Ромашка – найпопулярніша і впізнавана лікарська рослина. Її користь для організму людини доведена наукою і підтверджена народною медициною. Косметологія також багатьом зобов’язана ромашці, зокрема, це рослина значно покращує стан і зовнішній вигляд волосся. Яку користь приносить ромашка волоссю і як застосовується ромашка для волосся в рецептах краси? Розкаже Енциклопедія Краси.
Ромашка для волосся в рецептах краси. Загальні властивості .
У догляді за волоссям для косметичних процедур використовується відвар, приготований з сухого листя і квіток ромашки. Приготований засіб багатий вітамінами, мінералами, ефірними маслами, смолами і натуральними барвниками. Тому ромашка зміцнює волосся, прискорює його ріст, пом’якшує і робить шовковистим, освітлює волосся, не псуючи його при цьому, а також покращує кровообіг шкіри голови. Способів приготування натурального засобу для волосся з ромашки кілька – це відвари і настої, маски та ополіскувачі.
Ромашка для волосся. Натуральні рецепти краси.
Рецепт 1 . Освітлення русявого, світлого волосся.
Аптечна ромашка – чудове природний засіб для нешкідливого освітлення волосся. Щоб зробити волосся трохи світліше, з красивим золотистим відтінком, готують такий відвар: 2 ст. ложки сухої ромашки 5 хвилин кип’ятять в 1 літрі води (для більш насиченого відтінку концентрація ромашки повинна бути вище, і кип’ятять довше), потім остуджують і відціджують. Цим відваром обполіскують волосся після миття. В результаті ополіскування волосся може придбати різний відтінок – від злегка золотистого до мідного. Залежить це від міцності приготованого відвару і початкового кольору волосся. Якщо використовувати міцний настій ромашки, можна позбутися навіть від починаючої сивини.
Відвар ромашки не тільки дозволяє злегка змінити ( освітлити ) природний колір волосся, але також зміцнити волосся, при регулярному обполіскуванні волосся відваром ромашки, воно стане сильнішим, блискучим і слухняним.
Рецепт 2 . Освітління каштанового, темного волосся.
Щоб освітлити волосся, застосовують також відвар ромашки і кропиви. Беруть однакову кількість сухих суцвіть ромашки і кореневища кропиви, кип’ятять близько 5-10 хвилин, потім охолоджують і змочують волосся. Після цього загортають волосся хусткою або рушником і тримають не менше чверті години. Після висихання волосся на нього наносять ромашкову есенцію. Щоб приготувати есенцію, ромашку заливають гарячою водою в однакових пропорціях, настоюють 10-20 хвилин. Через годину волосся ще раз обполіскують ромашковим настоєм.
Рецепт 3 . Ромашка від лупи.
Неприємне явище для будь-якої жінки – лупа – також нейтралізується за допомогою вищеописаного рецепта ( ромашка + кропива ), якщо регулярно мити ним голову.
Рецепт 4 . Ромашка для сухого волосся.
Сухе та тонке волосся стане міцнішим і живим, якщо щотижня робити маску з поєднання ромашки і ланоліну. Для її приготування 2 ложки висушених квіток ромашки заливають окропом ( 1 стакан), потім настоюють. Потім проціджують отриманий настій через марлю, додають у нього півсклянки ланоліну і злегка нагрівають, використовуючи водяну баню або мікрохвильову піч . Після суміш поміщають в скляний посуд, остуджують і наносять на волосся, не пропускаючи шкіру голови, через 20 хвилин змивають. Невикористану суміш краще зберігати в закритому посуді зі скла, а перед нанесенням на волосся її необхідно розігріти.
Рецепт 5 . Ромашка для жирного волосся.
Жирне волосся перестане турбувати, якщо для полоскання волосся застосовувати відвар із суміші трав: ромашки, лопуха, берези і листя плюща. Всі інгредієнти з’єднують, до 2 столових ложок суміші додають окріп ( 1 літр), настоюють півгодини, проціджують і обполіскують вимите волосся, при цьому масажуючи шкіру голови.
Рецепт 6 . Ромашка для росту волосся.
Прискорити ріст волосся допоможе настій із суміші трав: квіток ромашки, кропиви і шавлії. Всі компоненти (по 2 столові ложки ) змішують, заливають склянкою окропу, 20 хвилин заварюють, потім проціджують і наносять цей настій на корені волосся, добре втираючи його. Волосся не змивають і висушують природним шляхом.
Ромашка для волосся в рецептах краси. Заходи безпеки.
Як правило, при зовнішньому використанні ромашки не виникає жодних алергічних реакцій. Однак, якщо після застосування маски або ополіскування волосся на основі цієї рослини, з’являється свербіж або почервоніння шкіри, краще припинити застосування ромашки в косметичних цілях.