Home / Здоров'я / Рецепти квасу з вівса, домашні секрети. Підбірка

Рецепти квасу з вівса, домашні секрети. Підбірка

УВАГА: пляшки мають тривожну особливість відкриватися через підвищений тиск під час ферментації. Так що краще, якщо ви постійно контролюєте процес приготування квасу.

Рецепти квасу з вівса в домашніх умовах

Рецепти квасу з вівса, щоб приготувати самостійно не складе труднощів. При цьому вам не потрібні складні процедури, такі як запарювання і заварювання, і не доведеться шукати по найближчим торговим точкам рідкісних інгредієнтів. Відповідний для напою овес можна купити на ринку або в магазині здорового харчування.

 Вам знадобиться:

0,5 кг вівса;

3 л води;

6 ст. л. цукру;

трилітрова банка;

півметра марлі.

Помістіть в банку овес і 3 ст. л. цукру, залийте водою.

Шийку банки замотайте марлею і залиште на 2 дні.

Після того, як на поверхні рідини з’явиться плівка, закваску злийте.

Набряклі зерна залийте свіжою водою і добавте цукор, що залишився.

Через 10-15 годин квас буде готовий.

В принципі, вживати готовий квас можна відразу. Але краще спочатку його охолодити, прибравши в холодильник.

Хочете додати оригінальності смак? Можна добавити жменю родзинок – від цього напій стане солодкуватим, в ньому почнуть утворюватися бульбашки газу. Чим не корисна альтернатива лимонаду в спекотний день! Свіжість квасу додасть листочок м’яти або меліси, цедра апельсина або лимона. Соковиті ягоди і кориця теж можуть «подружитися» з старослов’янським напоєм.

Зберігати готове питво слід не більше двох днів, інакше замість освіжаючого тонізуючого напою ви отримаєте хмільну бражку або просто скислу рідину, здатну завдати шкоди здоров’ю.

Рецепти квасу з вівса. Спектр лікувальних якостей

Відмінний напій для схуднення

Приготувати вівсяний квас для схуднення досить просто, для цього потрібно використовувати класичний рецепт. Шкода такого способу позбавлення від зайвих кілограмів куди менша, ніж від монодієт і інших видів самокатування.

Метод аналогічний схудненню на воді: рідина заповнює шлунок, і порція їжі зменшується. Перед прийомом їжі випивають велику склянку квасу. Це дає відчуття ситості, а унікальні властивості вівсяного пиття сприяють природному схудненню.

Напій, дійсно, допоможе скинути пару кілограм, не змінюючи звичний раціон. Але від жирних котлет і тістечок краще утриматися.

Для шкіри і волосся

Вівсяний квас творить чудеса, якщо його пити регулярно. В першу чергу зміцнюються волосся і нігті. Шевелюра стає шовковистою, блискучою і пишною, волосся перестає випадати, ламатися і сіктися. Завдяки своїм корисним властивостям напій підвищує здоров’я людини, що відразу відбивається на стані шкіри: колір обличчя поліпшується, пропадають прищики і роздратування, розгладжуються дрібні зморшки.

Оскільки квас виводить зайву рідину з організму, то перешкоджає набряклості обличчя і усуває мішки під очима.

Для кровоносної і серцево-судинної систем

Властивості квасу роблять його вкрай корисним для сердечників. Регулярне вживання допомагає знизити рівень цукру і холестерину в крові, сприяє відновленню серцево-судинної системи. Цей вівсяний напій бажано пити гіпертонікам, людям з цукровим діабетом і хворим серцем. Білки і крохмаль у складі домашнього квасу сприяють відновленню м’язів, в тому числі – серцевого м’язу.

Для нервової системи

Користь будь-якого квасу висока, але вівсяний напій особливо хороший для блідих і стомлених міських жителів. Він: позбавляє від авітамінозу;

підвищує життєвий тонус;

захищає нервову систему від перевантажень;

лікує підвищену нервозність;

допомагає при безсонні;

рекомендується при розумовій і фізичній перевтомі.

Зрозуміло, краще пити квас з вівса для профілактики, щоб не допускати нервових зривів або депресії в майбутньому. Для бездоганного травлення

Вівсяний квас сприяє очищенню організму від шлаків і токсинів, нормалізує травні і обмінні процеси.

Перешкоджає розмноженню патогенів в шлунково-кишковому тракті і нормалізує роботу підшлункової залози.

Напій благотворно впливає на роботу печінки.

При регулярному застосуванні нормалізує апетит і стимулює травні процеси у людей зі зниженою кислотністю шлунка.

Для імунної системи

Напоїв з вівса (кисіль і квас) здавна доглядав слабкі дитина і хворі дорослими. Цей лікувальний питво зміцнює імунну систему за рахунок нормалізації обмінних процесів і очищення організму від токсинів.

Приготований в домашніх умовах квас сприяє регенерації тканин.

Містить надзвичайно велику кількість вітамінів, в тому числі вітаміну С – відомий помічник імунітету.

 Користь для вагітних жінок

У напої багато фолієвої кислоти, необхідної для розвитку здорової нервової системи у плода і підтримання душевного спокою майбутньої мами.

Квас з вівса має легкі сечогінні властивості, а значить – перешкоджає утворенню набряків і застій рідини у вагітних жінок.

Зміцнює шкіру і волосся, тому допомагає жінкам в положенні зберігати природну красу.

Варто добавити, що вівсяне питво нормалізує обмінні процеси і зміцнює імунітет, що дуже важливо в період виношування малюка.

Ще один плюс: щоденне вживання вівсяного квасу в період вагітності допоможе майбутній мамі зберегти гарну фігуру і не набрати зайві кілограми.

А яка шкода?

У вівсяного квасу є протипоказання. Його не можна пити людям, страждаючим хронічним гастритом з підвищеною кислотністю або виразковою хворобою. Обмежити кількість квасу з вівса доведеться пацієнти з хронічними захворюваннями печінки. Ігнорування цього попередження може завдати серйозної шкоди вашому здоров’ю. Протипоказаний домашній вівсяний напій і хворим колітом, подагрою, ентеритом.

Рецепти квасу з вівса  домашнього

Квас можна зробити традиційний способом з вівса, жита, хлібних скоринок. Для цього потрібно багато часу, а ваш час коштує грошей, тому квас в малих об’ємах виходить дорогом. Дешевше зробити квас з концентрату квасного сусла, купленого в магазині. Концентрат квасного сусла роблять на заводі при дотриманні певних режимів зацукрювання, фільтрації. Головне правильно вибрати виробника концентрату квасного сусла.

Рецепт з концентрату квасного сусла

Беремо тару для квасу, наприклад  3 літрову скляну банку.

Наливаємо туди кип’яченої води, не по саме горло. Воду кип’ятимо, щоб вбити сторонні бактерії.

Добавляємо концентрат квасного сусла, що пропонують рецепти квасу з вівса  на етикетці банки. Зазвичай там пишуть 8-10 столових ложок на 5 літрів, якщо перевести на 3 літри, то 5-6 ложок. Додаємо за смаком кому як подобається, смак квасу залежить від концентрату квасного сусла, вибирайте свого виробника.

Насипаємо в квас цукор за смаком. Пропонуємо  півсклянки на 3 літри, якщо буде не солодко в кінці можна додати ще. Можна замість цукру додавати старе варення. Хто піклується про фігуру може насипати фруктозу вона солодша в 1,8 рази цукру, а значить додавати її треба менше.

Насипаємо в банку сухих дріжджів. Температура води не повинна бути вищою 38 ° С, а то дріжджі загинуть. Дріжджі мають бути свіжими, дивіться на термін придатності, на упаковці, інакше вони не будуть працювати.

Скільки сипати дріжджів в квас? Дріжджі нам потрібно щоб, бродив квас. Вибір кількості дріжджів залежить від того, скільки часу повинен бродити квас.

Якщо ми робимо квас ввечері, а вранці розливаємо по пляшках нам треба одну кількість дріжджів. Якщо ми робимо квас ввечері, а розливаєте по пляшках ввечері наступного дня, дріжджів треба менше.

Кількість дріжджів регулює час дозрівання квасу. Найголовніше щоб квас не перейшов в брагу, а то він буде гірчити, і це буде пиво або медовуха.

Все розмішуємо і накриваємо банку марлею або кришечкою, від випадкового потрапляння туди сміття і залишаємо  все бродити на ніч.

Вранці пробуємо на смак, якщо треба додати цукор то сипте по трохи його, буде піна. По піні можна визначити готовий квас чи ні. Розливаємо по пластикових пляшках і ставимо для бродіння, його в холодильник. Через пару годин його вже можна пити.

Якщо у вас квас перележав в холодильнику, став кислуватим, багато газу. Можна по новому приготувати  півтора літра квасу, без дріжджів і додати туди наші півтора літра старого квасу. Все розлити по пляшках і прибрати назад в холодильник.

Квас можна зробити з яблук, буряка, ягід  і тів Спочатку варимо компот з них з цукром, проціджуємо і наливаємо в банку, даємо охолонути і додаємо дріжджі.


Check Also

Великдень у 2021 році – цікаві традиції, історія та прикмети

Коли святкується православний Великдень у 2021 році, якого числа він буде – багато хто з …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *