Одною з переваг жіночої фігури є груди. Завдяки бюстгальтеру ви зможете приховати недоліки бюста (якщо вони є) і підкреслити переваги. Бюстгальтер впевнено займає своє місце в гардеробі кожної жінки.Як визначити розмір ліфчика правильно дізнаємось далі.
Розмір ліфчика. Історія створення
В історії людства було багато спроб винайти бюстгальтер. Його праобразом були нагрудні пов’язки з щільного льону, якими прикривали груди знатні дами в Стародавньому Єгипті. Найбільше там цінували пружні підняті груди, а обвислі вважалися долею простолюдинок.
У Стародавній Греції використовували пов’язки зі шкіри – страфіони, які підтримували молочні залози знизу. Великі груди були не в честі, її пропонувалося закривати повністю. Страфіони були справжніми витворами мистецтва, їх прикрашали різними візерунками і коштували вони не дешево.
У Римі перевага віддавалася строфі – ліфам, які охоплювали груди і підкреслювали талію. Правильно вибрати бюстгальтер було дуже важливо.
Починаючи з епохи Середньовіччя, жінки були змушені носити важкі корсети, в яких використовувалися металеві пластинки для підтримки потрібної форми грудей. В Іспанії на груди дівчаток-підлітків кріпилися свинцеві пластини, щоб вона залишалася плоскою. У Франції в якості корсета використовувалися сукні зі шнурівкою, а в Австрії був знайдений жіночий бюстгальтер, який за формою не відрізнявся від сьогоднішніх моделей.
Початком епохи бюстгальтерів прийнято вважати кінець XIX століття, коли були запатентовані перші моделі. Вони відрізнялися від корсетів тим, що підтримували молочні залози за допомогою широких лямок.
Поступово в побут увійшли чашечки, регульовані застібки, стали випускатися моделі для годуючих матерів і зі вставками, які візуально збільшують груди. Нова ера почалася, коли громадянин США Пайлот запатентував лайкровою ниткою, яка вирішила проблему поганого прилягання бюстгальтера до тіла.
Який розмір, форму і вид можна вибрати, щоб було зручно? Сучасний асортимент моделей вражає можливостями. Є моделі з вбудованою тривожною кнопкою, що вимірюють тиск і частоту серцевих скорочень, що запам’ятовують форму грудей, що змінюють колір під час овуляції. Незмінним залишається лише розрахований розмір ліфчика.
Розмір ліфчика. Складові розмірної сітки
Як жінці визначити розмір ліфчика? Кожен виріб забезпечений ярликом, на якому вказується цей параметр: a, b, c, d. Він складається з двох позначень – цифрового і буквеного.
Початкове цифрове значення прийнято закладати кратним п’яти. Завдяки цьому жінка може комфортно носити виріб, який трохи більше або менше її власних параметрів.
Як визначити розмір чашечки бюстгальтера? Літерне позначення на білизну позначає об’єм чашечки. Початковими буквами латинського алфавіту прийнято позначати європейські розміри бюстгальтерів з найменшим об’ємом чашечки.
Розміри бюстгальтера по буквах:
АА – нульовий
А – перший
В – другий
З – третій
D – четвертий і так далі
Як правильно визначити розмір ліфчика? Кожна жінка повинна вміти правильно визначати розміри білизни по буквах і підбирати відповідний виріб. Носіння тісної або, навпаки, занадто вільної білизни загрожує неприємними наслідками.
Наслідки носіння білизни невідповідного розміру:
Тривале здавлювання грудей призводить до порушення кровообігу і виникнення застійних явищ, наслідками можуть стати доброякісні та злоякісні пухлинні захворювання молочних залоз.
Бретельки, що врізаються в плечі і спину можуть викликати патологію грудного відділу хребта і стати причиною остеохондрозу, сколіозу і інших захворювань.
Застібка бюстгальтера маленького по обхвату травмує шкіру і викликає появу підшкірних крововиливів, постійне травмування може викликати запальний процес – абсцес, флегмону.
Визначити розмір чашечки не важко, необхідно запастися м’якою сантиметровою стрічкою.
Визначення розміру сантиметровою стрічкою
Як визначити розмір чашки бюстгальтера? Виміряти себе жінка може сама, але краще скористатися допомогою подруги, так показники вийдуть точнішими.
Перша мірка знімається під молочними залозами. Для цього необхідно встати, випрямити спину і опустити руки вздовж тулуба. Сантиметрова стрічка повинна щільно прилягати до шкіри і не задиратися на спині.
Друга мірка знімається по молочним залозам. Тут треба стежити за тим, щоб сантиметрова стрічка проходила по лопатках, щільно прилягала, але не здавлювала молочні залози. Для більш точного визначення розміру ліфчика по буквах можна нахилити корпус вперед, паралельно підлозі, щоб стрічка пройшла по бічних частинах грудей і її сосках.
Перша мірка відповідає цифровому позначенню, наприклад, при маркуванні 75В, цифра 75 – об’єм грудей під молочними залозами. Таким чином, після того, як був зроблений розрахунок, обраний бюстгальтер з цифровим позначенням 75 може підійти жінці з обхватом 70-80 см.
Як дізнатися розмір бюстгальтера? Для того щоб дізнатися європейський розмір бюстгальтера необхідно від другої мірки відняти першу.
Наприклад, мірка по молочним залозам становить 72 см, а під грудьми – 60 см. Значить різниця відповідає 12 см. Далі визначається розмір:
аа (10-12 см)
a (12-14 см)
b (14-16 см)
c (16-18 см)
d (18-20 см)
e (20-22 см)
f (22-24 см)
g (24-26 см)
h (26-28 см)
Знаючи обхват грудей і розмір чашечки можна сміливо відправлятися в магазин за покупкою нижньої білизни. Якщо там, підібраний бюстгальтер, чомусь не сідає, потрібно звернутися до консультанта. У таких випадках можуть допомогти суміжні розміри бюстгальтерів. Для них існують спеціальні таблиці.
Вітчизняні параметри
Описаний вище спосіб визначення розміру ліфчика відповідає таблиці, якою користуються вітчизняні виробники нижньої білизни. Обхват грудей визначається кратним п’яти. Як це відповідає непарним і парним індивідуальним показникамиможна подивитися в таблиці відповідності, які є в кожному магазині нижньої білизни. В українській сітці передбачено два варіанти параметрів по обхвату грудей: 75-100 см і вище 100 см. У більшості європейських країн діють такі ж стандарти, хоча є винятки.
Європейські країни
Яка відповідність розмірів бюстгальтера різних країн? У таких країнах, як Франція, Англія або Італія існує своя розмірна сітка бюстгальтерів, яка відрізняється від європейських розмірів бюстгальтерів показником охоплення грудей. Наприклад, якщо за європейським стандартом індивідуальне охоплення грудей 78 см, то йому відповідає розмір грудей 80. В Англії цей параметр вказується в половині обхвату – 36. У Франції це буде відповідати 95, а в Італії – 4. Якщо планується шопінг за кордоном, то слід запастися таблицею відповідності європейських параметрів і розмірної сітки інших країн.
Американська розмірна сітка
Як правильно визначити розмір ліфчика? В Америці діє дюймова система визначення розміру бюстгальтера і обхвату грудей. Дюйм менше сантиметра, звідси виходить невідповідність з європейськю розмірноюї сіткою. Розміри бюстгальтерів в таблиці:
65 – американський розмір 30
70 – 32
75 – 34
80 – 36
85 – 38
90 – 40
95 – 42
Можна розрахувати розмір шляхом перекладу сантиметри в дюйми: 1 дюйм = 2,54 см.
Розмір ліфчика. Як підібрати бюстгальтер на китайських сайтах
Як визначити свій розмір бюстгальтера в Інтернеті? В Україні великою популярністю користується інтернет магазин «Аліекспресс». Нижня білизна там вказується в розмірах, прийнятих в Великобританії. Найкраще скористатися спеціальною таблицею, яка викладена на сайті, визначаємо розмір по ній. У ній вказано відповідний європейський розмір, особисті мірки з допустимими похибками і китайські параметри. Це допоможе не помилитися і підібрати правильний ліфчик.
Як правильно підібрати розмір ліфчика дівчинці-підлітку
Як дізнатися свій розмір бюстгальтера підлітку? Перший ліфчик дівчинці необхідний з віку 12-13 років, коли молочні залози активно ростуть. Як правило, в такому віці підбирається бюстгальтер нульового розміру, який відповідає маркуванню АА. Тут важливо не помилитися з міркою обхвату грудей. Також варто звернути увагу на форму чашок. Бажано щоб вони були більше зрушені до центру. Це відповідає анатомічним особливостям віку дівчинки-підлітка.
Як підібрати розмір ліфчика для годуючих матерів
Мамі, що годує краще вибирати моделі з стрейч чашкою. Вона буде добре охоплювати груди, які наливаються від молока і змінюють форму після годування. Ідеальний бюстгальтер повинен добре підтримувати молочну залозу знизу, так не буде порушуватися кровопостачання і утворюватися застій молока.
Важливо, щоб зсередини чашечка була прокладена бавовняною тканиною. Вона буде добре вбирати краплі молока, які можуть виділятися з соска між годуваннями. Що стосується застібки, то тут справа смаку, деяким матусям зручна застібка спереду, вона легко відкривається однією рукою і малюк отримує груди, в іншому випадку жінки вважають за краще діставати груди з бюстгальтера, не розстібаючи його.
Годуючим мамам рекомендується знімати мірки в момент повного наповнення молочних залоз молоком і підібрати a, b, c чи d. Схема зняття мірок така ж, як описано вище.
П’ять способів оцінити чи правильно підібраний бюстгальтер:
На спині виріб лежить рівно і не підстрибує догори. Під нижній край вільно проходять два пальці.
У центральній частині ліфчика розмірів b і c, в місці де сходяться кісточки, він щільно прилягає до грудної клітки.
Груди повністю поміщаються в чашечку, при цьому вони не вивалюються з боків, тканина щільно прилягає до шкіри.
Кісточки ліфчика не врізаються в тіло попереду і під руками, а також не лягають поверх грудей.
Бретелі бюстгальтера якнайкраще відрегульовані, не врізаються в шкіру плечей і в спину і не спадають з них. Якщо прибрати бретелі, то бюстгальтер повинен продовжувати підтримувати груди. Правильно підібраний виріб підтримує молочні залози за допомогою пояса, а не бретелей.
Фахівці рекомендують підбирати ліфчик, який вільно застібається на першу застібку. У міру носіння, коли виріб злегка розтягнеться, його можна буде переставити.
Розмір ліфчика. Як оцінити чи добре ситдить бюстгаллтиер?
Від правильно підібраного ліфчика залежить те, як виглядає на жінці одяг. Нижня білизна має забезпечувати бездоганний зовнішній вигляд, який буде вигідно підкреслювати всі достоїнства фігури і приховувати недоліки. Для цього необхідно звертати увагу на деталі:
Бретелі повинні легко регулюватися, так як в залежності від циклу груди можуть змінюватися на 0,5-1 розмір. Жінкам з важкими грудьми рекомендується купувати вироби з широкими бретелями, які не будуть врізатися в шкіру плечей.
Чашечки ліфчика не повинні збиратися в складку, це зіпсує враження від сукні або блузи.
Стрічка-застібка повинна залишатися на місці, якщо підняти руки вгору. В іншому випадку він буде довільно підніматися по спині і буде псувати бездоганний зовнішній вигляд, особливо влітку.
Визначити розміри «свого» бюстгальтера, насправді, не складно. Їх кілька – a, b, c чи d. Важливо зробити необхідні заміри перед планованим походом в магазин. В такому разі не доведеться витрачати багато часу на примірку і зробити правильну покупку.