У самого синього моря.
Якщо у вас є можливість вибратися з дитиною на море або будь-яку іншу водойму, дитина із задоволенням буде грати і розвиватися тут. Збирайте різні камінчики, черепашки. Порівнюйте їх за розміром, кольором, формою, рахуйте, викладайте цікаві картинки з них на піску. А коли дитина зайде у воду, пограйте з нею в ігри на пляжі.
Прості розвиваючі іграшки для дітей на літо своїми руками. Навіщо малюками саморобні іграшки?
По-перше, це дуже душевно і здорово, коли мама дарує маляті результат своїх старань.
По-друге, багато потрібних малюкам іграшок просто не продаються в магазинах. Наприклад, сенсорні коробки може зробити тільки мама. Ви тільки уявіть, скільки користі для маленьких пальчиків в простих крупах, воді, клаптиках і так далі!
По-третє, малюки до 1,5 років дуже швидко втрачають увагу до нових іграшок. Вони вивчають їх, грають, закріплюють отриману інформацію і відправляються на пошуки нових знань. Як часто розчаровуються люблячі батьки, які купили дуже дорогі супер- розвиваючі іграшки для дітей на літо, а дитина пограла нею тиждень і залишила лежати без уваги. Це трапляється не через те, що іграшка погана, а тому що дитина просто дізналася про неї все, що хотіла.
Отже, почнемо!
Слінгобуси. Вони відомі багатьом мамам. Це незамінна річ, яка завжди виручить в черзі або там, де не виявилося дитячих іграшок. А ще допоможе малюкові, коли ріжуться зубки. Хтось купує такі намиста, а хтось в’яже свої ми руками. Може бути, що виходить, не дуже професійно, зате з душею.
Намистини-гризулі. Дерев’яні намистини зараз продаються в різних магазинах швейної фурнітури, а також в рукодільних крамницях. Вони ідеально підходять для маленьких зубків.
Важливі правила:
Намистини повинні бути великими, щоб малюк не міг їх проковтнути.
Нитка повинна бути максимально щільною, щоб не порвалася і не зіпсувалая від дитячих зубів і слини.
Намистини повинні бути без фарбового покриття. Найчастіше фарба на дерев’яних намистинах легко відпадає, а це значить, що вона потрапить в організм дитини.
Великі намистини потрібно нанизати на щільну нитку, потім зробити щільний вузол і упевнитися, що він не розв’яжеться. Відмінний прорізувач готовий до роботи!
Тактильна гусениця з носка. Така іграшка сподобається практично будь-якому малюкові, адже вона така приємна на дотик!
Щоб її зробити, вам знадобиться: чистий довгий носок, щільна нитка, наповнювачі (гречка, рис, горох, квасоля, макарони, жолуді і т.д.), гудзики-очі.
На дно носка насипте перший наповнювач, перев’яжіть отриману кульку ниткою, насипте другий наповнювач і так далі. В кінці гарненько закріпіть нитку. Пришийте очі-гудзики і можна грати!
Кульки і бублики – вічна любов малюків. Їх можна катати по підлозі, гризти, кидати, м’яти в ручках, заштовхувати в різні місця і так далі. Ці маленькі предмети особливо зацікавлять малюка, який вчиться повзати і карапуза, який сидить в слінгу. Щоб зробити вовняний клубочок безпечним для дітей, його можна випрати в гарячій воді з милом. Від цього він зваляється і вже напевно жодна ниточка не відходитиме від клубка і не потрапить в маленький ротик.
А жовтий волохатий бублик легко зробити з дерев’яного кільця від карниза і флісових стрічок. Кожну стрічку просто потрібно зав’язати в подвійний вузлик на кільці.
Кільце з стрічками. Ця яскрава махалка не простий предмет. Вона вчить малюка стежити за швидко рухомим предметом. Хвилясті кольорові стрічки приковують погляд дитини. Дайте таке кільцев руки малюкові і він буде радісно спостерігати за рухом стрічок. Для такої забави стане в нагоді пластикове або дерев’яне кільце, стрічки та мереживо довжиною близько 40 см. Кожну стрічку потрібно міцно і надійно зав’язати на подвійний вузол.
Сенсорні мішечки. Вони дають можливість дитині отримати новий тактильний досвід, адже скільки мішечків, стільки різних відчуттів у пальчиків. Адже ще за ним можна ходити ніжками, робити масаж і кидатися. Якщо пошити мішечки парні, вийде сенсорне лото: знайдіть мішечки, однакові на дотик.
Сенсорні мішечки з повітряних кульок. По суті це те ж саме, що і сенсорні мішечки, але в рази простіше і швидше. Крім того, в таких мішечках ви сміливо може насипати борошно або сіль.
Поради:
Вибирайте повітряні кульки якомога якісніші. Вони прослужать довше.
Не насипайте в мішечки гострі макаронні вироби або інші дрібні предмети з гострими частинами.
Сховайте в борошно 1-2 квасолини. Їх буде дуже приємно шукати пальчиками.
Не бійтеся, що це недовговічна іграшка. Звичайно, буває всяке, але такі мішечки можуть служити не один рік навіть в дитячому центрі.
Маленькі брязкальця. Це чудові розвиваючі іграшки подобаються малюкам різного віку. І чим більше таких крихітних тарахтілок, тим краще, адже це означає, що більше різних звуків.
Вони зручні тим, що поміщаються в маленькій ручці.
Вони приємно виглядають, тому з ними хочеться грати.
Різні звуки радують малюків і їм хочеться дізнатися, як звучать наступні брязкальця.
З саморобних брязкалець виходить відмінне звукове лото: підберіть однакові по звуку брязкальця.
Пляшка з наповнювачем. Варіантів гри з подібними пляшками безліч. Їх можна використовувати як для найменших діток, так і для дошкільнят. Малюкам, які вчаться повзати, така пляшечка знадобиться, щоб штовхати її, спостерігати, як вона котиться, повзти до неї і знову штовхати.
Пляшка «Лавова лампа». У чисту пляшку налийте 1/3 рослинної олії і 2/3 води, пофарбований харчовий барвник. Закрийте пляшку кришкою, попередньо змастивши горлечко суперклеєм.
Пляшка-шукалка. Насипте в пляшку близько половини пляшки рису і різні невеликі фігурки, намистини, камінчики, гудзики. Потрусіть, щоб дрібні предмети сховалися в рисі. При необхідності досипьте ще трохи рису. Зверху обов’язково повинно залишатися пусте місце. Закрийте пляшку кришкою, попередньо змастивши горлечко суперклеєм. А тепер ви можете давати дитині завдання в залежності від її віку. Наприклад, знайдіть рожевого слона, або знайдіть букву А. Щоб виконати завдання, пляшечку можна потрусити, покриття, перевернути, поки потрібний предмет не з’явиться в полі зору.
Пляшка з морем. Для цієї простої іграшки потрібно: воду, черепашки і морські камінці і блискітки. Насипте на дно 1/3 пляшки камінчиків, черепашок та блискіток, долийте води до самого верху пляшки. Закрийте пляшку кришкою, попередньо змастивши горлечко суперклеєм.
Баночка з наповнювачем. Принцип той же, що і пляшечок, тільки баночка менша розміром, її зручно тримати в руках. Всередині: вода + блискітки. Замість блискіток можна використовувати будь-які дрібниці. Знайте, що такі баночки роблять і з гліцерином.
Клаптевий м’ячик. Це чудовий помічник малюка в повзанні. Такий м’ячик шити нескладно, але довго.
Баночки-коробочки з отворами. Це мега-корисна гра, адже вона тренує пальчики, кмітливість, посидючість. Крім того, багато дітей люблять проштовхувати всякі дрібниці в вузькі дірочки. Класика жанру: відерце від морозива + пом-пончики. Дірочки можна робити ножицями, а можна випалити паяльником.
Можна використовувати макарони, гудзики, дрібні іграшки, жолуді, камінчики, горіхи, квасолю, монетки і навіть зубочистки.
Дитина у всьому наслідує дорослих. Не перешкоджайте цьому пориву. Допускайте допомогу дитині, навіть якщо вона повністю зупинить процес вашого заняття. Пропонуйте малюкові грати в піску. Ліпіть з ним пасочки і просівайте його. Спілкуйтеся з дитиною, співайте і розповідайте вірші. Грайте в хованки і догонялки. На цьому етапі спілкування з вами є головним джерелом інформації і єдиною можливістю розвиватися.