Home / Твоя краса / Обличчя / Родимки на обличчі видалення ефективними способами

Родимки на обличчі видалення ефективними способами

Родимки – пігментовані шкірні утворення, іменовані в медичній термінології «невус». Природа їх може бути як вродженою, так і набутою, вони можуть служити прикрасою на обличчі, а можуть значно зіпсувати зовнішній вигляд свого власника. Однак навіть естетична по виду родимка здатна нанести чимало шкоди здоров’ю людини, якщо вчасно не провести при появі родимки на обличчі видалення.

Родимки на обличчі видалення

Родимки на обличчі видалення ефективними способами

Багато хто боїться видаляти родимки, проте сучасні методи їх видалення досить безпечні

Коли потрібно звернутися до лікаря

В силу мутації під впливом ультрафіолетових променів і інших зовнішніх факторів, невус може викликати ряд захворювань, включаючи онкологію. Для того щоб цього не сталося, слід контролювати стан родимки у лікаря і, при показаннях, своєчасно її видалити.

Спеціаліст може визначити такі передумови для видалення подібних шкірних наростів:

зміна кольору родимки;

збільшення її розміру;

раніше не діагностовані висипання, прищі і запальні процеси в області невуса;

деформація і зміна структури утворення;

порушення верхнього шару родимки – тріщини, травми;

зникнення шкірного малюнка;

наявність ущільнень;

лущення;

больові відчуття, свербіж і печіння в області шкірного наросту;

неестетичний зовнішній вигляд;

випадання волосся з цієї зони.

Якщо з’явились родимки на обличчі видалення, яких здійснене вчасно, то можна запобігти розвитку складних патологій, що мають незворотний процес. Найбільш поширеною формою мутованої родимки є меланома – злоякісна пухлина, яка моментально поширює метастази в організмі людини.

Протипоказаннями до проведення процедури  при появі родимки на обличчі видалення є:

загострення хронічних захворювань;

нездорове стан шкірного покриву навколо області невуса;

порушення в діяльності серцево-судинної системи.

У зоні підвищеного ризику знаходяться родимки, розташовані на обличчі. Саме вони найбільше схильні до різних механічних впливів під час проведення гігієнічних і косметичних процедур. Тому їх краще своєчасно видалити.

Родимки на обличчі видалення. Варіанти позбавлення від невуса

В даний час медична галузь пропонує увазі пацієнтів різноманітне рішення усунення шкірного утворення на обличчі. Обов’язковою умовою перед процедурою є консультація не тільки дерматолога, а й онколога, які призначать відповідні обстеження і встановлять можливість проведення операції.

Родимки на обличчі видалення – методи

Родимки на обличчі видалення відбувається такими методами, як кріодеструкція, лазером, хіміотерапія.

Клінічно обгрунтовано наступні способи позбавлення від родимок:

шляхом хірургічного втручання. Варіант бажано вживати лише в крайніх випадках, коли розмір наросту досяг значних меж;

усунення лазером. Такий метод є найбільш безболісним і зберігає естетичний вигляд шкірного покриву, особливо на обличчі;

усунення невуса рідким азотом показано тільки у випадках з маленькими наростами, щоб уникнути неодноразовості процедур і появи рубців (на обличчі небажано);

радіохірургія, яка не користується великою популярністю в силу невисокої поширеності і високу вартість;

електрична коагуляція передбачає усунення шкірного наросту електричним струмом, але видалити чисто не виходить, естетична складова зберігається тільки при коректному догляді.

У випадках, коли особливих показань до того чи іншого методу позбавлення від родимок не спостерігається, краще всього використовувати лазерну коагуляцію (лазером). Дана процедура займає всього кілька хвилинок, і бездоганний вигляд шкірного покриву досягається протягом пари тижнів.

Родимки на обличчі видалення лазерною коагуляцією

Метод видалення невуса має величезну кількість своїх переваг і позитивні наслідки:

коагуляція відбувається на фіксованій глибині, виключаючи можливість рецидивного розвитку;

видалення лазером проводиться безконтактним методом за допомогою пучка світла, що забезпечує максимальну ефективність зовнішнього вигляду шкірного покриву;

спосіб практично не має побічних ефектів;

відновний період передбачає всього тиждень утримання від відкритих сонячних променів і відвідування саун і лазень;

передбачає можливість видалення лазером утворень мінімального розміру.

При застосуванні лазерної коагуляції виключається великий відсоток крововтрати за рахунок «запечатування» (тромбування) дрібних судин, що також забезпечить мінімальний ризик можливого поширення метастазів.

Родимки на обличчі видалення лазером

Лазерне видалення родимок найменш травматичне. Швидке відновлення шкірного покриву протягом 2 тижнів робить застосування лазерного видалення особливо актуальним, при цьому больовий синдром при проведенні процедури повністю відсутній. Використання сучасних технологій дозволяє уникнути термічних опіків і мінімально травмує дерму.

Родимки на обличчі видалення – наслідки

Наслідки коагуляції шкірних наростів може бути найрізноманітнішим, що безпосередньо залежить від:

обраної методики видалення;

складності проведеної процедури;

стану здоров’я пацієнта;

власного терміну регенерації шкірного покриву.

Якщо родимки на обличчі видалення провести лазером, то можна не піклуватися про реабілітаційний період в силу того, що процедура є найбільш щадною. Дотримання стерильних умов виключає можливість зараження інфекцією.

При кріотерапії, коли невус видаляється рідким азотом, результат варіює своєю успішність в залежності від розміру наросту. Даний метод не виключає рубців і шрамів (що на обличчі неприпустимо), а також тривалого загоєння шкірного покриву протягом 6 місяців.

Подібний результат можна очікувати і при хірургічному втручанні, тому рекомендується проводити подібні процедури на непомітних ділянках.

Головною умовою успішного видалення родимки є своєчасне звернення до фахівців. Ніколи не варто самостійно видаляти невус, наслідки можуть бути непередбачувані. Це не тільки не вирішить проблему, а й значно погіршить стан здоров’я.

Родимки на обличчі видалення домашніми способами

Існує думка, що в більшості випадків видалити родимку можна самостійно, не вдаючись до допомоги лікарів. З цією метою використовуються народні рецепти, які видаляють родимки безпечно і легко, а так само омолоджують шкіру, роблячи її гладкою, красивою і рум’яною.

Важливо! Якщо є така можливість, то перед тим, як використовувати суміші для видалення, їх потрібно протестувати на відсутність алергічних реакцій. Нанести трохи маси на тонку область шкіри в районі зап’ястя, через годину змити і оцінити ситуацію.

Родимки на обличчі видалення.  Льняна маска з медом

Потрібно змішати трохи лляної олії з рідким медом. Потім, з отриманої суміші зробити компрес і прикласти його до родимки. Після застосування компресу ділянку шкіри, до якої він був застосований, слід промити водичкою.

Можна використовувати і касторову олію. Тоді мед добавляти не потрібно. Досить двічі на день протирати родимку олією.

Родимки на обличчі видалення ананасовим компресом

Спочатку ананасовий сік тільки освітлює родимку, але при його регулярному використанні він здатний видалити родимку та зовсім. Родимку слід протирати соком ананаса кілька разів протягом дня. Важливо, щоб сік був натуральним, тобто свіжовичавленим із стиглого ананаса.

Родимки на обличчі видалення кульбабою

Кульбаба – справжній цілитель! До того ж, в сезон, його дуже легко дістати! Не буде потрібно ніяких додаткових витрат, а це великий плюс. Слід натирати родимку кульбабою регулярно, тоді родимка поступово почне зменшуватися, а потім і зовсім пропаде з обличчя.

Зверніть увагу! Кульбаба також допомагає при боротьбі з бородавками і веснянками. Допомагає саме молочко кульбаби, яке має відбілюючу дією. Але потрібно не просто наносити молочко на проблемні ділянки дерми, а варити з нього відвар.

Родимки на обличчі видалення за допомогою оцту

На питання про те, як при появі родимки на обличчі видалення провести вдома, можна сміливо відповісти: оцтом! Так-так, саме оцтова есенція один з серйозних ворогів для родимок. Необхідно набрати в піпетку трохи оцтової есенції капнути на родимку. Процедуру проводити кілька разів на день протягом 5 днів. Від родимки не залишиться і сліду!

Родимки на обличчі видалення древнім способом

Здавна в боротьбі з небажаними родимками використовували чистотіл. Чистотіл добре зарекомендував себе як рятівник від родимок. Зі свіжих трав чистотілу слід віджати сік і нанести його на родимку. Потім, заклеїти родимку лейкопластиром. Оновлювати пластир треба кілька разів на день, а курс лікування триває тиждень. Якщо ефект наздожене раніше, то процедури можна припинити.

Кожен сам вирішує, чи варто видаляти родимку. У будь-якому випадку методи видалення родимок вдома безпечні. Але, не треба очікувати ефекту відразу, адже тільки при дотриманні регулярності процедур можна забути про небажані родимки на обличчі.


Check Also

Міцелярна вода – користь та шкода застосування

Багато жінок зранку наносять на обличчя макіяж, в результаті чого весь день шкірі доводиться бути …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *