Home / Кулінаріні рецепти / Рецепти домашнього квасу. Корисна підбірка

Рецепти домашнього квасу. Корисна підбірка

Рецепт № 2

У цьому рецепті лимон не використовується, готовий продукт має приємний кисло-солодкий смак.

Компоненти.

Вода – 5 літрів;

Цукор – 500 грам;

Дріжджі (пресовані) – 50 грамів;

Лимонна кислота – 10 грамів.

У каструлю виливаємо літр води, висипаємо цукор і цикорій, ретельно перемішуємо. На середньому вогні варимо сироп. Спочатку доводимо до кипіння, а потім ще чекаємо 5 хвилин. Весь цей час масу потрібно перемішувати, не допускаючи її підгоряння. Вода, що залишилася буде добавлятися у вже остивший сироп. Тепер прийшов час добавляти дріжджі. Процес бродіння до готовності займе 3-4 години. Після цього рідину зливаємо, розливаємо по пляшках і в холодильник.

Рецепт № 3

Цей квас з цикорію готується з використанням м’яти. Звичайно, краще брати свіжу м’яту, але якщо її не виявиться, то підійде настоянка м’яти перцевої. Така настоянка продається в аптеці.

Компоненти:

Вода – 5 літрів;

Пучок м’яти або трохи м’ятної настоянки;

Цукор – 2 склянки;

Цикорій – 5 столових ложок;

Лимонна кислота – чайна ложка;

Дріжджі пресовані – 50 грам.

Воду потрібно закип’ятити, прямо в окріп добавити цукор, лимонку і цикорій. Сюди ж покласти свіжі листочки м’яти або влити настоянку м’яти перцевої. Нехай все настоюється і остигає до 35-40°С.

Поки квасна заготівля настоюється, дріжджі розвести в невеликій кількості теплої води і залишити в теплому місці до появи на поверхні пінки. Коли квасна заготовка охолоне до необхідної температури, потрібно добавити в неї розведені дріжджі. Вміст ретельно перемішати, накрити кришкою і нехай бродить в теплому місці 3-4 години. Якщо купити свіжі дріжджі можливості немає, то замініть їх на сухі.  Сухих дріжджів знадобиться всього 16 грам.

Тепер квас з цикорію можна спробувати, якщо кислоти недостатньо, то добавити ще трохи (приблизно третину чайної ложки). Тепер саме час розливати квас по пляшках і охолоджувати.

Кому не можна пити квас з цикорію?

В квасі з цикорію міститься певний відсоток алкоголю, що робить його небажаним напоєм для годуючих, вагітних, дітей та водіїв безпосередньо перед поїздкою;

Не рекомендовано пити хмільне питво із захворюваннями печінки, шлунково-кишкового тракту, особливо при загостренні хронічних недуг;

З обережністю пити напій слід людям, які мають непереносимість вітаміну С;

Рецепти домашнього квасу на солоді

Квас на солоді виходить газованим, насиченим, бурштиновим, а якщо добавити туди трохи родзинок, напій придбає приємний кисло-солодкий смак. Для цього солод змішується з водою, кип’ятиться, а потім невелика його кількість заквашується дріжджами і вливається в солодову заварку.

Необхідно брати свіжі пресовані дріжджі і ретельно розмішувати їх з водою, щоб не було грудочок, – тоді квас буде дозрівати рівномірно, а його смак буде м’яким і приємним. Родзинки заливаються водою, змішуються з солодом і залишаються для бродіння як мінімум на вісім годин. Після ретельної фільтрації квас розливається по пляшках і охолоджується в холодильнику. Червоний солодовий квас вважається питним, оскільки він відмінно втамовує спрагу і освіжає в спекотний день.

Рецепти домашнього квасу плодово-ягідного

Фруктово-ягідні кваси робляться з цільних фруктів і ягід, а також з морсу і соку, в які вводяться цукор і дріжджі. Після легкого бродіння напої набувають приємного кислуватого смаку з відтінками фруктів і ягід, з яких вони виготовлені.

Для пікантності можна добавити в плодові кваси корицю, кардамон, гвоздику, материнку, м’яту, імбир і інші прянощі. Спробуйте приготувати квас з горобиною, чорницею, полуницею, малиною, смородиною, калиною, агрусом і черемхою. З ягід виходять дуже смачні напої, до того ж у фруктовому або овочевому квасі можна замаринувати буженину, шашлики, рибу та овочі.

Рецепти домашнього квасу білого

Білий квас, приготовлений з добавлянням борошна, називають окрошковим, оскільки він ідеально підходить для літніх супів і юшок. Зазвичай його готують на основі ячмінного і житнього солоду з пшеничного, гречаного і житнього борошна, а іноді використовують готове дріжджове тісто. Для білого квасу борошно заварюють окропом, замішують тісто, розбавляють гарячою водою з солодом і цукром, а потім добаваляють дріжджі і м’яту.

Дуже поширені рецепти домашнього квасу  на житніх або пшеничних сухарях – для цього кубики чорного хліба з родзинками заливаються м’ятним настоєм, залишаються на добу, потім напій фільтрується і охолоджується.

Рецепти домашнього квасу бездріжджового

Багатьом не подобається квас на дріжджах, і в цьому випадку можна або використовувати хмільну закваску, або добавляти більше цукру і родзинок для інтенсивного бродіння. Нерідко в рецептах рекомендується добавляти в квас трохи борошна, оскільки чим густіша рідина, тим краще вона бродить. Однак будьте готові до того, що процес приготування затягнеться, оскільки бродіння буде не таким активним, як з дріжджами.

Рецепти домашнього квасу горобинового

Складові:

Горобина – 1 кг

Вода – 4 л

Цукор – 0,5 кг

Дріжджі – 20 г

Горобину покласти в друшляк і потримати 5 хвилин в киплячій воді.

Розім’яти ягоди, залити водою і варити 10 хвилин.

Відвар злити, процідити, добавити цукор, а коли він охолоне і стане теплим, покласти в нього дріжджі.

Дати постояти кілька годин, потім розлити квас по пляшках, щільно закупорити і поставити в прохолодне місце на 2-3 дні.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *