Home / Твоя краса / Обличчя / Рослинна олія календули у догляді за шкірою обличчя

Рослинна олія календули у догляді за шкірою обличчя

Рослинна олія календули у догляді за шкірою обличчя

З давніх часів люди відкрили для себе неймовірно корисні властивості календули і стали широко застосовувати її в медицині, а також для догляду за шкірою. Екстракт календули мали у своєму арсеналі ще давньогрецькі лікарі, а багато слов’янських народів використовували квіткові композиції з цієї рослини в якості оберега для свого будинку. Сьогодні ці яскраво-жовті або тепло-помаранчеві квіточки є окрасою багатьох клумб, вони радують око з самого початку літа і до настання заморозків.

Методи отримання цілющого засобу

В даний час із суцвіть цієї рослини, а також крайових квіток отримують незвичайно корисну олію. У лабораторних умовах методом екстракції діоксидом вуглецю (СО2-екстракт) можна отримати найякіснішу олію з найвищим ступенем концентрації корисних речовин і без різних сторонніх добавок.

Також олію календули отримують шляхом настоювання квіток рослини на натуральній  рослинній оліїі (оливковій або соняшниковій). Висушені квіточки календули заливають олією, поміщають в прозору ємність і залишають у світлому, доступному для прямих сонячних променів місці на 1-2 дні, періодично збовтуючи настій. Дану процедуру повторюють приблизно 20-25 разів, суміш рослинної сировини при цьому кожні 1-2 дні постійно змінюється. Після цього масляну олію потрібно процідити і помістити в непрозору ємність, зберігати в темному прохолодному місці. У даному випадку, чим краще буде базова олія, тим якісніше вийде кінцевий продукт.

Якщо ви купуєте вже готову олію, неодмінно уточніть спосіб її виготовлення. У тому випадку, якщо олію отримали методом настоювання квіток рослини (мацерація), рівень її концентрації не повинен перевищувати 2%. Така олія ще називається мацерат.

Корисні властивості і застосування олії календули у догляді за шкірою обличчя

Особливо підходить олія календули для догляду за шкірою. Також широко вона застосовується для лікування запальних процесів і незначних пошкоджень шкірних покривів, підсилює природні захисні функції шкіри. Олія має антибактеріальні властивості (в квітках календули до 3% каротиноїдів і до 0,8% флавоноїдів, цим обумовлена  сильна фармакологічна активність даного засобу), покращує процеси відновлення клітин епідермісу, знімає роздратування і усуває лущення. А все завдяки тому, що в її складі міститься величезна кількість різних вітамінів, жирних кислот та інших, необхідних для шкіри, мікроелементів (калій, кальцій, магній та інші). А наявність такого компонента як хлорофіл значною мірою активізує обмінні та відновлювальні процеси епідермісу, допомагає швидкому відновленню пошкодженої тканини.

Якщо у вас дуже чутлива шкіра обличчя, яка характеризується постійним запаленням і лущенням, олія  календули стане для вас справжньою знахідкою, адже вона  не тільки знімає роздратування шкіри, але і підсилює її опірність до несприятливих факторів навколишнього середовища. Але не менш ефективно вона справляється з негативними проявами шкіри жирного типу. Будучи природним антисептиком, вона прекрасно справляється з інфекціями навіть у більш глибоких шарах епідермісу, в результаті значно зменшується ймовірність появи вугрів. До того ж, вона прекрасно очищає і звужує пори, регулюючи роботу сальних залоз.

Рослинна олія календули у догляді за шкірою обличчя

Для вирішення проблем жирної шкіри бажано використовувати також саме мацерат, застосовуючи його точково або для компресів у складі інших рослинних олій, що підходять для шкіри жирного типу, у співвідношенні 1:1.

Особливо ефективною олія  календули буде в поєднанні з олією звіробою і кісточок винограду , взятих по 1-ій столовій ложці. До цієї олійної суміші необхідно також додати ще 2 столові ложки соку листя столітника (алое) і 3 столових ложки яблучного, вишневого, смородинового або виноградного пюре. Всі інгредієнти змішуються до стану однорідної маси і наносяться на попередньо очищену шкіру на півгодини. Потім слід промокнути обличчя паперовим рушником і вмитися прохолодною водою.

Календула володіє відмінним пом’якшувальним ефектом, добре зволожує навіть дуже суху обвітрену шкіру, загоюючи при цьому дрібні тріщини і усуваючи лущення. Олія календули впорається з симптомами екземи, вугровимвисипом, виразковими ураженнями шкірних покривів, вона найкраще допомагає при загоєнні запалитися ран, у тому числі і від укусів різних комах, а також опіків, пролежнів, обморожень і незначних гематом. Для цих цілей використовується олія календули, отримана саме шляхом екстракції, тобто в чистому (нерозбавленому) вигляді.

Олія календули є універсальним засобом і має такий широкий спектр дії, що буде незамінною у догляді за шкірою будь-якого типу. Бажано додавати по 0,5 чайної ложки концентрованої олії календули в будь-які домашні креми та маски з натуральних продуктів, які призначені для догляду як за жирною, так і чутливою шкірою обличчя.

До того ж, олія  календули є натуральним засобом, чудово захищає від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. При цьому вона утворює на поверхні епідермісу своєрідну плівку, яка може захищати шкіру від вітру і морозного повітря. Перед тривалим перебуванням на сонці бажано нанести на відкриті ділянки шкіри легкими рухами (без втирання) невелику кількість олії календули, і після закінчення чверті години промокнути надлишки паперовим рушником.

Календула також полегшує доступ кисню і покращує капілярний кровообіг, чим сприяє зменшенню, так званих, судинних зірочок, які є зовнішнім проявом такого захворювання, як купероз.

Застереження.

 Враховуючи численні позитивні властивості олії календули, не варто забувати про прості заходи обережності. Зокрема, про те, що даний продукт висококонцентрований і може спровокувати алергічну реакцію. Щоб уникнути подібної неприємності, протестуйте її спочатку на невеликій ділянці шкіри трохи вище зап’ястя. Нанесіть засіб, почекайте близько десяти хвилин, якщо за цей час шкіра не почервоніла, чи не з’явився свербіж або роздратування, то значить, що олія вам повністю підходить.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *