Морепродукти обов’язково повинні бути частими гостями на столі. Жодна збалансована здорова дієта без них не обходиться. Дари моря допомагають людському організму отримати всі необхідні вітаміни, амінокислоти і мінерали. Незважаючи на те що страви з морепродуктами дуже ситні, вони легко засвоюються і містять зовсім мало калорій. Про корисний і смачний рецепт приготування морепродуктів піде мова нижче.
Рецепт приготування. Готуємо мідії
В основному в магазинах ми зустрічаємо заморожені мідії. При їх покупці радимо звернути увагу на товщину льоду. Чим він товщий, тим більша ймовірність того, що продукт заморожувався і размораживался кілька разів.
Якщо ж вдасться знайти свіжі мідії, то рекомендуємо звернути увагу на стулки раковин – вони повинні бути щільно закриті і пахнути тільки морем. А вибираючи консерви, зверніть увагу на розсіл – він повинен бути прозорим, а саме м’ясо молюска пружним, світлим і презентабельним.
Найкращі компаньйони для мідій – біле вино і лимонний сік. Їх можна використовувати для соусів, маринадів, підлив. Радимо при приготуванні страв з мідіями використовувати саме морську сіль. Так як морепродукти вже її містять, то її необхідно невелику кількість.
Найбільш відповідний соус до мідій – це мікс олії оливи, лимонного соку, зелені і невеликої кількості часничку.
М’ясо мідій не потребує довгої термічної обробки, тому радимо їх додавати за 2-3 хвилинки до готовності інших інгредієнтів страви.
Максимально щадний і відповідний спосіб приготування мідій – на пару. При цьому в якості рідини рекомендуємо спробувати вино або курячий бульйон.
При приготуванні страви з мідій слід пам’ятати про те, що мідії, як і всі морепродукти, готуються дуже швидко, буквально за кілька хвилинок. Якщо упустити момент, їх м’ясо стає жорстким, як би гумовим, а й це можна виправити, просто продовжуйте варити морепродукт, і через 30-40 хвилинок воно знову стане м’яким і ніжним.
Ці морські молюски поєднуються абсолютно з будь-якими продуктами. Їх навіть можна готувати в єдиній страві з куркою, м’ясом, овочами, рисом, сирами. Але більшість експертів рекомендує їх вживати в чистому вигляді, для того щоб інші продукти не змінювали їх приємного смаку.
Рецепт приготування. Розморожуємо і чистимо мідії: робимо це правильно
Перед приготуванням мідії необхідно розморозити, для цього можна піти декількома шляхами.
Спосіб перший: заморожені мідії кладуть в нижній ящик холодильника, призначений для охолодженого м’яса, і чекають природного розморожування. Цей метод найщадніший для продукту, але найдовший за часом.
Спосіб другий: заморожені мідії викладають в каструлю з холодною підсоленою водичкою і залишають там на одну годинку, далі ретельно промивають в проточній водичці і готують згідно з рецептом.
Не варто вдаватися до прискорених методів типу мікрохвильової печі або крутого окропчику, так само не радимо, щоб відтавали молюски при кімнатній температурі без поміщення їх в солону водичку, особливо в жарку пору року.
Якщо ви придбали нечищені мідії, після розморожування слід їх почистити. У разі, якщо на раковині присутні нарости, вусики та інші непривабливості їх потрібно видалити. Після ретельно промити раковини в чистенькій водичці, щоб позбутися від піску, який може залишатися всередині.
Очищені і промиті мідії поміщають в киплячу підсолену водичку. Майже у всіх класичних рецептах в приготуванні морепродуктів рекомендують використовувати морську сіль, судячи з усього – через її брак можна взяти і звичайну кухонну сіль. Варити треба до розкриття раковин, зазвичай це займає 5 – 8 хвилинок.
Розкриті раковини розкладають на тарілці і без праці витягають ніжну м’якоть. Раковини, які після варіння так і не відкрилися, доведеться викинути.
Варто відзначити, що м’ясо мідії може відрізнятися за кольором: жовтуватий, кремовий або яскраво-оранжевий кольори говорять про свіжість продукту, в той час як молюсків з темно-сірим відтінком в їжу вживати не варто, найімовірніше вам попався зіпсований або старий екземпляр.
Якщо ваші заморожені мідії продавалися очищеними, після розморожування вам залишається їх лише старанно промити в холодній водичці і відварити. Для цього можна використовувати як просту підсолену водичку, так і ароматний бульйон, який підкреслить вишуканий смак вашого делікатесу.
Для бульйону знадобиться 250 мл сухого білого вина, сік половинки лимона або лайма, ароматні трави на ваш смак. Підготовлені молюски опускаються в киплячий бульйон, відварювати їх слід не довше п’яти хвилинок, інакше м’ясо стає жорстким, втрачаючи свою ніжну консистенцію.
Рецепт приготування. Мідія – неповторна «перлина» смаку
Мідії по-середземноморському
Отже, для початку дізнаємося, рецепт приготування смачної мідії замороженої і очищеної. Страви з морепродуктів традиційно належать середземноморській кухні, що не дивно, адже саме країни Середземномор’я здавна займаються промислом молюсків та інших мешканців моря.
Наприклад, іспанці готують вишукану паелью з мідіями.
Для цієї страви знадобляться:
1 склянка рису, краще взяти сорт басматі;
Заморожені мідії – 300 грам;
Часничокк – пара зубчиків;
Сухе біле вино – 150 мл;
Оливкова олія – 2-3 столові ложечки;
Сіль – 1 чайна ложечка;
Спеції: чорний мелений перчик, перчик чилі, куркума;
Сир, натертий на дрібній тертці – 100 гр;
Водичка.
Приготування: часник дрібно порубати, обсмажити на оливковій олії пару хвилинок, після прибрати часничок з олії – більше він не знадобиться.
Рис прожарити в часниковій олії до напівпрозорого кольору, добавити сіль і спеції, пару хвилинок поварити на вогні.
Далі добавити водичу, вино, довести до кипіння.
Коли рис вбере водичку, додаємо до нього мідії, накриваємо сковороду кришечкою і варимо на повільному вогні 10-15 хвилинок, до готовності.
Готову страву перед подачею посипати тертим сиром.
Інші середземноморці – італійці готують ароматну піцу з мідіями.
Для цієї страви знадобляться:
Заморожені мідії – 150 – 200 грам;
Часничок – 1-2 зубчики;
Томати – 2 -3 шт;
Оливки;
Сир, натертий на дрібній тертці;
Тісто для піци;
Ароматні трави: чебрець, базилік, орегано;
Оливкова олія.
Готове тісто для піци викладають в змащену оливковою олією формочку для випічки. Заморожені мідії відварюють протягом п’яти хвилинок.
Томати звільняють від шкірочки, видаляють насіння, нарізають часточками, частина томатів тушкується на сковороді з додаванням бульйону від мідій до стану томатної пасти. Оливки нарізають кружечками. Зелень шаткується.
Тісто промащують отриманою томатною пастою, зверху кладуть варені мідії і оливки. Посипати тертим часничком. Потім викласти часточки томатів, добавити сіль, спеції і посипати дрібно нарубаною зеленню. На завершення піцу посипають тертим сиром і в духовку відправляють на 20 хвилинок, в залежності від готовності тіста.
Готуємо варено-морожені мідії швидко і смачно
Простий і швидкий рецепт приготування варено-заморожених мідій, який навіть не вимагає їх розморожування!
Для цієї страви знадобляться:
Варено-морожені мідії – 300 гр;
Оливкова олія – 3 ложечки столові;
Дрібно нашаткована зелень (підійдуть як ароматні трави: базилік, орегано, розмарин, так і звичайна петрушечка);
Дрібно нашатковану зелену цибулю;
Часничок – 2-3 зубчики;
Вершки – 3-4 ложечки столові.
Приготування: в розігріту на сковороді олію викладаємо мідії (не розморожувати), посипати зверху цибулею і натертим часничком. Перемішати, добавляти вершки. Можна добавляти сіль за смаком. Варити на повільному вогні не довше п’яти хвилинок. У поєднанні з келихом сухого вина – відмінна закуска для романтичного вечора.
Мідії з ароматними травами, запечені в раковинах
Мідії в мушлях виглядають дуже ефектно і на смак чудові, а готуються досить просто.
Для цієї страви знадобляться:
Молюски неочищені (в раковинах);
Сіль, перчик;
Оливкова олія;
Часничок, ароматні трави (розмарин, чебрець, базилік);
Сир, тертий на тертці.
Молюсків слід приправити сіллю і перчиком, добавити олію оливи, дрібно нарізаний часничок, трави, сир. Запікати в духовці 5-10 хвилинок.
Рецепт приготування. Готуємо кальмарів
Вибираючи заморожені кальмари, зверніть увагу на колір м’яса – в ідеалі він білуватий і чистий. Тушки повинні легко відділятися одна від одної. Якщо кальмари злиплі, значить, їх уже кілька разів розморожували.
Чим меншого розміру ви оберете кальмара, тим солодшим буде м’ясо. Кальмари можна відварювати, тушкувати, обсмажувати, додавати в салати, смажити кільцями в паніровці.
Для того щоб м’ясо кальмара не стало гумовим, при високій температурі його потрібно готувати не більше 5 хвилинок. Маленькі тушки дуже смачні в смаженому вигляді і на грилі – 3-4 хвилинки, і кальмари готові. Якщо хочеться зварити кальмари з овочами, то рекомендуємо добавляти їх невеликими шматочками за 3-5 хвилинок до повної готовності овочів і готувати під кришечкою на найменшому вогні.
Якщо готуєте смажені тушки, то радимо смажити їх на сильному вогні 1 хвилинку, далі накрити кришечкою і залишити на виключеній конфорці ще хвилиночок на 5.
Для любителів маринованих кальмарів в якості маринаду відмінно підійде кипляча олія з зеленню та спеціями, гірчиця і соєвий соус.
Рецепт приготування. Як приготувати кальмари смачно
Як приготувати кальмари? А ще, безпосередньо перед приготуванням, постає питаннячко як чистити кальмари, скільки варити їх за часом. Абсолютно всі морепродукти мають свої, специфічні особливості, знаючи які, можна значно поліпшити смак готової страви або навпаки зіпсувати її. Не всім відомо, що найніжнішими виходять кальмари, зварені на пару, тобто дієтичні. З таких парових морепродуктів готують салати або подають їх під грибними соусами з картопляними котлетами, кашами.
Жарка, тушкування або варіння кальмарів відбувається відносно швидко, єдина затримка полягає в тому, що деякий час займає підготовчий процес: зняття плівок, чистка. Отже, рецепт приготування кальмарів досить швидкий. Ще один їх незаперечний плюс – вони набагато вигідніші курки або креветок, причому в усіх відношеннях: немає кісток, а значить, використовується чиста вага морепродуктів; вміст білка дуже значний; і багато іншого.
Одним словом, володіючи мінімальними знання з чищення, варіння і сумісності кальмарів з іншими продуктами, можна за короткий час приготувати повноцінну, ситну, білкову вечерю, використовуючи вподобані рецепти з цими смачними морськими мешканцями.
Рецепт приготування кальмарів
Інгредієнти для рецепта кальмарів:
сметана – 1 склянка;
цибулька ріпчаста – 1 шт.;
кальмари – 500 г;
приправа для морепродуктів (за бажанням);
зелень кропу – 3-4 гілочки;
кунжут – 1 ложечка чайна;
олія рослинна без запаху;
перчик чорний мелений;
сіль.
Заморожені тушки розморожуємо.
Далі вивертаємо кожну тушку на виворітну сторону і вичищаємо нутрощі.
Далі складаємо в глибоку мисочку і заливаємо окропчиком на 1-2 хвилинки.
Після цього виймаємо і відразу ж опускаємо в каструльку з холодною водичкою приблизно на хвилинку.
Відкидаємо на друшляк для стікання водички.
Знімаємо тонку плівочку з поверхні кальмарових тушок і видаляємо прозорий стрижень.
Нарізаємо морепродукти кільцями, соломкою, – як завгодно.
Далі солимо, перчимо, посипаємо приправою і перемішуємо.
У глибоку сковороду наливаємо трохи олії і обсмажуємо дрібно нарізану цибульку до золотистого кольору.
Далі викладаємо підготовлені кальмаровие шматочки і тушкуємо їх з цибулею не більш п’яти хвилинок, постійно перемішуючи, щоб приготування вийшло рівномірним.
Далі зменшуємо вогонь до слабкого, заливаємо сметанкою, посипаємо подрібненим кропчиком, кунжутом і доводимо всю масу лише до кипіння. Знімаємо з плити.
Готові кальмари в сметанці подаємо до столу з гарніром з картопляного пюре, гороховою кашею або рисом.
Суп з кальмара
Інгредієнти для супу з кальмара:
Кальмар (250 гр.)
Картопля (500 гр.)
Морквина (1 середня)
Цибуля (1 середня)
Петрушечка
Олія соняшникова
Сіль, перчик, спеції (за смаком)
В даному випадку кальмари краще відварювати півгодини в цілому, разом з іншими інгредієнтами.
Очищену заздалегідь картопельку нарізати кубиками і додати до м’яса кальмара.
Дрібно нарізану морквину і цибульку прожарити в сковороді на олії до напівготовності. Далі добавити в суп. Посолити і поперчити.
Готовий суп можна прикрасити зеленню петрушки.
Плов з кальмара
Інгредієнти для плову з кальмара:
Кальмар (250-300 гр.)
Рис (1 склянка)
Морквина (1 середня)
Цибулька (1 середня)
Томатна паста (1 ложечка столова)
Соняшникова олія (100-150 гр.)
Сіль, перчик за смаком
Рис заздалегідь відварити до напівготовності.
Цибульку і морквину нарізати і пасерувати в невеликій кількості рослинної олії. Зручніше використовувати глибоку сковороду.
Кальмар нарізати соломкою і додати до овочів разом з рисом.
Додати відразу олію, що залишилася і томатну пасту, спеції і залити кип’яченою водичкою, щоб вона покривала всю суміш на кілька мм. Варити на середньому вогні близько півгодинки.
Як приготувати салат з кальмарів
Інгредієнти для салату з кальмара:
Кальмар (1 шт.)
Сир м’який (100-150 гр.)
Виноград без кісточок (100 гр.)
Листя салату (пол пучка)
Сік половини лимона
Оливкова олія (1 ложечка столова)
Готувати краще в глибокій салатниці. Нарізати салат і викласти його в посуд, збризнути соком лимона.
Кальмар нарізати соломкою і добавити до салату.
Потім додати нарізаний кубиками сир.
Виноград ріжемо навпіл, і також додаємо до салату.
Поливаємо олією оливи і перемішуємо.
Рецепт приготування. Готуємо креветки
Креветки – звичний і універсальний продукт для приготування різних страв. Салати, пасти, паштети, різотто будуть неймовірно ароматними і смачними з креветками. Найбільш підходящі для креветок заправки – лимон з оливковою олією, молочний соус із зеленню і цибулею, сирна заправка, соєвий соус, часникова заправка або сальказа.
У магазинах найчастіше продаються вже варено-морожені креветки, так що довго обробляти їх при високій температурі не має сенсу. Чим менше варяться або смажаться креветки, тим більш соковитими і м’якими вони вийдуть. Розморожувати креветки найкраще в холодильній камері, зливаючи час від часу талу водичку.
Найшвидший і простий спосіб приготування – поставити тарілку з креветками, присипаними сіллю і перцем з додаванням соку лимона в мікрохвильову піч на 1-2 хвилинки. Традиційним способом в каструлі креветки варяться близько 7-10 хвилинок, в залежності від розміру.
Варити їх можна як у водичці зі спеціями, так і в рибному бульйоні і навіть в пиві. Обов’язково кидайте креветки в уже киплячу водичку або бульйон, таким чином вони не втратять свій смак і не стануть ватяними.
Готовність креветок визначається за кольором панцира, він стає більш прозорим, а самі креветки спливають на поверхню. Креветки в панцирі при приготуванні увберуть в себе в два рази менше солі, ніж без панцира, рекомендуємо це враховувати.
Після того як креветки готові, краще покласти їх на пару хвилинок в холодну водичку. Так їх швидше і легше буде чистити.
Рецепт приготування. Морожені креветки. Як готувати: варити або смажити?
Готувати морожені креветки можна і тим, і іншим способом.
Для варіння потрібно закип’ятити водичку, щедро посолити (1 ложечку столову на літр водички), додати, за бажанням, перець або інші спеції і закинути в каструлю заморожені креветки. Варити їх після закипання слід всього 3-4 хвилинки, тільки щоб вони розігрілися. Головна помилка – надто довге варіння або розігрів. Переварені креветки стають жорсткими і «гумовими» або мають смак вареної риби. У більшості випадків так і відбувається, якщо готувати креветки в мікрохвильовці. Тому такого способу краще уникати.
Для салатів креветки потрібно розморозити під холодною водичкою. Це тільки поліпшить їх смакові якості.
Ще один прекрасний спосіб приготувати креветки – обсмажити. На розпечену сковороду викласти необхідну порцію креветок у панцирі, сильно посолити, добавити трохи водички, спеції і обсмажувати хвилинок п’ять на середньому вогні. При такому способі креветки завжди виходять добре просолені і дуже ароматні. Якщо креветки попередньо розморожені – замість водички добавити в сковороду пару ложок оливкової олії.
Рецепт приготування. Як готувати креветки варено-морожені?
Точно так: швидко відварити, обсмажити або просто розморозити і подавати до столу.
Крім цього, креветки можна приготувати на пару. У каструлю з водичкою добавити спеції і закип’ятити. Викласти креветки в друшляк і поставити на каструлю. Зменшити газ і «варити» креветки, поки панцир не стане непрозорим і яскраво-рожевим або помаранчевим. Охолодіть креветки на льоду. Цей спосіб добре тим, що практично неможливо переварити креветки.
Звичайно, перед тим, як готувати заморожені креветки, найкраще їх все-таки розморозити. Для цього помістіть креветки під холодну водичку або викласти в ємність і залити прохолодною водичкою. Водичку в контейнері потрібно міняти кожні 10 хвилинок. Розморожування під проточною водичкою займає 5-10 хвилинок, в ємності побільшій – до 20-30 хвилинок.
Якщо готувати морожені креветки правильно, вони будуть мати форму півмісяця. Переварені креветки згорнуться і втратять ніжність і солодкуватий смак.
Варені креветки можна обсмажити в духовці. Розігрійте духовку приблизно до 230 градусів. Очистіть креветки від панцира і викладіть одним шаром в змащену розтопленим вершковим маслом форму. В масло за бажанням можна додати сіль, роздавлений часничок або часниковий порошок, чорний перчик і паприку. Готуйте креветки 10-12 хвилинок, перевернувши 1 раз в середині готування. Не слід змащувати маслом креветки після перевертання або додавати масло в форму.
Рецепт приготування. Як готувати королівські креветки
Королівські, або тигрові креветки мають досить великий розмір. Продаються вони теж варені і заморожені. І їх також можна відварити або обсмажити. Але ще, завдяки гігантському розміру, їх зручно приготувати в клярі або темпура.
Для початку креветки потрібно розморозити під холодною водичкою. Далі почистити. Знімаючи панцир, постарайтеся залишити хвостик – за нього зручно тримати готову креветку і вмочати в соус.
Кляр можна приготувати так: в ємність висипати 2 столових ложечки борошна, добре посолити, добавити жовток. Білок 1-2 яєць збити вінчиком, вилити в борошно, акуратно перемішати. Додати в суміш 30-40 мл холодної водички, можна газованої. Креветки вмочати в кляр і викладати на сковороду з киплячою олією. Обсмажуються вони швидко – за 1-2 хвилинки з кожного боку.
Строго кажучи, темпура – це такий же спосіб приготування продуктів в клярі. Часто використовується в китайській, японській і тайській кухнях. Але суміш для темпури відрізняється від звичного нам кляру. Крім пшеничного борошна в ньому також використовуються кукурудзяна мука і крохмаль. Спосіб приготування кляру такий же. Обсмажувати креветки краще у фритюрі. Через брак, підійде і сковорідка. Її потрібно добре розжарити і налити в неї велику кількість олії. Обсмажувати креветки швидко – за 1-2 хвилинки з кожної сторони. Готові креветки викласти на паперовий рушничок, щоб пішла зайва олія. Подавати можна з традиційним соєвим або кисло-солодким соусами.
Креветки – прекрасний дієтичний продукт. Зрозуміло, «легкість» їжі залежить і від того, який рецепт приготування креветки. Але якщо знати міру і не переборщувати з олією і гарніром, креветки можна вживати в їжу часто і в будь-якому віці, навіть дітям.
Рецепт приготування гребінців
Правильніше за все вибирати в магазині гребінці, заморожені шоковим способом або в глазурі. Гребінці можна готувати як самостійну страву з гарніром, а можна в складі різноманітних страв.
Рекомендуємо спробувати котлетки з гребінців – це неймовірно смачно. Їх смажать, тушкують, готують на грилі, панірують, маринують, готують на їх основі бульйони і супи.
Розморожувати морські гребінці радимо тільки при кімнатній температурі, мікрохвильовка або гаряча водичка знищить їх смак. Правильно заморожені виробником гребінці до приготування можна опустити в холодну водичку, змішану в однаковій пропорції з молочком, хвилинок на 20-30, тоді вони максимально збережуть свій природний смак.
Якщо ви плануєте смажити морські гребінці, то вибирайте сковороду-гриль або посуд з антипригарним покриттям.
Тоді вони стануть красивого золотистого відтінку, що не пригорять, а в смаку з’явиться легка горіхова нотка. Ми радимо перед смаженням замаринувати гребінці в суміші оливкової олії, трав, часничку, перцю і солі.
Варити морські гребінці рекомендується не більше 5 хвилинок. У відварному вигляді найчастіше їх використовують в салатах і холодних закусках.
Варити гребінці найсмачніше 10 хвилинок під кришечкою на невеликій кількості вершкового масла, розтопленого з часничком.
Готовність гребінців при будь-якому способі приготування визначається по тому, що вони стають абсолютно непрозорими, майже ідеально-білими.
Обов’язково спробуйте сирі гребінці, без термічної обробки. Правда, до їх вибору варто підійти найбільш вимогливо. Перед подачею радимо їх тонко нарізати і замаринувати в суміші оливкової олії, солі і суміші перчиків. Приблизно через півгодини можна пробувати найніжніші скибочки з лимонною заправкою і зеленню.
Рецепт приготування смачних морських гребінців
Хто бував у Франції і їв там гребінці, тому пощастило. Тим, хто найближчим часом не збирається в Париж, щоб з’їсти там молюсків, закусити круассаном і “померти”, буде цікаво знати, який рецепт приготування морських гребінців вдома.
Варіння
Наливаємо водичку в каструльку, солимо її. Як тільки водичка в ній закипить, кладемо гребінці. Рахуємо до 100 і відразу виймаємо.
Відварені гребінці готові. Тепер їх можна покласти в салат або інше блюдо.
Смаження
У сковорідці розтоплюється вершкове масло. Беремо щипцями гребінець і кладемо в гарячу олію. Притримуючи тими ж кулінарними щипцями, обсмажуємо гребінець з усіх боків до золотистої скоринки. Вуаля, морські гребінці готові.
Морські гребінці по-царськи
В одній сковороді обсмажуємо гребінці (30-400 грам) на вершковому маслі (50 грам). У другій смажемо цибульку і болгарський перець (по 100 грам) у вершковому маслі (50 грам) з додаванням 100 грам томатної пасти.
Окремо відварюємо рис, додавши в нього для кольору куркуму або шафран.
Викладаємо на тарілку рис, зверху красиво кладемо морські гребінці і поливаємо томатно-овочевим соусом.
Морський гребінець в грибному соусі
Заздалегідь відваріть 200 грам морських гребінців, 100 грам грибів, наріжте 1 солодкий перець. Ще знадобиться 150 грам молочка, 2 ложечки борошна і стільки ж вершкового масла.
Гриби відварити і нарізаними обсмажити на вершковому маслі. Добавити перчик, нарізаний соломкою. Через 15 хвилинок добавити муку, розмішати в молочці, а через пару хвилинок і гребінці. Посолити, добавити спецій, коли закипить, вимкнути і подавати з рисом або іншою крупою.
Мариновані морські гребінці
На 250 грам морських гребінців знадобиться щіпка кориці, трохи чорного і червоного меленого перчику, сіль і оливкова олія (чайна ложечка).
Змішати всі спеції і обтерти ними морські гребінці. Викласти в чашу і полити оливковою олією. Через 15 хвилинок гребінці готові.
Мариновані морські гребінці можна використовувати відразу в салатах, а можна обсмажити з усіх боків і подавати з гарніром.
Кількість і варіації страв залежить від фантазії господині, і гребінцями страву зіпсувати неможливо, якщо не переварити і не пересмажити їх.
Рецепт приготування восьминогів
Восьминіг – дуже примхливий морської продукт. Його легко зробити гумовим і несмачним. Заморожені восьминоги простіше готуються і виходять ніжніше. Перед приготуванням треба обов’язково добре промити ці морські дари, щоб позбутися від надлишку солі.
Якщо ви плануєте запікати, тушкувати або готувати на грилі восьминогів, то найбільш великих за розміром необхідно заздалегідь відварити приблизно 15 хвилин. Зазвичай великих свіжих восьминогів варять приблизно від півгодини до години, до тих пір поки поварская вилка не входить легко в м’ясо. А заморожених – більше 10-15 НЕ хвилин. Опускають м’ясо в киплячу воду починаючи зі щупалець.
У процесі приготування м’ясо стає майже в три рази менше, так що рекомендуємо враховувати цей факт при приготуванні страв. М’ясо восьминогів краще залишати остигати в тій воді, де ви його варили, тоді воно збереже свої смак і м’якість.
Найбільш придатними компаньйонами для восьминогів вважаються біле вино, часничок, цибуля, помідори, рис, лимони, соєвий соус, пряні трави, оливкова олія, макаронні вироби.
З восьминогів можна приготувати смачний шашлик. Правда, до приготування м’ясо потрібно замаринувати в часниково-масляною заправці на 30 хвилин.
Якщо ви плануєте запікати восьминогів, то рекомендуємо їх після оброблення трохи відбити кулінарним молотком. Радимо при покупці вибирати більш дрібні тушки, тоді вони точно будуть і швидше готуватися, і з більш ніжним смаком.
Ніжнішим зробить м’ясо і недовга заморозка, свіжих восьминогів рекомендуємо перед приготуванням заморозити на добу в холодильнику.
Рецепт приготування смачних восьминогів
З восьминогами можна готувати абсолютно будь-які страви: супи, різотто, паштети, пасту, піцу, тости. Це не тільки смачно, але і корисно. Але сьогодні ми розповімо кілька рецептів смачних салатів з восьминогами, які ви зможете приготувати вдома самостійно. Однак перед початком готування буде не зайвим дізнатися про деякі секрети.
Перед початком приготування восьминога слід обов’язково добре промити, щоб позбутися від бруду або надлишку солі.
Якщо плануєте восьминогів варити, запікати або робити на грилі, тоді великі особини потрібно спочатку відварити 15 хвилинок. Дуже великих свіжих морських восьминогів варять від 1,5 годинки до моменту готовності – коли кухарська виделка легко увійде в м’ясо. Для заморожених буде досить варіння 10-15 хвилинок. Закладати м’ясо треба починаючи з щупалець і виключно в киплячу водичку.
При приготуванні м’ясо зменшиться в 3 рази. Цей факт слід враховувати при плануванні приготуванні страв. Охолоджуватися восьминоги повинні в тій водичці, в якій варилися. Це збереже смак і м’якість.
Прекрасно поєднуються восьминоги з білим вином, лимоном, соєвим соусом, часничком, цибулькою, пряними травами, помідорами, рисом, оливковою олією і макаронними виробами.
Для шашлику з восьминогів, м’ясо слід заздалегідь замаринувати на 30 хвилинок в часниково-масляній заправці.
Якщо восьминіг запікатиметься, то його після оброблення потрібно злегка відбити кулінарним молотком.
Для отримання більш ніжного м’яса, восьминога можна заморозити на нетривалий час. Якщо він свіжий, то рекомендуємо його витримувати в холодильнику добу.
Розморожувати продукт слід при кімнатній температурі. Після, восьминоги очищають, прибирають очі, вивертають навиворіт, видаляють дзьоб, хрящ і нутрощі. Продукт промивають під струменем проточної водички.
З великих особин завжди знімають шкіру. Якщо хочете її залишити, то під струменем холодної водички грубою тканиною або ножем гарненько поскобліть молюска. Тушку протріть крупною сіллю, щоб прибрати весь слиз.
Салат з консервованими восьминогами
Консервований восьминіг – це найпростіший і цікавий спосіб приготування салатів. А банки з морськими молюсками, законсервованими у власному соку.
Інгредієнти:
Восьминіг у власному соку – 1 банка
Біла салатна цибулю – 1 шт.
Яйця – 3 шт.
Майонез – 2 ложечки столові
Сіль – за смаком
Покрокове приготування салату:
Яйця відварити в підсоленій водичці до крутого стану. Після, очистіть і наріжте кубиками.
Очищену цибулину наріжте чверть кільцями.
З банки витягніть консервованого восьминога. Сік для рецепта не знадобиться, можете його використовувати для приготування супу або різотто.
Всі інгредієнти викладіть в глибокий салатник і приправте все сіллю.
Заправте салат з восьминогом майонезом і перемішайте. Страву охолодіть в холодильнику і подавайте до столу.
Теплий салат з восьминогом і картопелькою
Тепленький салат з одним з яскравих представників морепродуктів можна по праву вважати повноцінним обідом або вечерею, особливо якщо в його склад входить картопля.
Інгредієнти:
Картопелька – 2 шт.
Мариновані восьминоги – 200 г
Зелена цибуля – пучок
Рослинна олія – 2 ложечки столові
Сіль – за смаком
Картоплю відварити в мундирах до повної готовності. Злегка охолодіть, очистіть і наріжте середніми скибочками.
Восьминоги, промийте від розсолу, крупно наріжте.
Цибульку помийте і наріжте соломкою довжиною по 1 см.
У зручний глибокий посуд покладіть картопельку, приправте його сіллю, полийте олією і перемішайте. Додайте цибулю з восьминогами і перемішайте. Можете трохи в салат влити маринаду від восьминогів.