Сирна паска, поряд з паскою, є невід’ємним атрибутом великоднього святкового столу. Якщо ви жодного разу не готували паску з сиру, рекомендуємо спробувати, це дуже смачно і просто! Пропонуємо вам рецепт паски з фото, сирої сирної паски без яєць.
Рецепт паски з фото
Сирна паска без яєць
Виходять справжні ласощі, які відлітають вмить! Для її приготування вам буде потрібно спеціальна форма, пасочниця, у вигляді усіченої піраміди, знайти яку в продажу перед Великоднем, не складе особливих труднощів. Вони бувають пластикові і дерев’яні. Однак замість неї можна використовувати і звичайний квітковий горщик або друшляк, тобто будь-яку ємність з отвором на дні, через який буде стікати сироватка.
Склад:
Склянка – 250 мл
сир (краще домашнього, без крупинок) – 500 гр
цукор – 1/2 склянки
ванільний цукор – 1 пакетик
сметана (20-25%) – 1/2 склянки
вершкове масло – 100 гр
родзинки – 1/2 склянки
горіхи (волоські або інші) – 1/2 склянки
цукати – 1/2-3/4 склянки
Підготувати продукти для паски. Вершкове масло залишити при кімнатній температурі, щоб воно стало м’яким. Горіхи порубати не дуже дрібно. Якщо цукати великі, то порізати їх на шматки. Продуктів, зазначених у складі, вистачає якраз на форму, об’ємом 1 літр.
Перебрати родзинки і залити окропом на 10 хвилин. Злити воду, віджати родзинки і залишити їх підсохнути.
Сир протерти через дрібне сито, щоб він став повітряний і однорідний. Це дуже просто – пересипаємо частина сиру в сито і ложкою розмазуємо. Найкраще, звичайно, використовувати домашній сир середньої жирності, без крупинок. Але якщо у вас магазинний сир, то бажано протерти його пару раз.
Якщо немає сита, то можна прокрутити сир на м’ясорубці або подрібнити блендером. Сметану змішати з ванільним і звичайним цукром і розмішати, щоб він розчинився. Отриману солодку сметану додати до сиру. Додати туди ж розм’якшене вершкове масло. Добре розмішати, можна міксером. У сирну масу насипати горіхи, родзинки і цукати. (За бажанням можна покласти ще апельсинову або лимонну цедру.) Перемішати.
Форму для сирної паски поставити на тарілку і викласти всередині марлею. Наповнити сирною масою. Краї марлі скласти зверху. Придавити вантажем, наприклад трилітровою банкою з водою, закритою кришкою. Залишити в прохолодному місці на 10-12 годин. Сироватку з тарілки періодично зливати.
Зняти вантаж і поставити паску в холодильник на кілька годин або на ніч. Готову сирну паску дістати з форми, знявши одну сторону пасочниці (або перевернувши на тарілку, якщо форма нероз’ємна). Зняти марлю. Прикрасити за своїм бажання різнобарвною посипкою, цукатами і т.п.
Красива і смачна сирна паска готова! Найкраще її готувати в суботу вранці, напередодні Великоднього Воскресіння, паралельно з пасками без яєць або, якщо будете святити, в четвер або п’ятницю.
Репепт паски з фото. Як спекти паску
Щоб спекти паску – простіше простого засипати в відерце всі складові, включити програму для випікання і … забути про булки, поки хлібопічка «покличе» звуковим сигналом. Але рецепт паски з фото, зробленої в домашніх умовах – насичена здоба. В її тісті багато масла і яєць. «Примхлива» випічка не завжди вдається, тому відкриємо секрети рецептів для хлібопічки. Приготовлені за ними паски виходять надзвичайно ніжними, повітряними і ароматними.
Щоб тісто добре підійшло, закладайте в відерце спочатку рідкі складові, потім борошно і тільки потім сухі дріжджі. Всі продукти повинні бути точно вивірені за рецептом і кімнатної температури. Для найкращого результату, просівають борошно через сито. Вона насичується повітрям і стає легкою. Випічка вийде пористою зсередини і ніжною.
Паска знайде легкість і стане, як хмарка, якщо кладете в форму на 50 г менше борошна, ніж потрібно за рецептом. Перші 15 хвилин замісу кришку хлібопічки можна відкривати. Ви зможете додати борошно за потребою, якщо помітите, що під лопатями мішалки розхлюпується калюжа з тіста. Додавайте борошно по чайній ложці, поки каша не зникне. Добре вимішати тісто в хлібопічці, щоб м’яко пружинило від натискання. Щоб не прилипало до стінок відерця.
Щоб спекти смачну паску правильно, кладіть родзинки або тропічні фрукти в автоматичний диспенсер (хлібопічки Ларетті, Горенья, Кенвуд і ін.). Або за сигналом, якщо диспенсера немає. Пересушені цукати залийте окропом на 20 хв., Обсушітьна серветці і обваляйте в борошні. Вони будуть соковитішеими і рівномірно розподіляться по тісту. Для аромату, крім ванілі, можна додавати мускатний горіх, корицю або імбир.
І останнє: щоб зменшити отвір в пасці від лопатей мішалки, приберіть її відразу після останнього обминання тіста (слідкуйте за часом програми). Змочіть руки водою, підніміть гладку кулю і зніміть мішалку з штиря. Паска спечеться акуратною, вам не доведеться рвати її низ.
Коли домашня паска спечеться, не поспішайте її виймати з форми. Нехай постоїть хвилин 20 і «відпочине». Рецепт паски з фото передбачає потім вийміть форму з печі, протріть її зволоженим рушником, щоб випічка відстала від стінок, і акуратно витрусити пасочку.
«Швидка» паска в хлібопічці Panasonic
Виходить висока, рум’яна і дуже смачна. Таку паску ніколи не купиш в магазині!
Складові:
сухі дріжджі – 2,5 ч. л.,
пшеничне борошно – 400 г,
сіль – 0,5 ч. л.,
цукор – 5-7 ст. л.,
ванілін – 1 пакетик,
яйця – 3 шт.,
молоко – 170 мл,
вершкове масло – 100 гр,
родзинки або мускатний горіх – 100 мл.
Тісто виходить рідкуватим – так і повинно бути. Можна випікати в звичайному і прискореному режимі.
«Паска без клопоту» для хлібопічки Панасонік
Виходить ароматною, пишною і розсипчастою, з нотками цитрусу. Цю паску просто обожнює дітвора!
Складові:
сухі дріжджі – 2,5 ч. л.,
пшеничне борошно – 450 г,
молоко – 170 мл,
сіль – 0,5 ч. л.,
цукор – 5 ст. л.,
ванілін – 1 пакетик,
яйця – 4 шт.,
вершкове масло – 100 г,
сік будь-якого цитруса – 50 грам,
родзинки – повний диспенсер.
Випікати за звичайною програмою з родзинками, встановивши світлий колір скоринки. Щоб легко отримати сік з лимона або апельсина, покатайте його по столу, притискаючи до поверхні. Потім рецепт паски з фото радить розрізати навпіл і видавлювати.
«Шикарна паска» для хлібопічки Мулінекс
Повітряна випічка, з ніжним, пористим м’якушем. Довго не черствіє, а коли це станеться, виходять просто божественні сухарі!
Складові:
яйця – 3 шт.,
розм’якшене вершкове масло – 175 г,
молоко – 105 мл,
сіль – 1,5 ч. л.,
цукор – 6 ст. л.,
борошно – 460 г,
сухі дріжджі – 3 ч. л.,
родзинки – 130 г.
Випікати в режимі «Солодкий хліб».
«Паска по-нашому» в хлібопічці Delfa
Паска на вигляд і на смак просто супер! Особливо смачно смакувати з парним молоком. Пальчики оближеш!
Складові:
сухі дріжджі – 2 ч. л.,
борошно – 500 г,
сухе молоко – 3 ст. л.,
сіль – 0,5 ст. л.,
цукор – 180 г,
ванілін – 1 пакетик,
вода – 120 мл,
яйця – 3 шт.,
вершкове масло – 120 г,
родзинки – 100 г.
Випікайте за програмою «Тісто».
«Паска» для хлібопічки Kenwood
Її смак родом з дитинства, по ній сумуєш цілий рік. Такий же, як у бабусиної паски.
Складові:
молоко – 250 г,
яйця – 2 шт.,
вершкове масло – 150 г,
борошно пшеничне – 600 г,
сіль – 1,5 чайних ложки,
цукор – 80 г,
дріжджі сухі – 2,5 чайних ложки,
родзинки, цукати – повний диспенсер.
Дивіться відеоогляд хлібопічки Gorenje
Найсмачніший рецепт приготування Пасхи
Цей рецепт паски з фото розрахований на 4-5 середніх форм. Паски виходять дуже ніжними і повітряними. Головне – правильно замісити тісто.
Складові:
молоко – 0,5 л.
борошно – близько 0,5 кг (будемо дивитися по консистенції);
цукор – 1 склянка
рослинного масла без запаху – 1 склянка
яйце – 3 шьтуки (1 білок для глазурі, решта – для тіста);
сухі дріжджі – 6 ч.л.
родзинки – 200 г
сметана – 1 ст.л. з гіркою
щіпка ваніліну або 1 пакетик ванільного цукру;
дрібка солі;
цукрова пудра – 2-3 ст.л.
присипка для паски.
Готуємо опару для паски
Молоко підігріваємо до 30-40 градусів (воно повинно бути теплим, але не гарячим, приємним для дріжджів). Ємність краще брати скляну або емальовану. Висипаємо в молоко дріжджі і ретельно перемішуємо, поки дріжджі не розчиняться.
Всипаємо 1 склянку борошна і 2 ст.л. цукру. Перемішуємо. Розтираємо руками грудочки до утворення однорідної маси.
Накриваємо ємність з опарою рушником і ставимо в тепле місце на 1 годину. Можна поставити миску з опарою або тістом на табуретку поруч з обігрівачем або батареєю.
Родзинку промиваємо і замочуємо в гарячій воді. Білки відділяємо від жовтків, 1 білок для глазурі зливаємо в кухоль і ставимо в холодильник. Жовтки розтираємо з цукром, додаємо 1 ст.л. сметани, перемішуємо.
Готуємо тісто для паски
Коли опара підніметься, перекладаємо її в теплу каструлю. Всипаємо для початку 3 склянки борошна, додаємо до них розтерті з цукром жовтки і починаємо замішувати тісто. За консистенцією тісто має вийти трохи густішим, ніж для бісквіта і без грудочок. При необхідності додаємо ще борошна.
Замішування тіста – найтриваліший етап, який займає зазвичай 30-40 хвилин, тому влаштуйтеся зручніше. При цьому руки повинні бути теплими, щоб дріжджі продовжували робити свою справу. Коли маса стане однорідною і без грудочок, потрібно вливати рослинне масло. Продовжуйте замішувати тісто. Залишимо тісто на пару хвилин, поки взбиваємо міксером 2 білки в пишну піну. Додаємо білки в тісто і знову замішуємо тісто.
Готове тісто має стати ніжним, еластичним і злегка відставати від рук і каструлі. Родзинки обсушуємо на паперовому рушнику і обвалюємо у борошні, щоб він не осів при випічці. На руки капаємо трохи рослинного масла і розтираємо. Висипаємо в тісто родзинки і акуратно перемішуємо руками 2-3 рази.
Накриваємо каструлю рушником і ставимо тісто підходити в тепле місце. Приблизно через 1-1,5 години розминаємо тісто змоченими в олії руками. Повторюємо процедуру ще через 1-1,5 години. Форми присипаємо борошном. Викладаємо тісто приблизно до половини висоти формочок. Знову ставимо в тепле місце на 30 хвилин, поки тісто не підніметься до країв формочок.
Паски, що піднялися відправляємо в розігріту до 180 градусів духовку приблизно на 40 хвилин. На готовність перевіряємо за допомогою зубочистки. Якщо після протиканія зубочистка залишається чистою – паски готові
Готуємо глазур для паски
Дістаємо з холодильника відокремлений білок і починаємо збивати міксером на низьких обертах. Всипаємо цукрову пудру, продовжуємо збивати міксером на низьких обертах до утворення піків. Дістаємо паски з форм, змащуємо зверху глазур’ю і відразу посипаємо готовою присипкою. Ми залишаємо паски, поки глазур не застигне (мінімум 1 годину). От і все.