворно позначається на здоров’ї волосся.
Ряжанка для оздоровлення волосся: проти сухості
Для сухого волосся фахівці рекомендують наступний рецепт зміцнюючої маски ряжанкою: 200 грамів жирної основи змішують з двома жовтками і перцем кайенским (на кінчику ножа). Масу втирають у корені пасом, утеплюють голову і витримують 40 хв.. Подібні систематичні процедури нейтралізують сухість, ламкість і випадіння пасом. Перець може спровокувати подразнення шкіри. Якщо у вас виникне така реакція, то від даного компонента краще відмовитися.
Ряжанка для оздоровлення волосся: для живлення
У складі цієї маски – ряжанка для оздоровлення волосся і чорний хліб. Приготування також відрізняється простотою – м’якуш житнього хлібчика просочують ряжанкою. Масу наносять на пасма, голову утеплюють. Змивають тепленькою водичкою. Така маска підбадьорить мляве волосся, зміцнить волосяні цибулини.
Ряжанка для оздоровлення волосся: для об’єму
Для тонкого і тьмяного волосся, для добавляння їм більшого об’єму і свіжості буде корисна маска, у складі якої суміш з 1 склянки ряжанки, 1 чайної ложечки оливкової (або реп’яхової, лляної) олії, половина чайної ложечки гірчиці і кілька крапельок олії чайного дерева. Однорідну масу наносять на пасма на третину години. Далі споліскують м’яким шампунем.
Ряжанка для оздоровлення волосся: для блиску
Ця маска для волосся з ряжанки добавить їм блиск, здоровий і доглянутий вигляд. Вам знадобляться 1 стакан ряжанки, 1 яйце, по столовій ложечці касторової і оливкової олій. Періодичність процедури – 1-2 рази на сім днівь. Суміш компонентів наносять на пасма, створюють тепловий ефект на півгодини. Змивають звичайним способом.
Ряжанка для оздоровлення волосся – це один з найдоступніших продуктів, тому використовувати її з метою догляду за волоссям може жінка з будь-яким рівнем доходу. Приклад з ряжанкою показує, що підтримувати свою красу можна без серйозних вкладень.